Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kauno „Žalgiris“ Madride 93:86 palaužė Eurolygos čempionus „Real“ krepšininkus, iškovojo šeštąją pergalę paeiliui ir žengė tarp aštuonių stipriausių lygos komandų.

Fotogalerija

Kauniečiai beveik viso mačo metu buvo priekyje, o juos tempė rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs Brandonas Daviesas.

Amerikietis per 27 minutes pelnė 27 taškus (10/15 dvit., 7/7 baud.), atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 34 naudingumo balus.

Šeimininkų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir nesustabdomai žaidęs Walteris Tavaresas. „Real“ milžinas per 18 minučių suvertė 22 taškus (10/10 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 7 kamuolius, blokavo 2 metimus ir surinko 32 naudingumo balus.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą žūtbūtinėse Eurolygos rungtynėse.

Brandonas Daviesas – 10 balų
27 min., 27 tšk. (10/15 dvit., 7/7 baud.), 10 atk. kam., 2 per. kam., 3 kld., 5 išpr. praž., 34 naud. bal.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Brandonas Madride buvo sužvėrėjęs. Amerikietis Eurolygos čempionus baudė tiek imdamas atšokusius kamuolius per varžovų galvas, tiek dėjimais iš po krepšio, tiek metimais iš vidutinio nuotolio. Nors gynyboje priešnuodžių prieš Tavaresą žalgiriečiui rasti buvo sunku, tačiau viską atpirko nuostabus žaidimas lemiamu metu, kuomet praktiškai ant vieno Davieso pečių stovėjo „Žalgirio“ puolimas.

Deonas Thompsonas – 8,5 balo
21 min., 7 tšk. (3/5 dvit., 1/2 baud.), 5 atk. kam., 2 blk., 12 naud. balų.

Nuotr. Basketnews.lt/V.Mikaitis

Amerikietis praleido daugiausiai minučių ant parketo Eurolygoje per savo trumpą karjerą „Žalgiryje“, o tai įrodo, kokiu svarbiu žmogumi trenerio Šarūno Jasikevičiaus sistemoje tapo Deonas. Aukštaūgis užtikrintai žaidė nugara į krepšį bei sėkmingai atakavo Anthony Randolphą. Gynyboje Thompsonas taip pat turėjo gerų epizodų ir du kartus blokavo priešininkų metimą.

Thomasas Walkupas – 8 balai
24 min., 4 tšk. (2/3 dvit., 0/2 trit.), 5 atk. kam., 7 rez. perd., 2 kld., 11 naud. balų.

27
34
10
100%
7/7

Įvykęs ėjimas, kuomet Jasikevičius Walkupą iš atakuojančio gynėjo pozicijos pastūmė į įžaidėjo vietą, pakeitė Lietuvos čempionų sezoną, o Thomasas Madride dar kartą įrodė, koks gali būti naudingas, organizuojant kauniečių puolimą. Amerikietis giliai su kamuoliu įeidavo į baudos aikštelę bei puikiai skirstė perdavimus. Žalgirietis trečiajame kėlinyje du kartus iš eilės išprovokavo varžovų pražangas puolime, o ketvirtojo kėlinio pabaigoje Thomaso pataikytas sunkus metimas iš vidutinio nuotolio leido „Žalgiriui“ lengviau kvėpuoti.

Artūras Milaknis – 7,5 balo
21 min., 7 tšk. (1/3 trit., 4/5 baud.), 3 rez. perd., 3 išpr. praž., 7 naud. balai.

Artūras Madride buvo svarbus ne tiek pelnytais taškais, kiek prie savęs pritraukiama gynyba. Snaiperis daug dirbo be kamuolio, o tai porą kartų leido išprovokuoti varžovų pražangas be kamuolio. Taip pat Milaknis puikiai žaidė pikenrolą, kai porą kartų iškišo puikius perdavimus komandos aukštaūgiams.

Antanas Kavaliauskas – 7 balai
14 min., 10 tšk. (5/7 dvit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 10 naud. balų.

