Thomasas Walkupas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Leo Westermannas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: D. Lukšta
Leo Westermannas Nuotr.: BNS

Kai Kauno „Žalgirio“ žaidėjai vieną po kito siuntė kamuolius į baudos aikštelę ir iš eilutės juos mėtė į krepšį, tapo aišku, kad tai bus ilgas vakaras Las Palmo „Gran Canaria“ komandai ir smagus – šeimininkų krepšininkams bei sirgaliams.

Foto galerija

Šarūno Jasikevičiaus komanda sužaidė lengviausias Eurolygos rungtynes šį sezoną, pasiekdama kelis sezono rekordus ir būdama itin arti didžiausio visų laikų laimėjimo. Tai buvo toks mačas, kad vienu metu norėjosi ant žemės mesti baltą rankšluosti ir pagailėti komandos, kuri pralaimėjo 10-ąjį kartą iš eilės.

„Tokių pergalių Eurolygoje daug nebūna, – po susitikimo pripažino Šarūnas Jasikevičius. – Manau, kad iš disciplinos, iš išpildymo ir koncentracijos, ko gero, tai buvo pačios geriausios mūsų rungtynės.“

„Žalgiris“ pelnė daugiausiai taškų šį sezoną (98), surinko daugiausiai naudingumo balų (120), o vienu metu pirmavo 41 taško persvara. Jeigu būtų išsaugoję šį pranašumą, tai būtų buvusi didžiausia visų laikų pergalė.

Galiausiai rekordas nebuvo pamuštas (laimėta 98:64, o rekordas yra 37 taškų laimėjimas, pasiektas 2012 metais), tačiau dėl to tikrai niekas neliūdėjo.

„Žalgiris“ varžovus nokautavo jau pirmajame kėlinyje, kai absoliučiai visi taškai iš žaidimo buvo pelnyti iš po krepšio. Kauniečiai lyg chirurgai pjaustė varžovų gynybą perdavimais į baudos aikštelę ir iš jos buvo išmesti pirmi 12 metimų. Tryliktąjį Rokas Jokubaitis metė iš baudos aikštelės prieigų, o vienintelis tritaškis buvo išmestas prieš pat pirmojo kėlinio sireną. Jis tikslo nepasiekė, bet Deonas Thompsonas pataisė netaiklų metimą, taip iliustruodamas „Žalgirio“ dominavimą baudos aikštelėje.

18
23
2
60%
3/5

„Nėra akcento, ar mesti dvitaškius, ar tritaškius. Yra akcentas mesti geriausią metimą. Šiandien taip gavosi“, – sakė Jasikevičius.

„Žalgiris“ žaidė be trijų priekinės linijos žaidėjų – Paulius Jankūnas, Antanas Kavaliauskas ir Laurynas Birutis su kostiumais sėdėjo atsarginių suolo gale, – bet absoliučiai dominavo baudos aikštelėje. Iš čia buvo pataikyti 22 metimai iš 31.

Užtikrintumas tuo, ką daro baudos aikštelėje, buvo toks didelis, kad ne kartą ir ne du, vos priėmę kamuolį krepšio prieigose, aukštaūgiai jį nusimesdavo įkertančiam komandos draugui, atrodo, tai darydami net ne matant, o žinant, kad ten bus žalius marškinėlius vilkintis krepšininkas.

„Puolime įvykdėme, ką buvome susitarę, – sakė Edgaras Ulanovas, sužaidęs geriausias sezono rungtynes. – Neskubėjome, nors galėjome greitų metimų išsimesti, bet žinojome, kad iš antros ar trečios opcijos susikursime dar geresnę progą.“

Ulanovas smeigė tris tritaškius, pakartodamas asmeninį sezono rekordą. Tiek pat pridėjo ir Leo Westermannas, o visas „Žalgiris“ įmetė 11 tolimų metimų, taip pakartodamas sezono rekordą, pasiektą mače su Tel Avivo „Maccabi“.

