Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kauno „Žalgiris“ pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį su „Lean LT“ – didžiausia Baltijos šalyse Lean praktikų bendrove. Partnerystėje su efektyvios vadybos profesionalais sukurtas „Žalgirio“ naujos strategijos įgyvendinimo planas, detaliai aprašantis organizacijos veiklas 2019–2023 metais. Per artimiausius 5 metus Kauno „Žalgiris“ išplės veiklos sritis ir infrastruktūrą, efektyviau organizuos sporto arenos ir klubo veiklą, o į geresnių rezultatų pasiekimą labiau įtrauks visus darbuotojus ir partnerius.

Šį sezoną metamos baudos

77%
19,7
Pataiko: 19,7
Taiklumas: 77,1%
Vieta lygoje: 1
Geriausias pasiekimas: 29
Blogiausias pasiekimas: 7
Daugiausia pataiko: Brandon Davies

„Prasideda naujas Kauno „Žalgirio“ veiklos etapas, kurio metu pradėsime naudotis pažangiausiomis organizacijų valdymo praktikomis, tad komandos sirgaliai ir „Žalgirio“ arenos lankytojai pamatys vis daugiau teigiamų pokyčių, – sako Paulius Motiejūnas, Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo direktorius. – Šiuo tikslu pasitelkėme stipriausius efektyvios vadybos specialistus iš „Lean LT“, turinčius ilgametę patirtį konsultuojant sėkmingiausias bendroves Lietuvoje ir užsienyje.“

Kaip pasakoja Motiejūnas, imtis esminių vadybos pokyčių „Žalgirį“ paskatino siekimas užsitikrinti ilgalaikę sėkmę ir galimybės geriau išnaudoti organizacijos žinomumą bei sirgalių palaikymą.

„Pernai rudenį atlikti tyrimai parodė, kad „Žalgirio“ prekės ženklas yra tarp 3-jų geriausiai vertinamų Lietuvoje ir net 85 proc. Lietuvos gyventojų palaiko Kauno „Žalgirį“. Praėjusiais metais net 820 tūkstančių sirgalių apsilankė „Žalgirio“ arenoje, šiemet pagerinome Eurolygos rungtynių lankomumo rekordą, o žaisdami Eurolygoje galime pasiekti iki 190 milijonų televizijos žiūrovų“, – teigia Motiejūnas.

Kreipėsi į efektyvios vadybos praktikus

Motiejūnas aiškina, kad siekdamas kuo efektyviau organizuoti veiklą ir geriau išnaudoti „Žalgirio“ galimybes, klubas dar pernai kreipėsi į didžiausią Baltijos šalyse Lean praktikų komandą. Intensyvus darbas su „Lean LT“ tęsiasi jau keletą mėnesių, ir jau šiais metais „Žalgirio“ rėmėjai ir sirgaliai galės pasidžiaugti pirmaisiais pokyčiais.

„Naujos strategijos įgyvendinimą iki detalių aptarėme su patyrusiais specialistais ir kartu įvardijome tobulintinas sritis“, – teigia „Žalgirio“ direktorius.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie „Žalgirio“ tikslų įgyvendinimo ir panaudosime visą turimą patirtį, padėdami organizacijai nuolat tobulėti, geriau įtraukti darbuotojus ir įgyvendinti jų turimas idėjas, padėti efektyviai pasiekti numatytas užduotis“, – sako Vidas Petraitis, „Lean LT“ įkūrėjas ir vadovas.

Tikslas – veikti taip, kad bendradarbiavimo naudą pajustų visi

Kaip pasakoja Motiejūnas, viena svarbiausių užduočių tapo siekis tapti efektyviai veikiančia sporto organizacija Lietuvoje, suteikiančia verslo partneriams ir klubo sirgaliams daugiausia vertės.

„Dirbame tam, kad užpildytume laisvalaikį prasmingais momentais bei kurtume bendruomenę, kurią vienija bendras tikslas ir bendras jausmas“, – sako „Žalgirio“ vadovas.

