• „Žalgiris“ šio sezono pirmąją pergalę prieš „Neptūną“ pasiekė rezultatu 90:80

• Prieš tai tris dvikovas laimėjo „Neptūnas“

• Jau prieš šias rungtynes „Žalgiris“ buvo užsitikrinęs pirmąją vietą, o „Neptūnas“ – antrąją

• „Neptūnas“ reguliariajame sezone laimėjo 28 kartus ir pasiekė geriausią rezultatą nuo 2016 metų

Prireikė keturių bandymų, bet Kauno „Žalgiris“ (31-4) pagaliau įveikė Klaipėdos „Neptūną“ (28-8). Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtadienį namuose 90:80 (23:17, 27:24, 26:19, 14:20) nugalėjo uostamiesčio ir Betsafe – LKL pirmenybėse iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Fotogalerija

Tai taip pat buvo pirmasis žalgiriečių laimėjimas prieš „Neptūną“ šį sezoną. Pirmus tris tarpusavio susitikimus pranašesni buvo Kazio Maksvyčio auklėtiniai.

Taip kauniečiai išvengė nemalonaus istorinio įrašo. Iki šiol LKL istorijoje „Žalgiris“ tik vieną kartą reguliariajame sezone prieš vieną klubą pralaimėjo visus keturis kartus. Tai nutiko 1995-1996 metų sezone, kuomet kauniečiai keturis sykius neprilygo Kauno „Atletui“.

Tiesa, tris kartus „Žalgirį“ įveikęs „Neptūnas“ vis tik pateko į LKL istoriją. „Žalgiris“ tris kartus prieš vieną komandą nebuvo pralaimėjęs nuo 2001-2002 metų sezono, kuomet tiek sykių pripažino tuometiniam Vilniaus „Lietuvos rytui“.

Ši dvikova abiem komandoms turnyro lentelėje nieko nebelėmė. „Žalgiris“ jau buvo užsitikrinęs pirmąją vietą ir LKL ketvirtfinalyje serijoje iki 2 pergalių kausis su Alytaus „Dzūkija“. Antroje vietoje likęs „Neptūnas“ kausis su Prienų „Skycop“.

Klaipėdos klubas LKL reguliariajame sezone laimėjo 28 kartus ir pasiekė geriausią rezultatą nuo 2015-2016 m. sezono, kai 10 komandų ėmė žaisti keturių ratų sistema.

Antrojo kėlinio viduryje „Neptūnas“ atsiliko tik 5 taškais (31:36), bet tuomet „Žalgiris“ spurtavo 14:5 ir pabėgo iki 16 taškų pranašumo (50:34). Klaipėdiečiai atsakė atkarpa 7:0 ir po dviejų kėlinių atsiliko vienženkliu skirtumu – 41:50.

17
29
100%
4/4
40%
2/5

Antrajame kėlinyje Paulius Jankūnas surinko 9 taškus, o Marius Grigonis vienu metu pelnė 8 taškus iš eilės.

Dar vieną spurtą „Žalgiris“ surengė trečiojo kėlinio antroje pusėje, kai po atkarpos 12:2 pabėgo iki 18 taškų pranašumo (71:53).

Ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo penkiais taškais paeiliui, po kurių pranašumas padidėjo iki 21 taško (81:60). „Neptūnas“ arčiau „Žalgirio“ atsidūrė tik pačioje rungtynių pabaigoje, kuomet į aikštę išleido jaunuosius krepšininkus.

„Neptūno“ komandoje nerungtyniavo Jerai Grantas.

„Neptūno“ komandoje debiutavo 21-erių metų 194 cm ūgio Tadas Pažėra. Jis per 8 minutes įmetė 4 taškus.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17 (3/3 trit., 5 rez. perd.), Brandonas Daviesas (5/5 baudos) ir Artūras Milaknis po 13, Paulius Jankūnas 11, Deonas Thompsonas 10, Aaronas White’as 8 (8 atk. kam.).

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 16 (5/6 dvit., 1/1 trit.), Gytis Masiulis (8 atk. kam.) ir Paulius Dambrauskas po 10, Simas Galdikas 8.

Trenerių komentarai:

Simas
rungtynes su neptūnu o video apžvalga idėta su dzūkija 😂😂😂
2019-05-11
+5
zinovas
saunolei zali as tikejau jumis. visada tikejau kad viena karta jums nusishipsos sekme ir uztyldysit visus kritikus
2019-05-09
-7
zalgiris
bet pabaiga nenokia kaip sake grigonis esam eurolygos komanda taip zaisti negalima is 21 liko 8 nuo 4 minutes sausa atkarpa cia galejo ir 100 arti but tai strigo atakose aisku jokubaicio kiek klaidu paspastas gynybos
2019-05-09
+6
gta
maladiec zali, leido neptunui 2 buti ir laikas tvirkinti raudona parodija. Finalas zali su neptunu, visa Lietuva to laukia, dvi top lkl komandos
2019-05-09
+8
Disnai
zaidzia puse velnio neptun ir zalgribis.bet labai tikiuosi RYTAS prabus ir atspardis subines visiem.irVILNIUS kels lkl taure i virsu.RYTAS BUVO IR YRA RYTAS LAIMI VISADA!!!
2019-05-09
-23
Vakaro klausimas
kaip tavo raudona kekse laimi visada jei jau devyni sezonai kai yra zaginama Zalgirio?
As to antanui
tai tavo tėvams fuksas kad tokį debila tave pagimde oi kentes sekmadieni raudoną sikna tavo raudonas urode🏀
2019-05-09
+4
neptunas graziai kovojo,maskvytis leido pailset komandai ir vistiek atsilaike.zalgiris vietomis buvo ijunges playoff mode,bet kai tik isleisdavo jankuna,viskas griudavo.olisevicius su masiuliu primete daugiausia,kas juos denge?jokubaitis isvis uzduxintas,trecio gale isleido 5s ir iskart pasodino.poto vargsas kiek klaidu padare bijodamas suklyst?kavaliauskas irgi tik trash minutes buvo isleistas.bus labai idomu pamatyt sias komandas finale,ten neptunas turetu but dar pavojingesnis