Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Pusę darbo Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje namuose nuveikę „Golden State Warriors“ krepšininkai Hjustone iššvaistė turėtą dviejų pergalių pranašumą bei Teksaso valstiją paliko rezultatui esant lygiam 2-2.

Po antrosios NBA čempionų nesėkmės prieš Hjustono „Rockets“ tinklalapis „The Athletic“ išskiria penkis svarbiausius serijos faktorius, lėmusius pokytį dabartiniame rezultate.

Klay Thompsono pasirodymas Teksase

Ketvirtųjų rungtynių pašėlusiame ketvirtajame kėlinyje „Warriors“ nukirpo „Rockets“ pranašumą nuo 17 iki 8 taškų. NBA čempionai gynyboje privertė Chrisą Paulą atlikti skubotą metimą iš toli, atitvėrė tose rungtynėse po krepšiai gerai kovojusį P.J. Tuckerį ir sugriebė kamuolį po savuoju krepšiu.

Stephenas Curry atliko perdavimą į priekį Kevinui Durantui, taip nukreipdamas „Rockets“ gynybą ties juo. Kitoje aikštės pusėje gana laisvas likęs Thompsonas sulaukė perdavimo ir snaiperis turėjo progą pratęsti galingą Oklando ekipos sugrįžimą, bet kamuolys atsimušė į priekinę lanko dalį ir jį sugriebė Austinas Riversas. Po 20 sekundžių „Rockets“ ekipa prie savo pranašumo dar pridėjo 2 taškus.

Vietoje trapaus penkių taškų deficito ir „Rockets“ minutės pertraukėlės, kuri greičiausiai būtų paimta, jei Thompsonas būtų pataikęs, Hjustono ekipa atitrūko per 10 taškų ir vėl galėjo jaustis užtikrinčiau.

Visgi tai nebuvo skaudžiausias pramestas tritaškis „Warriors“ ekipai iš tos nakties 25 netikslių metimų. Tokia „garbė“ atiteko Curry ir Durantui, kurie iššvaistė progas išlyginti rezultatą per paskutines 10 mačo sekundžių. Tačiau tas Thompsono metimas buvo itin panašios vertės.

Daugiausia pataiko: Stephen Curry

Apskritai „Rockets“ per paskutiniąsias dvejas rungtynes išjungė svarbų „Warriors“ ginklą. Maždaug 40 proc. taiklumu tritaškius pataikantis Thompsonas vizito Teksase metu realizavo vos 3 metimus iš 12 bandymų. Kartu su Curry jis Hjustone pataikė 9 tritaškius iš 35.

Jeigu pirmadienį 38 taškus pelnęs Jamesas Hardenas pralenkė Curry, tuo metu Thompsonas liko nustelbtas Erico Gordono, kuris per pastaruosius du susitikimus surinko 50 taškų bei pataikė 9 tritaškius.

Reikia atiduoti duoklę ir „Rockets“ darbui gynyboje prieš Thompsoną, tačiau panašu, kad pats krepšininkas paskutiniame susitikime praėjo šalia rungtynių. Paprasčiausias pavyzdys – kvaila klaida žūtbūtiniame ketvirtajame ketvirtyje, kada atkovojęs kamuolį gynyboje „Warriors“ gynėjas jį neapdariai paleido perdavimo net nelaukusiam Curry.

Galiausiai kamuolys net nepasiekė Curry, kai jį perėmė Tuckeris.

Mažas „Rockets“ penketas

Centras Clintas Capela ketvirtajame mūšyje žaidė mažiausiai serijoje – tik 21 minutę. Atsarginis vidurio puolėjas Nene taip pat nesulaukė daugiau žaidimo laiko. Aikštėje jis praleido mažiausiai laiko serijoje – vos 4 minutes. Vietoje to strategas Mike’as D’Antoni nusprendė remtis žemesniais krepšininkais.

„Tuomet mes geriau ginamės“, – savo taktinį sprendimą komentavo „Rockets“ vedlys.

D’Antoni ketvirtose rungtynėse daugiausiai kartu rotavo šešis krepšininkus, kurių nė vieno ūgis nesiekia dviejų metrų:

• P.J. Tuckeris – 198 cm
  • Jamesas Hardenas – 196 cm
  • Chrisas Paulas – 183 cm
  • Ericas Gordonas – 191 cm
  • Austinas Riversas – 196 cm
  • Imanas Shumpertas – 196 cm

Jeigu galvojote, kad „Warriors“ priekinės linijos smaigalyje žaidžiantis Draymondas Greenas (202 cm) yra žemas lyginant su NBA centrais, tuomet klydote. Jis yra aukštesnis už visus aukščiau išvardintus šešis „Rockets“ krepšininkus. Andre Iguodala (198 cm) ir Kevinas Durantas (211 cm) taip pat.

Žaidžiant pagal tokią schemą, „Rockets“ silpnybė yra akivaizdi, kadangi komanda aikštėje tuo metu neturi užtikrinto krepšio gynėjo. Jeigu „Warriors“ veržiasi krepšio link, Hjustono ekipos penkete nėra nė vieno, kuris galėtų daryti įtaką varžovų metimui.

Bet šiuo atveju problemų turi Steve’o Kerro treniruojamas klubas. „Warriors“ susiduria su sunkumais mėgindami gintis prieš šiuos krepšininkus – kūrėjus. Kai NBA daugiausiai rungtyniauja liesi atletai, Tuckeris, Hardenas, Paulas ir Gordonas yra stambūs ir raumeningi. Riverso ir Shumperto taip pat negalima priskirti prie liesų žaidėjų.