„Kauno miestas į „Žalgirio“ organizaciją investuoja labai daug – ir prisidėdamas finansiškai, ir morališkai, ir savo paties – kaip sparčiai tobulėjančio miesto – pavyzdžiu. Jau dabar aišku, kad Kauno „Žalgiris“ nelieka skolingas gimtajam miestui – rungtynės transliuojamos visame pasaulyje, komandos ir kartu miesto vardas linksniuojamas įvairiose šalyse, vis daugiau turistų atvyksta į Kauną su tikslu išbandyti tą nepakartojamą „Žalgirio“ rungtynių emociją.

Klubas jau išaugo „paramos prašytojo“ marškinėlius ir esame pasiruošę tvirtai žengti į naują etapą. Klubo finansavimas – tai ne parama, o investicija, kurią savo vis efektyviau veikiančioje organizacijose paverčiame nauda. Tai ne tik liečia viešojo sektoriaus skiriamą finansavimą, bet ir verslo organizacijas, su kuriomis dalinamės tuo, ką turime geriausio – didžiulę ištikimą sirgalių bendruomenę ir emociją, kurią sukelia mėgstamos komandos palaikymas. Taigi su kiekvienu verslo partneriu ieškome prasmingų ir perspektyvių idėjų įgyvendinimo. Kartu suprantame, kad pirmiausia turime pristatyti ambicingus tikslus ir detalią įgyvendinimo programą“, – aiškina Motiejūnas.

Kiekvienai iniciatyvai yra sukurtas konkretus veiksmų planas. „Svarbiausia, kad nuo šiol kiekvienos veiklos efektyvumą klubas galės pamatuoti konkrečiais rodikliais – tai suteiks aiškumo įvertinant, ar tinkamu tempu „Žalgiris“ juda link iškeltų tikslų, ir leis laiku pamatyti, kurioms sritims būtina skirti daugiau dėmesio“, – sako Petraitis.

Pirmieji subūrė rėmėjus ir sirgalius į „Žalgirio“ verslo klubą

Siekdamas suteikti rėmėjams ir partneriams kuo daugiau vertės, „Žalgiris“ parengė verslininkams ypatingą pasiūlymą. Prieš pat Eurolygos rungtynes kovo viduryje „Žalgirio“ arenoje įvyko pirmasis „Verslo akseleravimo vakaras“. Taip siekiama padėti rėmėjams geriau išnaudoti bendradarbiavimą su „Žalgiriu“ ir atrasti naujų galimybių bendradarbiauti vieniems su kitais. „Žalgirio“ verslo klube planuojama reguliariai dalintis vertingais pranešimais, verslo įžvalgomis ir mokymais, padėti nariams turiningai leisti laisvalaikį ir stiprinti sveikatą.

Jau dabar Kauno „Žalgiris“ ir „Žalgirio“ arena susitikimo vieta tapo daugiau kaip 300 įmonių, o aktyviausių bendrovių apklausa parodė, kad verslo klubo idėjai pritaria iki 85 proc. atsakiusiųjų.

Sieks tapti Vilniuje ir Kaune statomų stadionų operatoriumi, rūpinsis sportininkų komfortu

Modernių vadybos principų taikymą „Žalgirio“ vadovai sieja su naujomis verslo galimybėmis. Pasiteisinus naujai taikomiems vadybos principams, ateityje „Žalgiris“ planuoja dalyvauti konkursuose dėl Vilniuje ir Kaune statomų stadionų operavimo.

„Džiugu, kad vieningai suprantame, jog sėkmę nulemia ne vien krepšininkai ir treneriai – prie jos prisideda visi organizacijos darbuotojai ir visos vertę kuriančios veiklos. Todėl naujos strategijos įgyvendinimas apima visus „Žalgirio“ veiklos aspektus – nuo sporto infrastruktūros, rūpinimosi sportininkais ir treneriais, iki veiklų išplėtimo, modernių technologijų, visų ir kiekvieno darbuotojo įtraukimo“, – pabrėžia Petraitis.

