Nuotr.: L.Šilkaitis
Nuotr. L.Šilkaitis

Paskutinių minučių dramą išgyvenę žalgiriečiai – U14 čempionai

Kaune pasibaigusio LIDL – MKL U14 berniukų finalo ketverto lemiama kova nepaliko abejingų, o 2018-2019 metų sezono nugalėtojais tapo šeimininkų KM Žalgirio I ekipa. Praėjusių metų finalo pakartojime kauniečiai po permainingos kovos 59:57 (16:13, 15:14, 13:18, 15:12) palaužė Sostinės KM I – Drakonų pasipriešinimą.

Remigijaus Bardausko auklėtiniai apgynė pernai iškovotą titulą ir tapo paskutinio šio sezono LIDL – MKL čempionato nugalėtojais.

Įpusėjus finalinei atkarpai, atrodė, jog titulas iškeliaus į sostinę (53:46), tačiau kauniečiai pademonstravo čempionišką charakterį.

Komandos kapitono Vytauto Žygo įkvėpti aikštelės šeimininkai laimėjo atkarpą 13:1 ir, likus šiek tiek mažiau nei dviems minutėms iki mačo pabaigos, jau buvo priekyje – 59:54.

Paskutinėmis sekundėmis įtampa ant parketo pasiekė aukščiausią tašką: Nojus Kulieša, likus 8 sekundėms iki mačo pabaigos, smeigė sudėtingą tritaškį (57:59), o negana to, Kristupas Kepežinskas pažeidė taisykles puolime ir paliko svečiams 6 sekundes išsigelbėti.

Sostinės KM ataka buvo nesėkminga ir žalgiriečiai pradėjo švęsti – 59:57.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Kepežinskas surinko 13 taškų bei perėmė 3 kamuolius.

Dvigubą dublį žalgiriečiams surinko Petras Padegimas – 11 pelnytų taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Vicečempionų gretose vienintelis dviženklę taškų ribą pasiekė 13 įmetęs Dominykas Maišelis.

KM Žalgiris I: K. Kepežinskas 13 (5/9 dvit.), V. Žygas 12 (5/8 dvit.), P. Padegimas 11 (5/11 dvit., 10 atk. kam.).

Sostinės KM I: D. Maišelis 13 (5/6 dvit.), M. Mačiulis 9, D. Kazakevičius 8.

Simbolinis finalo ketverto penketas:

Aidas Užpalis (KM Žalgiris II)

Kristupas Leščiauskas (Knašiaus KM)

Kristupas Kepežinskas (KM Žalgiris I)

Vytautas Žygas (KM Žalgiris I)

Danas Kazakevičius (Sostinės KM I)

LIDL – MKL U14 berniukų čempionato finalo ketverte rungtynėse dėl 3-iosios vietos netrūko dramos. Klaipėdos V. Knašiaus KM dvikovos pabaigoje atlaikė šeimininkų KM Žalgirio II ekipos šturmą ir šventė pergalę – 72:71 (11:19, 29:19, 12:16, 20:17).

Mačą sėkmingiau pradėjo kauniečiai, kurie įpusėjus antrajam ketvirčiui buvo įgiję dviženklį pranašumą (30:19), tačiau uostamiesčio ekipa spurtavo 11:0 (30:30) ir į pertrauką išėjo jau turėdami trapią persvarą – 40:38.

Likus trims minutėms iki mačo pabaigos Aidas Užpalis dar kartą išvedė Arūno Visocko auklėtinius į priekį (63:61), tačiau klaipėdiečiai į tai atsakė septyniais taškai be atsako ir paliko šeimininkams 24 sekundes išsigelbėjimui – 68:63.

Nepaisant kauniečių šturmo paskutinėmis rungtynių akimirkomis ir dviejų sudėtingų Liutauro Serkevičiaus tritaškių, Virgilijaus Zakrio auklėtiniai užtikrintai realizavo baudų metimus ir iškovojo bronzos medalius – 72:71.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Džiugas Remeikis, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius.

Arti dvigubo dublio uostamiesčio ekipoje buvo Benas Jonkus – 8 taškai ir 13 atkovotų kamuolių.

Žalgiriečių nuo nesėkmės neišgelbėjo puikiai žaidęs Serkevičiaus ir Užpalio tandemas. Pirmasis šeimininkams pelnė 21 tašką ir atkovojo 6 kamuolius, o antrasis surinko 20 taškų.

Galingą dvigubą dublį kauniečiams surinko Aleksas Bieliauskas – 15 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių.

KM Žalgiris II: L. Serkevičius 21 (7/14 dvit.), A. Užpalis 20 (5/9 dvit., 2/8 trit.), A. Bieliauskas 15 (7/14 dvit., 15 atk. kam.).

Knašiaus KM: D. Remeikis 20 (4/7 trit., 6/6 baud.), K. Leščiauskas 13 (5/12 dvit.), L. Skersys 12 (5/11 dvit.).

Tuo metu LIDL – MKL U14 mergaičių čempionate šeimininkių KM Žalgirio I mergaitėms nepavyko iškovoti aukso medalių, kurių viltis pražudė dar vieną fenomenalų pasirodymą surengusi Justė Jocytė.

