Nuotr.: BasketNews.lt/V. Mikaitis
Nuotr. BasketNews.lt/V. Mikaitis

Kėdainių „Nevėžio“ ekipa iššvaistė 24 taškų persvarą, tačiau Armino Urbučio metimas su sirena nebuvo įskaitytas ir kėdainiečiai išsigelbėjo Šiauliuose. Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidusio Martino Junakovičiaus vedamas „Nevėžis“ išvengė katastrofos, palaužė „Šiaulius“ ir išsaugojo viltis pakilti iš turnyrinės lentelės dugno.

28
31
6
50%
7/14

Ramūno Cvirkos sugrįžimas į „Nevėžio“ vyriausiojo trenerio postą buvo pažymėtas dramatiška pergale 88:87 (15:17, 31:12, 23:18, 19:40) prieš turnyrinės lentelės kaimynus.

Trečiąjį ketvirtį „Nevėžis“ užbaigė būdamas priekyje 67:45 ir turėjo saugų pranašumą prieš ketvirtąjį kėlinį. Vis dėlto, lemiamą ketvirtį „Šiauliai“ pradėjo atkarpa 16:5 ir sumažino savo deficitą (61:72).

„Nevėžis“ pelnė penkis taškus paeiliui, susigrąžino 16 taškų persvarą (77:62) ir vėl nutolo nuo savo varžovų.

Į lemiamą šturmą kilę „Šiauliai“ dar surengė spurtą 13:3 ir sumažino savo atsilikimą iki vienženklio likus žaisti kiek mažiau negu pusantros minutės (76:82). Likus žaisti 50 sekundžių svečiai dar turėjo aštuonių taškų persvarą (84:76), tačiau Kristupas Žemaitis smeigė du tritaškius ir priartino Šiaulių ekipą iki dviejų taškų (84:86).

Lius žaisti 13 sekundžių Zaidas Hearstas pataikė du baudų metimus ir vėl atitolino kėdainiečius (88:84). Po minutės pertraukėlės tas pats Hearstas prasižengė prieš Evaldą Šaulį, kuris metė iš trijų taškų zonos. Pastarasis pataikė visus baudų metimus, o aikštės šeimininkai, likus žaisti 10 sekundžių priartėjo iki vieno taško - 87:88.

Negana to, kėdainiečiai suklydo išsimesdami kamuolį ir taip suteikė šiauliečiams šansą išplėšti pergalę. Tačiau Urbučio metimas su sirena nebuvo įskaitytas, kadangi šiauliečių kapitonas išmetė kamuolį per vėlai.

Po šių rungtynių paaiškėjo visos aštuonios atkrintamosiose varžybose žaisiančios komandos. „Nevėžio“ ir „Šiaulių“ krepšininkai per likusią sezono dalį kovos tik dėl 9-10 pozicijų.

„Šiauliai“: Sethas Allenas 23, Kristupas Žemaitis 13, Evaldas Šaulys 12, Ignas Vaitkus ir Benas Griciūnas po 11.

„Nevėžis“: Martinas Junakovičius 28 (6 rez. perd., 10 išpr. praž.), Zaidas Hearstas 15, Gintautas Matulis 13, Nikita Balašovas 12.