Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kauno „Žalgiris“, fantastiškai atsitiesęs Taikos ir draugystės sporto rūmuose, 72:68 palaužė Pirėjo „Olympiakos“ ir išsaugojo atkrintamųjų viltį.

Fotogalerija

Kauniečiai trečiajame kėlinyje atsiliko 39:51, tačiau tuomet spurtavo 14:0 ir viskas sprendėsi paskutinėmis rungtynių minutėmis, kur šį kartą sėkmė šypsojosi Lietuvos čempionams.

Žalgiriečių pranašumą dvikovoje aiškiai įrodo surinktų naudingumo balų skirtumas – 85 prieš 58.

Varžovų gretose nesulaikomai žaidė Nikola Milutinovas. Serbas per 31 minutę pelnė 18 taškų (6/8 dvit., 6/9 baud.), atkovojo 12 kamuolių, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė Aaronas White'as. Puolėjas per 30 minučių pelnė 14 taškų (2/5 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud.), išprovokavo 4 pražangas ir surinko 17 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas tradiciškai įvertino žalgiriečių pasirodymą Eurolygos rungtynėse.

Aaronas White'as – 8,5 balo
30 min., 14 tšk. (2/2 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud.), 2 atk. kam., 4 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Aaronas Pirėjuje puikiai įkirtinėjo į baudos aikštelę bei, sulaukęs perdavimų iš komandos draugų, rinko taškus. Taip pat White'as pataikė abu tolimus metimus ir tai jam pavyko padaryti vos antrą kartą sezone. Amerikietis dvikovoje atsidurdavo laiku ir vietoje bei puikiai išnaudodavo progas metimams.

Deonas Thompsonas – 8 balai
16 min., 6 tšk. (3/4 dvit.), 6 atk. kam., 2 kld., 10 naud. balų.

Deonas dar kartą įrodė, kad yra tikras „Žalgirio“ ramstis. Gynyboje niekas iš kauniečių aukštaūgių nesitvarkė taip gerai su Milutinovu kaip Thompsonas, kuris sugebėjo pristabdyti įsibėgėjusį serbą. Puolime amerikietis taip pat buvo naudingas, o rungtynių pabaigoje atkovojo itin svarbų kamuolį bei pataisė netaiklų komandos draugo metimą.

Marius Grigonis – 7,5 balo
27 min., 10 tšk. (2/6 dvit., 6/6 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 6 išpr. praž., 14 naud. balų.

14
17
100%
2/2
100%
4/4

Tai nebuvo lengvos rungtynės Mariui. Iš pradžių gynėjas bandė naudotis savo ūgio pranašumu prieš Nigelį Williamsą-Gossą, kurį kartą įveikti, žaidžiant nugara į krepšį, pavyko. Vėliau Grigonis porą kartų suabejojo atakuodamas krepšį, o tai lėmė pramestus metimus iš patogių padėčių. Vis dėlto lietuvio agresija rungtynėse buvo įprasta jam, o mačo pabaigoje žalgirietis išlaikė šaltus nervus ir realizavo baudų metimus.

Leo Westermannas – 7 balai
25 min., 11 tšk. (1/3 dvit., 3/8 trit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 2 kld.,  7 naud. balai.

Gynėjo pirmasis išėjimas į aikštelę nebuvo sėkmingas, tačiau vėliau žalgirietis įsismagino ir tapo svarbia figūra puolime. Prancūzas išmetė rekordinį skaičių tritaškių, vilkėdamas „Žalgirio“ marškinėlius. Tikslą galėjo pasiekti ir daugiau tolimų metimų, nes pora jų buvo pramesti iš patogių padėčių, tačiau Leo keliamas pavojus ant perimetro yra nepamatuojamos vertės „Žalgiriui“. Būtent įžaidėjo tritaškis trečiajame kėlinyje pradėjo kauniečių spurtą. Mačo pabaigoje Westermannas realizavo labai svarbų floaterį, leidusį žalgiriečiams ir jų sirgaliams lengviau atsikvėpti.

Brandonas Daviesas – 7 balai
25 min., 13 tšk. (5/7 dvit., 3/4 baud.), 7 atk. kam., 2 per. kam., 6 kld., 3 blk., 4 išpr. praž., 17 naud. balų.

