Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Marius Grigonis Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse savo aikštėje 85:79 įveikė Miuncheno „Bayern“ krepšininkus ir pratęsė pergalių seriją.

Fotogalerija

Nuo pirmųjų mačo minučių žaidimo eigą kontroliavę kauniečiai puikiai atakavo iš žaidimo: 21 tikslus dvitaškis iš 37 bandymų (56,8 proc.) bei 11 pataikytų tritaškių iš 23 metimų (47,8 proc.).

Naudingiausiai „Žalgirio“ gretose žaidė Marius Grigonis. Gynėjas per 29 minutes pelnė 18 taškų (5/8 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

„Bayern“ ekipoje išsiskyrė Nihadas Džedovičius. Bosnis per 25 minutes pelnė 17 taškų (3/4 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių žaidimą pergalingose Eurolygos rungtynėse.

Marius Grigonis – 9,5 balo
29 min., 18 tšk. (5/8 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 6 išpr. praž., 22 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Grigonis nuo pirmųjų minučių prasiveržimais ardė varžovų gynybą bei jau vizitine kortele tapusiais floateriais baudė priešininkus iš Vokietijos. Gynėjas buvo labai pavojingas perimetre bei puikiai įvedė komandos aukštaūgius į žaidimą. Prieš puikų atakų kūrimą ir jų užbaigimą nublanko ir tos pora padarytų klaidų gynyboje, kuomet buvo pamestas Džedovičius.

Brandonas Daviesas – 9 balai
26 min., 16 tšk. (7/12 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 19 naud. balų.

Pirmoje mačo dalyje atrodė, kad Brandonas gerins visus asmeninius rekordus Eurolygoje, kai nuolat atakavo varžovų aukštaūgį Deviną Bookerį bei kelis kartus efektingai sugrūdo kamuolį iš viršaus. Antroje rungtynių pusėje Daviesas jau nebežaidė taip efektyviai ir kelis kartus tiesiog perskubėjo puolime. Kai amerikietis susitvarko su savo per kraštus trykštančiu noru ir tinkamai įvertina situacijas ant ūselio, „Žalgiris“ tampa sunkiai sustabdoma jėga, nes tada atsiriša rankos perimetro žaidėjams.

Leo Westermannas – 8 balai
26 min., 12 tšk. (4/6 trit.), 5 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld., 14 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

18
22
100%
5/5
4

Kaip praėjusią savaitę „Gran Canaria“ ekipą, taip ir šią savaitę „Bayern“ klubą Westermannas nubaudė tritaškių salve. Geriausiu „Žalgirio“ snaiperiu tapęs įžaidėjas užtikrintai iš toli atakuoja tiek po driblingo, tiek ir iš stovimos pozicijos. Kad Leo labai stipriai pasitiki savo metimu, atspindėjo situacija, kuomet iki atakos laiko pabaigos dar buvo likusios 8 sekundės, tačiau gynėjas išmetė sudėtingą tritaškį, kuris pasiekė tikslą, nors Šarūnas Jasikevičius rankų gestais aiškiai parodė, kad tai jam nepatiko. Prancūzas padarė keturias klaidas, tačiau žiūrint bendrai, žaidimo organizavimo kokybė buvo puiki. Tai, kad įžaidėjas pilnai atsigavo po jį kamavusių traumų, byloja ir faktas, jog Westermannas šį sezoną Eurolygoje pirmą kartą ant parketo išbuvo ilgiau nei 25 minutes.

Artūras Milaknis – 7,5 balo
20 min., 8 tšk. (1/1 dvit., 2/2 trit.), 3 atk. kam., 3 per. kam., 14 naud. balų.

Milaknis sužaidė labai solidžias rungtynes. Snaiperis puikiai dirbo be kamuolio bėgiodamas pro stagerius ir ramiai išlaukė savo progų. Krepšininkas taip pat gerai skaitė situacijas komandinėje gynyboje ir perėmė tris kamuolius.

