Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Katastrofa. Taip įvardytos varžybos prasideda šį vakarą, kai Panevėžyje ir Kaune ant parketo žengs keturios komandos, o ryt Vilniuje ir Klaipėdoje prie jų prisijungs dar keturios ekipos.

Lietuvos krepšinio lygos (Betsafe – LKL) atkrintamųjų pradžia, ko gero, dar niekada nebuvo gavusi tokio skambaus ir tiek dėmesio atkreipusio žodžio. Po beveik 9 mėnesius trukusio reguliariojo sezono startuoja veikiausiai trumpiausios lygos istorijoje atkrintamosios varžybos, kurios susisukti gali per mažiau nei 3 savaites.

Kaip tai nutiko? Ar iš tiesų čia viskas taip blogai? Kokie gali būti šios situacijos sprendimo būdai? Tinklalapis „BasketNews.lt“ ieško atsakymų į šiuos klausimus.

Ilgos atkrintamosios nepasiteisindavo

Sprendimas sutrumpinti atkrintamąsias buvo priimtas lygiai prieš metus, per LKL valdybos posėdį. Prieš tai keturis sezonus gyvavo 3-3-4 modelis, kai ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose buvo žaidžiama iki trijų pergalių, finale – iki keturių. Tai buvo vienos ilgiausių Europoje atkrintamųjų varžybų.

Todėl, pavyzdžiui, pernai dėl ilgo formato ir Kauno „Žalgirio“ dalyvavimo Eurolygos finalo ketverto varžybose LKL atkrintamosios užsitęsė iki birželio 18 dienos ir finišavo devyniomis dienomis vėliau nei NBA sezonas.

Taip vėlai LKL dar niekada nebuvo baigusi sezono.

Norėdami sutrumpinti sezoną (ir tuo pačiu įtikti „Žalgiriui“), LKL vadovai pasiūlė sumažinti atkrintamųjų varžybų rungtynių kiekį, o šiai idėjai klubai pritarė. Taip ketvirtfinaliai ir pusfinaliai šį sezoną bus žaidžiami iki dviejų pergalių, o finalai – iki trijų. Vietoje maksimalaus 17 rungtynių skaičiaus jis smuko iki 11, o vietoje minimalaus 10 – iki 7.

Atkrintamosios Europoje
Lyga  Atkrintamųjų 
formatas
 Daugiausiai 
rungtynių
Italijos 3-3-4 17
Turkijos 2-3-4 15
Vokietijos 3-3-3 15
VTB Vieningoji 3-3-3 15
Ispanijos 2-3-3 13
Prancūzijos 2-3-3 13
Graikijos 2-3-3 13
LKL 2-2-3 11
Vienos ilgiausių atkrintamųjų Europoje (tokiu pat formatu žaidžia tik italai) tapo pačiomis trumpiausiomis. Niekas kitas Europoje atkrintamųjų neprasuka tokiu greičiu. Jeigu visuose etapuose neprireiktų maksimalaus rungtynių skaičiaus, sezonas gali baigtis nė neįžengus į birželį.

„Katastrofa, – taip šią situaciją apibūdino Šarūnas Jasikevičius. – Mes laukėme visus metus atkrintamųjų, jos yra fainiausios žiūrovams ir žaidėjams. Žaidžiame 36 rungtynes ir aš galiu spręsti pagal save: pirmajame rate nuvažiuojame į išvykas ir salės būna pilnos, atvažiuoja „Žalgiris“, bet jau antrajame rate to nėra. Taip buvo Pasvalyje, Utenoje, Panevėžyje buvo pustuštė salė. Jiems neįdomu.

Atkrintamųjų visur laukia daugiausiai, taip ir NBA. Nežinau, kodėl reikia trumpinti. 36 rungtynes, o tuomet… Ateina viena trauma ir viskas yra nelogiška. Lyga turi suprasti, ko žmonės laukia. Man tai žiauriai nelogiška.“

Su Šaro žodžiais galima sutikti arba ne, tačiau žiūrint grynai per skaičių prizmę, kažką su LKL atkrintamosiomis reikėjo daryti. Ta sistema, kuri buvo paskutinius keturis sezonus, lygiai taip pat ne itin domino žiūrovus ir buvo pernelyg ištęsta.

