• Prieniškiai paskutinį kartą žalgiriečius įveikė 2014-aisiais

• Šeimininkai vertėsi be Granto ir Gecevičiaus paslaugų

• Kauniečiams nepadėjo Kavaliauskas ir Grigonis

• Fantastiškai žaidęs Janavičius pelnė 20 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 31 naudingumo balą

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Prienų „Skycop“ (13-20) pateikė sensaciją ir savo aikštėje 81:76 (23:20, 13:24, 21:12, 24:20) palaužė Kauno „Žalgirį“ (27-4).

Fotogalerija

Dar įspūdingesne šią prieniškių pergalę daro tai, kad šeimininkai vertėsi be traumuotų Malcolmo Granto ir Martyno Gecevičiaus. Lietuvos čempionams nepadėjo Antanas Kavaliauskas bei Marius Grigonis.

Paskutinį kartą Prienų ekipa žalgiriečius įveikė 2014-aisiais metais.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išgyveno tikrą dramą paskutinę mačo minutę. Likus 33 sekundėms iki dvikovos pabaigos, Darjušas Lavrinovičius smeigė tolimą metimą ir padidino šeimininkų persvarą iki penkių taškų (75:70), tačiau kitoje atakoje Mindaugas Lukauskis užsidirbo nesportinę pražangą, o Aaronas White'as realizavo abu baudų metimus (72:75).

Kauniečiai savo atakos metu nusprendė atakuoti iš dviejų taškų zonos, o tai sėkmingai padarė Brandonas Daviesas (74:75), tačiau Lukauskis realizavo baudų metimus ir sugrąžino  Prienų klubui trijų taškų persvarą (77:74).

Thomasas Walkupas pelnė dar du taškus (76:77), tačiau prieš Žygimantą Janavičių prasižengęs „Žalgiris“ vėl liko nieko nepešęs – 76:79.

Lemiamoje atakoje Walkupo tolimas metimas tikslo nepasiekė, o pergalę „Skycop“ įtvirtino taiklūs Vytenio Lipkevičiaus baudų metimai – 81:76.

Susitikimą šeimininkai pradėjo užsivedę ir pirmajame kėlinyje buvo įgiję šešių taškų pranašumą (19:13), o 16-ąją mačo minutę dar turėjo minimalią persvarą – 33:32.

Vis dėlto prieniškiai krito į duobę ir „Žalgiris“ antrojo kėlinio pabaigoje spurtavo 12:3  bei išsiveržė į priekį – 44:36.

20
31
100%
6/6
10

Sugrįžimą į mačą prieniškiams lėmė puiki trečiojo kėlinio atkarpą, kurią jie laimėjo 19:6 ir vėl išsiveržė į priekį – 55:50.

Fantastiškas rungtynes nugalėtojų gretose sužaidė Janavičius. Gynėjas per 29 minutes pelnė 20 taškų (4/4 dvit., 2/5 trit., 6/6 baud.), atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 31 naudingumo balą.

Taip pat puikias rungtynes sužaidė Darjušas, kuris per 23 minutes taip pat pelnė 20 taškų (6/8 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius bei surinko 21 naudingumo balą.

„Skycop“: Darjušas Lavrinovičius ir Žygimantas Janavičius (10 rez. perd., 31 naud. bal.) po 20, Vytenis Lipkevičius 13.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 16 (23 naud. bal.) Leo Westermannas 15, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas po 8.

Trenerių komentarai:

Prieniškių džiaugsmas rūbinėje po pergalės:

Poltergeistas
Man tik labai keista, kai mūsų sostinės gyventojai, kurie turėtų rodyti pavyzdį likusiai Lietuvai. Sugeba tik dergti, rėkti, vemti, šokinėti nuogi kaip neandartaliečiai (o galbūt babuinai būtų tikslesnis pavadinimas) net savo šalies miestų pavadinimų nežino... Ne veltui jus portugalais vadina😇😇
2019-05-01
+17
tiesa
Skycop - tai tokia simpatiška LKL komanda , o dar vargšialiai ne pilnos sudėties , kad jai ne griekas sušelpti ir padovanoti pergalę . Ši pergalė kaip medus ant žaizdos daugeliui Lietuvos krepšinio visuomenės , kuri tiiesiog nemėgsta Dzūkijos . Jei Žalgiris nenori kitą sezoną dalyvauti LKL , tai po šių rungtynių aš dviem rankom balsuoju tik už tai .
2019-05-01
+2
...
cia jus galvojat naturaliai pralaimetas macas? be geco grant pries nkl lygio komanda? cia tik noredamas gali pralaimet, geda, kad lazybos kartais itakoja sporto rezultatus
2019-05-01
-2
Tie kurie silpnapročiai varot ant Milaknio dėl jo pataikymo, tai patarčiau patylėt. Milaknio dėka dauguma eurolygos komandų dažniausiai stato greičiausius arba gerai besiginančius žaidėjus, kad gaudytų jį. Lakstydamas po visą aikštę jis pakankamai gerai ištampo kitų komandų gynybą, o ar pataikys/nepataikys, tai čia kaip Dievas duoda, žinoma, tokiam profesionalui būtų privaloma daugiau įversti tų tritaškių. Plius Milaknio lojalumas, buvimas rūbinėje, gynyba jo ženkliai pagerėjusi nuo to laiko kai komandą peremė Šaras į savo rankas ir aikštėje pergyvena dėl kievkieno epizodo.
+3
Raudona sliucha, tai kad tu su savo komanda paskutines tris savaites sekmingai sliapa uostote😂😂
2019-04-30
+1
zalgiris
beto kaip saras minejo nera kada treniruotems laiko dar kai kas dvi dienas zaist
2019-04-30
Skycop
dar be geceviciaus granto ir klaidos dar po viena zaide kai kuriose situacijose zalgirieciai
2019-04-30
-10
zalgiris
na patys nesusikaupe zaide 4 kelini nebuvo idealus zaidinas na prienai atrode daugiau noro buvo motyvuoti skycop laimeti
2019-04-30
Neitiketinas galutinis rezultatas. prienuose bus tikra svente. (Dbr taip pamasciau gal dbr Neptunas paims 1vieta jai zinom be imanoma)
2019-04-30
-9
gerb snaiperiui laikas susirupinti, manau sekanciam sezone bus 5-6 zaidejas gyneju rotacijoje, ir zais ne daugiau 15min
2019-04-30
-14
Vaje
tyce nekrito kad pralaimetu zalgiris kad inestu daugiau tipo intrigos kad butu daugiau bilietu isparduota kaip pinigus kitaip paimsi mm?