Po šešių savaičių žiemos atostogų į aikšteles grįžo krepšinio ištroškę stipriausios pasaulio Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) žaidėjai. Pirmajame ture po Naujųjų metų netikėtų rezultatų neužfiksuota, o visose dvikovose vyko atkakli kova.

VDU favoritų dvikovoje įveikė KU ekipą

Praėjusių metų LSKL finalininkų dvikovoje čempionė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa namuose 95:83 (29:20, 13:22, 21:13, 32:28) įveikė Klaipėdos universiteto (KU) ekipą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie sužaidus keturias minutes turėjo šešių taškų pranašumą (10:4). Likus kelioms minutėms iki ketvirčio pabaigos po Ado Juškevičiaus tolimo metimo VDU ekipos persvara jau siekė dvylika taškų - 23:11. Visgi kėlinuko pabaigą 9:6 laimėjo svečiai ir po pirmojo ketvirčio VDU priekyje - 29:20.

Antrojo kėlinio pradžioje VDU vėl ėmė didinti pranašumą, kuris po Ado Juškevičiaus ir Karolio Kalvaičio metimų padidėjo iki šešiolikos taškų - 39:23. Po šio epizodo savo neįtikėtiną spurtą pradėjo KU ekipa. Mariaus Kasiulevičiaus ir Mindaugo Mockaus pastangų dėka klaipėdiečiai laimėjo penkių minučių atkarpą net 19:3 ir įpusėjus rungtynėms rezultatas jau buvo lygus - 42:42.

Trečiojo ketvirčio pradžioje vyravo apylygė kova, o sužaidus šešias minutes KU ekipa pirmą kartą išsiveržė į priekį - 53:51. Visgi ir vėl pasikartojo šiame mače daug kartų vyravęs scenarijus. Po sėkmingos atkarpos sekė nedidelė duobelė KU komandos žaidime. Šiuo svečių stabtelėjimu pasinaudoję VDU krepšininkai likusią kėlinio dalį laimėjo 12:2 bei po trijų kėlinių buvo priekyje - 63:55.

Paskutiniame ketvirtyje VDU išlaikė persvarą. Nors klaipėdiečiai kelis kartus buvo priartėję (78:84, 82:88), aikštės šeimininkai sėkmingai baigė rungtynes ir iškovojo aštuntąją pergalę šį sezoną.

VDU: Adas Juškevičius 20 (9 atk. kam.), Povilas Butkevičius 16 (10 atk.kam.), Žilvinas Kuklierius 15, Rokas Grinius 12, Karolis Kalvaitis 10.

KU: Marius Kasiulevičius 29, Mindaugas Mockus 21 (9 atk. kam.), Julius Žurna 14.

LKKA tik po sunkios kovos nugalėjo KTU studentus

Viena pajėgiausių LSKL komandų Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA) po sunkios ir atkaklios kovos rezultatu 91:85 (31:20, 20:17, 15:30, 25:18) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus ir iškovojo septintąją pergalę.

Komandos aktyviai pradėjo rungtynes, vyravo apylygis žaidimas, bet Artūras Milaknis, o po to Vidmantas Užkuraitis įmetė po tritaškį ir išvedė LKKA į priekį 13:7. Gimtadienį švenčiantis V.Užkuraitis tęsė savo pasirodymą pelnęs 5 taškus iš eilės (20:11). Šeimininkai stengėsi mažinti skirtumą, bet LKKA gelbėjo tolimi metimai, kurių dėka persvara pasiekė 11 taškų – 31:20.

LKKA spurtas tęsėsi ir antrame kėlinuke. Po ilgos pertraukos šeimininkams tritaškį įmetė nr.13, o skirtumas tarp ekipų buvo sumažėjęs iki 13 taškų (28:41). Kėlinuko pabaigoje įsivyravo chaosas. Technine pražanga už keiksmažodį nubaustas Vilmantas Dilys, netrukus nesutikęs su teisėju technine pražangą užsidirbo ir LKKA studentas Marius Vansevičius. Sunkiai emocijas tvardė ir vyriausieji komandų treneriai. Po antrojo kėlinuko LKKA pirmavo 51:37.

