Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Vilniaus „Ryto“ arena šeštadienį Alytaus „Dzūkiją“ pasitiko apytuštė – krepšinis nenukonkuravo gero oro. Tačiau ir veiksmas aikštėje neatnešė didelės intrigos, o svečiai įsibėgėjusiam sostinės klubui nepajėgė surasti jokio priešnuodžio.

Fotogalerija

„Rytas“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse be didesnio vargo dzūkus įveikė 92:69. Tai buvo jau ketvirtasis kartas, kai vilniečiai šį sezoną susitvarkė su Alytaus klubu.

„Manau, kad žaidėme su gera energija, tik gal pirmojoje pusėje gynyboje darėme kiek per daug individualių klaidų, kažkas nepadėdavo vieno žingsnio, nepaimdavo vieno kamuolio.

O antrojoje pusėje buvo dar geresnė energija, išprovokavome varžovų klaidų, pelnėme lengvų taškų, buvo geras greitas puolimas.

Akcentavome, kad su „Dzūkija“ nenorime įsivelti į klampų krepšinį ir pavyko tai padaryti“, – po mačo kalbėjo „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis.

Vilniečiai šiose rungtynėse į priekį ryškiau pabėgo po ilgosios pertraukos, kai Arciomo Parachouskio, Deivido Sirvydžio ir Dericko Needhamo trio suorganizavo devynių taškų spurtą.

Prie šoninės linijos rankomis piktai mosavęs Andrejus Urlepas suskubo sekretoriato prašyti minutės pertraukėlės, tačiau ji sprendimo rasti nepadėjo.

Eimantas Bendžius iškart smeigė dar vieną tolimą šūvį ir „Rytas“ įpusėjus trečiajam kėliniui jau turėjo 21 taško pranašumą.

„Per pirmąją mačo pusę mums atitrūkti neleido klaidos gynyboje. Tik kai kiekvienas įvykdo savo vaidmenis, galime kitoje aikštės pusėje susirinkti lengvus taškus“, – sakė Adomaitis.

Sostinės ekipos gretose rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Derekas Needhamas (31 naud. bal.) bei du vidurio puolėjai – Parachouskis surinko 16 taškų ir 21 naudingumo balą, Martynas Echodas – 22 taškus ir 28 naudingumo balus.

20
31
9
100%
4/4

Echodas šią savaitę buvo įvertintas ir tarptautiniu mastu, kai gavo Europos taurės turnyro kylančios žvaigždės apdovanojimą.

Jį anksčiau yra gavę tokie žaidėjai kaip Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas ar latvis Kristaps Porzingis.

„Kaip ir kiekvieną trenerį, mane labiausiai džiugina kai komandos žaidėjus, ypač jaunus, pastebi ir įvertina.

Mūsų komandai svarbu, kad kažkas iš mūsų gavo įvertinimą. Tikrai dėl Martyno džiaugiamės, nes matome, kiek jis įdeda darbo“, – auklėtinį gyrė Adomaitis.

Tiesa, kitas komandos jaunasis vidurio puolėjas, 17-metis Marekas Blaževičius, „Ryto" rungtynes jau kurį laiką stebi iš šono.

To priežastis – ramybės vis neduodanti nugaros trauma.

„Su Mareku dar yra klausimų, laukia vizitas pas gydytoją. Norime tikslios diagnozės. Jis jaučia nugaros skausmus, kažkas su nervu, nesu tikras.

Turime dvi daktarų nuomones, norime išgirsti dar vieną ir tada bus priimtas sprendimas. Bet kol kas atrodo, kad nėra nieko labai rimto“, – sakė Adomaitis.