Berlyno ALBA kartu su Roku Giedraičiu priešakyje pirmajame pusfinalio mače pasidarė nereikalingų problemų, tačiau tai vakaro Vokietijos ekipos krepšininkams nesugriovė.

32
75%
3/4
9

Garcia Reneseso auklėtiniai pirmajame Europos taurės pusfinalio mače namuose 102:97 (29:21, 30:22, 26:30, 17:24) įveikė Andoros „Morabanc“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Giedraitis per 29 minutes pelnė 13 taškų (3/6 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei surinko 14 naudingumo balų.

Tuo metu pirmajame kėlinyje Luke‘as Sikma pamatė įkertantį lietuvį, kuriam perdavė kamuolį ir Giedraičiui nebeliko nieko kito, kaip tik užbaigti ataką triuškinančiu dėjimu.

ALBA dar ketvirtojo kėlinio viduryje kontroliavo mačo eigą ir po taiklios Giedraičio baudos pirmavo 95:84, tačiau Davidas Jelinekas pataikė iš toli, o Andrew Albicy smeigė dvitaškį ir tritaškį bei iki susitikimo pabaigos likus pusantros minutės, ekipas skyrė viso labo 3 taškai – 92:95.

Po šio epizodo Peytonas Siva ir Rafa Luzas apsikeitė taškais, o prasidėjus paskutinei susitikimo minutei Sikma pridėjo dar vieną dvitaškį ir šeimininkams įnešė gaivaus oro gurkšnį (99:94).

Vis tik pasiduoti nelinkę šeimininkai kaip mat surengė savo atsaką ir Michele Vitali pataikė dar vieną tolimą šūvį ir iki mačo pabaigos likus 45 sekundėms, „Morabanc“ atsiliko 97:99.

Vis tik po šio epizodo Martinas Hermannssonas pelnė taškus su pražanga, o Albicy tritaškis tikslo nepasiekė bei kamuolį gynyboje atkovojęs Giedraitis įtvirtino ALBA pergalę (102:97).

Antrosios ir galimai lemiamos pusfinalio rungtynės vyks penktadienį Andoroje.

ALBA: Luke‘as Sikma 20 (7/10 dvit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Peytonas Siva 18 (3/4 trit., 9 rez. perd., 32 naud. bal.), Nielsas Giffey 14 (5/6 dvit.), Rokas Giedraitis 13 (3/6 dvit.), Martinas Hermannssonas 10.

„Morabanc“: Davidas Jelinekas 16 (4/5 dvit., 1/5 trit.), Andrew Albicy (4/6 trit., 12 rez. perd.), Jerome‘as Jordanas (6/7 dvit.) ir Dylanas Ennisas (5/8 dvit.) po 14, Rafa Luzas 10.

Dar praeitais metais Rokas turejo buti Zalgiri. Butume laimeje 3-4 pergalem daugiau Euroleagoje.