Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Kauno „Žalgiris“ dar nežino, kada į aikštę grįš Artūras Milaknis, o prieš pusfinalio seriją komandos gretos gali dar labiau praretėti. Antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse kirkšnies traumą patyrė Lukas Uleckas.

21
17
50%
5/10
100%
2/2

Milaknio vietą aikštėje užėmęs Uleckas ketvirtajame kėlinyje perėmė kamuolį, tačiau netrukus susiėmė už kirkšnies ir buvo pakeistas. Aikštėje jis nebepasirodė.

„Pagrindiniai snaiperiai lūžta“, – po mačo pakomentavo „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius.

Prieš patirdamas traumą Uleckas per 10 minučių buvo spėjęs pelnyti 3 taškus.

„Žalgiris“ verčiasi be Artūro Milaknio, kuris paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse su Vilniaus „Rytu“ susižeidė čiurną. Anot Jasikevičiaus, kol kas nežinoma, kada taikliarankis galės sugrįžti į aikštę.

„Šiandien minimaliai pradėjo sportuoti. Kaip ir turėtų pasveikti iki pusfinalio, bet sunku pasakyti, nes dar nepradėjo bėgioti, – aiškino treneris. – Daro reabilitacijos pratimus, bet pasimatys, kai pradės sportuoti penki prieš penkis.“

Ketvirtfinalio serijoje su Alytaus „Dzūkija“ kauniečiai abu kartus strigo du kėlinius, tačiau savo pranašumą įrodydavo po ilgosios pertraukos.

Šį kartą Alytuje įpusėjus mačui buvo lygu (35:35), bet galingas trečiasis kėlinys (24:11) sudėjo visus taškus ant i. Galiausiai „Žalgiris“ iškovojo pergalę 81:62.

„Antra pusė buvo tikrai puiki, – sakė Jasikevičius. – Pirmoje pusėje pridarėme daug klaidų, kurios neleido nutolti ir kontroliuoti rungtynių. Antroje pusėje ir Brandonas žaidė, galėjome dar labiau dominuoti atletiškumu ir ūgiu, ir tai padarė savo. Norisi žaisti geriau bet rungtynių skaičius didžiulis ir žaidėjams nėra lengva.“

Daugiausia pataiko: Brandon Davies

Daviesas iki ilgosios pertraukos dėl dviejų asmeninių pražangų aikštėje praleido vos šešias minutes. Trečiajame kėlinyje jis žaidė dar 7 minutes, o paskutinį ketvirtį stebėjo iš šalies.

„Žalgiriui“ tai buvo devintos rungtynės per pastarąsias 19 dienų ir Jasikevičius vėl rėmėsi visais 12 krepšininkų. Visi žalgiriečiai spėjo pelnyti taškus.

Ilgiausiai žaidęs Edgaras Ulanovas (24 min.) buvo rezultatyviausias, surinkęs 21 tašką ir pataikęs 5 tritaškius iš 10.

„Jį labai palikinėjo laisvą, jam reikėjo mesti, – apie Ulanovo žaidimą kalbėjo Jasikevičius. – Bandome kiekvieną ataką išgauti gerą metimą, su tokia rizika daug neprigalvosi. Aišku, jis pats, matosi, pradėjo forsuoti metimus – ko gero, labai gerai jautėsi. Malonu kad taip prisiima atsakomybę.“

Lyginant su pirmuoju maču, Jasikevičius starto penkete atliko vieną pakeitimą, vietoje Aarono White’oi išleisdamas Deoną Thompsoną. Taip Jasikevičius reagavo į 30 taškų pirmajame mače pasirodžiusio Keremo Kanterio žaidimą.

Thompsonas greitai pelnė 6 taškus, tačiau per likusią mačo dalį nebepasižymėjo.

„Jam reikėjo atakuoti Kanterį, – aiškino „Žalgirio“ treneris. – Iš pradžių ta taktikos dalis pasiteisino, paskui antras išėjimas buvo labai prastas. Greitai prarandame koncentraciją. Pirmiausia reikia žiūrėti į save, ką gali duoti, o ne laukti, kas kitas išspręs situaciją.“

Pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių „Žalgiris“ kausis su Panevėžio „Lietkabeliu“. Ši serija prasidės jau sekmadienį, jei rytoj Vilniaus „Rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ išvykose pasieks pergales.

Raimis
Anokie čia snaiperiai, greičiau kitus nusipirks, nei anie išmoks pataikyti reikiamu momentu. Jei pataikai per treniruotes, nereiškia, kad jau snaiperis.
2019-05-17
+2
Ayo
vajei, darosi intriga...negi lietkabelis laimes vienerias serijos rungtynes pries zalgiri? :O