Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ LKL finalą pradėjo pergale namuose 79:64 kovoje su Vilniaus „Rytu“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1-0.

Fotogalerija

Kauniečiai šventė pergalę nepaisant to, jog sostinės ekipa atkovojo net 19 kamuolių puolime. Tuo metu žalgiriečiai nusiėmė 9 kamuolius po varžovų krepšiais.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Edgaras Ulanovas, kuris per aikštėje praleistas 28 minutes pelnė 10 taškų (1/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 9 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

Vilniečių ekipoje išsiskyrė 13 taškų pelnęs (4/7 dvit., 0/3 trit., 5/5 baud.), 5 rezultatyvius perdavimus atlikęs bei 18 naudingumo balų per 35 minutes surinkęs Arnas Butkevičius.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek „Žalgirio“, tiek „Ryto“ žaidėjų pasirodymus pirmajame finalo serijos mače Kaune.

„Žalgiris“

Edgaras Ulanovas – 9 balai
28 min., 10 tšk. (1/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), 9 atk. kam., 3 rez. perd., 20 naud. balų.

Nuotr. BNS

2017 metų LKL finalų MVP, atrodo, vėl įjungė aukštesnę pavarą lemiamoje sezono atkarpoje. Ulanovui nesisekė užbaigti metimų iš vidutinio nuotolio, bet jam puikiai pavyko kamšyti žalgiriečių skyles kovojant dėl kamuolių bei bausti varžovus tolimais metimais. Ulanovas taip pat atliko nemažai juodo darbo prižiūrėdamas tiek Bendžių, tiek Butkevičių.

Nate‘as Woltersas – 8,5 balo
19 min., 12 tšk. (3/4 dvit., 2/3 trit.), 4 rez. perd., 0 kld., 14 naud. balų.

Nuotr. BNS

Įžaidėjas puikiai įsijungė į žaidimą bei draskė vilniečių gynybą individualiais veiksmais. Vilniečių nelaimei, Woltersas ne tik puikiai žaidė 1 prieš 1, bet ir sėkmingai atakavo iš toli. Kai amerikietis pataiko iš toli, jis tampa sunkiai sustabdomu – tuo jau įsitikinome ne kartą šį sezoną.

Thomasas Walkupas – 8,5 balo
22 min., 8 tšk. (2/3 dvit., 4/4 baud.), 5 atk. kam., 3 rez. perd., 4 išpr. praž., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Walkupas dvikovoje nebuvo toks pastebimas kaip Ulanovas ar Woltersas, tačiau atliko daug nematomo darbo bei surinko 18 naudingumo balų. Walkupas kelis kartus puikiai sužaidė 1 prieš 1 bei gynyboje prisidėjo prie „Ryto“ perimetro žaidėjų atkirtimo nuo komandos.

Brandonas Daviesas – 8 balai
20 min., 11 tšk. (5/6 dvit., 1/2 baud.), 3 atk. kam., 2 kld., 12 naud. balų.

Nuotr. BNS

10
20
9
100%
2/2

Puolime Daviesas porą kartų pademonstravo įspūdingų klaidinančių judesių bei sėkmingai įveikė tiesioginius oponentus 1 prieš 1. Taip pat vidurio puolėjas užtikrintai išnaudojo situacijas, kai likdavo prieš žemesnį varžovų krepšininką. Vis dėlto Brandonas yra iš dalies atsakingas dėl didelio priešininkų atkovotų kamuolių skaičiaus puolime, o ir Arciomas Parachouskis galėjo pridaryti žymiai daugiau problemų, jei būtų pataikęs patogius metimus.

