Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr. Reuters – Scanpix

Jonas Valančiūnas dar tik apšyla kojas Memfyje, bet jau spėjo užkariauti ne vieno sirgaliaus širdį. Ne tik sirgalių – pagyras lietuviui žarsto ir „Grizzlies“ vyriausiasis treneris J. B. Bickerstaffas bei buvę ir esami komandos draugai.

Jonas Valančiūnas

Jonas  Valančiūnas
Jonas  Valančiūnas
MIN: 20.49
PTS: 14.07 (63.83%)
REB: 7.41
AS: 1.24
ST: 0.37
BS: 0.93
TO: 1.56
GM: 41

„Tiesą sakant, jis yra geresnis, nei aš tikėjausi, – kalbėdamas tinklalapiui „The Athletic“, sakė Bickerstaffas. – Manau, kad jis gali atlaikyti didesnį krūvį. Aišku, kai žaidi su tikrai gerais krepšininkais, kaip tai buvo Toronte, jie daugiau laiko kamuolį savo rankose ir tada reikia tikėtis jų malonės. Čia jis turi daug galimybių ir tuo naudojasi.“

„Grizzlies“ laimėjo pastarąsias trejas rungtynes, o jų pergalių ir pralaimėjimų santykis po grandiozinių vasario mėnesio mainų yra 5-5.

Prieš mėnesį Valančiūnas kartu su CJ Milesu ir Delonu Wrightu buvo išsiųsti į „Grizzlies“, o Toronto „Raptors“ mainais už tai gavo Marcą Gasolį.

Ir nors ieškoti mainų laimėtojų ar pralaimėtojų dar yra anksti, kadangi „Raptors“ Gasolį įsigijo galvodami tik apie atkrintamąsias varžybas, Memfyje Valančiūnas žiba taip, kad apie jį skamba tik geriausi atsiliepimai.

„Jo efektyvumas, kai baudos aikštelėje sugauna kamuolį, yra nerealus, – tęsė „Grizzlies“ treneris. – Jis tarsi išperka bet kokią situaciją, nuramina komandą. Kai varžovai bando spurtuoti ar pataiko svarbų metimą, žinai, kad gali numesti kamuolį JV į baudos aikštelę ir jis sužais efektyviai. Žinai, kad jis išgaus aukšto lygio metimą, ir taip nuramins žaidimą.“

JV efektyvumas gavus kamuolį nėra nieko naujo, tačiau Memfyje jis šį rodiklį pakėlė į naujas aukštumas. Jeigu Toronto „Raptors“ komandoje jis per ataką centruodamas pelnydavo vidutiniškai po 1,1 taško, tai Memfyje šis rodiklis siekia 1,2 taško.

Dar ryškesnis – pats centravimų skaičius. Jeigu Toronte šis skaičius šį sezoną iki mainų buvo 1,9 per rungtynes, tai Memfyje – 4,4. Toks rodiklis – didžiausias per jo karjerą NBA.

„Jis gali surinkti 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių vaikščiodamas per miegus, – vaizdžiai palygino Milesas. – Jis žino, kaip reikia žaisti, supranta, kokias turi stiprybes, ką sugeba. Jo sugebėjimų blyksnius matydavai ir anksčiau, jis žaidė svarbiose rungtynėse, ir mums to iš jo reikės ateityje. Tiksliau, mums to reikia daug dabar. Manau, kad mes vis dar augame ir kuo jis labiau pasitikės savimi, tuo bus geresnis.“

JV žiba ne tik puolime, bet ir gynyboje. „Grizzlies“ per mėnesį po mainų demonstruoja geriausią gynybos reitingą NBA, o lietuvis buvo svarbus paskutinės „Grizzlies“ pergalės faktorius.

Sekmadienio nakties rungtynėse su Orlando „Magic“ Valančiūnas priešpaskutinę mačo minutę blokavo Weso Iwundu dėjimą, o kitoje atakoje padėjo perimti kamuolį, kai atėjo į pagalbą ginantis prieš buvusį komandos draugą Terrence’ą Rossą. Šį tai kiek nustebino.

