• „Neptūnas“ savo aikštėje 70:68 palaužė „Dzūkiją“ ir susigrąžino antrąją vietą turnyrinėje lentelėje

• „Rytas“ nukrito į trečiąją poziciją

• Likus rungtyniauti pusketvirtos minutės, „Dzūkija“ pirmavo 63:49

• Klaipėdiečiai iniciatyvą perėmė laimėję atkarpą 7:0

Septynis taškus iš eilės kritiniu metu surinkęs Klaipėdos „Neptūnas“ (23-7) perlaužė rungtynes ir iškovojo pergalę, leidusią Kazio Maksvyčio auklėtiniams sugrįžti į antrąją LKL turnyrinės lentelės vietą.

10
15
4
4

Uostamiesčio klubas namų arenoje 70:68 (20:23, 13:13, 16:16, 21:16) palaužė aršiai kovojusius Alytaus „Dzūkijos“ (10-21) krepšininkus bei Vilniaus „Rytą“ nustūmė į trečiąją poziciją.

Vilniaus ir Klaipėdos klubai dabar turi po 23 pergales, tačiau „Neptūnas“ dar yra sužaidęs vienu maču mažiau. Šios komandos tarpusavy reguliariajame sezone sužaidė visas ketverias rungtynes, per kurias ekipos pasidalijo po dvi pergales, o tarpusavio pranašumas priklauso vilniečiams.

„Dzūkija“ rikiuojasi aštuntoje pozicijoje.

Likus žaisti pusketvirtos minutės Dominykui Domarkui savo prasiveržimą užbaigus taškais, dzūkai turėjo keturių taškų pranašumą – 63:59, tačiau tada daugiau nei dvi minutes liko be taškų.

Laisvas prie tritaškio paliktas vos 19 proc. iš toli krepšį atakuojantis Paulius Dambrauskas smeigė tritaškį, Jerai Grantas kitoje atakoje įkrovė iš viršaus ir „Neptūnas“ išsiveržė į priekį – 64:63.

Elijahas Brownas, likus rungtyniauti 12 sekundžių, išprovokavo pražangą ir realizuodamas abi baudas išsaugojo dzūkų viltis išsigelbėti – 66:67. Po minutės pertraukėlės pražanga sustabdytas Tomas Delininkaitis nuo baudų metimų linijos neklydo, Brownas darsyk atsakė dviem taškais ir tarp komandų išliko vieno taško skirtumas – 69:68.

Likus žaisti 3 sekundes, Delininkaitis pataikė pirmąją baudą, o po antros netaiklios kamuolį sugriebęs Brownas paleido jį iš savos aikštės pusės, tačiau metimas tikslo nepasiekė ir namuose nugalėjo klaipėdiečiai – 70:68.

Alytaus ekipoje dvigubą dublį surinko Paulius Petrilevičius, per 28 minutes įsirašęs 14 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Osvaldas Olisevičius sugriebė 10 kamuolių ir pasižymėjo 5 taškais.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 15, Tomas Delininkaitis 13, Jerai Grantas 10.

„Dzūkija“: Elijahas Brownas 15 (6 atk. kam.), Paulius Petrilevičius 14 (11 atk. kam.).