Dabartinė sistema, kai ketvirtfinaliuose buvo žaidžiama iki 3 pergalių, gyvavo nuo 2014-2015 metų. Per šį laiką buvo sužaista 16 tokių serijų ir vos dviejose prireikė maksimalaus rungtynių skaičiaus. Dešimt serijų baigėsi sausais rezultatais (įskaitant visas 4 tokias „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ serijas), keturiose serijose reikėjo ketverių rungtynių.

Kai vos dviejose iš 16 serijų reikia maksimalaus rungtynių skaičiaus, ar tikrai ta serija turi būti tokia ilga?

Tokį patį klausimą galima kelti ir apie LKL finalų trukmę. 2001-2002 m. sezone įvedus finalo iki keturių pergalių modelį, tokia sistema gyvavo 16 sezonų (2011-2012 m. atkrintamosios buvo sutrumpintos dėl olimpinės atrankos). Iš tų 16 sezonų taip pat vos 2 kartus reikėjo maksimalaus, septynerių rungtynių, skaičiaus (2002 ir 2010 metais).

Maža to, šešerių rungtynių finalo serijoje reikėjo vos 3 kartus (2003, 2007 ir 2014 metais).

Tai reiškia, kad 11 iš 16 atvejų LKL finalas baigdavosi 4-1 arba 4-0 rezultatu. Vėlgi galima kelti tą patį klausimą – ar tikrai ta finalo serija turi būti ilga vien tam, kad būtų ilga?

Skaičiai nepagrindė ilgų ketvirtfinalio ir finalo serijų būtinybės. Kažką su jomis reikėjo daryti ir šis LKL pakeitimas, veikiausiai, yra logiškas.

Kiek kitaip yra su pusfinaliais. Šiame etape iki trijų pergalių per 25 LKL sezonus buvo žaista šešis kartus ir pastarųjų metų istorija rodė, kad tai yra optimalus skaičius.

Jeigu 1999-2000 ir 2003-2004 m., kai pirmus du kartus buvo žaidžiama iki trijų pergalių, serijos baigėsi sausai (3-0), tai nuo 2014-2015 m. sezono situacija buvo visai kitokia.

Per pastaruosius ketverius metus du kartus prireikė maksimalaus rungtynių skaičiaus (2018 ir 2016 m.), tris kartus buvo žaistos ketverios rungtynės (2017 ir 2015 m.) ir tris sykius serijos baigėsi sausai. Akivaizdu, kad pusfinaliuose intriga buvo didžiausia ir tai labiausiai priklausė nuo išaugusio Klaipėdos „Neptūno“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ konkurencingumo.

Šiemet LKL pusfinaliai bus intriguojantys, tačiau iš dalies – loterija. Klaipėdos „Neptūnas“ ilgą sezoną kovojo dėl to, kad turėtų aikštės pranašumą, jeigu žaistų pusfinalyje, tačiau viską gali prarasti vos per du mačus. Tai skamba neteisingai, tačiau tai yra realybė, su kuria šį sezoną teks susidurti komandoms.

Taisant LKL tvarkaraštį

Jasikevičius yra bene garsiausias LKL kritikas, nors šie atkrintamųjų pakeitimai buvo daromi būtent dėl „Žalgirio“. Kodėl susiklostė tokia situacija?

„Žalgirio“ treneris viešai prabilo po to, kai prieš porą savaičių vykusiame LKL valdybos posėdyje buvo nuspręsta ir kitam sezonui palikti dabartinį reguliariojo sezono formatą. Ironiška, tačiau trumpiausias atkrintamąsias varžybas Europoje turinti lyga turi ilgiausią reguliarųjį sezoną – niekas kitas iš didžiųjų lygų nežaidžia 36 mačų.

