Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kauno „Žalgiris“, po nesėkmingai susiklosčiusio pirmojo Eurolygos ketvirtfinalio serijos mačo Stambule pademonstravo charakterį ir 82:80 įveikė vietos „Fenerbahče“, išlygino serijos rezultatą (1-1) bei nutraukė Željko Obradovičiaus auklėtinių 40-ies iš eilės nepralaimėtų rungtynių namuose seriją.

Fotogalerija

Kauniečiai iš vidutinio nuotolio atakavo net 70,4 proc. taiklumu (24/34 dvit.). Tuo metu šeimininkai realizavo 18 iš 34 dvitaškių metimų (52,9 proc.).

„Fenerbahče“ gretose žibėjo Luigi Datome. Italas per 26 minutes pelnė 17 taškų (3/5 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

Žalgiriečių gretose sezono pasirodymą surengė Edgaras Ulanovas. Puolėjas per 33 minutes pelnė 20 taškų (9/10 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), įskaitant ir pataikytą lemiamą metimą. Taip pat lietuvis atkovojo 7 kamuolius bei surinko 29 naudingumo balus.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino Lietuvos čempionų pasirodymą antrosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Stambule.

Edgaras Ulanovas – 10 balų
33 min., 20 tšk. (9/10 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 7 atk. kam., 2 rez.perd., 29 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Puolėjas sužaidė geriausią sezono mačą tada, kada labiausiai to reikėjo. Edgaras nuo pat pradžių buvo aktyvus ir puikiai žaidė tiek veidu į krepšį, tiek nugara, kur problemų gindamasis turėjo ir pats Nikola Kaliničius. Lemiamu metu Ulanovas dar kartą pademonstravo lyderio savybes ir „Žalgiriui“ sunkiu metu iš pradžių perėmė kamuolį ir greitoje atakoje įkrovė jį iš viršaus, o chaotiškoje paskutinėje kauniečių atakoje atsirado laiku ir vietoje bei pataikė pergalingą dvitaškį. Gynyboje, neskaitant vienos atakos, kai Marko Guduričius buvo praleistas į stiprią ranką, lietuvis taip pat puikiai darbavosi.

Nate'as Woltersas – 9 balai
16 min., 14 tšk. (3/5 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 14 naud. balų.

Kai varžovai ketvirtajame kėlinyje gynyboje prie užtvarų viską keitė, o žalgiriečiai niekaip negalėjo rasti kelių prie priešininkų krepšio, buvo keista, kad Woltersas laiką leidžia ant atsarginių žaidėjų suolelio. Iki lemiamo ketvirčio žaidęs amerikietis individualiu meistriškumu pats sau kūrėsi progas, o jo puikus žaidimas antrajame kėlinyje padėjo svečiams įgyti dviženklį pranašumą. Gynėją šiek tiek pristabdė greitai susirinktos trys pražangos.

Marius Grigonis – 8,5 balo
23 min., 9 tšk. (2/2 dvit., 0/2 trit., 5/5 baud.), 3 rez. perd., 6 išpr. praž., 14 naud. balų.

20
29
7
90%
9/10

Grigonis į varžovų fizinį kontaktą atsakė agresija, kuri davė apčiuopiamos naudos, o jo 7 taškai per šiek tiek daugiau nei dvi pirmąsias trečiojo kėlinio minutes suteikė gerą impulsą visai komandai. Gynėjo agresyvumas lėmė ir tai, jog lemiamoje atakoje Ulanovas atakavo iš patogios padėties. Gynyboje Marius dirbo tiek su Bobby Dixonu, tiek su Kostu Slouku, kur klaidų išvengti nepavyko, tačiau tai yra normalu, žinant, kokio lygio tai žaidėjai.

Deonas Thompsonas – 8 balai
22 min., 8 tšk. (3/4 dvit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 10 naud. balų.

Deonas po pirmųjų serijos rungtynių padarė išvadas ir nuo pat mačo pradžios davė kietą kovą varžovų aukštaūgiams po krepšiais. Žalgirietis, tik pasirodęs ant parketo, pakartojo netaiklų komandos draugo metimą, o vėliau sugebėjo tiek ir pataikyti iš vidutinio nuotolio, tiek ir gerai nusimesti kamuolį ant tritaškio linijos, kas vėliau leido praplėsti kauniečių puolimą. Verta pažymėti ir amerikiečio darbą gynyboje, kur jam teko išsikeitus pikenrole gintis prieš perimetro žaidėjus. Nors Sloukas porą kartų ir įmetė per Thompsono iškeltas rankas, negalime sakyti, jog puolėjo kojų darbas buvo prastas ir jis privertė oponentų perimetro žaidėjus atakuoti iš nepatogių padėčių.

