Šeštadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynėse susitiko Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Techaso“ komandos. Namuose žaidę „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo devintąją pergalę LKL pirmenybėse. „Techaso“ ekipa įveikta 106:81 (24:21, 30:21, 23:10, 29:29).

Svečiai iš Panevėžio rungtynes pradėjo spausdami žalgiriečius po visą aikštę. Porą pirmųjų minučių tai kliudė kauniečiams pelnyti taškus, tačiau vėliau tritaškį įmetė Marcusas Brownas, 4 taškus pridėjo Jonas Mačiulis ir „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 9:4.

„Techaso“ amerikiečiai laikas nuo laiko atrasdavo kelių link šeimininkų krepšio, tuo tarpu žalgiriečiai vis netaikliai atakuodavo iš tolimų distancijų. Apylygis rezultatas išsilaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos, kurį kauniečiai laimėjo 24:21.

Antrojo kėlinio pradžioje aktyvesni buvo panevėžiečiai. Taiklus Christopherio Hillo tritaškis išvedė juos į priekį, o vėliau įsimėčius ir kitiems legionieriams rezultatas tapo 36:29 „Techaso“ naudai. Toks svečių atotrūkis prabudino žalgiriečius, kurie netrukus laimėjo atkarpą 16:0.

Artūras Milaknis, pelnęs 2 taškus gynyboje perėmė kamuolį ir perdavė jį Mantui Kalniečiui, kuris dėjimu paliko vieno taško skirtumą – 37:38. Panevėžio trenerių paimtą minutės pertraukėlė neišgelbėjo svečių. Paulius Jankūnas pelnė 6 taškus iš eilės, po tritaškį įskraidino Marko Popovičius bei Kalnietis ir „Žalgiris“ nutolo 49:38.

Iškart po didžiosios pertraukos po 4 taškus pelnė Dainius Šalenga ir Eurelijus Žukauskas. Žalgiriečiai ir toliau didino pranašumą: tritaškį pataikė Goranas Jurakas, Popovičius pridėjo 4 taiklias baudas, leisdami „Žalgiriui“ pirmauti 69:50. Netrukus Milaknis pakartojo netikslų komandos draugo metimą bei įmetė tritaškį, o prasiveržęs Popovičius pataikė su trečiojo ketvirčio pabaigą skelbusia sirena, kuri užfiksavo rezultatą 77:52 kauniečių naudai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žiūrovus nudžiugino du Jankūno dėjimai. Veržliai rungtyniavę kauniečiai ir toliau gražiai užbaigdavo atakas, bet pasiekę triuškinamą skirtumą šiek tiek atsipalaidavo gynyboje. „Techaso“ krepšininkai pasinaudojo suteikta laisve ir buvo priartėję iki 72:92.

Tada Kalnietis ir Milaknis dar kartą pataikė po tritaškį, o „Žalgirio“ šimtąjį tašką dvitaškiu su varžovų pražanga pelnė tas pats Kalnietis. Rungtynes užbaigė taiklus Šalengos tolimas metimas.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 21 (3/12 tritaškių, 6 rez. perd.), Paulius Jankūnas 18 (9 atk. kam.), Mantas Kalnietis 17, Dainius Šalenga 14 (6 atk. kam.), Artūras Milaknis 12 (6 atk. kam.), Goranas Jurakas 11, Eurelijus Žukauskas 5, Jonas Mačiulis 4 (6 min.), Marcusas Brownas 3 (6 min.), DeJuanas Collinsas 1 (10 min.).

„Techasas“: Christopheris Hillas 21 (10 atk. kam., 5 kld.), Adamas Schaperis 14 (8 atk. kam.), Mike'as Smithas 12.