Reguliarieji sezonai Europoje
Lyga  Reg. sezono 
rungtynių skaičius
LKL 36
Prancūzijos 34
Ispanijos 34
Vokietijos 34
Izraelio 33
Italijos 30
Turkijos 28
Graikijos 26
VTB Vieningoji 24
Adrijos 22
BasketNews.lt“ žiniomis, LKL vadovai per susirinkimą klubams pristatė du modelius – dabartinį ir 12 komandų, trijų ratų varžybas. Taip reguliariajame sezone ekipos sužaistų po 33 mačus.

„Žalgiris“ palaikė antrąją idėją ir buvo pasiruošęs visus trečiojo rato mačus žaisti išvykose, tačiau realybė tokia, kad Lietuvoje nėra dviejų papildomų komandų, atitinkančių LKL lygį, ir nepanašu, kad artimiausiu metu bus. Marijampolėje, kurią savo vizijose regi lygos vadovas Remigijus Milašius, vis dar nė neįkasta simbolinė naujos arenos plyta, o kiti miestai (Jonava, Telšiai, Palanga) neatitinka piniginio kriterijaus.

Diskutuojant apie trumpesnį reguliarųjį sezoną, „Žalgiris“ turi savų argumentų. Šiemet patekę į Eurolygos atkrintamąsias, jie taip turėjo koreguoti LKL grafiką, kad ketvirtajame rate septynerias rungtynes žaidė per 15 dienų.

Apskritai, balandžio mėnuo buvo labiausiai apkrautas LKL pirmenybėse, tačiau lankomumas arenose buvo mažiausias. Akivaizdu, kad kažkas čia neveikia.

LKL yra atsidūrusi skirtingose situacijose esančių komandų kaktomūšoje. Viena vertus, yra „Žalgiris“, kuris Europoje sužaidžia mažiausiai 30 (nuo kito sezono – 34) rungtynių. Tada yra Vilniaus „Rytas“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“, kurie taip pat rungtyniauja tarptautinėse varžybose. Ir po jų eina 6 LKL klubai, kurie nežaidžia Europoje, todėl jiems reguliariojo sezono sutrumpinimas yra labiausiai nepageidaujamas.

Dėl šios priežasties LKL reguliariojo sezono rungtynių skaičius nebus braukiamas kardinaliai – lyga nori, kad komandos per sezoną sužaistų daugiau nei po 30 rungtynių, todėl neįmanomas variantas, kad, pavyzdžiui, 10 ekipų žaistų 3 ratus (po 27 rungtynes).

Kaip tuomet padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika? „BasketNews.lt“ pateikia paprastą išeitį, kaip jau kitą sezoną būtų galima išspręsti reguliariojo sezono sangrūdą.

LKL galėtų ir turėtų paimti pavyzdį iš NKL. Antrosiose pagal pajėgumą šalies pirmenybėse po dviejų ratų komandos skyla į du pogrupius – pirmąjį ir antrąjį. Pastarąjį sezoną ekipos pasidalijo į 8 stipresnių komandų ir 7 silpnesnių komandų pogrupius.

Taip ekipos sužaidžia po keturis ratus varžybų, tačiau vietoje 56 rungtynių, kurios būtų sužaistos su įprastais keturiais ratais, žaidžiama 42 kartus stipresniajame pogrupyje ir 40 – silpnesniajame.

Jeigu LKL pasielgtų lygiai taip pat – komandas pusiau skeltų po dviejų ratų – būtų sužaista po 26 rungtynes, o antroje sezono pusėje į autsaiderių miestus neatvyktų lygos lyderiai. Šios dvi sąlygos atbaido lygą nuo tokios galimos sistemos – rungtynių taip yra per mažai, o mažieji klubai nenori prarasti pajamų iš bilietų pardavimo.