Po didžiosios pertraukos KTU krepšininkai kur kas geriau gynėsi ir pasinaudodami svečių klaidomis sušvelnino skirtumą iki 7 taškų (46:53). LKKA auklėtiniai ir toliau klydo, o KTU studentai sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 60:62. Netrukus taiklus Roko Ūzo tritaškis persvėrė rezultatą KTU naudai (65:64), o po trijų kėlinukų KTU buvo priekyje – 67:66.

Paskutinį kėlinuką pradėjo taiklus V.Dilio tritaškis, bet dvitaškiu su pražanga atsakė Mantas Bernatavičius ir V.Užkuraitis, sugrąžinęs pranašumą LKKA ekipai (72:70). Įgiję persvarą LKKA auklėtiniai padidino pranašumą iki 6 taškų (81:75), bet A.Milaknis užsidirbo nesportinę pražangą ir suteikė šeimininkams naujų vilčių. Arminas Šaulys įmetė iš toli ir intriga laikėsi iki pat susitikimo pabaigos. Vis dėlto sėkmingiau sužaidę LKKA krepšininkai iškovojo nelengvą pergalę 91:85.

KTU: Vilmantas Dilys 31 (dvitaškiai 5/16, 9 atk.kam.), Rokas Ūzas 17 (tritaškiai 1/6), Edgaras Stanionis 9 (7 atk.kam.), Arminas Šaulys ir Artūras Pelš (7 atk.kam., 6 rez.perd., 5 kld.) – po 7.

LKKA: Artūras Milaknis 26 (tritaškiai 4/11, 7 atk.kam.), Vidmantas Užkutaitis 19, Paulius Beliavičius 14 (7 atk.kam.), Paulius Kleiza 12, Mantas Bernatavičius 11 (6 atk.kam.).

Vilniaus universitetų mūšis baigėsi MRU pergale

Vilniaus universitetų derbyje, kuriame susitiko turnyro lentelėje šalia žengiančios komandos, pergalę iškovojo Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai, 94:88 (25:27, 21:21, 28:18, 20:22) įveikę Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) ekipą.

Pirmąsias atakas rezultatyviai užbaigę ir į priekį išsiveržę (6:2) MRU krepšininkai, stabtelėjo ir leido varžovams persverti rezultatą (8:6). Žaidimo skonį pajutę pedagogai ėmė tolti ir įgijo kiek saugesnį pranašumą – 15:8. Tačiau busimi teisininkai minimaliai ištirpdė svečių pranašumą (21:20), o po pirmojo kėlinio atsiliko tik 25:27.

Aktyviai sužaidę atkarpą antroje ketvirčio pradžioje MRU susigrąžino pranašumą. Po taiklaus tritaškio ir iš po krepšio užbaigtos greitos atakos šeimininkai pirmavo 32:29. Netrukus švieslentėje vėl užsidegė lygūs skaičiai – 32:32. Ne itin rezultatyvioje antroje ketvirčio pusėje pirmaujanti komanda suspėjo pasikeisti net kelis kartus, tačiau po dviejų kėlinukų VPU ekipa vis dar buvo priekyje 48:46.

Didžioji pertrauka didesnių permainų į žaidimo eigą neįnešė. Nė vienai ekipai ir toliau nepavyko pabėgti nuo varžovų. Nors įsijungė MRU ekipos toliašaudė artilerija, bet tai didelių problemų varžovams nesukėlė.

Visgi po trijų iš eilės tritaškių ir atakos, užbaigtos 2 taškais su pražanga, teisininkai kiek atitrūko – 62:57. Žaidimą pajutę šeimininkai vieną po kito leido taiklius tritaškius (68:59), tačiau apsiginti nuo VPU antpuolių sekėsi sunkiai. Trečiajame ketvirtyje sužaidus 7 minutes MRU krepšininkams pavyko pirmą kartą rungtynėse įgyti dviženklę persvarą – 70:59. Kėliniui pasibaigus 74:66 pirmavo teisininkai.

