Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Jonas Valančiūnas suko ratus po „Žalgirio“ areną, kol lengvai panikuojanti arenos darbuotoja ieškojo jam vietos prisėsti.

Fotogalerija

Jono Kazlausko marškinėlių pakėlimo ceremonija buvo tokia, kad jos nematė bent pusė arenoje buvusių žmonių, o ir tie, kurie matė, stebėjo keistą reginį.

Sirgalių vikingų skanduotė, įprastai kelianti šiurpuliukus, šį kartą buvo taip nesuderinta, kad dalis arenos plojo pirmiau už likusią dalį.

Tokių menkų nesusipratimų greta aikštės antradienį „Žalgirio“ arenoje buvo tiek daug, kad nieko keisto, jog vaizdas pačioje aikštėje nebuvo daug geresnis. Kauno „Žalgiris“ 57:66 nusileido Stambulo „Fenerbahče“ komandai ir nuo sezono pabaigos dabar juos skiria vienas pralaimėjimas.

Kad pirmosiose namų atkrintamųjų rungtynėse bus problemų, „Žalgiris“ pajuto jau pirmoje atakoje.

Janas Vesely ir Nicolo Melli po kartą atsikovojo kamuolius puolime ir net 44 sekundes užtrukusi svečių ataka galiausiai baigėsi dviem taškais iš po krepšio.

Nesužaidus nė keturių minučių, „Fenerbahče“ klubas puolime jau buvo sugriebę 5 kamuolius.

„Žalgiriui“ tuo metu tikrai būtų pravertęs Jonas Valančiūnas, kuris mačo pradžioje vaikščiojo iš vieno arenos galo į kitą. Su bičiuliu atvykęs stebėti rungtynes, jis buvo vedžiojamas, ieškant vietos palei aikštelę. Per tą laiką JV spėjo persimesti keliais žodžiais su pirmose eilėse sėdinčiais žiūrovais ir pasėdėti apsaugininko kėdėje. 

Kai galiausiai vietos jam buvo rastos, Valančiūnas užsivilko žalius marškinėlius, kurie buvo išdalyti visiems arenos žiūrovams.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
17
Naudingumas
21
Tritaškiai
43%
3/7
Baudų metimai
86%
6/7

JV iš pačių geriausių pozicijų matė, kaip „Fenerbahče“ dar iki ilgosios pertraukos puolime sugriebė 9 kamuolius, kai per pirmus du mačus antrųjų šansų jie turėjo vos 7 iš viso.

Tie atkovoti kamuoliai neatsirado iš niekur. Jausdami, kad „Žalgirio“ krepšininkai stipriai apkrauna baudos aikštelę, „Fenerbahče“ nutarė kamuolius lyg tinklinyje tiesiog išmušinėti toliau nuo krepšio. Šis trenerių nurodymas buvo toks akivaizdus, kad tai darė ne tik Vesely ar Marko Guduričius, bet ir simboliškai aikštėje po ilgosios pertraukos pasirodęs Sinanas Guleras.

Viena vertus, tai rizikinga – jeigu žalgirietis sugriebtų numuštą kamuolį, jam atsivertų kelias į greitą puolimą. Kita vertus, Stambulo klubo žaidėjai tai darė taip protingai ir taip pamatuotai, kad rekordinei sezono miniai – 15,517 žiūrovams – belikdavo imtis už galvos ir keiktis.

„Laukėme to ir tikėjomės. Manau, ir jiems turėjo parodyti, kaip reikia imti kamuolius, – po dvikovos kalbėjo Artūras Milaknis. – Manau, kad tai buvo esminis dalykas.“

„Jeigu turi antrą ar trečią ataką, tai visada naudinga. Kiekviena maža detalė krepšinio rungtynėse yra svarbi“, – sakė „Fenerbahče“ strategas Željko Obradovičius.

Stambulo klubas mačą baigė surinkęs 16 kamuolių puolime ir antraisiais šansais pelnęs 16 taškų. Per pirmus du mačus taip jie buvo pelnę vos 4 taškus.

Pats skaudžiausias neatkovotas kamuolys ir antrasis šansas baudė „Žalgirį“ paskutinę mačo minutę.

