Nuotr.: „Fenerbahce“
Nuotr. „Fenerbahce“

Eurolygos ketvirtfinalio starte klubo rezultatyvumo antirekordą pasiekęs Kauno „Žalgiris“ beviltiškai krito Stambule prieš vietos „Fenerbahče“ krepšininkus – 43:76.

16
14
71%
5/7
50%
2/4

Niekaip kelių prie varžovų krepšio neradę žalgiriečiai iš žaidimo pataikė vos 34-ių procentų taiklumu (16/47) ir suklydo net 21-ą kartą.

„Fenerbahče“ visiškai atkirto Lietuvos čempionų gynėjus nuo aukštaūgių: Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai atliko vos 7 rezultatyvius perdavimus.

Kauniečių stovykloje sunku išskirti žaidėją, nepasimetusį prieš Željko Obradovičiaus gynybines schemas. Vienintelis Marius Grigonis sugebėjo pasiekti dviženklį taškų ir naudingumo balų skaičių: 10 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 1/3 baud.) ir tiek pat efektyvumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą pirmoje ketvirtfinalio serijos dvikovoje.

Marius Grigonis – 6,5 balo
19 min., 10 tšk. (3/4 dvit., 1/3 trit., 1/3 baud.), 6 išpr. praž., 10 naud. balų.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Mariui pirmoji mačo dalis buvo sudėtinga, tačiau po pertraukos jis buvo agresyviausias „Žalgirio“ krepšininkas, kuriam pavyko kelis kartus sėkmingai prasiveržti ir pelnyti taškus iš po krepšio. Vis dėlto gynėjo pramesti du baudos metimai paeiliui, po 55-ių tikslių metimų serijos Eurolygoje, atspindi, kad ir gynėjui antradienio vakaras Stambule nebuvo pats geriausias.

Nate'as Woltersas – 6 balai
18 min., 6 tšk. (3/4 dvit., 0/1 trit.), 4 atk. kam., 8 naud. balai.

Nuotr. „BasketNews.lt“/D.Lukšta

Pirmoje mačo dalyje Nate'as gavo pylos nuo Jasikevičiaus, kad nesužaidė 1 prieš 1 su Janu Vesely, tačiau vėliau amerikietis atakuojančio gynėjo pozicijoje tikrai paliko neblogą įspūdį, lyginant su visa likusia komanda. Gynėjas reidais bandė prajudinti Lietuvos čempionų puolimą ir su Grigoniu buvo aktyviausias tarp perimetro žaidėjų.

Aaronas White'as – 6 balai
20 min., 8 tšk. (2/4 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 8 naud. balai.

White'as dvikovą pradėjo energingai ir pelnė 5 taškus paeiliui, tačiau vėliau, kaip ir visa komanda, įstrigo „Fenerbahče“ gynybos gniaužtuose. Tai puikiai atspindėjo ir puolėjo kontakto ieškojimas ore bei lipimas į medį. Tiesa, gynyboje amerikietis neturėjo problemų su Nicolo Melli.

Thomasas Walkupas – 5,5 balo
19 min., 4 tšk. (2/3 dvit., 0/1 trit.), 1 rez. perd., 3 kld., 1 naud. balas.

Daugiausia pataiko: Brandon Davies

Thomasas pikenrolo situacijose kelis kartus giliai įėjo į baudos aikštelę ir tai iškart atvėrė daugiau opcijų komandos draugams. Vis dėlto agresyvaus žaidimo nebuvo tiek daug, kad duotų apčiuopiamą rezultatą. Verta pagirti Walkupą už darbą gynyboje, kur jo prižiūrėtas Kostas Sloukas mačą paliko pelnęs vos 2 taškus.

Edgaras Ulanovas – 5 balai
25 min., 4 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), 4 atk. kam., 3 kld., 7 naud. balai.

Pirmajame kėlinyje Edgaras puikiai skaitė situacijas bei išprovokavo porą pražangų, kurias pavertė taškais nuo baudų metimo linijos. Vis dėlto vėliau puolėjas niekuo neišsiskyrė, nors ir žaidė ilgiausiai iš visos komandos – 25 minutes.

Artūras Milaknis – 4 balai
22 min., 3 tšk. (1/5 trit.), 4 atk. kam., 3 naud. balai.

Artūras tik išėjęs į aikštę smeigė tolimą metimą, tačiau vėliau sekę keturi tritaškiai skriejo pro šalį. Vieni iš jų buvo mesti iš patogių padėčių, o kit –i perskubant, iš maždaug aštuonių metrų atstumo. Gynyboje Milakniui teko prižiūrėti Luigi Datome, kuris turi ūgio pranašumą. „Žalgirio“ gynėjui sunku asmeniškai apsiginti prieš italą, todėl, „Fenerbahče“ puolėjui gavus kamuolį ant ūselio, dažnai į pagalbą atbėgdavo kitas žalgirietis, o tai atverdavo daugiau laisvės kitiems Turkijos ekipos krepšininkams.