Lemiamame ketvirtyje šeimininkų persvara ataka po atakos ištirpo ir varžovai priartėjo labai pavojingai 75:77. Tačiau likusio trapaus pranašumo MRU žaidėjai nebuvo linkę išleisti iš rankų. Likus žaisti 4 minutes jie vėl atitrūko 85:78. VPU komandai toliau nesisekė stabdyti varžovų snaiperių. Pedagogai dar kelis sykius buvo sumažinę deficitą iki 3 taškų ribos, tačiau nieko daugiau pasiekti jiems taip ir nepavyko. Lemiamais momentais kovingai ir užtikrintai sužaidę šeimininkai šventė pergalę rezultatu 94:88.

MRU: Šarūnas Kulevičius 24 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Andrius Montrimas 23, Paulius Parachomikas 16 (6 atk. kam.), Alanas Dzeranovas 12 (tritaškiai 2/10), Paulius Ivanauskas 9 (9 rez. perd.).

VPU: Janas Jurgo 26 (8 atk. kam.), Tadas Šablinskas 21 (17 atk. kam.), Jonas Dirgys 11 (5 atk. kam.), Mantas Virbalas 10 (5 atk. kam.), Aurimas Lukauskis 9 (5 atk. kam., 6 kld.).

VGTU antrą kartą nugalėjo LCC komandą

Lygos autsaiderių dvikovoje sėkmingiau pasirodė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda. Po sesijos į krepšinio aikštę grįžę vilniečiai savo aikštėje 83:71 (22:18, 16:13, 23:20, 22:20) šventė pergalę prieš LCC tarptautinio universiteto  studentus.

LCC komanda energingiau pradėjo susitikimą ir pirmoji sėkmingai užbaigė dvi atakas, tačiau tai greitai pabūdino technikus. Vilniečiai be atsako pelnė 11 taškų ir pasiuntė uostamiesčio ekipą į nokdauną (11:4). Pirmojo kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai priartėjo, rezultatyviai užbaigę paskutinę antpuolį – 18:22.

Antrojo ketvirčio pradžia vėl išryškino VGTU krepšininkų pranašumą. Jie padidino pranašumą (27:18), o visos varžovų atakos baigdavosi klaidomis. Tik prabėgus 4 kėlinio minutėms svečiams pavyko pelnyti pirmąjį tašką. Po Sauliaus Žurauskio realizuotų baudos metimų technikai pirmąjį kartą mače įgijo dviženklį pranašumą. Greitai išaugusi persvara, taip pat greitai ir ištirpo iki 3 taškų (32:39), o pasibaigus kėliniui VGTU ekipa pirmavo 38:31.

Po didžiosios pertraukos aktyvesni vėl sugrįžo šeimininkai. Vilniaus universiteto atstovai per 2 su puse minutės susikrovė iki tol rekordinį pranašumą – 46:31. LCC krepšininkams vis sunkiau sekėsi ieškoti kelių link varžovų krepšio, o šeimininkams atsirišo krepšys atakuojant iš toli. Tačiau jau tradiciškai klaipėdiečiai ėmė artėti prie varžovų ketvirčio pabaigoje ir po jo komandos skyrė 10 taškų – 61:51.

Ketvirtasis kėlinys permainų neatnešė. VGTU krepšininkai toliau sėkmingai kontroliavo situaciją, laikydami nuo varžovų saugų atstumą. Likus 5 minutėms iki finalinės sirenos ekipas skyrė tie patys 10 taškų – 67:57. LCC krepšininkas buvo nubaustas technine pražanga, nes be reikalo užsikabino ant lanko, o netrukus neleistinai sustabdęs varžovą nesportine pražangą užsidirbo jau vilnietis Justas Pociūnas. Tai buvo vienintelės įdomesnės akimirkos per likusį rungtynių laiką. Šeimininkai laimėjo mačą 83:71.

VGTU: Martynas Girnius 23 (tritaškiai 2/10), Justas Pociūnas (7 atk. kam., 5 kld.), Andrius Fiodorovas (6 atk. kam.) ir Saulius Žurauskis po 14, Arūnas Pranevičius 12.

LCC: Mohammad Seck 20 (9 atk. kam., 5 kld.), Lukas Mineika 17 (tritaškiai 4/5, 5 atk. kam.), Oumar Seck 14 (6 atk. kam.), Ibou Fall 11.