Ir visgi čia galimas labai paprastas sprendimas. LKL galėtų skilti į pirmąją ir antrąją grupes po dviejų ratų, tačiau trečiajame rate visos komandos vis tiek žaistų su visomis, tik pirmojo penketo ekipos visus mačus su antrojo penketo komandomis žaistų išvykose. O ketvirtajame rate komandų penketai jau žaistų tik tarpusavyje.

Tokiu modeliu LKL reguliariajame sezone visos komandos sužaistų po 31 rungtynes IR mažesnieji klubai neprarastų galimybės du kartus sulaukti šalies grandų savo aikštėse IR ketvirtajame rate sumažėtų neįdomių rungtynių.

Pridėkite dar tai, kad pirmoje sezono pusėje virtų milžiniška kova dėl penktosios pozicijos, ir gaunate didelę intrigą gruodžio – sausio mėnesiais.

Naujo reguliariojo sezono pasiūlymas
Varžybų etapai Rungtynių skaičius
Du įprasti ratai 18
Trečias ratas: visi žaidžia su visais, bet pirmojo penketo komandos su antruoju žaidžia tik išvykose 9
Ketvirtas ratas: pirmojo ir antrojo penketų komandos žaidžia tik savuose penketuose 4
IŠ VISO 31
Taip, tokiu atveju penktoji komanda gautų didžiulį pranašumą prieš antrąją sezono dalį – ji iš anksto būtų rami dėl to, kad nebenukris žemiau ir ketvirtfinalyje žais su ketvirtąja lygos komanda. Kita vertus, šiemet Pasvalio „Pieno žvaigždės“ pralaimėjo visus ketvirtojo rato mačus, ir vis tiek liko penktoje vietoje.

Galbūt šią situaciją lyga galėtų spręsti surengdama mini seriją dėl 5-6 vietų? Pavyzdžiui, pasibaigus reguliariajam sezonui, silpniausia pirmojo penketo komanda žaistų dvejų rungtynių seriją su stipriausia antrojo penketo komanda. Laimėtojas užimtų penktąją vietą, pralaimėjęs – šeštąją.

Gal tai skamba sudėtingai, bet negi taip nebūtų dar daugiau intrigos? Antrojo penketo komandos turėtų papildomą stimulą kovoti dėl tos šeštosios vietos, kai dabar nieko panašaus nėra. Netgi priešingai – silpniausios LKL ekipos labiau nori užimti aštuntąją vietą, nei septintąją, kad pas ją į svečius atvyktų „Žalgiris“, generuojantis bilietų pardavimus.

Dabartinė keturių ratų sistema tikrai yra paprastesnė nei šis pasiūlymas, tačiau ji neveikia. O LKL per savo istoriją tikrai turėjo kur kas sudėtingesnių ir sirgaliams sunkiau paaiškinamų sistemų.

Kodėl gi nepadiskutavus apie šį variantą?


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (26)
Sveiki atvykę į geriausią svetainės sekso pažinčių >>> www.Sexcoss.Com
2019-05-15
Atsakyti
Dzo
pinigeliu sumazes ir vel verkia Reksnys. fainiausios varzybos, kur.musu fainiausi fanai sirgaliai kur ju pinigeliai.koks nuostolis! tegul su dzukija zaidzia iki 4 pergaliu, bus ispudingas krepsinio spektaklis, pilnos arenos, ir Reksnio pilnos kisenes, visi laimingi
2019-05-14
+2
Atsakyti
asd
Reikia trumpinti lkl sezoną, o KMT turnyro pradzioje silpnesnes lkl komandos su nkl komandomis galetu buti suskirstytos i grupes ir zaisti tarpusavyje. Tai ir stipresnes lkl komandos butu patenkintos ir mazos lkl komandos turetu pakankamai rungtyniu.
2019-05-14
-6
Atsakyti
OM
Pasaulyje senai viskas israsta, o lietuviai bando vis sukurti nauja dvirati.. nusibodo pastovus pokyciai.. o ir ypac pagal vieno zmogaus dudele..

