Nuotr. ITAR-TASS – Scanpix
  • „Baskonia“ Rusijoje 78:68 įveikė CSKA ir serijos rezultatas tapo lygus 1-1

• Vitorijos klubas Maskvoje laimėjo pirmąkart nuo 2005 metų

• Baskų puolėjas Vincentas Poirier per 22 minutes įmetė 14 taškų, sugriebė 15 kamuolių ir užfiksavo 32 balų naudingumą

Beveik visas rungtynes pirmavusi Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ išlygino Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą.

14
32
4
15

Veilmiro Perasovičiaus treniruojami baskai antrajame mače Maskvoje 78:68 (27:18, 15:19, 24:15, 12:16) užtikrintai nugalėjo CSKA ir Rusijoje laimėjo pirmąkart po 15-os pralaimėjimų iš eilės.

Maskvos ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė namų susitikime Eurolygos atkrintamosiose, kai nuo 2008-2009 m. sezono ketvirtfinalyje pradėta žaisti iki trijų pergalių.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 1-1. Ketvirtosios rungtynės trečiadienį bus žaidžiamos Vitorijoje.

Vitorijos komanda prieš CSKA Maskvoje paskutinį sykį buvo laimėjusi 2005 metų gegužę, kai finalinio ketverto metu maskviečius įveikė 85:78.

„Baskonia“ iniciatyvą į savo rankas paėmė pirmajame ketvirtyje, kurio pabaigoje svečių persvara pasiekė 9 taškus (27:18), o antrojo kėlinio pradžioje baskai triuškino šeimininkus 30:18.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Darruno Hillardo tritaškio ispanai užtikrintai pirmavo 72:58, tačiau į tai šeimininkai atsakė 7 taškais paeiliui ir priartėjo 65:72. Paskui Cory Higginsas turėjo tris progas, o Sergio Rodriguezas vieną dar labiau sumažinti CSKA atsilikimą, bet jų metimai skriejo pro šalį.

Likus rungtyniauti kiek mažiau nei pusantros minutės, Hilliardas įmetė dviženklį, sugrąžinusį „Baskonia“ dviženklį pranašumą – 75:65. Kitoje atakoje Rodriguezas atsakė tritaškiu, kiti ispano ir Nando De Colo tolimi metimai tikslo nepasiekė ir Rusijoje nugalėjo Vitorijos komanda – 78:68.

Nuo suolo pakilęs Vincentas Poirier per 22 minutes svečiams pelnė 14 taškų (6/6 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 15 ir perėmė 4 kamuolius bei surinko 32 naudingumo balus.

Prancūzas šį sezoną Eurolygoje iš viso jau atkovojo 262 kamuolius ir pagerino Tyleriui Honeycuttui bei Bobanui Marjanovičiui priklausiusį 256 atkovotų kamuolių rekordą.

Sedekerskis nebuvo registruotas susitikimui.

CSKA: Cory Higginsas 15, Willas Clyburnas ir Sergio Rodriguezas (4/11 trit.) – po 14.

„Baskonia“: Darrunas Hilliardas 16, Shavonas Shieldsas 15, Vincentas Poirier 14 (15 atk. kam.), Patricio Garino 11.