Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS
  • Alytaus „Dzūkija“ svečiuose per pratęsimą 84:81 palaužė Utenos „Juventus“

• „Juventus“ trečiajame kėlinyje atsiliko 38:60

Utenos „Juventus“ (10-15) dar trečiojame kėlinyje turėjo 22 taškų deficitą, tačiau nepaisant to išplėšė pratęsimą, bet galų gale turėjo pripažinti Alytaus „Dzūkijos“ (8-16).

14
22
7
6

Žydrūno Urbono auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje pralaimėjo 81:84 (10:22, 24:28, 21:18, 23:10, 3:6).

Nerezultatyviai besiklosčiusiame pratęsime pirmuosius taškus pelnė Martinas Gebenas bei išvedė šeimininkus į priekį, tačiau Steponas Babrauskas greitai atsakė taikliais baudų metimais ir susitikime vėl atstatė pusiausvyrą.

Prasidėjus prieš paskutinei susitikimo minutei, Keremas Kanteris atliko sėkmingą reidą iš po krepšio, o Dominykas Domarkas surengė dar vieną rezultatyvų išpuolį ir svečiai persvėrė rezultatą savo naudai - 84:81.

Kitoje atakoje Kenny Gainesas prametė dvitaškį, iš karto po to sekė netaiklus Tomos Dimšos tolimas metimas, tačiau Domarkas suklydo ir sugrąžino viltį šeimininkams. Vis tik pačioje mačo pabaigoje Gainesas nepataikė dar vieno tritaškio ir „Dzūkija“ išsigelbėjo.

Trečiojo kėlinio pradžioje Danisevičius pataikė dvitaškį ir „Dzūkijos“ persvarą padidino iki rekordinės – 60:38. Tačiau būtent tai ir pažadino šeimininkus.

Gebenas pataikė dvitaškį ir tritaškį, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Gainesas, o „Juventus“ spurtavo 14:0 ir savo deficitą nurėžė iki vienženklio – 52:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Karolis Guščikas pataikė dvitaškį, Gytis Radzevičius surinko 5 taškus iš eilės bei atkarpą 13:1 laimėję uteniškiai po dar dviejų Guščiko taškų rezultatą išlygino – 69:69.

38-ąją mačo minutę Babrauskas pataikė abi baudas ir „Dzūkijos“ persvarą padidino iki 6 taškų (77:71), tačiau Radzevičius į tai atsakė dvitaškiu, o prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei pataikė vieną baudos metimą (74:77).

Vis tik Karolis Guščikas atkovojo kamuolį puolime, išprovokavo pražangą, tačiau taip pat realizavo tik vieną baudą. Kaip bebūtų, puolėjas greitai ištaisė savo klaidą, mat perėmė kamuolį iš Artūro Jomanto, o Kenny Gainesas atseikėjo tolimą metimą ir priekyje jau buvo „Juventus“ – 78:77.

Alytiškiai savo atsakymui turėjo 4 sekundes, o idealų šansą išplėšti pergalę gavo Jomantas. Puolėjas išprovokavo Guščiko pražangą, bet pataikė tik antrąjį baudos metimą ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą (78:78).

„Juventus“: Kenny Gainesas 20 (4/7 trit.), Martinas Gebenas 19 (7/9 dvit.), Gytis Radzevičius 13.

„Dzūkija“: Artūras Jomantas 14 (6/8 dvit.), Steponas Babrauskas (7/7 baudos) ir Paulius Danisevičius po 13, Elijah Brownas (4/6 dvit.) ir Mindaugas Sušinskas (4/4 trit.) po 12.