Brandonas tikrai yra surengęs žymiai geresnių pasirodymų nei Pirėjuje, tačiau iš jo noro ir kovingumo niekas neatims. Atrodė, jog šis mačas amerikiečiui susiklostys tragiškai, kuomet centras puolime niekaip nerado kelių link krepšio ir darė klaidas, o gynyboje neturėjo priešnuodžių Milutinovui, tačiau aukštaūgis sugebėjo atsitiesti. Daviesas ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiams davė teigiamą impulsą gynyboje, kuomet porą kartų blokavo varžovų metimus, o puolime taip pat rinko taškus. Amerikietis padarė rekordinį skaičių klaidų, bet, laimei, jų nereikės prisiminti kaip užbaigusių „Žalgirio“ sezoną Eurolygoje.

Artūras Milaknis – 6,5 balo
22 min., 9 tšk. (0/1 dvit., 3/6 trit.), 3 rez. perd., 7 naud. balai.

Milaknis savo tritaškiais trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje stipriai prisidėjo prie „Žalgirio“ spurto 14:0. Snaiperis daug dirbo be kamuolio ir nepaisant to, jog porą tolimų metimų gynėjas prametė iš dėkingų padėčių, jis suteikė daugiau laisvės komandos draugams. Taip pat Artūras ir pats sugebėjo iškišti porą gražių perdavimų. Gynyboje lietuvis susidūrė su didesnėmis problemomis, kai epizodais teko prižiūrėti greitesnius Briante Weberį su Williamsu-Gossu.

Thomasas Walkupas – 5,5 balo
17 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/3 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 3 naud. balai.

Amerikietis iš gynėjų atrodė užtikrinčiausiai savoje aikštės pusėje. Walkupas puolime stebuklų nedarė, bet ir neklydo. Tiesa, Thomasas išlieka nestabiliu metiku iš distancijos, todėl varžovai nevengia prieš jį rizikuoti.

Nate'as Woltersas – 5 balai
15 min., 7 tšk. (3/5 dvit., 0/3 trit., 1/2 baud.), 3 atk. kam., 1 rez. perd., 2 per. kam., 6 naud. balai.

Gynėjas porą kartų puolime paskubėjo su tolimais metimais, kurie buvo labai netikslūs, o taip pat gynyboje nesugaudė Weberio. Woltersas, nors ir nepadarė klaidų, puolime atlikdamas perdavimus atrodė labai neužtikrintai, kur varžovai nuolat perskaitydavo jo sprendimus. Vis dėlto puolime Nate'ui pavyko realizuoti firminius savo floaterius.

Edgaras Ulanovas – 4 balai
20 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/2 trit.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 3 naud. balai.

Ulanovas vengė imtis iniciatyvos net ir tose situacijose, kai atsidurdavo su žemesniu už save varžovu. Edgarui niekaip nepavyko pasižymėti – tolimi metimai skriejo pro šalį, o taisant komandos draugo pramestą metimą lietuvį ištiko nesėkmė, kai nebuvo pelnyta taškų iš idealios padėties. Tiesa, puolėjas pagirtinai kovojo dėl kamuolių, o gynyboje didesnių klaidų taip pat išvengė, išskyrus situaciją pirmoje mačo dalyje, kai per giliai atsitraukė į baudos aikštelę, o tuo pasinaudojęs Kostas Papanikolaou smeigė tritaškį.

Antanas Kavaliauskas rungtyniavo trumpiau nei 5 minutes, o per tą laiką spėjo atkovoti 2 kamuolius ir kartą prasižengti.

lvl
thompsonui tikrai ne per daug. antroj pusej jo deka buvo isjungtas milutinovas ir oly liko tik su vienu weberiu galinciu tempti.
2019-03-30
+6
berunkelis
white\'ui sekėsi šiose rungtynėse. bet keista kaip žaidėjas nesugeba žaisti 1on1 puolime. nulis puolime, pats niekada nieko nesusikuria. krenta, griūna pasviręs, šveičia į lentą. metimai tragiški. negi profesionalas negali išsuugdyti kažkiek arsenalo iš baudos aikštelės? dar svajojo apie Wizards.
2019-03-30
-6
pff
thomsonui tikrai per daug balu. ulanovas kaip visada kaskaip hujovai suzaidzia. sekmes kitose rungtynese