• Atėnų ekipa rungtynes pradėjo spurtu 22:3, o prieš ilgąją pertrauką pirmavo 23 taškų pranašumu

• Trečiajame kėlinyje „Panathinaikos“ įmetė 8 taškus, ketvirtajame ketvirtyje startavo atkarpa 2:13 ir jau atsilikinėjo 58:61

• Lekavičius per 11 minučių pelnė 2 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus

• Nickas Calathes surinko dvigubą dublį – 11 taškų, 12 rezultatyvių perdavimų ir 6 atkovoti kamuoliai

Neįtikėtinai dvikovą pradėjusi Atėnų „Panathinaikos“ (14-13) pirmųjų 8 minučių atkarpą laimėjo net 22:3, tačiau vėliau vos neišleido pergalės iš savo rankų.

10
20
7
67%
2/3

Luko Lekavičiaus atstovaujamas Graikijos klubas namuose 16,5 tūkst. sirgalių akivaizdoje 72:70 (26:10, 22:17, 8:21, 16:22) po atkaklios kovos galiausiai palaužė Vitorijos „Baskonia“ (14-13) ir iš karto pavijo dvi komandas kovoje dėl vietos atkrintamosiose.

„Panathinaikos“ pergalių ir pralaimėjimų santykiu susilygino su Pirėjo „Olympiakos“ ir Vitorijos „Baskonia“. „Olympiakos“ žengia septinta, „Panathinaikos“ – aštunta, o „Baskonia“ – devinta.

Pirmąjį tarpusavio mačą su „Panathinaikos“ baskai laimėjo 86:77 bei po trečiadienio mūšio Graikijoje išsaugojo tarpusavio pranašumą.

14 kartų iki šio turo yra laimėjusi ir Milano „AX Armani Exchange“, kuri šį vakarą susitinka su Madrido „Real“. „Panathinaikos“ penktadienį laukia mūšis su Milano ekipa Italijoje.

Besibaigiant antrajam ketvirčiui pirmavusi rekordine – 23 taškų persvara (52:29), „Panathinaikos“ absoliučiai išsiderino po ilgosios pertraukos. Ricko Pitino auklėtiniai trečiajame ketvirtyje surinko 8 taškus, o ketvirtajame startavo pralaimėdama atkarpą 2:13 ir jau buvo priversta vytis – 58:61.

Likus žaisti pusantros minutes, Seanas Kilpatrickas smeigė tritaškį ir išvedė „Panathinaikos“ į priekį, vėliau Thomasas pridėjo du taškus ir šeimininkai kontroliavo situaciją – 72:67.

Nuo suolo pakilęs Lekavičius rungtyniavo 11 minučių, pasižymėjo 2 taškais (1/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 0/2 baudos), sugriebė 2 kamuolius, išdalijo 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, 3 sykius prasižengė ir mačą baigė su 0 naudingumo balų.

Gimimo vieta: Šilalė, Lietuva

Nickas Calathes per 29 minutes įmetė 11 taškų (4/12 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atliko 12 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius, po 4 kartus suklydo ir prasižengė bei įsirašė 16 naudingumo balų.

Baskų gretose universaliai sužaidė Johannesas Voigtmannas, per 36 minutes įmetęs 9 taškus, atkovojęs 11 kamuolių ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

„Panathinaikos“: DeShaunas Thomasas 16, Seanas Kilpatrickas 14, Nickas Calathes 11 (4/12 dvit., 12 rez. perd., 6 atk. kam.), Georgios Papagiannis 10 (7 atk. kam.).

„Baskonia“: Marcelinho Huertas (7 kld.) ir Shavonas Shieldsas – po 13, Darrunas Hilliardas 12 (2/8 dvit.), Luca Vildoza 11 (3/6 trit.), Vincentas Poirier 10.