Marius Grigonis – 7,5 balo
25 min., 13 tšk. (2/4 dvit., 3/7 trit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Grigonis lyg viesulas pradėjo dvikovą bei, pasinaudojęs pasyvia D. J. Seeley gynyba, per kelias minutes savo sąskaitoje jau turėjo 10 taškų. Vis dėlto krepšininkas vėliau puolime aprimo, nors kelis kartus galėjo nubausti vilniečių zoninę gynybą tolimais metimais. Lietuvis padarė tris klaidas, o dvi iš jų buvo identiškos – Marius pašoko į orą su kamuoliu ir tik tada žiūrėjo, kam atlikti perdavimą, o tai pasibaigė prarastais kamuoliais.

Aaronas White'as – 7 balai
20 min., 8 tšk. (2/3 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 1 blk., 9 naud. balai.

Nuotr. BNS

Puolėjas galingai pradėjo dvikovą: iš pradžių blokavo Bendžiaus tolimą metimą, vėliau pats smeigė tritaškį, o pirmojo ketvirčio viduryje pakėlė „Žalgirio“ arenoje sėdinčius žiūrovus į viršų, kai greitoje atakoje galingai įkrovė kamuolį į krepšį. Vis dėlto vėliau Aaronas nepasinaudojo varžovų rizika prieš jį ant perimetro, o tai įnešė šiek tiek neužtikrintumo į krepšininko žaidimą. Gynyboje prieš Bendžių White'as atrodė solidžiausiai iš žalgiriečių.

Leo Westermannas – 7 balai
18 min., 9 tšk. (3/7 trit.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 1 kld., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Leo sėkmingai prižiūrėjo Needhamą, o pirmą kartą puolime prabilo 18-ąją mačo minutę, kai smeigė du tritaškius paeiliui. Vilniečiai sunkiai kontroliavo gynybą perimetre, o prancūzas galėjo juos nubausti ir daugiau nei 3 kartus, nes atakavo iš gerų padėčių. Gynėjas taip pat gerai organizavo žaidimą, o mačo pabaigoje su White'u pralinksmino susirinkusius žiūrovus efektingu žemė-oras epizodu.

Antanas Kavaliauskas – 5,5 balo
17 min., 2 tšk. (1/2 dvit.), 2 atk. kam., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Kavaliauskas puolime iniciatyvos nesiėmė, bet gavęs kamuolį ant ūselio užtikrintai įveikė varžovų gynybą. Savoje aikštės pusėje vidurio puolėjas iš pradžių pikenrole kelis kartus suvėlavo, tačiau po pertraukos Kavaliausko stepoutas veikė geriau.

Artūras Milaknis – 5 balai
22 min., 6 tšk. (1/3 trit., 3/3 baud.), 1 blk., 5 naud. balai.

Nuotr. D. Lukšta

Milaknis turėjo problemų gynyboje ne tik su Butkevičiumi, bet kartą jį individualiais veiksmais nesunkiai 1 prieš 1 įveikė ir Margiris Normantas. Snaiperis dvikovą pradėjo tritaškiu greitoje atakoje, tačiau po to prametė abu tolimus šūvius iš patogių padėčių.

Deonas Thompsonas – 1 balas
5 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 1 atk. kam., 3 praž., -2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Tai neabejotinai buvo blogiausios amerikiečio rungtynės nuo to laiko, kai puolėjas pradėjo daugiau laiko praleisti ant parketo „Žalgiryje“. Thompsonas tik pasirodęs aikštėje tris iš eilės atakas nespėjo gynyboje su Bendžiumi, o vėliau, jau žaisdamas vidurio puolėjo pozicijoje, du kartus paeiliui neatitvėrė gynyboje Martyno Echodo, kol galiausiai jį nustūmė ir užsidirbo pražangą.

„Rytas“

Arnas Butkevičius – 8,5 balo
35 min., 13 tšk. (4/7 dvit., 0/3 trit., 5/5 baud.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam., 5 išpr. praž., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Net ir didžiausi Butkevičiaus skeptikai po pirmųjų rungtynių su „Žalgiriu“ turėtų nulenkti galvą prieš puolėją. Lietuvis buvo pastebimas visose aikštelės vietose ir nors kelis kartus įlipo į medį, tačiau jo sustabdyti nesugebėjo net ir Eurolygos „Top 8“ komanda. Kauniečių gynybą lengvino tai, jog Arnas nesugebėjo pataikyti iš distancijos, tačiau jo prasiveržimai palei galinę liniją, neįtikėtini perdavimai ir reidai per visą aikštę su kamuoliu pridarė problemų žalgiriečiams. Butkevičius neabejotinai žaidžia geriausią krepšinį savo karjeroje.