Kauniečiai, atsilikdami 56:59, jau buvo apsigynę, kai Melli nepataikė iš toli, tačiau kamuolys aikštę paliko nuo Brandono Davieso rankos ir „Fenerbahče“ gavo dar vieną šansą. Po puikios kombinacijos Vesely rado laisvą Melihą Mahmutoglu ir šis, likus žaisti 41,7 sek., smeigė pergalę įtvirtinusį tritaškį.

„16 varžovų puolime atkovotų kamuolių buvo labai skaudūs, – pripažino Šarūnas Jasikevičius. –  Jie parodė, kad, kaip ir visada, pralaimėjusi komanda bando reaguoti.“

„Žalgiris“ šį kartą buvo kitoks nei Stambule antrosiose rungtynėse ir tai pripažino patys žaidėjai. Vienintelis Nate’as Woltersas pelnė dviženklį taškų skaičių (15) ir draskė varžovų gynybą solidžiu žaidimu vienas prieš vieną bei prasiveržimais.

Jam pritrūko kitų gynėjų indėlio. Thomasas Walkupas puikiai pradėjo mačą abiejose aikštės pusėse, tačiau vėliau turėdavo atlikti sudėtingus metimus paskutinėmis atakos sekundėmis. Tiek daug tokių sudėtingų metimų „Žalgiris“, ko gero, nebuvo metęs nė vienose kitose šio sezono rungtynėse.

Marius Grigonis pataikė vos 1 metimą iš 7, o jam būnant aikštėje „Žalgiris“ fiksavo blogiausią rezultatą rungtynėse – minus 17.

Leo Westermannas kelis kartus paskubėjo atakuodamas iš toli ir mačą baigė su minusiniu naudingumu (-7). Jis prametė 4 metimus iš 5, po 3 kartus suklydo ir prasižengė bei neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

Apskritai, visa „Žalgirio“ komanda atliko vos 11 rezultatyvių perdavimų.

„Nebuvome tokie agresyvūs, kaip antrosiose rungtynėse, ypač puolime, – sakė Woltersas. – Jie atsikovojo tiek daug kamuolių puolime ir kontroliavo tempą. Mes neatsikovojome kamuolių ir negalėjome bėgti į greitą puolimą. Jų gynyba prieš mūsų pozicinį puolimą buvo gana gera, o mes nebuvome pakankamai agresyvūs, kad laimėtume.“

„Kiekvienose rungtynėse jie bando iš mūsų atimti komandinį žaidimą, keistis ginamaisiais ir mes tikrai nustojome agresyviai atakuoti jų aukštus žmones, – kalbėjo Edgaras Ulanovas. – Kai trečiajame kėlinyje išleido aukštą penketą, mes visiškai sustojome. Manau, kad momentais puolime trūko agresijos ir mes paprasčiausiai vienas kitam perdavinėjome kamuolį bei nė vienas nesiėmėme iniciatyvos.“

Priešingai nei „Žalgiris“, tame trečiajame kėlinyje „Fenerbahče“ atrado savo lyderį. Marko Guduričius per šį ketvirtį smeigė du paeiliui tritaškius ir iš viso surinko 11 taškų, taip vienas pats besivaržydamas su visa „Žalgirio“ komanda, kuri per šį kėlinį įmetė 12 taškų.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ sukrapštė vos 23 taškus, realizuodamas 7 metimus iš 25.

Jasikevičius po mačo pirštu bedė ir į dar kelis skaičius – 15 klaidų, vos 3 perimti kamuoliai ir 12 varžovų perimtų kamuolių.

„Tai tik rodo, kad atakų žaidimas yra labai svarbus, – sakė Jasikevičius. – Jeigu šioje serijoje neturėsime daugiau atakų, tai mums bus sunku laimėti.“

„Fenerbahče“ atakavo prasčiau už „Žalgirį“ (36 proc. prieš 38 proc.), tačiau išmetė septyniais metimais daugiau. Tritaškių (10/34) jie metė net daugiau nei dvitaškių (11/25) ir tai buvo tik trečias toks atvejis šį sezoną. Pirmas užfiksuotas mače su „Barcelona“, o kiti du – šioje serijoje.

Akivaizdu, kad „Žalgiris“ yra solidžiai pasiruošęs Stambulo klubo stabdymui, tačiau antradienį pritrūko kitų dalykų.

