Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ namuose 82:99 nusileido Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkams ir, pralaimėję Eurolygos ketvirtfinalio seriją 1-3, užbaigė savo sezoną tarptautiniame fronte.

25
32
100%
5/5
4

Žalgiriečiai dvikovoje nieko negalėjo padaryti prieš fantastiškai iš žaidimo atakavusius varžovus: 22 taiklūs dvitaškiai iš 31 ir 15 tritaškių iš 22 bandymų.

Varžovų gretose karjeros pasirodymą surengęs Bobby Dixonas per 24 minutes pelnė 25 taškus (4/5 dvit., 5/5 trit., 2/2 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir surinko 32 naudingumo balus. Tai – asmeninis 36-erių metų žaidėjo rekordas Eurolygoje.

Lietuvos čempionų ekipoje išsiskyrė Brandonas Daviesas. Baudos aikštelėje dominavęs aukštaūgis per 31 minutę pelnė 25 taškus (9/12 dvit., 7/9 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 35 naudingumo balus.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino kauniečių pasirodymą Eurolygos sezoną užbaigusiose rungtynėse.

Brandonas Daviesas – 10 balų
31 min., 25 tšk. (9/12 dvit., 7/9 baud.), 7 atk. kam., 3 rez. perd., 8 išp. praž., 35 naud. balai.

Nuotr. D. Lukšta

Šioje dvikovoje pamatėme Brandoną tokį, koks jis buvo didžiąją dalį sezono. Amerikietis dominavo po krepšiais bei grūmėsi iki paskutinių sekundžių. Žinoma, gynyboje aukštaūgis kartais vėluodavo prieš varžovų perimetro žaidėjus, tačiau visa Lietuvos čempionų gynyba ketvirtadienio vakarą buvo skylėta. Kas pasikeitė šiame mače nuo praėjusių Davieso žaidime? Svarbiausia buvo tai, jog vidurio puolėjui pavykdavo kamuolį priimti žemai, baudos aikštelėje, ko nematėme praėjusiose dvikovose, o būtent gavęs kamuolį arti krepšio žalgirietis yra sunkiausiai sustabdomas.

Nate'as Woltersas – 9 balai
27 min., 18 tšk. (5/6 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 4 rez. perd., 2 per. kam., 3 kld., 4 išpr. praž., 24 naud. balai.

Woltersas buvo neabejotinai geriausias „Žalgirio“ žaidėjas serijoje. Amerikietis fantastiškai žaidė vienas prieš vieną, kai ginamaisiais išsikeitę varžovai nieko negalėjo padaryti prieš žalgirietį. Negana to, serijoje Nate'as išsitraukė netikėtą ginklą – tolimus metimus (7/10 trit.), kas jį padarė sunkiai pažeidžiamu. Būtent daugiausiai jo individualaus meistriškumo dėka kauniečiams buvo pavykę sugrįžti į rungtynes.

Edgaras Ulanovas – 6 balai
22 min., 4 tšk. (1/4 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

„Žalgiris“ į duobę krito jau nuo pat mačo pradžios, tačiau Ulanovas tuo metu buvo vienas iš tų, kuris bandė pakeisti įvykius aikštėje ir per pirmąsias 10 minučių atkovojo 4 kamuolius puolime. Edgaras visos serijos metu spindėjo noru ir užsidegimu, o kauniečių sirgaliai būtent puolėjui labiausiai turi būti dėkingi, jog galėjo išvysti dvi Eurolygos ketvirtfinalio kovas „Žalgirio“ arenoje.

Aaronas White'as – 6 balai
25 min., 7 tšk. (2/4 dvit., 1/2 trit.), 5 atk. kam., 6 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Amerikietis turėjo sunkią rungtynių pradžią, kuomet pralaimėjo kelias mikrodvikovas Nicolo Melli, tačiau vėliau reabilitavosi ir pats porą kartų nubaudė gynyboje vėlavusį varžovą. Puolėjas vėl sukūrė įspūdingą žemė-oras epizodą, kuris turėtų papuošti gražiausių ketvirtfinalio serijos epizodų rinkinį.

Artūras Milaknis – 5,5 balo
22 min., 6 tšk. (2/5 trit.), 3 naud. balai.

