TV3 televizija apsigalvojo. Dar antradienio dieną paskelbusi, kad nerodys trečiadienio Eurolygos rungtynių tiesiogiai, tos pačios dienos vakarą ji išplatino pareiškimą, kad krepšinis visgi bus rodomas tiesiogiai.

TV3 televizijos generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas ir LRT vadovas Kęstutis Petrauskis po pasitarimo išplatino šį bendrą pranešimą:

Užvakar Seimas nusprendė Alkoholio Kontrolės Įstatymo pataisų svarstymą nukelti į pavasario sesiją. Taigi toliau galioja draudimas tiesioginių varžybų metu iki 23 val. rodyti salėje esančią alkoholio reklamą bei logotipus.

Tačiau LTV ir TV3 sutarė paisyti žiūrovų interesų ir planuoja rodyti krepšinio transliacijas tiesiogiai. Kviečiame valstybines institucijas – visų pirma Valstybinę Vartotojų Teisių Apsaugos tarnybą – šioje situacijoje elgtis atsakingai ir susilaikyti nuo bausmių televizijoms taikymo, nes įstatymų leidėjai pripažino padarę klaidų ir neįvertinę visų įstatymo taikymo pasekmių. Taip pat raginame Seimą kuo greičiau ir apgalvotai išspręsti susidariusią koliziją bei priimti Alkoholio Kontrolės Įstatymo pakeitimus, kuriais būtų atsižvelgta į žiūrovų, krepšinio gerbėjų, sporto visuomenės, transliuotojų, alkoholio gamintojų interesus.

„Jei netransliuojame rungtynių tiesiogiai, negalime įvykdyti savo įsipareigojimų žiūrovams bei varžybų teisių turėtojams. O jeigu transliuojame, rizikuojame tapti įstatymų pažeidėjais, kas prieštarauja mūsų nuostatai būti etiška ir socialiai atsakinga įmone. Situaciją sunkina ir tai, kaip įvairiai pareigūnai bei politikai interpretuoja šį Įstatymą. Tačiau tiek teisę išaiškinti Įstatymą ir televizijoms sankcijas taikyti galinti Valstybinė Vartotojų Teisių Apsaugos tarnyba, tiek teisininkai Įstatymą traktuoja vienareikšmiškai. Šiuo metu gavome jau septynis tarnybos raštus, kuriuose pranešama apie užfiksuotus Akoholio Kontrolės Įstatymo pažeidimus ir atitinkamai gresiančias Administracinės teisės pažeidimo bylas”, – sakė Ramūnas Šaučikovas.

„Pastarųjų savaičių įvykiai parodė, kad įstatymų leidėjai neįvertino visų Įstatymo taikymo pasekmių. Kita vertus, Seimas parodė, kad nori ieškoti kompromiso, galvoja kaip atsižvelgti į krepšinio gerbėjų, žiūrovų, transliuotojų, alkoholio gamintojų bei visos sporto bendruomenės interesus. Įstatymų leidėjai turi kuo skubiau išspręsti susidariusią situaciją. Transliuotojai ne kartą yra pareiškę, kad siekia elgtis socialiai atsakingai, ragina kovoti su besaikiu alkoholio vartojimu. Tačiau Alkoholio Kontrolės Įstatymas sukūrė neturinčią precedento situaciją. Jei ji skubiai nebus išspręsta, o prieš televizijas bus imtasi sankcijų, visos tiesioginės sporto transliacijos, kurių metu salėje matysis alkoholio įmonių logotipai, laikantis įstatymų, bus nutrauktos. Dėl to nukentės ir žiūrovai, ir televizijos, ir krepšinis, ir visas Lietuvos sportas”, – sakė Kęstutis Petrauskis.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (14)
$$$$$$$
Na taip ir galvojau kad persigalvos! Chebra palaikom siandien ryta o rytoj zalgiri !
2008-01-23
-2
Atsakyti
Jee
Pritariu lebroniui. Reikia dziaugtis kad isviso rodo. jie nekalti del to, kad seimas tokius istatymus primineja. Aisku pabrezia, kad jie geriausi ir del ziurovo ce transliuoja nors negalima. Bet kas nenoretu uzsikalt bapkiu. O jiems yra proga
2008-01-23
+3
Atsakyti
tv3 vadovams pasiulyciau eit i smelio deze su kaladelem pazaist
2008-01-23
+4
Atsakyti
geras
aaaisku,kam nepatinka tiesiogine ziurekite irasa ir eikit visi na
2008-01-23
Atsakyti
VAIKU DARZELIS tas TV3, uzknisa. Zaidzia su visais kaip su mazais vaikais.
2008-01-23
Atsakyti
Jie darosi geriausi nebent nuo galo.
2008-01-23
-2
Atsakyti
dar nori pasakyti, TV3 tokiu poelgiu norejo seimui irodyti jog turi buti istatymas kuo greiciau pakeistas, bet jiems nepavyko :D
2008-01-23
-2
Atsakyti
Perskaite cia esancius komentarus ir gavo daug email :D
2008-01-23
+1
Atsakyti
ive
tegul karta apsisprenzia rodys ar ne... ir apskritai jau galetu baiktis tos nesamones su tuo kvailu alkoholio kontroles istatymu
2008-01-23
-9
Atsakyti
mironas
O vis gi padejo :)

Bombardojam TV3 pasta: info@tv3.lt,

isreiskiam savo nepasitenkinumus tiesiogiai geriausiai LT televizijai :)

Siūlau organizuoti įspėjamąją akciją ir paraginti žmones vieną dieną visiškai nežiūrėti TV3 televizijos.

Juk nesame avinų banda, kuria galima taip manipuliuoti.

Tegu , transliuoja kita televizija pvz.LTV

Ponai! Seimas buvo patikines, kad įstatymo pataisų bus imamasi kiek galima skubiau, o Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nebaus už netiesioginę alkoholio reklamą, taip tiesiogines krepšinio transliacijas leido atnaujinti.
2008-01-23
+1
Atsakyti
TV3 kaip mergos celkos: duosiu - neduosiu, duosiu - neduosiu, o galiausiai gaunasi, kad niekas nebeima :)))

geda ir daugiau nieko
2008-01-23
-3
Atsakyti
BC_
sudas tas tv3.sawe patys giria tipo geriausi
2008-01-23
+1
Atsakyti
Pasišlykštėjimo verta televizija tv3
2008-01-23
-3
Atsakyti
zygis
tv3 pridejo i kelnes
2008-01-23
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.