pasiimkit pagal finansiskai ir lankomuma pasiteisinusius ir pripazintus modelius (ispanijos ir/ar turkijos) ir nukopijuokit.. jei situacija reikalauja iveskit viena kita korekcija..

gana to BS, o tai kitais metais vel kazkam netiks ir vel keisit..

cia krepsinis ir demokratija- “visiems gerai nebus” :)
2019-05-14
+5
Atsakyti
Kaunas
Nesamonė čia jūsų tie pasiūlymai. Jeigu nėra Lietuvoj tinkamų klubų kviečiam Latvių 2 komandas, tai yra Rygos VEF ir Vetspilio Vetspils ir 2 Estijos, Talino Kalev Cramo ir Tartu Rock, padarom 2 ratų sistemą ir visi patenkinkti bus. Užkniso tas 4 ratų formatas, neydu net žiūrėti kaip su tom pačiom komandom tiek daug kartų žaidžia.
2019-05-14
+11
Atsakyti
qww
pasiulymo minusai:

1) lietuviams neidomios latviu/estu komandos, net ir tos garsesnes.

2) galvoji komandos teleportuojasi ten kur zaidzia? Pagalvok apie keliones, kaip kokiam Alytui nusigauti i Talina? BBL pazlugo didele dalimi del to, nes Lietuvos komandoms kelioniu atstumai labai issaugo, o ziurovu susidomejimas nebuvo pakankamai didelis.

Ir tiesa sakanat, as esu pries toki jungima latviu ir estu komandu, mes Lietuvoje turime pakankamai stipriu komandu. Geriau jau ziureti kaip pagerinti dabartini modeli kur yra 10 komandu, o ateityje ziureti kur atrasti dar dvi komandas, kurios galiausiai tikrai atsiras, nes atsiras arena Marijampoleje, ir galiausiai tikiu Jonava, gal Telsiai ar Palanga vis tiek gales tureti savo komanda, kad ji ir butu prie autsaideriu. Geriau jau stiprinti lietuviskas komandas. Latviu ir estu komandos lietuviams tiesiog nera idomios.
2019-05-14
-7
Atsakyti
žinai as esu "žmogutis" menantis Paulausko , Linkevičiaus, nekalbant Garasto ir kitų legendų laikus, užaugęs su Žalgiriu...ne apie pavydą, o apie neracionalumą kalba, pats Žalgiris supranta, kad jis reikalingas LKL-ui ir pasirodymui provincijose, bet su savo sudėtim ir biudžetu laisvai gali ir turi išlaviruoti LKL -e be jokių "pagalbų", kas iš to kad atidėjo Neptūną, pamenant kaip išsimušę iš varžybinio ritmo pirmas nuo Fenero gavo
2019-05-14
-2
Atsakyti
turiu suopratį kaip žiūrovas ir šiektiek daugiau..artimas krepšiniui - tai taip pasakysiu - per daug taikoma Žalgiriui sistema- prieš Euroleague atkrintamasias atidėjinėja rungtynes su pvz Neptūnu ir kt -nieko nenutiktų jei suloštu, suolelis ilgas, ir nenusitęstų sezonas, kitos šalys tokių fintų nedaro su reg sezonu(neatkėlinėja rungtynių nei Turkai nei ispanai -normalus ritmas -savaitgalį vietinės, viduryj Eurolegue), tai viena, antra- nenusipezėkim reg sezono iki 27 -30 rungtynių - krepšininkai ne treniruotėms kontraktus rašosi, juos veža ir tobulina rungtynės, 36 ir tai per mažai komandoms nedalyvaujančioms turnyruose, o tokių pusė..svarstyri variantus galima, bet rungtynių prof komandai per sezoną bent 50 turi būti
2019-05-14
+4
Atsakyti
Qww
priciom cia zalgiris? Mes ne apie sezono ilguma bendrai kalbame, o apie labai ilgus 4-ius ratus, kur 3 ir 4 ratuose ziurovu lankomumas ir rungtyniu ziurimumas stipriai krenta, nes zmonems neidomu ziureti tiek daug rungtyniu, is kuriu dauguma nelabai ka lemia.

