Nuotr. Sputnik – Scanpix
  • CSKA namuose 70:68 nugalėjo „Fenerbahče“

• Rungtynių pabaigoje Maskvos klubo gretose žibėjo Cory Higginsas

• Willas Clyburnas su 16 taškų ir 21 naudingumo balu buvo geriausias Rusijos ekipos žaidėjas

Dviejų geriausių Eurolygos komandų akistatoje pabaigą geriau sužaidė CSKA (22-6) – Maskvos klubas Eurolygos susitikime namuose 70:68 (14:18, 22:17, 16:13, 18:20) paskutinių sekundžių dramoje palaužė Stambulo „Fenerbahče“ (23-5) krepšininkus.

16
21
55%
6/11
8

Rungtynės prasidėjo permainingu žaidimu ir dažnu lyderiaujančios komandos pasikeitimu. Pirmąjį kėlinį 4 taškais (18:14) laimėjusi „Fenerbahče“ antrajame ketvirtyje stabtelėjo, jį pralaimėjo 17:22, todėl prieš ilgąją pertrauką CSKA turėjo minimalų pranašumą – Rusijos sostinės klubo krepšininkai į ilgąją pertrauką patraukė pirmaudami 36:35.

Trečiajame kėlinyje CSKA buvo ir vėl pranašesnė – sėkmingai žaidusio Willo Clyburno užkurta komanda ketvirtį laimėjo 3 taškais (16:13), o po trisdešimties žaidimo minučių pirmavo 52:48.

Likus 4 minutėms ir 42 sekundėms Ali Muhammedas buvo gaudomas CSKA gynybos, tačiau lemiamą atakos sekundę, palindęs po Nikita Kurbanovu, išmetė tritaškį, kuris atšoko nuo lentos ir įkrito į krepšį, taip išlygindamas rezultatą (54:54). Šį tolimą metimą palydėjo ironiška Maskvos ekipos vyriausiojo trenerio Dimitrio Itoudžio šypsena.

Likus minutei ir 37 sekundėms Luigi Datome perdavė kamuolį krašte buvusiam Kostui Sloukui, o šis pataikė metimą iš distancijos bei taip priartino „Fenerbahče“ prie varžovų minimalaus deficito atstumu (62:63). Vis dėlto, Cory Higginsas sugaišo 21 sekundę ir atsakė dvitaškiu, taip padidindamas Maskvos klubo atotrūkį (65:62).

Po minutės pertraukėlės sugrįžusi Stambulo komanda ilgai netruko – per 13 sekundžių surengė rezultatyvią ataką, per kurią du taškus pelnė aukštaūgis Janas Vesely (64:65). Tuomet Nicolo Melli realizavo vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą (65:65), tačiau Higginsas pataikė tolimą metimą, taip iš vietos pakeldamas Maskvos „Mega Sport“ areną – 68:65.

Muhammedas realizavo vieną baudą, o Clyburnas pataikė dvi, o į kitą aikštės pusę nubėgęs Sloukas įmetė dvitaškį. Vis dėlto, jo „Fenerbahče“ nepakako ir CSKA triumfavo rezultatu 70:68.

Nepaisant to, kad CSKA triumfavo, komandų tarpusavio pranašumą turės „Fenerbahče“, mat pirmosiose rungtynėse prieš Maskvos klubą laimėjo 4 taškais (79:75).

Lemiamu metimu CSKA gelbėjęs Higginsas susitikimo metu per 24 minutes pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 3/5 trit.), atkovojo vieną kamuolį bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir surinko 15 naudingumo balų.

Naudingesnis ir rezultatyvesnis už jį buvo tik Clyburnas, surinkęs 16 taškų (6/11 dvit., 0/1 trit., 4/5 baud. met.), 8 atkovotus kamuolius ir 21 naudingumo balą.

CSKA: Willas Clyburnas 16 (8 atk. kam.), Cory Higginsas 15, Sergio Rodriguezas 9, Alecas Petersas 8.

„Fenerbahče“: Nikola Kaliničius 17 (7 atk. kam.), Ali Muhammedas 15, Janas Vesely 10, Nicolo Melli ir Kostas Sloukas po 8.

Atrinkti (0) Visi (3)
Jonas
visa laime kad zalgiris varo vien su litofcais:) jaunimas kuris neblogas ,sedi ir nosy krapsto, nes tik padaryk klaida gausi pyzdy nuo isteriko ir sedesi vel 10 rungtyniu ant suolo. o didziausias grybas kapitonas Aulius , su didziausia alga, palaksto prisisikes,rankos nuo kiausiniu nepakyla, ir saunuolis, ilsisi, laukia finalu, ten reikes art po kokia 10 min per graju.