Aukštaūgiui dėl centimetrų trūkumo gynyboje buvo sunku tvarkytis su Gustavo Ayonu ir Tavaresu, tačiau puolime Kavaliauskas buvo labai efektyvus. Prametęs pirmąjį metimą iš vidutinio nuotolio, vėliau centras realizavo tris iš eilės ir buvo kertinė „Žalgirio“ figūra puolime antrojo kėlinio metu.

Nate'as Woltersas – 7 balai
20 min., 8 tšk. (2/5 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), 2 rez. perd., 8 naud. balai.

Nate'as daugiau rungtyniavo atakuojančio gynėjo pozicijoje ir gerai atliko savo funkcijas. Amerikietis puolime buvo aštrus ir nors ne visi jo metimai pasiekė tikslą, tačiau jam kartą pavyko nubausti, per apačią pikenrole lendančius, priešininkus iš toli bei ketvirtajame kėlinyje pasižymėti floateriu su pražanga.

Leo Westermannas – 6,5 balo
18 min., 9 tšk. (1/2 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 2 kld., 3 praž., 9 naud. balai.

Leo rungtynes pradėjo dviems tolimais šūviais, tačiau prancūzą stabdė greitai susirinktos pražangos, po kurių jis nenorėjo sutikti su teisėjų sprendimais. Gynyboje porą kartų įžaidėjas pražiopsojo staigius „Real“ perimetro krepšininkus, tačiau rungtynių pabaigoje tarė savo žodį, atlikęs puikų perdavimą greitajame puolime Daviesui, o vėliau ir pats sėkmingai užbaigęs ataką.

Edgaras Ulanovas – 6 balai
21 min., 7 tšk. (0/1 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.), 3 atk. kam., 4 išpr. praž., 10 naud. balų.

Edgaras puolime labai neišsiskyrė, tačiau atliko nemažai nematomo darbo gynyboje. Puolėjo tiesioginis oponentas jaunasis Santi Yusta dvikovą baigė su neigiamu naudingumo balų rodikliu (-2). Taip pat Ulanovo ranka nesudrebėjo metant lemiamus baudų metimus mačo pabaigoje.

Aaronas White'as – 6 balai
18 min., 9 tšk. (1/2 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.), 1 atk. kam., 8 naud. balai.

Po pirmųjų 20-ies minučių White'as buvo vienintelis žalgirietis, nepasižymėjęs rungtynėse bei turėjęs neigiamą naudingumo balų skaičių (-4). Vis dėlto, antroje mačo dalyje amerikietis sugebėjo reabilituotis, kai pataikė iš toli bei žaidimu 1 prieš 1 išprovokavo Randolpho pražangą. Gynyboje puolėjas neišvengė klaidų ir už tai kelis kartus buvo nubaustas iš tolimesnio nuotolio to paties Randolpho.

Marius Grigonis – 5 balai
17 min., 5 tšk. (1/4 dvit., 1/1 trit.), 5 atk. kam., 4 praž., 3 naud. balai.

Marius šiose rungtynėse buvo pristabdytas ir nors stengėsi būti agresyvus, tačiau metimai iš po krepšio skriejo pro šalį. Vis dėlto gynėjui pavyko pasižymėti įspūdingu metimu iš toli paskutinę atakos sekundę, kuris davė teigiamą impulsą komandai. Gynyboje Grigoniui sunkiai sekėsi gaudyti Facundo Campazzo bei Klemeną Prepeličių.

Atrinkti (0) Visi (13)
booosas
video apie zalgiri: youtube.com/watch?v=vb23ufuloew
2019-04-07
-3
Socrates
Zalgirio pergales Eurolygoje pacios saldziausios nes zinai, kad dar vienas wilenskas petuchas springsta nuo pigaus alaus ir neisgliaudytu siemacku.
2019-04-05
+11
Mar
visai komandai duodi 100 balu is 100 ir viskas!