Klaipėdos V. Knašiaus KM finalinėse rungtynėse 65:54 (22:21, 8:11, 23:8, 12:14) įveikė kaunietes ir tapo turnyro čempionėmis.

Šioje amžiaus grupėje dar žaidžiama penketais, o tai reiškia, kad pirmajame ir antrajame kėliniuose ant parketo turi pasirodyti skirtingos žaidėjos.

Pirmąjį ketvirtį, kuriame žaidė ir Jocytė, klaipėdietės laimėjo 22:21, palangiškei pelnius 19 taškų.

Antrajame ketvirtyje žalgirietės pasinaudojo tuo, jog uostamiesčio ekipos lyderė negalėjo žaisti bei persvėrė rezultatą – 32:30.

Vis dėlto, kaip paaiškėjo vėliau, pirmoje mačo dalyje įgytas kauniečių pranašumas buvo per mažas – dominavimą pratęsusi J. Jocytė prieš lemiamą ketvirtį Dianos Anužienės auklėtinėms sukrovė dviženklę persvarą – 53:40.

Paskutinėje dvikovos atkarpoje Linos Dambrauskaitės treniruojamai ekipai nepavyko priartėti iki vienženklio skirtumo ir Knašiaus KM iškovojo užtikrintą pergalę – 65:54.

Nesulaikomai žaidusi Jocytė nugalėtojoms per 27 minutes surinko 34 taškus, atkovojo 17 kamuolių bei išprovokavo 11 varžovių pražangų.

Vienintelė dviženklį taškų skaičių žalgiriečių ekipoje surinko Eglė Kisarauskaitė. Kaunietė įmetė 12 taškų bei atkovojo 4 kamuolius.

KM Žalgiris I: E. Kisarauskaitė 12 (5/13 dvit.), B. Bulotaitė 7 (2/13 dvit., 5 klaid., 5 blok.), M. Kisarauskaitė (2/15 dvit., 13 atk. kam.) ir A. Šukevičiūtė po 6.

Knašiaus KM: J. Jocytė 34 (8/18 dvit., 12/13 baud., 17 atk. kam., 11 išpr. praž.), K. Budajeva 13 (3/12 dvit.), E. Budajeva 8 (2/12 dvit.).

Gabija Jokubonytė (Panevėžio KKSC)

Eva Pernavaitė (Utenos DSC)

Brigita Bulotaitė (KM Žalgiris I)

Karina Budajeva (Knašiaus KM)

Justė Jocytė (Knašiaus KM)

LIDL – MKL U14 mergaičių čempionato rungtynėse dėl 3-iosios vietos virė tikra drama, o pergalę šventė ir bronzos medaliais pasidabino Utenos DSC ekipa, kuri 69:68 (16:9, 20:19, 16:17, 17:23) palaužė Panevėžio KKSC – KK Liepa krepšininkes.

Dvikovos pradžia didelės intrigos nežadėjo ir Eglės Žygelytės auklėtinės greitai įgijo dviženklę persvarą (32:18), o dar trečiojo kėlinio viduryje užtikrintai pirmavo – 46:34.

Ilonos Rimšienės auklėtinės laimėjo atkarpą 11:2 (45:48), tačiau prieš lemiamą ketvirtį dar buvo besivejančių vaidmenyje – 45:52.

37-ąją mačo minutę Austėja Rauckytė sumažino Panevėžio ekipos atsilikimą iki dviejų taškų (61:63), tačiau tuomet uteniškės pelnė penkis taškus be atsako (68:61) ir paliko Aukštaitijos komandai dvi minutes išsigelbėti.

Prasidėjus finalinei rungtynių minutei ta pati Rauckytė sumažino atsilikimą iki trijų taškų (65:68), tačiau, likus 4 sekundėms iki dvikovos pabaigos, Eva Pernavaitė įmetė vieną baudos metimą ir Utenos DSC tapo nebepavejama (69:65). Rauckytės pataikytas tritaškis mačo baigties nepakeitė – 68:69.

Nugalėtojas į pergalę atvedė Pernavaitės ir Gelijos Bartaškaitės tandemas. Pirmoji pelnė 31 tašką, atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau 15 kartų suklydo. Bartaškaitė surinko 20 taškų, atkovojo tiek pat kamuolių ir 8 sykus suklydo.

Panevėžiečių ekipoje išsiskyrė Rauckytė, pelniusi 26 taškus. Krepšininkė taip pat atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tiek pat kartų suklydo bei 7 sykius perėmė kamuolį.

Panevėžio KKSC: A. Rauckytė 26 (10/22 dvit., 3/8 baud., 6 rez. perd., 6 kld., 7 per. kam.), G. Jusytė 10 (10 atk. kam.), G. Jokubonytė 9 (3/12 dvit.).

Utenos DSC: E. Pernavaitė 31 (10/18 dvit., 11/14 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 15 kld., 5 per. kam.), G. Bartaškaitė 20 (7/18 dvit., 6/6 baud., 20 atk. kam., 8 kld.), U. Steponėnaitė 7 (11 atk. kam.).