Be išmestų tritaškių Artūras statistikos grafose per 22 minutes nieko daugiau ir neužfiksavo, tačiau šį kartą reikia paminėti jo gerą gynybą prieš Luigi Datome, o vienintelio Milo +/- rodiklis (+2) komandoje buvo teigiamas. Pats Milaknis puolime vėl buvo išvestas geriems metimams, tačiau kaip ir trečiosiose rungtynėse, taip ir ketvirtadienio vakarą snaiperiui pavyko realizuoti mažiau nei pusę išmestų tolimų metimų.

Leo Westermannas – 5,5 balo
25 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 1/3 trit.), 6 rez. perd., 2 per. kam., 3 kld., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Leo sužaidė geriausias serijos rungtynes, tačiau vis tiek buvo toli nuo tikrojo savo veido. Jei puolime prancūzui pavyko neblogai kurti žaidimą bei gerai nusimesti kamuolius prieš varžovų dvigubinimą, gynyboje taisytinų dalykų netrūko. Įžaidėjas vėluodavo prieš perimetro žaidėjus, o išsikeitus pikenrolo gynyboje, trūko žalgiriečio agresyvumo kovojant dėl pozicijos, kas leido Janui Vesely pelnyti lengvus taškus.

Thomasas Walkupas – 5 balai
14 min., 6 tšk. (1/3 dvit., 0/1 trit., 4/5 baud.), 2 rez. perd., 2 kld., 3 naud. balai.

Vertinant Walkupo žaidimą ketvirtadienio vakarą, apima dvejopi jausmai. Gynėjas sunkiai pradėjo dvikovą, o dažnai jam organizuojant atakas būdavo perlaikomas kamuolys. Vis dėlto, amerikiečiui pademonstravus daugiau pastangų, priešininkai dažniausiai nespėdavo ir pražangomis stabdydavo besiveržiantį žalgirietį. Taip pat Thomasas užfiksavo monstrišką epizodą, kuomet įkrovė kamuolį iš viršaus su varžovo pražanga.

Marius Grigonis – 5 balai
25 min., 7 tšk. (2/2 dvit., 1/5 trit.), 2 kld., 4 naud. balai.

Viso sezono metu puikiai iš toli atakavęs Grigonis (49,2 proc.) susidūrė su problemomis atkrintamųjų metu (16,7 proc.), o tai labai atsiskleidė ketvirtadienio vakarą. Pirmajame kėlinyje, kai komanda buvo duobėje, Marius buvo išvestas dviems iš eilės laisviems tolimiems metimams, tačiau abu skriejo pro šalį. Vėliau tikslo nepasiekė ir trečias, ir ketvirtas tritaškis, o pagaliau tikslą pasiekęs penktasis nieko nebegalėjo pakeisti rungtynėse. Vis dėlto agresija gynėjo žaidime neišgaravo, nepaisant to, ar sekdavosi užbaigti atakas metimu iš po krepšio, ar būdavo prarastas kamuolys, atsitrenkus į varžovų sieną.

Deonas Thompsonas – 4,5 balo
9 min., 2 tšk. (1/1 dvit.), 1 atk. kam., 3 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Visos serijos metu puikiai pavadavęs strigusį Daviesą, ketvirtadienį Thompsonas daugiau laiko leido ant atsarginių žaidėjų suolelio, stebėdamas galingą komandos draugo pasirodymą. Vertinant visą seriją, amerikietis buvo tikrai naudingas „Žalgiriui“ bei savo patikima gynyba padėjo stabdyti tiek priešininkų aukštaūgius, tiek perimetro žaidėjus.

Rokas Jokubaitis ant parketo išbėgo pačioje mačo pabaigoje ir debiutuodamas Eurolygos atkrintamosiose spėjo pasižymėti tiksliu dvitaškiu metimu.

Atrinkti (0) Visi (11)
...
Jei ne traumos Wolters visa sezona butu sitaip draskes varzovus, gryzo i forma kuria turejo sezono pradzioj iki traumos.
2019-04-26
+5
...
Butu pasaka kitam sezonui islaikyt Davies, White, Walkup ir Wolters is legionieriu, dar Leo visai neblogai jei liktu ir i gyneju grandi toki kaip pvz N.Cole kuris individualiai gali suzaist paemus butu pasaka, vietoj Milaknio koki legionieriu snaiperi atradus (Milas galetu likt nebent kaip atsarginis) ir vietoj Kavaliausko rimta atsargini centra sudetis butu puiki.
2019-04-26
+3
trumpas anekdotas: milkaknis-snaiperis :D
2019-04-26
-4
rr
Woltersas privalėjo pradėti starte, gal nebūtų tokio blogos pradžios, vienintelis stabiliai suzaidęs serijoje.