Nuotr. BNS
  • „Neptūnas“ išvykoje 78:70 nugalėjo „Nevėžį“

• Ketvirtojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai iššvaistė 18 taškų pranašumą, tačiau sugebėjo atsitiesti

• Lorenzo Williamsas nugalėtojams pelnė 11 taškų ir surinko 15 naudingumo balų

Susitikimo pradžioje autsaiderių etiketę bandęs nusimesti, o vėliau spurtavęs ir privertęs varžovus gerokai paprakaituoti „Nevėžis“ (4-22) galiausiai turėjo pripažinti svečių iš Klaipėdos pranašumą.

11
15
75%
3/4
5

Nors ir iššvaistęs 18 taškų pranašumą, uostamiesčio „Neptūnas“ (20-6) Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse išvykoje 78:70 (20:20, 25:14, 21:18, 12:18) palaužė Kėdainių klubo krepšininkus.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė itin apylygį krepšinį, o tai parodė ir arenos švieslentė – po dešimties žaidimo minučių rezultatas buvo lygus 20:20.

Kiek kitaip viskas ėmė klostytis antrajame ketvirtyje. Vos kėliniui prasidėjus Tomo Delininkaičio, Jerai Granto bei Džiugo Slavinsko taškais apdovanotas „Neptūnas“ spurtavo 10:0, o prieš ilgąją pertrauką galėjo mėgautis dviženkle persvara – į rūbinę Klaipėdos komandos krepšininkai patraukė pirmaudami 45:34.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai ir toliau spaudė varžovus. Tiesa, spaudimas nebuvo toks žymus, o trimis taškais laimėtas ketvirtis (21:18) tik dar padidino „Neptūno“ atotrūkį – 66:52.

Visgi lemiamo ketvirčio pradžioje uostamiesčio komandos krepšininkai privertė sunerimti ekipos vyriausiąjį trenerį Kazį Maksvytį. „Nevėžis“ paskutiniąsias dešimt minučių pradėjo spurtuodamas 18:6, o likus keturioms minutėms „Neptūnas“ buvo priekyje vos dviem taškais – 72:70.

Likus 21,4 sekundės Adonte Parkeris bandė mesti tolimą metimą, tačiau jam bloką išrašė Grantas, o po pražangos prieš jį pataikė vieną baudos metimą. Po šio epizodo Laimonas Kisielius dar pridėjo baudos metimą, taip įtvirtindamas pergalę 8 taškais (78:70).

Klaipėdos ekipą į pergalę atvedė naudingiausiai žaidęs Lorenzo Williamsas, pelnęs 11 taškų (1/2 dvit., 3/4 trit.), atkovojęs 5 bei perėmęs 1 kamuolį, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir taip surinkęs 15 naudingumo balų.

„Nevėžio“ komandoje Parkeris buvo rezultatyviausias. Gynėjas įmetė 19 taškų (5/12 dvit., 3/10 trit.), išdalijo 5 rezultatyvius perdavimus ir sugriebė 2 bei perėmė vieną kamuolį, taip surinkdamas 15 efektyvumo balų.

Šiame susitikime „Nevėžis“ metė vos vieną baudą – Nikita Balašovas vienintelį vieno taško vertės metimą realizavo. Tuo metu „Neptūnas“ rungtynių metu sėkmę nuo baudų metimo linijos bandė 16 kartų, o 8 metimai buvo tikslūs.

„Nevėžio“ gretose nerungtyniavo smegenų sutrenkimą patyręs Martinas Junakovičius, čiurną susižeidęs Ignas Labutis ir peties traumą besigydantis Aidas Einikis. Savo ruožtu „Neptūnui“ teko verstis be pėdos skausmus jaučiančio Kyle‘o Weaverio.

„Nevėžis“: Adonte Parkeris 19, Nikita Balašovas 18, Zaidas Hearstas 10, Martynas Varnas 8, Gintautas Matulis 5, Regimantas Miniotas (9 atk. kam.) ir Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) po 4.

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 11 (5 atk. kam.), Gytis Masiulis ir Osvaldas Olisevičius po 10, Laurynas Beliauskas ir Tomas Delininkaitis po 9, Laimonas Kisielius 8.