Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse namuose 94:67 sutriuškino Stambulo „Daruššafaka“ ir toliau tęsia atkrintamųjų medžioklę.

Fotogalerija

Kauniečiai dominavo dvikovoje ir buvo pranašesni už priešininkus beveik visose statistikos kategorijose. Žalgiriečiai pataikė 12 tolimų metimų ir tai yra naujas Lietuvos čempionų šio sezono rekordas.

Svečių ekipoje išsiskyrė Jeremy Evansas. Buvęs NBA krepšininkas per 31 minutę pelnė 14 taškų (7/7 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius bei surinko 25 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Brandonas Daviesas per 19 minučių pelnė 13 taškų (4/9 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą dvikovoje su Eurolygos autsaideriais.

Deonas Thompsonas – 10 balų
20 min., 12 tšk. (6/8 dvit.), 3 atk. kam., 3 per. kam., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Rungtynėse sunku atrasti epizodą, kur Deonas būtų pralaimėjęs mikrodvikovą varžovams. Amerikietis puikiai gynyboje skaitė situacijas ir porą kartų perėmęs kamuolį pats užbaigė atakas greitais išpuoliais. Thompsonas atrodo galutinai perpratęs trenerio Šarūno Jasikevičiaus sistemą, o jo žaidime jaučiasi užtikrintumas, kurio trūko tik prisijungus prie komandos.

Nate'as Woltersas – 9 balai
23 min., 12 tšk. (3/3 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud.), 3 atk. kam., 5 rez. perd., 19 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Nate'ui labai reikėjo tokių rungtynių. Gynėjui, sugrįžusiam po traumos, labai svarbu atgauti pasitikėjimą savo jėgomis ir būtent mačas su Eurolygos autsaideriais leido amerikiečiui pajusti žaidimo ritmą. Dvikovoje pamatėme ir firminius Wolterso floaterius ir gražius perdavimus greitajame puolime.

Marius Grigonis – 8,5 balo
20 min., 11 tšk. (1/1 dvit., 3/4 trit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

Kovoje su „Daruššafaka“ nematėme įprastų gynėjo prasiveržimų į baudos aikštelę, tačiau to ir nereikėjo, nes Marius puikiai realizavo metimus iš toli. Gynyboje Grigonis taip pat gerai prižiūrėjo žaidėjus su kamuoliu, o tai prisidėjo prie chaotiško varžovų puolimo organizavimo.

Brandonas Daviesas – 8 balai
19 min., 13 tšk. (4/9 dvit., 5/6 baud.), 5 atk. kam., 5 išpr. praž., 19 naud. balų.

12
19
5
100%
3/3

Dvikovą Daviesas pradėjo neužtikrintai, kai kelis kartus iš patogių padėčių sėkmingai neužbaigė metimų, tačiau vėliau amerikietis įsismagino ir pamalonino susirinkusius sirgalius įspūdingais dėjimais. Nors po pertraukos kelis kartus perskubėjo, bet tai buvo dar vienos solidžios aukštaūgio rungtynės.

Artūras Milaknis – 7,5 balo
20 min., 12 tšk. (0/1 dvit., 4/6 trit.), 11 naud. balų.

Snaiperis dar kartą pademonstravo savo klasę ir į varžovų krepšį smeigė 4 tolimus metimus. Kai kurie metimai buvo iš sunkių padėčių, tačiau jau įpratome, kad Artūras lengviau pataiko sudėtingus metimus nei lengvus. Būtent abu tolimus metimus Milaknis prametė būdamas laisvas.

Antanas Kavaliauskas – 7,5 balo
14 min., 6 tšk. (3/5 dvit., 0/2 baud.), 5 atk. kam., 4 rez. perd., 10 naud. balų.

Dar vienas žmogus „Žalgiryje“, kuriam itin reikėjo tokio mačo. Antanas puikiai kovojo dėl kamuolių bei užtikrintai žaidė nugara į krepšį. Aukštaūgis puikiai nusimetinėjo kamuolį, o tai leido užfiksuoti naują asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą Eurolygoje.

