Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com

FIBA Čempionų lygoje paaiškėjo visos finalo ketverto dalyvės: Bolonijos „Virtus“, Tenerifės „Iberostar“, Bambergo „Brose“ ir Antverpeno „Giants“.

Daugiausia pataiko: Brian Qvale

Didžiausia turnyro sensacija tapo Belgijos Antverpeno klubo žygis iki lemiamų ČL kovų, kadangi ši komanda Čempionų lygą pradėjo nuo pirmojo atrankos etapo.

Ketvirtfinalio etape „Giants“ dvejų rungtynių rezultatu 149:129 nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgord“.

Čempionų lygos reguliariajame sezone Antverpeno ekipa žaidė grupėje kartu su Panevėžio „Lietkabeliu“ ir užėmė ketvirtąją poziciją. Lietuvos klubas „Giants“ ekipai nusileido abu kartus.

Aštuntfinalyje Belgijos komanda sugebėjo eliminuoti Mursijos UCAM, kuri reguliariajame sezone iškovojo 13 pergalių iš 14 galimų.

Į Europos elitą grįžtanti Aleksandro Džordževičiaus Bolonijos „Virtus“ po dešimties metų pertraukos turės galimybę iškovoti titulą tarptautiniame turnyre.

Legendinė komanda ketvirtfinalyje pranoko Ado Juškevičiaus atstovaujamą Nantero klubą.

Pastarąjį kartą „Virtus“ titulą Europoje šventė 2009 metais, kai triumfavo Europos iššūkio taurėje. 2001 ir 1998 metais ekipa laimėjo Eurolygą.

Bolonijos ekipos sirgaliai kelialapį į Čempionų lygos finalo ketvertą pasitiko tokia atmosfera:

Čempionų lygos ketvirtfinalyje vienintelis lietuvis bus Arnoldas Kulboka, kurio atstovaujama Bambergo „Brose“ parbloškė Atėnų AEK su Jonu Mačiuliu. Pirmajame mače Mačiulis patyrė traumą.

Paskutinė finalo ketverto komanda – Tenerifės „Iberostar“, kuri triumfavo debiutiniame ČL sezone. Ji į finalo ketvertą sugrįžo po vieno sezono pertraukos.

Kiek vėliau bus paskelbta, kuriame mieste vyks finalo ketvertas. Pusfinalių poros paaiškės surengus burtų traukimo ceremoniją.