Eimantas Bendžius – 8 balai
35 min., 9 tšk. (1/3 dvit., 2/6 trit., 1/1 baud.), 8 atk. kam., 3 rez. perd., 5 išpr. praž., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Eimantas dvikovoje turėjo daug erdvės improvizacijoms ir tai jam daryti neblogai sekėsi. Nors snaiperis ir nepataikė kelių metimų iš patogių padėčių, tačiau prasiveržimais sukūrė laisvų erdvių komandos draugams. Prieš rungtynes buvo manoma, kad Bendžiui bus sunku gynyboje prieš varžovų aukštaūgius, tačiau 207 cm ūgio krepšininkas patikimai tvarkėsi.

Martynas Echodas – 8 balai
15 min., 10 tšk. (5/7 dvit., 0/1 baud.), 9 atk. kam., 1 blk., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Echodas puikiai rollino ir baudė varžovus pikenrole. Lietuvis taip pat sėkmingai kovojo dėl kamuolių, tačiau gynyboje turėjo problemų su Daviesu. Tikėtina, jog rungtynėse Vilniuje Martyną penkete bus galima išvysti kartu su Parachouskiu.

Arciomas Parachouskis – 7 balai
25 min., 14 tšk. (6/10 dvit., 2/5 baud.), 8 atk. kam., 1 blk., 16 naud. balų.

Nuotr. BNS

Nors baltarusis ir buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas, tačiau jo pasirodymas pirmoje dvikovos dalyje buvo slogus. Parachouskis gerai užsiimdavo padėtis puolime, tačiau nesugebėdavo sėkmingai užbaigti atakų iš itin patogių padėčių. Po pertraukos Arciomas jau atrodė labiau užtikrintas ir susirinko savo taškus. Gynyboje vidurio puolėjas kartais būdavo priverstas išsikeisti, o likęs perimetre su gynėju Parachouskis yra itin pažeidžiamas.

Margiris Normantas – 5,5 balo
11 min., 5 tšk. (1/3 dvit., 1/4 trit.), 1 atk. kam., 1 kld., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Pliki skaičiai tikrai neatspindi Margirio žaidimo pirmadienio vakarą, o tai patvirtina ir faktas, kad kelis kartus gynėjas buvo tiesiog pakištas komandos draugų, kai turėjo atlikti metimus paskutinėmis atakos laiko sekundėmis. Trečiajame kėlinyje Normantas davė teigiamą impulsą komandai, kai drąsiai smeigė tritaškį iš kampo, o vėliau 1 prieš 1 apžaidė Milaknį.

Deividas Sirvydis – 5 balai
7 min., 2 tšk. (1/1 dvit.), 1 kld., 2 praž. -1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Deividas buvo išleistas į aikštę ketvirtajame kėlinyje, kai rungtynių likimas buvo praktiškai aiškus, todėl jaunuolio pasirodymą objektyviai įvertinti yra sunku. Vis dėlto gynėjas ant parketo nesutriko ir greitai pelnė taškus po driblingo. Žinoma, per tas minutes atsiskleidė ir tai, kodėl Dainius Adomaitis atkrintamosiose ne itin pasitiki Sirvydžiu – problemos gynyboje, kur labiau patyrę varžovai naudojasi savo fiziškumu.

Mindaugas Girdžiūnas – 4,5 balo
11 min., 5 tšk. (1/3 dvit., 1/3 trit.), -1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Girdžiūnas rungtynėse pataikė du sudėtingus metimus, tačiau jo žaidimas įspūdžio tikrai nedarė. Mindaugas strigo prieš priešininkų aukštesnius perimetro žaidėjus bei dažnai perlaikydavo kamuolį.