„Aš jį truputį stebėjau, – apie Valančiūną kalbėjo Rossas. – Jis turi žengti žingsnį į priekį. Toronte buvo sunku, nes jie visada turėjo kitus pirmąjį ir antrąjį pasirinkimus. Dabar JV atsiskleis.“

Komandos draugai ir treneriai žavisi lietuvio asmenybe už aikštės ribų („Jį norisi turėti greta“, – sakė Bickerstaffas), tačiau visi dar pagarbiau kalba apie JV sugebėjimus ant parketo. Didžiulis jo ginklas – užtvaros, kurios suteikia erdvių gynėjams ir „Grizzlies“ lyderis Mike’as Conley tuo itin džiaugiasi.

„Jos neįtikėtinos, – apie užtvaras sakė Conley. – Jam tikrai patinka statyti užtvaras gynėjams. Būdamas gynėjas, žinau, kaip nekenti įstrigti tokioje užtvaroje. Mes labai džiaugiamės, kad dabar jis tai prideda į mūsų žaidimą.

Anksčiau žaisdamas prieš jį, matydavau aukštaūgį, kuris gali visko padaryti po truputį. Dabar jis demonstruoja savo visą žaidimą – galimybę mesti iš toliau, sugebėjimą perduoti kamuolį, nepailsdamas kovoja dėl kamuolių, išprovokuoja pražangas. Nuostabu visa tai matyti. Nemanau, kad mes supratome, kokios yra jo žaidimo galimybės.“

„Anksčiau nekęsdavau žaisti prieš jį, nes jis yra kovotojas, – sakė Joakimas Noah, dabartinis Valančiūno partneris „Grizzlies“ baudos aikštelėje. – Nuo pat atvykimo jis mums yra labai svarbus. Gera ir leisti su juo laiką. Smagu, kai aplink yra žmonės, kuriems rūpi pergalės ir pokštai rūbinėje. Jam taip pat svarbu, kad visi būtų tinkamai nusiteikę per treniruotes, demonstruotų energiją ir darytų reikiamus dalykus. Jis mums duoda kur kas daugiau nei tik gerai žaidžia baudos aikštelėje ar pikenroluose. Aišku, tai svarbu, bet jo energija yra labai pozityvi.“

Valančiūno indėlis aikštėje yra kur kas didesnis nei buvo Toronto. Jo minučių kiekis šoktelėjo nuo 18 iki 25, taškų – nuo 12,8 iki 18,5, atkovotų kamuolių – nuo 7,2 iki 8,8. Netgi rezultatyvių perdavimų – nuo 1 iki 2,2.

„Taip, turiu didesnį vaidmenį ir galbūt daugiau pasitikėjimo, tačiau aš priimu bet kokį man skiriamą vaidmenį, nes tai yra galimybė žaisti, – tinklalapiui „The Athletic“ sakė Valančiūnas. – Kai gaudavau žaisti 15 minučių, suprasdavau, kad tai vis tiek yra galimybė žaisti, galimybė pasirodyti. Šie žmonės demonstruoja pasitikėjimą manimi ir aš aikštėje darysiu viską, kad tai pateisinčiau.“

Visgi tai nereiškia, kad jis jau susitaikė su mainais. Toronte liko Valančiūno širdis, bet jis stengiasi žiūrėti į priekį.

„Ar aš liūdnas? Taip, – atsakė Valančiūnas. – Myliu Torontą, ten praleidau septynerius metus. Mėgavausi miestu ir žaidimu jame. Mes penkerius metus žaidėme atkrintamosiose. Tai buvo geri laikai, džiaugiuosi tuo, kur prasidėjo mano karjera. Buvo pakilimų ir nuosmukių, buvo visko, keitėsi treneriai, asistentai, ir jie visi mane ko nors išmokė. Su visu personalu Toronte palaikau gerus santykius, jie tapo mano draugais, o ne tik bendradarbiais.

