Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Vilniaus „Rytas“ likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos turėjo 12 taškų deficitą, tačiau dvikovoje Utenoje su „Juventus“ sugebėjo puikiai sužaisti lemiamą atkarpą bei triumfuoti Lietuvos krepšinio lygos mače 92:87.

Fotogalerija

„Čia geriausiai tinka pasakymas, kad rungtynės trunka 40 minučių, – po rungtynių sakė Dainius Adomaitis. – Mačą pradėjome gerai, bet po to užstrigome prieš „Juventus“ besikeičiančią gynybą. Užtruko laiko, kol suradome tuos žaidėjus, jog turėtume balansą ir puolime, ir gynyboje. Ketvirtajame kėlinyje, ypatingai paskutines 6 minutės, rodėme labai gerą krepšinį.

Negali teisintis nei nuovargiu, nei kažkuo. Tiesiog sužaidėme pabaigą labai protingai, įžaisdami kamuolį taip, kaip ir norėjome. „Juventus“ irgi sužaidė labai geras rungtynes. Kai jie pagavo ritmą, vienu metu atsidarė visi, pataikė ir sudėtingus metimus. Jie žaidė labai gerai. O mes džiaugiamės iškovota pergale.“

Lemiamoje atkarpoje vilniečius patempė amerikiečiai D.J. Seeley ir Derekas Needhamas. Seeley tai buvo pirmosios rungtynės po šešių itin prastų mačų, per kuriuos jis vidutiniškai įmesdavo po 2,7 taško. Šįkart gynėjas surinko 22 taškus.

„Niekam nėra naujiena – jis yra vienas mūsų lyderių. Seeley vienas geriausiai sprendimus priimančių krepšininkų komandoje. Tokiais lemiamais momentais mes norime, kad jis turėtų kamuolį ir viską spręstų. Jis tas situacijas tikrai sprendė gerai – ir prie besikeičiančios gynybos, ir tuomet, kai varžovai grįžo prie asmeninės gynybos“, – pažymėjo Adomaitis.

Tuo metu Utenos „Juventus“ vairininkas Žydrūnas Urbonas akcentavo, jog dėl tokio pralaimėjimo yra itin skaudu.

22
36
2
8

„Dvejopas jausmas. Lyg turėjome geras rungtynes su stipria komanda, bet tokį mačą skaudu pralaimėti. Pritrūko išlaikyti koncentraciją gynyboje. Liko keturios minutės, turime 12 taškų pranašumą ir lyg viskas gerai. Ir sugalvojo… Kažkas iš mūsų žaidėjų keičiasi per apačią, ko nebuvome susitarę, ir iškart gavome tritaškį. Antrą tritaškį gavome nepakėlę rankos. Tris tritaškius gavome ir liko trys taškai. Ir jau mes nebesame didvyriai. Mane tokie bajeriai užknisa. Kažkas leidžia sau pagalvoti, kad mes jau kažkaip kontroliuojame rungtynes. Mes kontroliavome dėl to, kad tris kėlinius buvome „Rytą“ supančioję. Čia yra mentalitetas“, – kalbėjo Žydrūnas Urbonas.

Naudingiausiai „Ryto“ komandoje pasirodęs Arciomas Parachouskis per 23 minutes įmetė 22 taškus (7/9 dvit., 8/8 baudos), atkovojo 8 kamuolius, blokavo 2 metimus ir surinko 36 naudingumo balus.

Tuo metu tiesioginis jo oponentas Martinas Gebenas įmetė 13 taškų ir sugriebė 7 kamuolius, taip surinkdamas 20 naudingumo balų.

Ar Gebenas per artimiausius metus gali taip patobulėti, jog sustabdytų tokį vidurio puolėją kaip Parachouskį?

„Galvoju, kad tam, jog sulaikytų tokio lygio varžovą, jam reikia dar vieno sezono. Jis dabar jau yra greitesnis. Jis anksčiau buvo lėtas, kaip meškinas. Tas jo lėtumas nebūtų padėjęs. Dabar jis pagreitėjo, viskas yra gerai, bet Gebenui reikia, jog tie greiti raumenys taip pat būtų metaliniai – kad įsirėmus į Parachouskį, jam pavyktų varžovą išlaikyti. Bet jis turi visas galimybes ir manau, kad tai padarys“, – apie savo auklėtinio perspektyvas gynyboje sakė Urbonas.