Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr. USA Today – Scanpix

NCAA finale dramatiškoje kovoje triumfavo Virdžinijos universiteto „Cavaliers“ krepšininkai, kurie per pratęsimą 85:77 (32:29, 36:39, 17:9) palaužė „Texas Tech Red Raiders“ komandą.

Rungtynių pabaigoje „Cavaliers“ susikomplikavo savo padėtį, tačiau sugebėjo suvaldyti situaciją.

Likus 10 minučių iki pagrindinio laiko pabaigos Virdžinijos komanda dar turėjo užtikrintą 10 taškų persvarą (53:43), bet „Red Raiders“ surengė šešias minutes trukusį spurtą 16:6 ir išlygino rezultatą (59:59).

Likus 22 sekundėms „Red Raiders“ pataikė dvi baudas ir savo pranašumą padidino jau iki 3 taškų. „Cavaliers“ gelbėtoju tapo rezultatyviausiai žaidęs De’Andre Hunteris, likus 12 sekundžių smeigęs tritaškį.

„Red Raiders“ dar turėjo dvi progas išplėšti pergalę, bet jomis nepasinaudojo.

Pratęsime sužaidus dvi minutes „Red Raiders“ turėjo 3 taškų persvarą (73:70), bet Virdžinijos krepšininkai spurtavo 11:0 ir likus 23 sekundėms buvo nepavejami – 81:73.

Nugalėtojus link titulo tempė karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekęs 21-erių metų 201 cm ūgio De’Andre Hunteris, pelnęs 27 taškus (4/11 dvit., 4/5 trit., 7/9 baudos) ir pridėjęs 9 atkovotus kamuolius.

Šis puolėjas prametė pirmuosius septynis savo metimus iš žaidimo, o tuomet realizavo 8 iš 9.

„Nerealu. Šio tikslo siekėme nuo sezono pradžios. Žinojome, kad atsispirsime nuo praėjusių metų. Mes išpildėme savo svajones“, – iškovojus titulą Hunteris, kuriam šiuo metu numatomas 7-asis NBA naujokų biržos šaukimas.

Praėjusiais metais Virdžinijos komanda, kaip ir šiemet, po reguliariojo sezono turėjo pirmąjį reitingą, bet krito jau pirmajame atkrintamųjų etape. Tai buvo pirmasis toks įvykis NCAA istorijoje.

„Pasakiau komandai, kad noriu vieną dieną kautis finale. Tai viskas, ko aš norėjau“, – po mačo sakė „Cavaliers“ treneris Tony Bennettas.

Tuo metu 21-erių metų 190 cm ūgio gynėjas Kyle’as Guy prie triumfo pridėjo 24 taškus (4/6 dvit., 4/9 trit., 4/4 baudos).

Virdžinijos universitetas NCAA čempionu tapo pirmąjį kartą. 2005-2008 metais šio universiteto komandoje rungtyniavo Laurynas Mikalauskas. 33-ejų metų 205 cm ūgio vidurio puolėjas šį sezoną žaidė NKL Gargždų SC ekipoje.

Pralaimėjusių gretose 20-ies metų 198 cm ūgio Jarrettas Culveras, kuriam šiuo metu ESPN skiria 6-ąjį šaukimą NBA naujokų biržoje, pelnė 15 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Po rungtynių Virdžinijos krepšininkus pasveikino ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

„Virginia“: De’Andre Hunteris 27 (4/5 trit., 9 atk. kam.), Kyle’as Guy 24, Ty Jerome’as 16 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Mamadi Diakite 9 (7 atk. kam.).

„Texas Tech“: Brandone’as Francisas 17 (4/5 dvit.), Davide Moretti ir Jarrettas Culveras (9 atk. kam., 5 rez. perd.) po 15, Kyleris Edwardsas 12, Mattas Mooney 10.