• Rekordinis „Raptors“ pranašumas siekė 40 taškų

• Kawhi Leonardas įmetė 21 tašką ir sugriebė 13 kamuolių

• Joelis Embiidas ir Benas Simmonsas kartu įmetė tik 20 taškų

• Šeštosios rungtynės vyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį

Startinio penketo traukiama Toronto „Raptors“ ekipa NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijoje atsidūrė per žingsnį nuo triumfo.

Fotogalerija

Kanados klubas savo aikštėje be didesnio vargo 125:89 (27:26, 37:17, 28:27, 33:19) patiesė Filadelfijos „76ers“ ir serijoje iki keturių pergalių yra priekyje 3-2.

Pergalė 36 taškų persvara NBA atkrintamosiose – didžiausia „Raptors“ istorijoje. Tuo metu „76ers“ ekipai tai buvo blogiausios pasirodymas atkrintamosiose nuo 1982 metų, kai Rytų konferencijos pusfinalyje Bostono klubui buvo nusileista 40 taškų skirtumu.

Šeštosios rungtynes bus žaidžiamos Filadelfijoje, Lietuvos laiku naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Jeigu „Raptors“ pateks į Rytų konferencijos finalą, tuomet ji tai padarys antrąjį kartą per pastaruosius keturis sezonus.

Visi „Raptors“ startinio penketo nariai pelnė dviženklį taškų skaičių, o kartu jie surinko daugiau taškų (93) nei visa „76ers“ komanda (89).

Antrąjį kėlinį „Raptors“ laimėjo net 37:17 ir pabėgo 21 taško persvara (64:43). „Antrajame kėlinyje paleidome rungtynes. Duodu kreditų Toronto ekipai – neturėjome atsakymų prieš kelis jų žaidėjus“, – pabrėžė „76ers“ vairininkas Brettas Brownas.

Antrąjį kėlinį Kawhi Leonardas užbaigė tokiu dėjimu:

„Tai buvo įspūdingas dėjimas. Tokie epizodai mums visada suteikia energijos“, – po mačo sakė Pascalis Siakamas.

Būtent 25-erių metų 206 cm ūgio Siakamas „Raptors“ ekipoje pasirodė rezultatyviausiai – jis įmetė 25 taškus (5/12 dvit., 2/7 trit., 9/10 baudos).

21
29
58%
7/12
13

Kawhi Leonardo sąskaitoje buvo dvigubas dublis – 21 taškas (7/12 dvit., 0/4 trit., 7/8 baudos) ir 13 atkovotų kamuolių. Puolėjas prametė pirmuosius keturis savo metimus, o po to realizavo 7 šūvius iš 12.

Prieš tai per pirmuosius keturis serijos susitikimus Leonardas pelnydavo bent po 33 taškus. Jis ant suolo prisėdo iki rungtynių pabaigos likus 7 minutėms ir 22 sekundėms, kai jo ekipa pirmavo 103:73.

„Šį vakarą buvo vienos rungtynių, kuomet mes Kawhi leidome šiek tiek atsipūsti, o tai yra svarbu. Jis surinko solidų dvigubą dublį, bet puolime jam nereikėjo atlikti visko“, – sakė Kyle’as Lowry.

„Kawhi vis tiek sužaidė puikias rungtynes, o prie jo prisidėjo mažesnį vaidmenį turintys krepšininkai“, – sakė „76ers“ treneris Brownas.

Kawhi Leonardo pasirodymas:

Rekordinis „Raptors“ pranašumas buvo 40 taškų – 123:83.

„Raptors“ pasiekė antrąją pergalę iš eilės. Prieš tai ji serijoje atsiliko 1-2.

Mačo metu susižeidė „Raptors“ aukštaūgis Serge'as Ibaka, kuriam pirmajame kėlinyje kovoje dėl kamuolio į kaktą alkūne pataikė komandos draugas Leonardas.

Iš Ibakos kaktos ėmė bėgti kraujas, tačiau ji operatyviai buvo susiūta trimis siūlėmis. Puolėjas į aikštę grįžo antrajame ketvirtyje.

Svečių komandoje strigo lyderiai. Joelis Embiidas įmetė 13 taškų (5/10 metimai) bei suklydo net 8 kartus. Neišsiskyrė ir Benas Simmonsas – tik 7 taškai per 25 žaidimo minutes bei 6 klaidos. Pirmuosius taškus australas pelnė tik antrajame kėlinyje. Jie kartu dažniau klydo (13) nei pataikė metimų iš žaidimo (8).

Embiidas prieš šias rungtynes praleido rytinę treniruotę. Jį stabdo gripo simptomai, su kuriais atletas susidūrė ir prieš antrąsias bei ketvirtąsias rungtynes.

„Žinau, kad pasiektume pergales, aš turiu žaisti geriau“, – kalbėjo Embiidas.

„Raptors“ pataikė 16 dvitaškių iš 40 (40 proc.), o svečiai realizavo ketvirtį tolimų metimų – 6 iš 24.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 25 (8 atk. kam.), Kawhi Leonardas 21 (13 atk. kam.), Kyle’as Lowry 19, Danielis Greenas 17 (5/7 trit.), Marcas Gasolis 11 (3/5 trit.), Serge’as Ibaka 10.

„76ers“: Jimmy Butleris 22 (10/11 baudos, 7 rez. perd.), Tobiasas Harrisas 15, Joelis Embiidas 13 (8 kl.), Mike’as Scottas 10.