Kaip aiškina Motiejūnas, įgyvendindamas naująją strategiją „Žalgiris“ Lietuvoje sieks tapti efektyviausia sporto organizacija, remiančia dar daugiau sporto šakų, plečiančia infrastruktūrą ir techniką, nuolat investuojančia į savo žmones ir darbo aplinką.

Pritraukęs daugiau investicijų, Kauno „Žalgiris“ planuoja gerinti žaidėjų bei trenerių darbo sąlygas. „Tikime, kad prie geresnių rungtynių rezultatų prisideda ir krepšininkams suteikiamas komfortas – pavyzdžiui, komanda į rungtynes skrenda čarteriniais reisais, kaip tai daro sėkmingiausi užsienio klubai“, – sako Motiejūnas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (39)
Mikas suris
Bepigu taip save pozicionuoti, kai daugiau kaip 50% biudžeto yra būtent parama. Tai miestiečių lėšos, plius 100% atiduota arenos valdymas. Arenos pastatymas, tai taip iš miesto lėšų, plius europos sąjungos.

Įvertinus tai, miesto bendruomenei nėra teikiama būtina informacija kokio dydžio suma yra paimama vien tik krepšinio klubui, t.s. didelė dalis užsienio žaidėjams. Tai yra ypatyngai išskirtinių sąlygų sudarymas vienai spirto šakai, ypatyngai kitų miesto sporto šakų atžvilgiu. Tai neteisinga ir ydinga praktika.

Motiejūnas turi atsakyti į klausimą, kodėl naudojama tokia valdymo schema, o ne siekiant pritraukti privataus kapitalo į krepšinio klubą. Pvz, kuris galėtų atstoti tą sumos dydį, kuris skiriamas iš arenos uždirbto pelno. Tokiu atveju, ta pakeisto pelno dalis kievienais metais galėtų būti skiriama Kauno m. įvairių sporto šakų infrastruktūrai gerinti ar sukuriant atskirus sporto infrastruktūros centrus įvairiuose mikrorajanuose prioriteto tvarka.

Taip sporto infrastruktūra gautų ne mažiau kaip 2.5 mln per metus. Paraleliai būtų sprendžiami pagal gyvenamą vietą miestiečių klausimai vaikų užimtumo, atitraukimo nuo gatvės, laiko taupymo, to pagrindu ekonominis pagrindimas, kiti socialiniai klausimai, kas yra tiesioginė savivaldos funkcija.

Šiuo atveju turime auginimą išskirtinėmis sąlygomis vienetą iš miestiečių lėšų. Kada Motiejūnas neprisiima jokios atsakomybės, nes nėra lėšų savininkas, o tik svetimo turto vienvaldis naudotojas. Kodėl nenorima pasigirti, paviešinti kokia yra kapitalo struktūra ir kaip naudojamas, skirstomas gautas pelnas ar pajamos.

Ta schema taip patiko, kad ir renovuojamas miesto stadionas (iš miesto lėšų) bus irgi atiduotas jam valdyti, neinvestavus savo lėšų, negyvenant įtampoje dėl asmeninio bankroto ar išvengiant kitų pasekmių

Tai labai neteisinga ne tik kitų miestiečių atžvilgiu, bet ir kitų sporto šakų.

Sprendimas turėtų būti sekantis, profesionalus sportas negali būti finansuojamas iš biudžetinių pinigų, taip nukreipiant šį srautą finansuoti sportą mokykliniame amžiuje, o profesionalus sportas turi būti finansuojamas iš privačių lėšų, jį remiant per įvairius nemokestinius instrumentus (paramos įstatymas, įvairūs mokesčiai, kita).

