• Durantas pirmoje mačo pusėje įmetė 20 taškų, o „Warriors“ ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudama 57:43

• Stephenas Curry ketvirtajame kėlinyje pelnė 12 iš 25 savo taškų

• Jamesas Hardenas surinko 31 tašką (7/7 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 8/10 baudos), 8 rezultatyvius perdavimus, po 4 atkovotus ir perimtus kamuolius

• Dėl išnaudoto pražangų limito dvikovos nebaigęs Draymondas Greenas pelnė 8 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų

„Golden State Warriors“ ekipa trečiojo kėlinio pabaigoje prarado pirmoje susitikimo dalyje komandą į priekį vedusį Keviną Durantą, tačiau Steve'o Kerro kariauna nepalūžo per lemiamą rungtynių atkarpą.

Fotogalerija

NBA čempionų titulą ginantys Oklando ekipos krepšininkai su Stephenu Curry priešakyje 104:99 (31:17, 26:26, 15:29, 32:27) palaužė Hjustono „Rockets“ ir atsidūrė per pergalę nuo Vakarų konferencijos finalo.

„Warriors“ serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3-2. Šeštasis mačas naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks Hjustone.

Durantas traumą patyrė trečiajame ketvirtyje likus žaisti 2 minutes, kada po pataikyto dvitaškio dėdamas žingsnį pajuto skausmą apatinėje dešinės kojos dalyje.

Iš pradžių buvo baimintasi, jog „Warriors“ superžvaigždė galimai patyrė Achilo sausgyslės traumą, tačiau kiek vėliau komanda pranešė apie blauzdos raumens patempimą.

„Esame nusivylę tuo, kas nutiko Durantui, – spaudos konferencijoje kalbėjo Kerras. – Ir džiaugiamės pergale, bet tuo pačiu esame susirūpinę Kevino sveikata. Jis – dalis šio neįtikėtino atkrintamųjų žygio. Didžiuojuosi vyrukais, kad jie ištraukė rungtynes. Dėl Kevino daugiau paaiškės rytoj.“

Durantas dar iki ilgosios pertraukos pelnė 20 iš 22 savo taškų, o „Warriors“ tuomet pirmavo užtikrintai 57:43.

Puolėjas per 32 minutes pataikė 6 iš 11 dvitaškių, 2 iš 7 tritaškių, 4 iš 5 baudų, atkovojo 5 kamuolius, išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus suklydo.

„Jeigu reikės jam praleisti rungtynes, taip ir pasielgsime, kadangi mums reikia jo sveiko, – sakė 27 taškus į „Rockets“ krepšį susmeigęs Thompsonas. – Mes planuojame rungtyniauti dar ilgai. Mums labai reikia Duranto, jeigu norime laimėti čempionų titulą, tačiau vienas rungtynes galime laimėti ir be jo. Tikiu šiais vyrais.“

27
24
3
50%
5/10

Trečiąjį ketvirtį beveik dvigubai laimėjusi „Rockets“ prieš lemiamą kėlinį pavijo „Warriors“ 72:72, tačiau perlaužti rungtynių Teksaso klubas taip ir nesugebėjo.

Imano Shumperto tritaškis buvo išvedęs svečius į priekį 79:77, bet paskui trys „Rockets“ išpuoliai baigėsi netaikliais metimais, Curry surinko 5 taškus iš eilės ir Kerro auklėtiniai kontroliavo situaciją – 82:79.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Erico Gordono tritaškis išlygino rezultatą 84:84, tačiau Klay Thompsonas kitoje atakoje atsakė dviem taškais, Cury įsmeigė tritaškį ir „Warriors“ neleido varžovams perimti iniciatyvos – 89:85.

Kartu su Chrisu Paulu ant aikštės parkritęs Draymondas Greenas stodamasis įspyrė varžovui, o prie pat stovėjęs teisėjas nepraleido to pro akis. „Warriors“ puolėjui buvo skirta techninė pražanga, kurią Hardenas pavertė vienu tašku nuo baudų metimų linijos – 89:91.

Tada Greenas pataikė iš toli, P.J. Tuckeris atsakė tuo pačiu, bet užmynė šoninę liniją, Oklando klubo spurtas prasitęsė iki 8:1 ir likus žaisti pustrečios minutės „Warriors“ turėjo 8 taškų pranašumą (97:89).

Paskutiniai Hardeno taškai, likus rungtyniauti 18,6 sekundės, dar nukirpo „Rockets“ deficitą iki 3 taškų (99:102), bet Thompsonas greitai jį padidino iki 5 taškų ir padėjo tašką rungtynėse (104:99).

Hardenas per 45 minutes įmetė 31 tašką (7/7 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 8/10 baudos), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, 4 sykius prasižengė ir surinko 34 naudingumo balus.

Curry, kuris ketvirtajame kėlinyje pelnė 12 taškų, rungtynes baigė su 25 taškais (6/12 dvitaškiai, 3/11 tritaškiai, 4/5 baudos), sugriebė 6 kamuolius, išdalijo 5 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir užfiksavo 16 balų naudingumą.

Greenas buvo arti trigubo dublio – 8 taškai (1/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), 12 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų. Tiesa, puolėjas dvikovos nebaigė dėl likus rungtyniauti kiek daugiau nei minutę gautos šeštos pražangos.

„Warriors“: Klay Thompsonas 27 (5/10 trit.), Stephenas Curry 25 (9/23 metimai), Kevinas Durantas 22, Andre Iguodala 11.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 31 (8 rez. perd.), Ericas Gordonas 19 (3/10 trit.), P.J. Tuckeris 13 (10 atk. kam.), Chrisas Paulas (3/14 metimai) ir Imanas Shumpertas – po 11.