„Mums reikėjo šios pergalės, kad atgautume pasitikėjimą savimi, – sakė Westermannas. – Tai buvo vienos geriausių sezono rungtynių. Smagu, visi jaučiamės laimingi, visi žaidėme.“

Smagu buvo net tiems, kas nežaidė. Trečiajame kėlinyje „Gran Canaria“ komandai skubant į greitą puolimą, kamuolys buvo išmuštas į užribį. Atrodė, kad jis aikštę paliko nuo Siimo Sanderio Venes, tačiau arbitrai leido ataką tęsti ispanams.

Visa tai įvyko visai šalia „Žalgirio“ atsarginių suolo ir Kavaliauskas nepraleido progos papokštauti – jis nusiėmė akinius ir juos pasiūlė greta stovėjusiam teisėjui Ilija Belosevičiui. Serbas pokštą suprato.

Viskas taip klojosi „Žalgirio“ naudai, kad net jaunasis Rokas Jokubaitis į savo statistinę eilutę įsirašė neeilinį rodiklį – bloką. Antrajame kėlinyje jis suklydo, tačiau greitą ispanų ataką sustabdė blokuodamas Clevino Hannah metimą.

„Tas blokas buvo iškart po mano klaidos, tai norėjosi ją ištaisyti maksimaliai. Galvojau, kad bandysiu apdengti varžovą jam metant iš po krepšio, bet taip gavosi, jog jį stogavau. Tai įvyksta labai retai, tai tikrai džiaugiuosi“, – neslėpdamas šypsenos pasakojo įžaidėjas.

Jokubaitis sužaidė geriausias trumpos karjeros Eurolygojje rungtynes, per 17 minučių pelnydamas 8 taškus ir atlikdamas 5 rezultatyvius perdavimus (daugiausia komandoje).

Didžiąją paskutiniojo kėlinio dalį jis žaidė kartu su Eriku Venskumi ir Luku Ulecku – dviem „Žalgirio“ dublerių krepšininkais, kurie tiek progų Eurolygoje dar neturėjo. Kai ketvirčio pradžioje Venskus gavo perdavimą iš Aarono White'o ir pelnė savo pirmuosius karjeros taškus Eurolygoje, tai tapo tikru gerų emocijų pliūpsniu ant „Žalgirio“ suolo. „Gran Canaria“ treneris Victoras Garcia tada sustabdė rungtynes minutės pertraukėle, o White'as ir Brandonas Daviesas žaismingai stumdė jaunąjį Venskų, taip tarsi labiau už jį patį džiaugdamiesi pirmaisiais taškais.

Kaip tokiai „Gran Canaria“ komandai „Žalgiris“ galėjo pralaimėti pirmajame rate? Westermannas tam turėjo paaiškinimą.

„Turime būti objektyvūs – tai nebuvo tokia pati komanda, su kuria žaidėme pirmą kartą. Žinome, kad šiandien sužaidėme gerai, bet tuo pačiu suprantame, kad varžovų lygis nebuvo geriausias“, – sakė prancūzas.

„Žalgiriui“ liko penkerios Eurolygos reguliariojo sezono rungtynės ir vieta atkrintamosiose vis dar atrodo tokia pat tolima, kokia buvo prieš rungtynes su Las Palmo komanda. Kauniečiams tai buvo tik trečias laimėjimas per pastarąsias 11 rungtynių, bet tokia pergalė buvo reikalinga kaip oras.

„Atmosfera komandoje yra nuostabi, pralaimime ar laimime, esame visi kartu, bet mūsų versle visada yra geriau laimėti nei pralaimėti“, – reziumavo Jasikevičius.

Atrinkti (1) Visi (8)
Akcija
Jungiames prie zaliu fanu akcijos, po sekmadienio varzybu palik ant kedes raudonus triusikus :D
2019-03-08
ekspertas
na dar turit iki sekmadienio popietes laiko dar šiek tiek apdaunuoti šia didinga pergale palaidotame eurolygos sezone :DDDD pries 2-3 nuo dugno acb komanda :DDDD