Nuotr. Sputnik – Scanpix
  • CSKA namuose 70:68 nugalėjo „Fenerbahče“

• Rungtynių pabaigoje Maskvos klubo gretose žibėjo Cory Higginsas

• Willas Clyburnas su 16 taškų ir 21 naudingumo balu buvo geriausias Rusijos ekipos žaidėjas

Dviejų geriausių Eurolygos komandų akistatoje pabaigą geriau sužaidė CSKA (22-6) – Maskvos klubas Eurolygos susitikime namuose 70:68 (14:18, 22:17, 16:13, 18:20) paskutinių sekundžių dramoje palaužė Stambulo „Fenerbahče“ (23-5) krepšininkus.

16
21
55%
6/11
8

Rungtynės prasidėjo permainingu žaidimu ir dažnu lyderiaujančios komandos pasikeitimu. Pirmąjį kėlinį 4 taškais (18:14) laimėjusi „Fenerbahče“ antrajame ketvirtyje stabtelėjo, jį pralaimėjo 17:22, todėl prieš ilgąją pertrauką CSKA turėjo minimalų pranašumą – Rusijos sostinės klubo krepšininkai į ilgąją pertrauką patraukė pirmaudami 36:35.

Trečiajame kėlinyje CSKA buvo ir vėl pranašesnė – sėkmingai žaidusio Willo Clyburno užkurta komanda ketvirtį laimėjo 3 taškais (16:13), o po trisdešimties žaidimo minučių pirmavo 52:48.

Likus 4 minutėms ir 42 sekundėms Ali Muhammedas buvo gaudomas CSKA gynybos, tačiau lemiamą atakos sekundę, palindęs po Nikita Kurbanovu, išmetė tritaškį, kuris atšoko nuo lentos ir įkrito į krepšį, taip išlygindamas rezultatą (54:54). Šį tolimą metimą palydėjo ironiška Maskvos ekipos vyriausiojo trenerio Dimitrio Itoudžio šypsena.

Likus minutei ir 37 sekundėms Luigi Datome perdavė kamuolį krašte buvusiam Kostui Sloukui, o šis pataikė metimą iš distancijos bei taip priartino „Fenerbahče“ prie varžovų minimalaus deficito atstumu (62:63). Vis dėlto, Cory Higginsas sugaišo 21 sekundę ir atsakė dvitaškiu, taip padidindamas Maskvos klubo atotrūkį (65:62).

Po minutės pertraukėlės sugrįžusi Stambulo komanda ilgai netruko – per 13 sekundžių surengė rezultatyvią ataką, per kurią du taškus pelnė aukštaūgis Janas Vesely (64:65). Tuomet Nicolo Melli realizavo vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą (65:65), tačiau Higginsas pataikė tolimą metimą, taip iš vietos pakeldamas Maskvos „Mega Sport“ areną – 68:65.

Daugiausia pelno: Cory Higgins

Muhammedas realizavo vieną baudą, o Clyburnas pataikė dvi, o į kitą aikštės pusę nubėgęs Sloukas įmetė dvitaškį. Vis dėlto, jo „Fenerbahče“ nepakako ir CSKA triumfavo rezultatu 70:68.

Nepaisant to, kad CSKA triumfavo, komandų tarpusavio pranašumą turės „Fenerbahče“, mat pirmosiose rungtynėse prieš Maskvos klubą laimėjo 4 taškais (79:75).

Lemiamu metimu CSKA gelbėjęs Higginsas susitikimo metu per 24 minutes pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 3/5 trit.), atkovojo vieną kamuolį bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir surinko 15 naudingumo balų.

Naudingesnis ir rezultatyvesnis už jį buvo tik Clyburnas, surinkęs 16 taškų (6/11 dvit., 0/1 trit., 4/5 baud. met.), 8 atkovotus kamuolius ir 21 naudingumo balą.

CSKA: Willas Clyburnas 16 (8 atk. kam.), Cory Higginsas 15, Sergio Rodriguezas 9, Alecas Petersas 8.

„Fenerbahče“: Nikola Kaliničius 17 (7 atk. kam.), Ali Muhammedas 15, Janas Vesely 10, Nicolo Melli ir Kostas Sloukas po 8.

Jonas
visa laime kad zalgiris varo vien su litofcais:) jaunimas kuris neblogas ,sedi ir nosy krapsto, nes tik padaryk klaida gausi pyzdy nuo isteriko ir sedesi vel 10 rungtyniu ant suolo. o didziausias grybas kapitonas Aulius , su didziausia alga, palaksto prisisikes,rankos nuo kiausiniu nepakyla, ir saunuolis, ilsisi, laukia finalu, ten reikes art po kokia 10 min per graju.