Derekas Needhamas – 4 balai
29 min., 3 tšk. (0/3 dvit., 1/4 trit.), 4 rez. perd., 1 kld., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

„Žalgirio“ gynėjai taip apsunkino Needhamo gyvenimą, kad šis buvo sunkiai atpažįstamas. Krepšininkas ne tik, kad prastai organizavo žaidimą bei perlaikė kamuolį, bet ir nepataikė savo metimų iš patogių padėčių. Vilniuje sostinės ekipai reikės gerokai solidesnio įžaidėjo pasirodymo.

Rokas Stipčevičius – 3 balai
14 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 1/4 trit.), 2 atk. kam., 1 rez. perd., 1 kld., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Tai nebuvo tas Stipčevičius, kuris vasario mėnesį vienas nusprendė Karaliaus Mindaugo taurės likimą. Kroatui nesiklijavo žaidimas nei įžaidėjo, nei atakuojančio gynėjo pozicijose, o vienintelius savo taškus jis pelnė paskutinėmis mačo sekundėmis.

D.J. Seeley – 1 balas
16 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit.), 2 rez. perd., 2 kld., -1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Neaišku, kiek Seeley trukdo žaisti čiurnos trauma, tačiau jo pasirodymas Kaune buvo tragiškas. Gynėjas savoje aikštės pusėje vis kliūdavo už žalgiriečių užtvarų, o už tai būdavo nubaustas Grigonio. Puolime D. J. taip pat atrodė pasyvus ir neužtikrintas. Reikia tikėtis, jog Vilniuje amerikietis galės žaisti ir žaisti taip, kaip geriausiai moka, nes tai yra didžiausias sostinės klubo rezervas finalo serijoje.

2019-05-30
-2
viki
Edgarai , pasilik Lietuvoje !!! ☺
2019-05-29
Olialia
Na matosi ka proteguoja sitas portalas su savo vertinimais dviem toteliem inkaram, garsiai vadindamas talentais :) apgailetinai atrodes nba zvaigzde gauna pliusini ivertinima. Uz ka ? Uz tai kad jaunas ? Idomiau atrodo suzaistos minutes, idomu kas pas ryta begs 3-iose rungtynese, nebent trenerio taupomas DJ :))) Bulba pompa gauna dukart per aikstele perbeges. Tai kad rytas atsikovojo tiek kamuoliu (ir dar is ju nekazka nuveike) manau buvo Saro plano dalis, svarbiausia buvo neduoti isimetyti plytininkams.
2019-05-29
-1
Kenedis
Bet Butkevicius tai mldc. Jau senai jis smyruoja Lietuvos krepsinyje, o pasirodo jam dar tik 26 ir siuo metu jis zaidzia geriausia karjeros krepsini. Tai turetu testis dar bent minimum 3-4 metus, tad tikiuosi jis Ryto nepaliks ir pades skinti ateities pergales kitame sezone.
2019-05-29
+3
Aha
Kodel tu Arnui blogo linki? Jam jau laikas kilt i aukstesni lygi, o tu nori, kad jis toj pacioj vietoj sedetu be jokiu perspektyvu kazka daugiau pasiekt ir uzsidirbt padorius pinigus.
2019-05-29
+4
Kenedis
Kai basketnews dave balsuot kas bus bus finalu MVP, tai balsavau Ulanovas. Jis tiesiog issauna tokiu metu. Neveltui si apdovanojima jau yra laimejes pries tai keleta kartu kituose turnyruose.
2019-05-29
+2
Ryto puse grajokų minusiniais efais vistiek dar padorius ivertinimus gauna. Kaip Milas su 6pts 5effo gali gaut mažesnį įvertinimą už Normantą, kuris su -3effo ir pataikymu tragišku :D