• 43 pelnyti taškai – naujas Kauno komandos rezultatyvumo antirekordas

• Vienintelis dviženklį taškų skaičių surinko Marius Grigonis per 19 minučių įmetęs 10 taškų

• Penki „Žalgirio“ krepšininkai surinko minusinį naudingumą: Brandonas Daviesas, Lukas Uleckas, Rokas Jokubaitis ir Deonas Thompsonas po -1, o Antanas Kavaliauskas -8

• Daviesas pirmuosius taškus iš žaidimo įmetė ketvirtojo kėlinio pradžioje bei dvikovą baigė vos su 3 taškais

Stambulo „Fenerbahče“ pirmosiose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse atrodė kaip geriausia lygos komanda. Kauno „Žalgiris“ – kaip blogiausia.

16
14
71%
5/7
50%
2/4

Nerezultatyviausias visų laikų klubo rungtynes sužaidę kauniečiai Eurolygos atkrintamųjų starte neturėjo vilčių su reguliariojo sezono nugalėtojais – nusileista 43:76 (13:15, 8:23, 14:21, 8:17).

Serijoje iki trijų pergalių „Fenerbahče“ išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis susitikimas ketvirtadienį nuo 20.45 val. taip pat bus žaidžiamas Stambule.

Ankstesnis „Žalgirio“ nerezultatyvumo rekordas buvo 50 taškų, pasiektas 2015 metais mače su Krasnodaro „Lokomotiv“.

Tai tuo pačiu buvo ir didžiausiu skirtumu patirtas pralaimėjimas šį sezoną.

Eurolygos rezultatyvumo antirekordas priklauso Novo Mesto „Krka“ klubui, kuris 2003-2004 m. sezone į Maskvos CSKA krepšį įmetė vos 35 taškus.

Pirmajame ketvirtyje per kiek daugiau nei dvi minutes 8 taškus paeiliui surinkę žalgiriečiai trumpai džiaugėsi 4 taškų persvara (13:9), tačiau paskui svečiai absoliučiai užsitrigo „Fenerbahče“ gynyboje.

Željko Obradovičiaus kariauna paskutinę penkių minučių atkarpą prieš ilgąją pertrauką laimėjo 17:4 ir į rūbinę išėjo turėdama užtikrintą pranašumą 38:21. Trečiojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ apmažino atsilikimą iki 28:42, bet prieš lemiamas 10 minučių nutolo dar toliau 59:35.

Likus žaisti 3 minutes, po Meliho Mahmutoglu trečio tritaškio Stambulo komandos pranašumas perkopė 30-ies taškų ribą (74:43).

„Žalgirio“ komandoje dviženklę pelnytų taškų ribą pasiekė vienintelis Marius Grigonis, per 19 minučių surinkęs 10 taškų (3/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/3 baudos). Taikliausiai Eurolygoje baudas metantis žalgirietis trečiojo kėlinio pabaigoje nuo šios atžymos prametė abu metimus ir taip nutrūko 55 iš eilės pataikytų baudų metimų serija.

Daugiausia pataiko: Jan Vesely

Brandonas Daviesas per 19 žaidimo minučių surinko vos 3 taškus, o pirmąjį dvitaškį po penkių netaiklių paeiliui pataikė tik ketvirtojo ketvirčio pradžioje. Centras atkovojo 4 kamuolius, tačiau 3 kartus suklydo, užsidirbo 3 blokus, 4 sykius prasižengė ir surinko -1 naudingumo balą.

Minusinį naudingumą taip pat užfiksavo Deonas Thompsonas (-1), Antanas Kavaliauskas (-8) ir paskutines puspenktos minutės sužaidę Rokas Jokubaitis (-1) bei Lukas Uleckas (-1).

Su komanda į Turkiją atvykęs Paulius Jankūnas nebuvo registruotas susitikimui.

„Fenerbahče“: Nikola Kaliničius 16, Marko Guduričius 13, Erickas Greenas 12, Melihas Mahmutoglu 9 (3/8 trit.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 10, Aaronas White'as 8, Nate'as Woltersas 6.

Antano Kavaliausko komentaras:

Mariaus Grigonio komentaras:

Deono Thompsono komentaras:

pralost Fenerbahce normalu, pralost dideliu skirtumu nelygis, bet imest 43 tai jau geda. kokie cia blin profai, jei i minute vos po taskeli sukrapsto?
2019-04-16
+9
Makabriškas rezultatas. Bet viskas dėsninga kitaip ir nelabai galėjo būti tik rezultatas kiek nustebino ok -7 -11 bet čia jau pažeminimas. Trumpai tariant neverta tikėtis net tikėtis Žalgiro triufo serijoje nors Kaune galbūt ir pavyks laimėti 3-5 taškais
2019-04-16
-6
Kitos varžybos ,bus geresnės,o šitas reikia pamiršti
2019-04-16
-5
Žiauriai liūdna ;((( aišku šansų mažai, bet širdy labai tikėjaus...