„Jie žino mūsų derinius, mes žinome jų ir svarbiausia yra atsidurti savo vietose, būti agresyviems, – aiškino Woltersas. – Jie šįvakar tai darė geriau, ypač puolime. Mes tikrai strigome susikurdami gerus metimus. Reikia prisitaikyti ir tapti geresniems.“

Strigta „Žalgirio“ arenoje buvo ir tada, kai krepšininkai nežaidė. Per ilgąją mačo pertrauką „Žalgiris“ pagerbė auksinę 1999 metų komandą, ir į arenos palubes iškėlė Jono Kazlausko, treniravusio komandą 1994-2000 metais, marškinėlius. Tai turėjo tapti iškilmingu renginiu, bet tokio nelabai priminė.

Siekdami geresnio vaizdo, ceremonijos organizatoriai aikštės viduryje iš lubų nuleido keturias baltas drobules, ant kurių buvo rodomi momentai iš auksinio 1999-ųjų metų žygio. Po to prasidėjo žaidėjų pagerbimas ir tos drobulės taip ir liko kabėti, užstodamos žmonėms vaizdą kitoje arenos pusėje.

Krepšininkai išsidėstė skirtingose tribūnose ir buvo pristatomi vienas po kito, tačiau suprasti, kur kas stovi, buvo neįmanoma – stiprūs prožektoriai prieblandoje taip akino, kad beliko tik spėlioti, kas čia stovi dešinėje. Jeigu apskritai ką nors matydavai be baltos drobulės.

Vienas iš 1999-ųjų čempionų, Dainius Adomaitis, buvo pasitiktas sumišusiu plojimų ir švilpimo mišiniu.

Prieš pagerbiant Kazlauską, dar buvo apdovanoti ankstesnieji klubo administracijos darbuotojai ir kažkodėl asmeniškai premjerui Sauliui Skverneliui padėkota už Vyriausybės „Žalgiriui“ grąžintą skolą. Sirgaliai šį pigų rinkiminį triuką tuoj pat išpirko ir padėka buvo palydėta kurtinančiu švilpimu.

Kai atėjo laikas pagaliau pasveikinti Kazlauską ir iškelti marškinėlius į palubes, buvo ištiksėję tiek daug ilgosios pertraukos minučių, kad aikštę jau reikėjo užleisti komandoms. Todėl dalis, kuri turėjo būti iškilmingiausia, galiausiai buvo pravesta paskubomis ir nė kiek ne šventiškai.

Ketvirtadienį viso to nebus. Ketvirtadienį „Žalgirio“ laukia paskutinės Eurolygos sezono namų rungtynės ir jose nenumatyta jokių papildomų pramogų.

„Žalgiris“ turės šansą pratęsti sezoną dar bent vienomis rungtynėmis ir tai, žinant jų pastarųjų dviejų mėnesių kelią, neatrodo kažkas naujo.

„Iš esmės tokias rungtynes žaidėme paskutinius du mėnesius, todėl ketvirtadienio mačas nebus kitoks, – sakė Woltersas. – Nesame situacijoje, kurioje norėtume būti, tačiau turime šansą ir reikia kabintis.“