Tokiu būdu gimtų teisingos sporto organizacijos savo prigimtimi, būsena, požiūriu, neignoruojant, neišskiriant kito. Taip sporto organizacijos augtų, profesionalėtų, būtų priverstos pačios ieškoti būdų kaip užsidirbti lėšų, žinant, kad miestas liūto dalį lėšų investuos į jaunimo ugdymą.
2019-04-12
Atsakyti
Elias
Butu smagu kad dar ne per Viasata rodytu zalgiro tiesiogines rungtynes, o per normalu kanala kur dauguma tautieciu turi...
2019-04-12
+6
Atsakyti
Va čia tai vadyba
Arena parduoda visus bilietus, bet kažkodėl 700-800 žiūrovų į rungtynes neateina. Kaip tai gali būti? Reiškia krūva žmogėnų gauna nachaliavų bilietų, bet net nesiruošia eit žiūrėt varžybų. Vadybinis šedevras. Bravo.
2019-04-11
-12
Atsakyti
siaubaz
Yra daug bilietu issipirke imones, kurios bilietus atiduoda klientam, o hie neateina. Arba abonementu turetojai ne visada gali ateit. 5% proc neuzpildyma yra visikai normalus.
2019-04-12
-2
Atsakyti
Anonimas
įšeis Brandon ir Šaras po sezono... Viskas grįš Krapiko laiku komanda... Europoje vel visi triuškins
2019-04-11
-16
Atsakyti
Bam Margera
Betttt kolkas?..... tavo rytui sviesmeciai iki Zal.
2019-04-11
+14
Atsakyti
maxima
nieko konketaus neparasyta apart noro buti stadionu koncesininkais. kaune gal ir taps, bet vilniuje kazin, jau dabar tos statybos apaugusios nesusipratimais, manau, ten preliminariai sutarta del koncesininko. kitas dalykas, dabar zalgiris isgyvena aukso amziu, o komandos veidas neabejotinai yra jasikevicius, bet jis amzinai netreniruos. jasikeviciaus charizma patrauke daugybe fanu (tarp ju ir mane) i zalgirio puse lietuvoje ir europoje, isejus jam dalis fanu praras susidomejima komanda, nes daugiau ryskiu asmenybiu joje nera. saras fanams sukuria uztikrintuma, pasitikejima ir tikejima komanda, tad jis yra didziausia sekmes priezastis, o vadyba labai gerai tai isnaudoja. jokie leanai nepades jei komandoj neliks asmenybiu ir pergaliu, o nasta apsiemus stadionus gali buti perdidele. saro isejimas prilygtu lebrono isejimus is cavaliers, tada ir galetumem objektyviai vertint vadybos sugebejimus, o dabar tai tik grazi savireklama.
2019-04-11
+8
Atsakyti
Anonimas
jo,ir maskoliuna vyr treneriu pastatys :D
2019-04-11
+4
Atsakyti
Anonimas
tai is miesto neprasys daugiau paramos?o gal lean pades rasti generalini remeja kurio nera jau n metu?gal pagal lean atrinkines zaidejus?
2019-04-11
-9
Atsakyti
Anonimas
visi laimingi kol klubui sekasi,pasipiltu pralaimejkmaiir negelbes net tas lean
2019-04-11
-15
Atsakyti
Spectre
Zalgiris isaugo i viena geriausiu Europos krepsinio organizaciju, o raudona parodija taip ir liko tik parodija..
2019-04-11
+17
Atsakyti
Jei ir vėl užsiims šuker muker, tai ir vėl įkris į skolas - tai jau kartą buvo.
2019-04-11
-9
Atsakyti
sdf
oj bus prikolas jei ZALGIRIS taps vilniaus stadiono operatoriumi :D :D :D
2019-04-11
+2
Atsakyti
Egis
As jau seniai rasiau kad greitai Zalgiris vel taps Lietuvos futbolo cempionais. Tik Kauno Zalgiris, o ne Vilniaus :D
2019-04-11
-1
Atsakyti
Visi garbina sara