Brandonas Daviesas – 7 balai
18 min., 13 tšk. (5/9 dvit., 3/4 baud.), 1 atk. kam., 3 kld., 7 naud. balai.

Brandonas kelis kartus rungtynėse užtikrintai sužaidė nugara į krepšį, tačiau pasirodė, jog jį šiek tiek iš vežių išmušė dažni keitimai su Thompsonu. Lemiamomis minutėmis amerikietis sutriko prieš varžovų dvigubinimą baudos aikštelėje ir jo bandymai tokią gynybą pralaužti per jėgą pasibaigė klaida bei netaikliu metimu. Gynyboje įstrigo epizodas, kuomet, varžovams žaidžiant pikenrolą, Daviesas net nepakilo prie Slouko, o graikas už tai nubaudė tolimu metimu.

Leo Westermannas – 6,5 balo
24 min., 6 tšk. (2/7 trit., 0/2 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld., 3 naud. balai.

Leo organizuojant atakas turėjo vargti prieš kibųjį Dixoną ir nors varžovų mažylis neleido lengvai kvėpuoti prancūzui, žalgirietis didžiąją laiko dalį išlaikė kokybišką žaidimą bei puikiai kontroliavo mačo tempą. Taip pat Westermannas pirmoje mačo dalyje pataikė du tolimus metimus iš sunkių padėčių, kurie išgelbėjo atakas, kurios jau nebeturėjo tęsinio. Dvikovos pabaigoje gynėjo ranka nuo baudų metimo linijos sudrebėjo, tačiau, laimei, viskas gerai baigėsi.

Thomasas Walkupas – 6 balai
19 min., 6 tšk. (2/3 dvit., 0/1 trit., 2/4 baud.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 4 kld., 3 naud. balai.

Dvikova amerikiečiui prasidėjo prastai: netiksliai pakabintas ore kamuolys White'ui, per vieną ataką užsidirbtos dvi pražangos bei pramestas tritaškis iš idealios padėties. Vis dėlto vėliau Walkupas atsitiesė ir puolime puikiai įvesdavo aukštaūgius į atakas, o pats sugebėjo pelnyti du sunkius taškus paskutinę atakos sekundę bei greitą išpuolį užbaigti eurostepu. Siekiant apriboti Thomaso veiksmus aikštėje, Obradovičius ant parketo išleido veteraną Sinaną Gulerą ir turkas šiek tiek išmušė žalgirietį iš žaidimo ritmo. Kai sprendėsi mačo likimas, sudrebėjo amerikiečio ranka nuo baudų metimo linijos.

Artūras Milaknis – 4,5 balo
20 min., 3 tšk. (1/2 trit.), 2 išpr. praž., 5 naud. balai.

Artūrui „Fenerbahče“ yra labai neparanki komanda, kuri prieš snaiperį visada turi ūgio pranašumą, o gynyboje sugeba sugaudyti Milaknį be didesnių pagalbų. Tiesa, šioje dvikovoje lietuvis kartą iš stagerių sugebėjo išbėgti ir smeigti tritaškį į oponentų krepšį. Pačiam Milui gynyboje reikia prižiūrėti Datome ir vietomis žalgiriečiui akivaizdžiai pritrūksta centimetrų.

Aaronas White'as – 4 balai
24 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 1/2 trit.), 4 atk. kam., 4 praž., 1 naud. balas.

Aaronas smeigė tolimą metimą antrojo kėlinio pabaigoje, tačiau tai ir buvo viskas, kas įsiminė iš jo sėkmingų epizodų puolime. Amerikietis ant parketo labai neišsiskyrė, tik įstrigo pirmoje mačo dalyje neišnaudota puiki proga pasižymėti iš po krepšio.

Ceska
Grigonis kaip torta valge tai ir liko veidas mozinas, bent nusivalyt galejo
2019-04-19
-6
vilnietis
10 balu visai Zalgirio komandai! Dabar butu neblogai pabaigti visus reikalus Kaune, kad nereiktu grizti i Turkija penktu rungtyniu.