Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Be pirmojoje susitikimo pusėje traumą patyrusio Jono Mačiulio likusi Atėnų AEK patyrė pralaimėjimą pirmajame FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalio mače išvykoje. Graikijos klubas trečiadienio vakarą 67:71 nusileido Bambergo „Brose“ krepšininkams.

19
18
1
7

Atsakomąjį mačą ekipos žais kitą trečiadienį (balandžio 3 d.) Graikijoje. AEK į Atėnus sugrįš turėdama 4 taškų deficitą. Į kitą etapą pateks komanda, po dviejų susitikimų turėsianti geresnį taškų santykį.

Skaudžiai ant parketo kritęs Mačiulis dar antrojo kėlinio pradžioje pasitraukė iš rungtynių – lietuvis atliko prasiveržimą į Bambergo „Brose“ baudos aikštelę, įsirėžė į varžovą ir griūdamas trenkė alkūnę į grindinį.

Mačą nuo suolo pradėjęs Mačiulis per pusdevintos minutės pasižymėjo 2 taškais.

„Brose“ ekipos lietuvis Arnoldas Kulboka susitikimui buvo registruotas, tačiau ant parketo nepasirodė.

Po trijų kėlinių Atėnų klubas buvo priekyje 50:49. Vis dėlto, tuomet „Brose“ kiek pabėgo į priekį ir iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms pirmavo 5 taškais – 63:58. Likus 4 minutėms Cliffas Alexanderis pataikė dvitaškį, o Tyrese‘as Rice‘as perėmė kamuolį bei greitoje atakoje pridėjo dar du taškus – 67:58.

Vince‘as Hunteris realizavo du baudų metimus, o Alexanderis atsako „alley-oop“ stiliaus dėjimu po Ricky Hickmano perdavimo. Kitoje aikštės pusėje Jordanas Theodore‘as dar pridėjo sudėtingą tolimą metimą – likus žaisti 2 minutes ir 19 sekundžių AEK atsiliko 6 taškais (63:69).

Iškart po šio epizodo Theodore‘as dar pridėjo du baudų metimus ir AEK priartėjo (65:69). Visgi varžovai atsakė taikliu dvitaškiu, o AEK pozicinė ataka vaisių neatnešė. Likus 9 sekundėms Theodore’as pelnė du taškus greitoje atakoje ir Atėnų klubas sumažino deficitą (67:71).

Paskutinėmis rungtynių akimirkomis Bambergo komanda marino laiką, o Rice‘as dar paleido desperatišką tolimą tritaškį, taip pažymėdamas pergalę ir susitikimo pabaigą reiškiantį signalą.

„Brose“: Cliffas Alexanderis 19 (7 atk. kam.), Ricky Hickmanas (5 rez. perd.) ir Augustine'as Rubitas po 12, ..., Tyrese'as Rice'as 7.

AEK: Dušanas Šakota 15 (6 atk. kam.), Jordanas Theodore'as 14, Vince'as Hunteris (6 atk. kam.) ir Giannoulis Larentzakis (5 atk. kam.) po 12.