bet jej ne motiejunas tai zalgiris ir dabar suduose plauktu
2019-04-11
+4
Atsakyti
Ramunas
is artimu saltiniu suzinojau kad Zalgirio biudzetas gali buti kita sezona 14 limonu to motiejunas ir siekia
2019-04-11
Atsakyti
turi vieta monopolinej eurolygoj, gavo uz dyka arena + pajamas is jos nuomos kitiems renginiams, belekiek is savivaldybes, ir giriasi kad isaugo :D
2019-04-11
-54
Atsakyti
Anonimas
O tai kas is Lietuvos komandu dar gali pretenduoti i vienintele vieta Eurolygoje? Kas labiausiai tos vietos nusipelne Lietuvoje jei ne Zalgiris? Dar paaimanuok kad keturios ispanu komandos turi pastovia vieta Eurolygoje. Del arenos nenusisnekek jei nezinai kas kaip buvo ir kas kaip vyksta.
2019-04-11
+2
Atsakyti
Altair
Siaip neitiketinai pakilo Zalgirio kaip organizacijos lygis. Neveltui ir pati Eurolyga tai pripazino bei pastoviai pateikia Zalgiri kaip pavyzdi kitiems. Negali sakyti kad devyni sezonai raudonos parodijos pastovaus isniekinimo nepadare tam itakos, bet kad Zalgiris tapo visa galva geresne organizacija uz visus LKL klubus kartu sudejus tai yra faktas.
2019-04-11
+23
Atsakyti
reiketu dar pritraukt keleta stipriu remeju ispletus biudzeta 4-5 milijonais butu galima suburti stipria komanda kuri liptu ant kulnu top3
2019-04-11
+9
Atsakyti
Realiai
Galimi keli variantai: 1. Lenkijos krepšinio gerbėjai (bet čia reikia gero susisiekimo automobiliu ir traukiniu), 2. 3-4 žaidėjai turi būti komandoje, bent po 3-4 metus (taip užtikrinamas tęstinumas), 3. Turėt žaidėją iš Ispanijos, Graikijos, Italijos ar Vokietijos (papildoma rinka per TV transliacijas ir atributiką) 4. Sirgaliai kas sezoną, bent po 1 komplektą atributikos perka (kokie 20-30t.), 5. Sirgaliai užpildo areną ne tik Eurolygos rungtynių metu, bet ir LKL ir štai yra čia didžiausias resursas ir greičiausiai pasiekiamas, nes net jei nuo bilieto lieka 7eurai tai už vienas rungtynes gali surinkti 100000eurų, kas per sezoną išvirsta į 2-3 milijonus.
2019-04-11
-6
Atsakyti
Rolf
ir net 85 proc. Lietuvos gyventojų palaiko Kauno „Žalgirį :Ddd idomu kiek sumokejo uz apklausa
2019-04-11
-38
Atsakyti
1944
O kas yra netaip? Ar tu patekai tarp tu apgailetinu 15 proc. gyvenimo nuskriaustu nevykeliu?
2019-04-11
+27
Atsakyti
mmm
Gerai planuoti perspektyvai,kai už valstybės pinigus pastatytoje arenoje už visus renginius pelnas krinta privačiam klubui,o ir pati arena stebuklingai tapo klubo...biznis kaunietiškai....
2019-04-11
-35
Atsakyti
Anonimas
Tu gal pasidomek kas ir kaip buvo statoma arena ir visa kita😂
2019-04-11
+1
Atsakyti
RP
Lenkiu zemai galva, profesionaliausia sporto organizacija Lietuvoje ir turbut Europoje. Ypac turint omeny, kad neturime stipraus futbolo klubo ar savininko uznugario.
2019-04-11
+23
Atsakyti
Tauta
visos Lietuvos Zalgiris
2019-04-11
+2
Atsakyti
www
Sutrumpinus - "norim administruoti rekonstruojamą Kauno ir statoma Vilniaus futbolo stadionus".
2019-04-11
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 39

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.