Pavydas tau gal zalgiriui yra? Jeigu zalgiris kaip lietuva labiau astovaujanti komanda patenka i Eurolygos atkrintamasias - jie ir yra verti visos pagalbos, nes tai NE KASDIENINIS ivykis. Lygini tu turkus ar ispanus, kurie nuolat ten patenka su Lietuva, kur tai yra retenybe. Atsigauk zmogau, maziau pavydo, o daugiau palaikymo lietuviskai komandai.
2019-05-14
+8
Atsakyti
qww
bnews, cia is tikruju yra nuostabus variantas, kad kas is lkl vadovu ji paskaitytu. Ir kalbant apie 5-6 vietas be abejones reiketu sezono gale joms issiaiskinti, kas uzimtu 5-aja vieta, geriausiai per dvi rungtynes ir imestu/praleistu tasku santyki.

Sis pasiulymas inestu idomuma visame sezone, pirma komandos per du ratus noretu patekti i 5-uka, o jeigu nepatektu, tai aisku jos kovotu del 6 vietos nes tai leistu kilti i penketuka, o is penketuko komandos stengtusi nelikti 5-os. Is tikruju yra puiku, kad ir nesumazetu namu rungtyniu su lyderiais tai mazos komandos butu patenkintos, sumazetu rungtyniu bendrai apie 5-iomis, tai viskas irgi gerai. Variantas gal atseit ir "sudetingas" bet uztat jisai daugybe kartu idomesnis uz ta nuobodzia 4-iu ratu sistema.
2019-05-14
+8
Atsakyti
Nzn
Tai gal išvis palikti du ratus lkl ir padaryti papildoma taure nkl ir lkl nuo 5 iki 10 vietos ir geriausios 4 komandos patektu į kmt taip ir intrigos įnešti ir nkl lygis kiltų. Ir plius žali patys galėtų viena komanda deleguoti į lkl tai dublerių... Tai patys sau padėtų ir lygai... Ir dubleriam geresnis stimulas lošti lkle nei nkl taip ir jaicus priaugtu greičiau lošiant su vyrais.
2019-05-14
-1
Atsakyti
milasiui
siaip geriau jau nieko nebesugalvosi.

as apie 26 rungtyniu reguliaru sezona skeliant ji po 2 ratu per pus jau 2-3 mastau.

taip butu gerokai idomiau ir labai daug prapultu nieko nelemianciu nesvarbiu varzybu.

idealus pasiulymas tinkantis visoms komandoms.

reguliarus 26 rungtynes, jei jau labai reikia kedainiams ar alytuj, kad pas juos atvaziuotu neptunas 2 kartus per metus, galima suzaisti ir 31 rungtynes, atkrintamosios mano manymu turetu buti ilgesnes, nes 2-2-3 tai is tikruju per mazai, o sutrumpinus reguliaru, galima butu prailginti atkrintamasias, pvz iki 2-3-4 ar 2-3-3 modelio. pasiulymas tikrai superinis, tik gaila, kad ne visi supranta ir ne ten ziuri. siu metu pavyzdys pasvalys 4 rate, nelaimejo nieko, nenukrito niekur, tai kam tada zaisti? gal pats laikas susimastyt lkl vadovybei, nes dabartinis reguliaraus formatas tai is tikruju niekam tikes.
2019-05-14
+12
Atsakyti
mrr
O tai ne paprasčiau padaryti atkrintamųjų pergalių serijos vienodai: 3-3-3. Kas čia per intrigų vaikymąsis finalui
2019-05-14
+5
Atsakyti
Ziniuonis
Na nežinau, tarkim Pieno Žvaigždės laimi 5 vietą po dviejų ratų, tai taip gaunasi, kad 6 komandai jau nėr sanšų pakilti aukščiau, o jiems nukrist žemiau? Nelabai yra logikas. Na nebent varžybas kad išsiaiškintų, kas užims ten 5-6 pozicijas, bet nemanau, kad toks modelis normalus. Ir kaip vyktų tarpusavio rate varžybos? Irgi tik išvykose, ar kaip? Na daug nežinomųjų čia.
2019-05-14
-5
Atsakyti
Qww
viskas normaliai, nes jei kokia neverta komanda isoktu i 5-uka, tai ji galetu nukristi i 6-aja vieta nes tikrai reiktu to issiaiskinimo. Bei, ka tai reiskia "nevertas"? Jeigu komanda zaidzia sekmingai tuos du ratus, tai jie verti, nemanai?