Aaronas White'as – 7 balai
23 min., 6 tšk. (1/3 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), 5 atk. kam., 10 naud. balų.

Puolėjui žaidimo prasme nebuvo sėkmingiausios rungtynės tiek puolime, tiek gynyboje, tačiau White'as aikštėje spindėjo energija. Nebuvo galima nepastebėti, kaip porą kartų amerikietis atbėgdamas nuo tritaškio linijos tiesiog pačiupo puolime kamuolius varžovams prieš nosis. Taip pat Aaronas vėl pasižymėjo iš trijų taškų zonos.

Edgaras Ulanovas – 6,5 balo
16 min., 6 tšk. (0/3 dvit., 1/1 trit., 3/6 baud.), 3 atk. kam., 6 išpr. praž., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Rungtynėse matėme daug Edgaro žaidimo nugara į krepšį, o tai dažniausiai pasibaigdavo varžovų pražangomis. Deja, nuo baudų metimo linijos puolėjas pataikė tik pusę metimų.

Thomasas Walkupas – 6 balai
16 min., 4 tšk. (2/3 dvit., 0/1 trit.), 3 rez. perd., 3 kld., 2 naud. balai.

Walkupui buvo sunki mačo pradžia, kai gynėjas padarė porą klaidų iš eilės ir susilaukė Jasikevičiaus priekaištų. Vis dėlto gynėjas vėliau reabilitavosi, kai porą kartų gražiai prasiveržė ir pelnė taškus iš po krepšio.

Leo Westermannas – 5 balai
13 min., 3 tšk. (1/3 trit.), 3 rez. perd., 1 naud. balas.

Prancūzas dvikovą pradėjo startiniame penkete, tačiau greitai buvo pakeistas, kai gynyboje nesusitvarkė su tiesioginiais oponentais. Visgi sėkmingo Westermanno žaidimo pirmoje pusėje žalgiriečiams ir neprireikė. Po pertraukos įžaidėjas atliko porą gražių perdavimų Daviesui, kurie pasibaigė įspūdingais dėjimais. Leo taip įpratino „Žalgirio“ sirgalius savo tritaškiais, kad jam metant arena pakyla iš savo vietų ir laukia tikslaus tolimo šūvio.

Ketvirtajame kėlinyje pasirodęs Rokas Jokubaitis iš pradžių padarė porą klaidų paeiliui, tačiau vėliau reabilitavosi ir spėjo pelnyti 9 taškus per 9 minutes. Tai – naujas karjeros rezultatyvumo rekordas Eurolygoje.

Lukui Uleckui per 8 minutes taškų pelnyti nepavyko ir jis buvo vienintelis žalgirietis nepasižymėjęs dvikovoje.

Atrinkti (0) Visi (5)
Jonas
kur ta klase dingsta pries fenerbahce?? situ zvaigzdziu su milakniu priesaky:) bukit savo vietoj, laimi pries pasvalio lygio komanda, ir zvaogzdes vaizduoja.
2019-03-23
-37
Gero vakaro
Su tokiu vertinimu ti i krumus, pirma Grigonis minum 9 balai, Thomsonad max 8,5 balo, nes gynyboje dvi kiauros skyles. Walkupas minimum 7 balai. Daiviesui pliusa uzdejo uz dejimus, bet turetu but 7,5 balo. O jei Jokubaicio negalima ivertint per 9 minutes tai gal paskutinio kelinio nemate... sakykim Jam 7,5 balo, Uleckui 6 balai. Kas kad jauni, bey zaide pakankamai be keitimu, nebuvo itampos ir galima ivertint ju ideli.
2019-03-23
+11
Durnas?
Tu rimtai? 😄 Davisui 7.5 kaip ir rokui? Uleckui 6? 😄 Matei varzybas zmogau? Thomsonas gynyboj tvarkes praktiskai geriausiai, puolimevirgi suzaide. Del grigonio as ir duociau aukstesni bala, bet is esmes tai gerai, kad esi tiesiog kvailas komentatorius o ne straipsniu rasytojas nrs cia butum pridejes balu.. Geros dienos