Leo Westermannas – 4 balai
17 min., 2 tšk. (1/1 dvit., 0/2 trit.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld., 3 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Rungtynių pradžioje prancūzas greitai užsidirbo dvi pražangas ir buvo priverstas atsisėsti ant atsarginių žaidėjų suolelio. Tiesa, su teisėjų švilpukais Leo nenorėjo sutikti ir apeliavo į arbitrų sprendimus. Taip pat gynėjui sunkiai sekėsi įmesti aukštaūgiams kamuolį ant ūselio, kas kainavo klaidas, atliekant blogą perdavimą. Pirmuosius savo taškus Westermannas pelnė 27-ą dvikovos minutę, kuomet rungtynių laimėtojas abejonių nebekėlė.

Brandonas Daviesas – 3 balai
19 min., 3 tšk. (1/6 dvit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 3 kld., 6 išpr. praž., -1 naud. balas.

Tai buvo pirmas kartas šį sezoną, kuomet Brandonas aikštę paliko su neigiamu naudingumo balų skaičiumi. Dalis nuopelnų tenka „Fenerbahče“ gynybai, kuri atkirto „Žalgirio“ gynėjus nuo aukštaūgio bei ant ūselio gerai jį prižiūrėjo, tačiau ir pats amerikietis nebuvo panašus į save. Vidurio puolėjas priminė ne tą Brandoną Daviesą reguliariojo sezono pabaigoje, kuris paskui save traukė visą komandą, o tą Brandoną Daviesą, kuris sezono viduryje puolime per jėgą bandydavo pralaužti du ar tris varžovų gynėjus, kas dažniausiai pasibaigdavo klaida ar gautu bloku. Daviesas dvikovoje su Stambulo ekipa užsidirbo 3 blokus, o tai yra pirmas toks kartas per 67 žalgiriečio rungtynes Eurolygoje.

Deonas Thompsonas – 2 balai
20 min., 1 tšk. (0/3 dvit., 1/2 baud.), 6 atk. kam., 4 kld., -4 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Galima sakyti, jog dėl prasto aukštaūgių pasirodymo rungtynėse kalti gynėjai, kurie nesugebėjo jiems sukurti progų ar tiesiog įmesti kamuolio į baudos aikštelę, tačiau ne mažiau atsakomybės prisiimti turėtų ir patys priekinės linijos žaidėjai. Viską puikiai iliustravo situacija, kuomet varžovai išsikeitė gynyboje ir Deonas ant ūselio liko su Muhamedu Ali, tačiau aukštaūgis net nesivargino priimti kamuolio, likus su dvigubai mažesniu už save oponentu. Norint mesti iššūkį Obradovičiaus kariaunai, reikia kovoti dėl kiekvieno aikštelės centimetro. Fizinio kontakto ir agresyvesnės kovos antradienio vakarą trūko tiek iš Thompsono, tiek ir iš visos komandos.

Antanas Kavaliauskas – 1 balas
13 min., 2 tšk. (1/4 dvit.), 1 atk. kam., 3 kld., 4 praž., -8 naud. balai.

Šiose rungtynėse Kavaliauskas pasiekė savo naudingumo balų antirekordą per trejus metus trunkančią karjerą Eurolygoje. Antanui nesisekė niekas: jis po kelių nesėkmingų bandymų puolime tik mačo pabaigoje atidarė savo taškų sąskaitą, o gynyboje nuolat vėluodavo bei rinkosi nereikalingas pražangas. Didžiausia vidurio puolėjo problema buvo gynyba pikenrolo situacijose.

Rokas Jokubaitis ir Lukas Uleckas ant parketo išbėgo paskutinėmis mačo minutėmis, todėl jų pasirodymo objektyviai įvertinti negalime.

Atrinkti (0) Visi (15)
nuash
Jūs varat maksāt par 40% mazāk par elektrību, nekādā veidā maldinot vai pārkāpjot likumu! Es iesaku ikvienam izlasīt šo rakstu - http://bit.do/energyeco Esmu to izmantojis kopš decembra, un rēķins ir kļuvis mazāk!
2019-04-19
-1
Mila reik leist tik kėlinio galuose porai minučiu, kai žinai jog nebus daug atakų. Jo stirybė atakoj, bet prieš Feneri jį ten sugaudo ir nepadarydami jokio kito pranašumo, o kai milas gauna kamuolį nemetimui tada ir prasideda klaidos ir improvizacijos. Tikėkimes Vesely šnd šūda vėl mals, tai supykės žalgiris dar turės šansų :)