• Vilniaus „Rytas“ namuose per pratęsimą 100:96 įveikė „Šiaulius“

• Mindaugas Girdžiūnas pelnė 37 taškus, pataikė 7 tritaškius iš 8 ir surinko 37 naudingumo balus

• Gynėjas per ketvirtojo kėlinio pabaigos ir pratęsimo pradžios atkarpą surinko 17 taškų iš eilės

• Šiauliečiai, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus pusantros minutės, pirmavo 88:83

Po Europos taurės kovų vėl į Lietuvos krepšinio lygą susikocentravusiam Vilniaus „Rytui“ sugrįžimas į savo mažąją areną buvo ypač sunkus. Vilniečiai šeštadienį tik per pratęsimą 100:96 (27:24, 19:25, 21:18, 23:23, 10:6) palaužė „Šiaulius“.

Fotogalerija

Rungtynėse įspūdingą pasirodymą surengė Mindaugas Girdžiūnas, savo ekipai išplėšęs pratęsimą ir iš viso pelnęs net 37 taškus.

Gynėjas per 27 minutes pataikė 5 dvitaškius iš 9, 7 tritaškius iš 8 ir visas 6 mestas baudas, o taip pat atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 ir atkovojo 1 kamuolį bei surinko 37 naudingumo balus.

Prieš tai Girdžiūno asmeninis rezultatyvumo rekordas siekė 25 taškus, o naudingumo – 31 balą.

Vilniečiai pratęsimo metu visiškai perėmė iniciatyvą. Girdžiūnas pataikė dvitaškį ir tritaškį, Eimantas Bendžius pelnė taškus iš po krepšio, o įžaidėjas užbaigė dar vieną ataką greitajame puolime ir 9:1 spurtavęs „Rytas“ nutolo 8 taškais – 99:91.

Vis tik ir toks spurtas svečių noro kovoti neatėmė. Evaldas Šaulys pataikė dvitaškį, Kristupas Žemaitis – tritaškį ir prasidėjus paskutinei mačo minutei, šiauliečiai atsiliko 96:99.

Kitoje atakoje Rokas Stipčevičius atsikovojo kamuolį puolime po netaiklaus metimo, tačiau antrasis jo bandymas buvo netaiklus ir Antano Sireikos auklėtiniai turėjo šansą išplėšti antrąjį pratęsimą.

Niekieno neprižiūrimas Ignas Vaitkus atliko metimą iš toli, tačiau šis tikslo nepasiekė, o po to Karolis Lukošiūnas prasižengė prieš Eimantą Bendžių, kuris ir įtvirtino „Ryto“ pergalę (100:96).

Dar ketvirtojo kėlinio pabaigoje šeimininkai buvo priversti gelbėtis. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus pusantros minutės, Kristupas Žemaitis smeigė tolimą šūvį ir šiauliečių pranašumą padidino iki 5 taškų (88:83).

37
37
88%
7/8
2

Vis tik Girdžiūnas pataikė iš toli, realizavo abu baudų metimus, o ketvirčio pabaigoje pataikė sudėtingą metimą besiverždamas krepšio link ir tokiu būdu išplėšė pratęsimą (90:90).

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 37 (5/9 dvit., 7/8 trit.), Eimantas Bendžius 22 (5/8 trit.), Martynas Echodas 18 (7/11 dvit.), Arnas Butkevičius 10.

„Šiauliai“: Antanas Udras 20 (7/9 dvit., 28 naud. bal.), Ignas Vaitkus 16 (3/9 dvit.), Benas Griciūnas 15 (6/9 dvit.), Karolis Lukošiūnas 14 (4/6 trit.), Evaldas Šaulys 13, Aurimas Urbutis 11.

Girdžiūno pasirodymas:

Trenerių komentarai:

wwww
per netycia rytas laimejo
2019-03-17
Vakaras
Na taip ves. Bet tiesiog sunku kol kas kalbėt apie jį kaip rimta trenerį. Eurobasket 2017 buvo apšilimas jo. Gerai grupei buvom pirmi, nesuzaidem idealiai. Td išėjom prieš graikus ir pasikrovem su kaupu. O graikai nebuvo geriausiai savo formoj td. Startas nebuvo lb geras, bet visko sporte pasitaiko. Bet grįžtant šį sezoną prie jo tai jis kol kas kaip treneris nk nerodo. Gerai pavyko kelias svarbias rungtines laimėt. Bet pažiūrėjus į bendrą vaizdą, nu nera logikos jo schemose, per timeout toks jausmas kad jie žaidžia žaidimą atspėk ką nupiešiau ant lentos. Nes visi pasimetė laksto, 75 proc atakų improvizacija, gerai kai pasiseka, bet jau matėm kas būna kai sėkmė baigiasi. Keitimai atliekami nelaiku ir kartais ne vietoj. Arba per laiko arba per anksti išmeta iš žaidimo. (kalbant apie klubini krepšinį). Na apie atranką sunku kažką vertint, nes Lt antra rinktinė tikrai stipresnė nei daugeliu šalių pagrindinės. (aš nekalbu apie kokius italus ar kroatus), bet primenu kad ne vien Lt žaidė antra rinktinė. Tai kaip ir logiška. Na buvo varžybų su stipresniais, bet vistiek buvo ir klubiniam tokiu pačiu. Ateis PC pamatysim, nesinori iškris pirmam etape.
Panzer
tik primenu kad sis treneris ves musu rinktine i pergales pries Kanada ir Australija:)
2019-03-16
+4
lietuviai tik ineternete paburbet megsta
2019-03-16
+5
labai gaila siauliu,daug dekingu laisvu metimu gale nesumete,o pergale jau kisenej buvo
2019-03-16
+11
gaila kad sireika 4 kelinio bande gintis be baudu ir leido mest pirdziunui ta nesamone baigiantis laikui nes pergale jau buvo kisenej.bet eilini syki isitikinome ko vertas ryto,ir deja nacionalines rinktines treneris kuri sireika apstate kaip vaika
2019-03-16
+10
Nera net ka ir kalbeti
kmt taure pas ryta.
2019-03-16
-8
Dabar kelis metus dziaugsites tuo vieninteliu titulu? Prienai irgi dziaugiasi kazkada iskovota lkf taure ir sedi mesle.
2019-03-16
+2
Ka ir sakau gali rinktine treniruoti. jog jis ir jav su saru pries aki iveike.
2019-03-16
+3
NZN bet mane tas rezultatas taip pralinksmino tarsi buciau puse dienos pisiu klauses. isivaizduoju adomas sakys pishius mirtininku grupes komanda. o kasiorai mes snd mazai klaidu darem todel ir laimejomeHhh:)
2019-03-16
+2
martynas
girdžiūnas lodarius kur buvai kai su žaliais reikėjo lošt ?! debilas
2019-03-16
+6
Sveikinu Su Siauliu pergale. nes kad ir rezultatas to dbr nerodo. bet elitinis treneris turejo jau antram kelini ji suvartyti. Sereika reikia statyti prie prie rinktines vairo atgal. pazekit jo pasenusios paziuros nenusileidzia adomui.
2019-03-16
+15
Vakaras
Sireika geras treneris, ir taip puikiai parodo jo darbas su Šiauliais. Gal bendras rezultatas neatspindi visko, bet jei žiūrėt konkrečiai rungtines tai vėl kitas vaizdas. Puikus pavyzdis kai biudžetai neįtakoja žaidimo. Tiesiog geras trenerio darbas.