Tarpusavio varzybos vyktu, kad stipresnes komandos isvaziuotu 3-iame rate zaisti i isvykas su silpnesnemis komandomis, tad viskas su tomis isvykomis yra puiku.

Cia labai normalus ir idomus variantas. O kiba tu siulai nuobodumo virsune dabartini varianta, ale tik del to, kad jisai "iprastas, normalus"? Bet jisai TOOOOOKS NUOBODUS, kad eina sau. Reikia idomumo daugiau, ir sis variantas butu labai idomus, ir jisai kuo puikiausiai suprantamas, ir tikrai yra 95% teisingas, viskas issideliotu sezono pabaigoje pagal vietas, kokiu komandos ir butu vertos.
2019-05-14
+10
Atsakyti
Siap Pasiulymas
Sezona dalinti i dvi dalis:

Spalis - Gruodis Mindaugo taure: 14-16 komandu (paimt 4-6 is NKL) i du pogrupius kur solustu po 12 ar 14 varzybu. Tuomet 4 geriausios grupes komandos patenka i atkrintamasias, ketvirfinalyje 2 rungtynes (namie - isvyka). Pusfinalis 2 rungtynes (namie - isvyka), finalas per kaledas.

Max suzaistu rungtyniu skaicius 17 arba 19, min 12 arba 14.

Sausis - Geguze iprastinis LKL: (NKL gryzta i savo lyga), 10 LKL komandu sulosia po 18 rungtyniu. Ir tuomet atkrintamuju formatas 2-2-3.

Max suzaistu rungtyniu skaicius 29, min 18.

Bendrai LKL klubams minimalus rungtyniu skaicius 30.

Varzybos turetu didesne reiksme, ir galbut prastas pasirodymas taureje (sezono pradzia) nenubrauktu viso sezono jei po nauju kazkas komandoje pasikeistu. Taipogi ir galbut remeju butu daugiau, labiau specializuotai butent tam turnyrui.

Cia tik siaip koncepcija pamastymui.
2019-05-14
+4
Atsakyti
x
Škotijos futbolo čemponatas vyksta panašiai pasidomėkit .
2019-05-14
-5
Atsakyti
Asd
geras variantas. jei gerai supratau, tai ar ketvirtajame rate turi buti 4 rungtynes, o ne 4?
2019-05-14
-2
Atsakyti
Nebetyli sirgaliai
Myliu krepšinį!
2019-05-14
+9
Atsakyti
Anonimas
Kažkas vis tiek liktų nuskriaustas ir negautų namų rungtynių, kai žaistų pirmas penketukas tarp savęs, o antras tarp savęs 4-ajame rate.
2019-05-14
-1
Atsakyti
x
trečiame rate sužaistų lyderiai pas autsaiderisu išvykoje. o anro penketo komandos nebeatvažiuotų ketvirtame rate . žalgirio fanai juk nebus nuskriausti jei neatvažiuos nevėžis?
2019-05-14
+3
Atsakyti
Bent jau paskaičiuokit
Rašo daug, o panašu kad patys neįsigilina... Kaip gali penkios komndos žaisdamos tarpusavyje turėti 5 varžybas? Jei jau siūlot sistemą, tai norėčiau tikėt kad ją įvertinot kažkaip, bet panašu kad kažkas tiesiog išpylė tekstą ir tiek
2019-05-14
-9
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.