Nuotr.: Fotodiena/E.Kinaitis

LIDL – MKL U15 vaikinų čempionato finale Sostinės KM I – „Emsi Gorilos kiek netikėtai 78:71 (16:23, 19:19, 22:15, 21:14) palaužė reguliariojo sezono nugalėtojus Kauno KM Žalgirio I krepšininkus ir tapo turnyro čempionais.

Rungtynių pradžia kauniečiams nieko blogo nežadėjo ir jie kontroliavo rungtynių eigą, o po dviejų kėlinių turėjo septynių taškų pranašumą – 42:35.

Įvykiai aikštėje staigiai pasikeitė po pertraukos ir, likus dviems minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos, Jokūbas Fominas pirmą kartą vilniečius finale išvedė į priekį – 56:55.

Finalo vardą pateisinusios rungtynės pasižymėjo atkaklumu, o prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą švieslentėje degė lygus rezultatas – 57:57.

Mačo lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio viduryje, kai Algirdo Milono auklėtiniai spurtavo 11:3 ir įgijo rekordinį pranašumą – 72:63.

Žalgiriečiai dar bandė gelbėtis, tačiau galutinai jų viltis sužlugdė Žygimanto Sabaliausko nesėkmingas epizodas, kai krepšininkas, perėmęs kamuolį, greitoje atakoje nesugebėjo pataikyti iš po krepšio, o po to sostinės ekipa padidino savo pranašumą iki dešimties taškų (75:65).

Nugalėtojus į priekį vedė 28 taškus pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs Gediminas Alisas.

Sostinės ekipa dominavo po krepšiais, kur atkovojo 49 kamuolius. Edgaro Voronovo auklėtiniai sugriebė 38 kamuolius.

Net 19 kamuolių vilniečiams atkovojo Gytis Auruškevičius. Aukštaūgis taip pat pelnė 8 taškus.

Reguliariojo sezono nugalėtojų neišgelbėjo ir puikus Lauryno Klimo žaidimas. Komandos kapitonas pelnė 20 taškų, atkovojo 8 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

KM Žalgiris I: L. Klimas 20 (4/14 dvit., 3/6 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), K. Kublickas 18 (7/8 baud., 7 išpr. praž.), Ž. Sabaliauskas 16 (3 blk.).

Sostinės KM I: G. Alisas 28 (7/14 dvit., 8/9 baud., 12 atk. kam., 7 išpr. praž.), J. Fominas 14, M. Klimantavičius 10 (3/13 dvit.).

Simbolinis finalo ketverto penketas:

• Arnas Knystautas (Knašiaus KM I)
  • Saimonas Jeremičius (Alytaus SRC)
  • Gediminas Alisas (Sostinės KM I)
  • Matas Klimantavičius (Sostinės KM I)
  • Laurynas Klimas (KM Žalgiris I)

Čempionato rungtynėse dėl 3-iosios vietos pergale džiaugėsi ir bronzos medaliais pasidabino šeimininkų Alytaus SRC ekipa. Vietinių sirgalių džiaugsmui Sigito Krukio auklėtiniai 79:68 (17:18, 14:14, 23:14, 25:22) įveikė Klaipėdos V. Knašiaus I ekipą.

Pirmuosius du kėlinius aikštėje virė lygi kova ir įpusėjus rungtynėms Mindaugo Bugio auklėtiniai turėjo minimalų pranašumą – 32:31.

Trečiojo kėlinio viduryje klaipėdiečiams pavyko įgyti šešių taškų pranašumą (43:37), tačiau tuomet iniciatyvą į savo rankas perėmė alytiškiai.

Dzūkai trečiąjį kėlinį užbaigė spurtu 17:3 ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė aštuonių taškų persvarą – 54:46.

Likus šiek tiek daugiau nei trims minutėms iki mačo pabaigos, klaipėdiečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki septynių taškų (58:65), bet Adomo Stančiko tolimas metimas sugrąžino šeimininkams dviženklį pranašumą (68:58), o Knašiaus KM I dvikovos pabaigoje naudota pražangų taktika nepasiteisino ir alytiškiai šventė pergalę – 79:68.

Nugalėtojus į priekį vedė Saimonas Jeremičius, pelnęs 23 taškus, atkovojęs 6 ir perėmęs 5 kamuolius bei atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

S. Jeremičiui puikiai talkino Martas Varanius. Ekipos kapitonas pelnė 21 tašką, atkovojo 8 bei perėmė 5 kamuolius.

Tarp klaipėdiečių išsiskyrė 17 taškų pelnęs bei 8 kamuolius atkovojęs Arnas Knystautas.

Alytaus SRC: S. Jeremičius 23 (8/17 dvit., 7/13 baud., 7 rez. perd., 5 per. kam.), M. Varanius 21 (8/16 dvit., 8 atk. kam., 5 per. kam.), A. Stančikas 10.

Knašiaus KM I: A. Knystautas 17 (8 atk. kam., 5 kld.), K. Keinys 15 (1/8 trit., 10 atk. kam.), A. Pilipavičius 11 (6 kld.).