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (20)
Aha
Arenoj nebuvau, tai negaliu kazka sakyt, bet jei tas pagerbimo renginys tikrai buvo toks nepavykes, tai labai gaila. Zalgirio organizacija gali geriau. Pernyksciai playoffai buvo suorganizuoti nepriekaistingai, o juk tuo metu arenoj dar vyko ir ledo ritulio cempionatas.
2019-04-24
+4
Atsakyti
gg
Nebuvo viskas taip blogai, kaip kažkodėl bandoma piešti. Atmosfera buvo nuostabi. Nepamirškim, su kokio lygio komanda žaidžiam. Puikiai laikėmės iki pat galo ir tikrai manau didžioji dalis žaidėjų dar neparodė, ką sugeba. Jiems pakrito gale, keli švilpukai ne į tą pusę ir gavos kaip gavos. Ryt imsim. Žalia balta✌
2019-04-24
+1
Atsakyti
asas
Pajuokos vertas straipsnis sorry..
2019-04-24
+4
Atsakyti
1
kaip visada buduliai visa pralaimejima suvercia ant kokio zaidejo ar vieno teisejo svilpuko, o kad treneris eilini karta beviltiskas nesugeba visiskai nieko sukurt be stumimo per prieki tai nieko cia ?
2019-04-24
-14
Atsakyti
Kiek
galoma tu "strigimu". juk visi mate., kad teisejai cia. pirmas kelinys vesely nuo vejo nubloskiamas - jokios technines prazangos. davies verzias jam uz ranku laiko - jokios nesportines. kai kuriose atakose as skaiciavau po 3prazangas fenerio zaidejam, teisejai tylejo. tai kai gali gintis pagal tvarto taisykles o tau viska sbilpia tai aisku kad "strigs" priesininku komanda. feneris turejo visas issubauduot 3kelinyje.
2019-04-24
-1
Atsakyti
R
O kodėl apie teisėjavimą tyla? Pirmų Real- Panathinaikos rungtynių pabaigą šie trys gražuoliai sudirbo, kai nuo 72-66 rezas pasidarė 75-72 Real naudai. Taip ir baigėsi. Eurolyginė mafija neleis laimėti. Lauksim šiandien Baskonia pergalės prieš cask!!!
2019-04-24
+9
Atsakyti
Is
Kaimai
2019-04-24
+2
Atsakyti
.
Ka padare?? Ta dauna issprogusiom akim ...jam padekojo??😂 😂 😂 Nu zalgiris.....geda geda geda. Kaip paskutines kekses uz kelis eurus parsidave ir dar emesi populizmo dekoti paskutiniam niekseliui. Cia jau zema. Negali laimeti komanda jei imamasi tokiu dalyku niekingu. O as dar taip palaikiau zalgiri. Gerai kad ir pralose uz tokiis slykscius vadovybes darbelius. Fuo..kaip kokioje azijos salyje buvo pasiielgta
2019-04-24
-7
Atsakyti
Tomas
gal pradekit apie krepsini rasyt? o ne eiline nesamone apie zalgiri
2019-04-24
+4
Atsakyti
1
jei skundziates kad fenerbahce sudetis geresne, tai ka butu jaska veikes kai daugiau nei puse komandos budavo surenkama vaikai is nkl, arba geriausias atsarginis koks ginevicius, gustas, klimavicius, kariniauskas, songaila ir pan ? dabar kai jauniausias zaidejas 25 metu grigonis ir po 2 ar net 3 nepigius zaidejus i pozicija tai ir krapikas neblogiau pasirodytu
2019-04-24
-11
Atsakyti
.
Debilas
2019-04-24
+12
Atsakyti
pff
blemb nervoja kad atmazus iskart sako cia tipo sirgaliai issibalansave bla bla bla
2019-04-24
+1
Atsakyti
klounas mentas
Maladiec, kad lizingini nusvilpet.
2019-04-24
Atsakyti
1
saras eilini kart bejegis pries rimtesne komanda
2019-04-24
-12
Atsakyti
as
O idomu, kas butu pajegus turint tokia sudeti? 🙃
2019-04-24
+10
Atsakyti
Dar 1
Tradicini klipa, mokanti \'teisingai palaikyti\', paleido tada, kai palaikymas jau buvo pradetas - ir sugadintas, ismusta is veziu
2019-04-24
+13
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Kauno Žalgiris
Stambulo Fenerbahce
38%
20/52
Metimai iš žaidimo
36%
21/59
36
Atkovoti kamuoliai
35
11
Rezultatyvūs perdavimai
13
3
Perimti kamuoliai
12
2
Blokuoti metimai
3
24
Pražangos
23

Rungtynių žaidėjai

Nate  Wolters
15 PTS
6/9 FG
0/0 FT
Marko  Guduric
17 PTS
4/10 FG
6/7 FT
Deon  Thompson
7 REB
5 DREB
2 OREB
Luigi  Datome
7 REB
3 DREB
4 OREB
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
3 AS
Konstantinos  Sloukas
3 AS
2 TO
26 MIN
Edgaras  Ulanovas
11 EFF
50% 2P%
100% 3P%
Marko  Guduric
21 EFF
33% 2P%
43% 3P%