Edgaras Ulanovas – 7 balai
29 min., 10 tšk. (2/3 dvit., 2/5 trit.), 3 atk. kam., 8 naud. balai.

Pirmoje mačo dalyje Ulanovas žaidė blankiai, o varžovai prieš jį rizikavo leisdami jam atakuoti iš toli. Edgaras porą kartų sudvejojo gavęs kamuolį ant ūselio, tačiau ketvirtajame kėlinyje tarė lemiamą žodį, kai pataikė du tritaškius paeiliui. Puolėjo pasirodymą reiktų vertinti ir už atliktą sunkų nematomą darbą, kuomet buvo stabdoma varžovų žvaigždė Derrickas Williamsas.

Thomasas Walkupas – 7 balai
16 min., 10 tšk. (2/4 dvit., 2/3 trit.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 1 kld., 8 naud. balai.

Walkupas toliau rungtyniauja įžaidėjo pozicijoje, o varžovai toliau rizikuoja prieš krepšininką ant perimetro, tačiau tokia tendencija gali greitai pasikeisti. Thomasas per pastarąsias trejas rungtynes pataikė net 7 tolimus metimus iš 11 bei su kiekviena dvikova didino pasitikėjimą savo jėgomis. Jei priešininkai pradėtų neberizikuoti ir neleistų amerikiečiui laisvam atakuoti iš toli pikenrolo situacijose, gynėjas galėtų dar dažniau bausti oponentus savo reidais į baudos aikštelę, ką jis puikiai geba daryti. Pagerėjusio „Žalgirio“ žaidimo viena iš priežasčių neabejotinai yra solidus Walkupo žaidimas organizuojant atakas.

Deonas Thompsonas – 6,5 balo
14 min., 4 tšk. (1/1 dvit., 2/2 baud.), 1 atk. kam., 3 rez. perd., 3 išpr. praž., 10 naud. balų.

Atrodo, jog krepšininkas atrado savo vietą „Žalgiryje“. Sunkiai Kaune įsivažiavęs, Thompsonas per pastarąsias trejas rungtynes Eurolygoje vidutiniškai renka po 13,3 naud. bal., o dėl to, iš dalies, gali būti dėkingas susidariusiai situacijai, nes komandai dėl traumų negali padėti Paulius Jankūnas bei Antanas Kavaliauskas. Savojo šanso sulaukęs amerikietis Lietuvos čempionams stipriai padeda gynyboje, kur geba ne tik stumdytis su fiziškai tvirtai sudėtais oponentais, bet ir pikenrolo gynyboje, nes Deono tvirtos kojos leidžia išsikeitus stabdyti priešininkų perimetro žaidėjus.

Aaronas White'as – 5 balai
31 min., 5 tšk. (2/6 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.), 5 atk. kam., 1 naud. balas.

Puolėjas iš žalgiriečių ant parketo praleido ilgiausiai laiko, tačiau puolime neišsiskyrė. Jasikevičius net turėjo stabdyti savo žaidėją, kai amerikietis porą kartų įlipo į medį. Tiesa, White'as atliko sunkų darbą prižiūrėdamas už save fiziškai galingesnį Williamsą, kurį išlaikė žemiau jam įprastų statistinių rodiklių.

Nate'as Woltersas – 3 balai
8 min., 2 tšk. (1/1 dvit., 0/1 trit.), 1 kld., 3 praž., -2 naud. balai.

Woltersas po daugiau nei mėnesio pertraukos sugrįžo ant parketo, tačiau jam sunkiai pavyko įsipaišyti į kauniečių žaidimą. Gynėjas per tris minutes susirinko tris asmenines pražangas, o viena jų buvo gauta puolime. Sezono pradžioje „Žalgiris“ buvo itin priklausomas nuo Nate'o pasirodymo, todėl džiugu, jog atsirado žmonių galinčių gerai pavaduoti amerikietį ir belieka tikėtis, jog įžaidėjas greitai sugrįš į optimalią sportinę formą.