Šie „Rockets“ krepšininkai remiasi fizine jėga, kuri atkrintamosiose – vienas svarbiausių komponentų. Negalima sakyti, jog teisėjai ignoruoja grubų Hjustono ekipos krepšininkų žaidimą, kadangi „Rockets“ pražangomis buvo nubausta daugiau kartų nei „Warriors“. Tačiau, panašu, D’Antoni auklėtiniams toks scenarijus yra priimtinas, mat toks žaidimo būdas yra vienintelis jų šansas.

Ir, kas svarbiausia, dauguma „Rockets“ triukų yra veiksmingi. Pavyzdys: antrajame ketvirtyje užtvarą statęs Thompsonas buvo nubaustas pražanga puolime, kai gynybos specialistas Tuckeris stumtelėjo patį Klay Tuckerio link.

Draymondo Greeno kritika

Greenas kelis kartus spaudos konferencijoje išraiškingai pasisakė, kai buvo paprašytas įvertinti „Rockets“ fiziškumo lygį abejose rungtynėse Hjustone.

„Manau, kad viską lemia nusiteikimas, – sakė Greenas. – Eidami į mūšį galvojame, jog tai bus švari kova, bet taip nėra. „Rockets“ daro viską, jog tik laimėtų. Turime pakeisti savo požiūrį. Jeigu tai padarysime, viskas bus gerai. Pirmose dvejose rungtynėse viskas buvo apskritai kitaip, mes juos pranokome. Tai lemia skirtumą serijoje ir būtent dėl to dabar yra 2-2. Privalome pasikeisti ir viskas prasideda nuo manęs.“

Kalbėdamas apie nusiteikimą penktosioms rungtynėms, Greenas mintimis grįžo į praėjusių metų konferencijos finalą, kada rezultatas po keturių susitikimų taip pat buvo 2-2. Tuomet „Warriors“ dar prarado Andre Iguodala, o penktąjį ir septintąjį susitikimus žaidė Hjustone. Šį kartą šie mačai bus žaidžiami Oklande.

„Namų aikštės pranašumas nėra kertinis momentas. Manau, kad nuotaika mūsų komandoje yra puiki, kiekvienas stovi už kiekvieną, žinodami, jog šiek tiek sutvarkius atsidavimo aspektą viskas pasitaisys. Visi esame užsivedę.

Pernai po ketvirtųjų rungtynių taip nesijautėme, Andre iškrito. Tada ketvirtose rungtynėse mes bandėme išsiaiškinti, kas galėtų būti tas penktasis mūsų žaidėjas. Buvo tiek daug klausimų, į kuriuos privalėjome rasti atsakymus. Šiemet tokių klausimų nėra. Mes žinome atsakymus, kaip išspręsti savo problemas“, – pasakojo Greenas.

Atsarginio suolo problema

Geriausias atsarginis šios serijos krepšininkas, kad ir kaip bebūtų netikėta, yra Austinas Riversas. Gynėjas demonstruoja solidų krepšinį, laiku sumeta savuosius tritaškius ir padoriai ginasi prieš Curry bei Thompsoną.

Tuo pačiu tai yra skaudi realybė „Warriors“ atsarginiams, kurie dar niekada nesijautė tokie skysti. Kevonas Looney pradingo pastarosiose rungtynėse, nusirito ir veterano Shauno Livingstono žaidimas. Jam esant aikštėje „Warriors“ atkrintamosiose fiksuoja -38 rodiklį. Per dvejas rungtynes Hjustone jis surinko dviem pražangomis daugiau nei atliko metimų.

Paskutiniame mače Andrew Bogutas ir Jonas Jerebko apskritai nepakilo nuo suolo. Tuo metu naujų vėjų rotacijoje ieškantis Kerras tikrina niekada atkrintamosiose iki šiol nežaidusio Alfonzo McKinnie galimybes. Nors 203 cm ūgio puolėjas sugriebia vieną kitą atšokusį kamuolį, jis nežiba atakuodamas krepšį iš toli – iš penkių pramestų tritaškių tik trys lietė lanką.

Trečiojo kėlinio pabaigoje užduočiai gynyboje pakeltas Jordanas Bellas sužaidė 7,2 sekundės, per kurias praleido Hardeną palei galinę liniją ir gavo du taškus į savo krepšį. Daugiau Bellas aikštėje nebepasirodė.

„Warriors“ sužeidimai

Durantas ketvirtąsias rungtynes pradėjo su apsaugine rankove ant dešinės rankos, kur papildomas paminkštinimas buvo koncentruotas ties alkūne. „Warriors“ lyderis šiek tiek susižeidė trečiajame mače, kai mėgino apsiginti prieš Nene.

Durantas rankovę nusimovė dar prieš pirmąją televizijos minutės pertraukėlę ir daugiau jos nebeužsidėjo. Visgi buvo akivaizdu, jog alkūnės skausmai trukdė superžvaigždei demonstruoti savąjį žaidimą. Po rungtynių krepšininkas rūbinėje pateko pas medikus, kurie jam uždėjo kompresinę rankovę.

„Man viskas gerai“, – nesiskundė Durantas.

Tačiau jis nebuvo vienintelis, kuris Hjustoną paliko su sveikatos problemomis. Likus žaisti 10 sekundžių, Hardenas prametė baudos metimą, o dėl kamuolio su Paulu kovojęs Iguodala patyrė kelio traumą. Prieš paliekant areną jam aplink kelį buvo apvyniotas ledas, krepšininkas pastebėtas šlubuojantis.