Tačiau dabar verčiu naują karjeros puslapį ir tą patį bandysiu sukurti čia. O kitais metais stengsiuosi išspardyti jų („Raptors“) užpakalius. Tiesiog išspardyti jų užpakalius.“


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (11)
Anon
Uztenka dabar paziureti Grizzlies rungtyniu ir suprasti ant kiek isejo komandai i nauja sie mainai. Nusikrate Gasolio, kurio tekdavo laukti puolime kol jis atpedins. Zaidimas tapo greitesnis. Puikiai i komanda be Jono isiliejo ir Bradley bei Wright. Tai dar du juodo darbo nebijantys krepsininkai ir mazesni talenta kompensuoju didziuliu noru. Conley akys vel eme sviesti. Atsarginiu suoliuko reakcija, sales palaikymas. Buvo ruostasi tankinti, bet tik ne su tokiais komandos naujokais.
2019-03-13
-6
Atsakyti
Pump fake
grazu ziuret i Jonuka ismoko ir nugara zaist ir taskus daryt... nusvytimas tikras
2019-03-13
-7
Atsakyti
Sekspertas Mink Taką
Ar tu jį mateeei, jis geresnis nei tu man sakeeei... ! ❤
2019-03-13
+2
Atsakyti
Tie mainai daugiau buvo dėl playoffų,nes manė kad Gasol geriau patrauks per juos :) Nors praeitais metais jau Jonas įrodė kad buvo vienas pagrindinių ir per juos :) Aš manau kad pralaimėjo mainus tikrai raptors,nes akivaizdu kad Gasolis netinka išvis prie Toronto sistemos. 100% žais playoffus po 15 min max :D
2019-03-13
+5
Atsakyti
eflow
Atsimenu kaip čia dauguma varė ant JV, kad NBA jam ne vieta, tokių centrų lygai nereikia, jis nepasigina, puolimas tragiškas ir t.t. Bet manau tai kalba komentatorių emocijos arba krepšinio nesuvokimas. JV tikrai gali žaisti aukščiausiu lygiu ir turėti lengvai tą 20/10, bet jis yra komandos žaidėjas, galbūt net šiek tiek komplekso įgavo žaisdamas Toronte, kai puolime jis tiesiog negalėdavo atakuoti, o reikėdavo atmetinėti kamuolius, statyti užtvaras ir kovoti dėl kamuolių, o Memfyje jis gali daryti viską. Amerikiečiai irgi atrodo tokie iškritę iš medžio, jeigu nesitikėjo tokio JV žaidimo. Sėkmės Jonui, tikiuosi kitą sezoną atsiskleis visu gražumu.
2019-03-13
+3
Atsakyti
oooo
"Žinai, kad jis išgaus aukšto lygio metimą, ir taip suramins žaidimą.“ - rimtai?

Gal truputį labiau pasistenkite teksto vertimą ruošdami.
2019-03-13
-3
Atsakyti
aukštaitis
na užpakalių spardyti nereikėtų...kažkaip jau nebe pirmą kartą apie užpakalius
2019-03-13
-5
Atsakyti
Anonimas
del jono dziugu, gera krepsini demonstruoja, tikekimes zibes ir toliau, bet nereikia perdaug sureiksminti situ mainu. toronte jis buvo sestas zaidejas. matant toki jono zaidima galima sakyt torontas pralose, bet tai tikrai nera kazkokia katastrofa jiems, sezono tikslu sitie mainai nekeicia. nenurasyciau ir gasolio anksciau laiko, pora geru rungtyniu playofuose gali mainus padaryti pasiteisinusiais. kaip sakoma playoffai yra veteranu rungtynes. po sezono bus matyti ant kiek pasiteisins sitas sprendimas, kolkas isvadas daryti anksti.
2019-03-13
+3
Atsakyti
Manau ant kiek kale reptoriai koks jis atgyvena,dabar tikiu,kad jonas tikrai uz kefyra ir batona neloš.aisku reikia pabaigt kitus metus memfyje.o,kad nesusidurs sios komandos siemet tai tik i nauda ant karstu dazniausiai perdegama.o kitais metais bus grazu zet kaip jonas reptorsiu pensininka volios.o kad torontas nepaims siemet rytu tai cia faktu faktas
2019-03-12
+24
Atsakyti
Anonimas
Šie mainai, tai pats geriausias dalykas koks galėjo nutikt Jonui. Tik gaila, kad šiais metais nežais Raptors su Grizzlies būtų iš Jono pusės daug pykčio ir noro įrodyt, kad padarė klaidą.
2019-03-12
-14
Atsakyti
T-Mac
Memphis islose su mainais cia faktas.
2019-03-12
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Šį sezoną pelnomi taškai

45%
101,8
Pelno taškų: 101,8
Taiklumas: 44,9%
Vieta lygoje: 30
Geriausias pasiekimas: 131
Blogiausias pasiekimas: 83
Daugiausia pelno: Mike Conley