Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ LKL finalo serijos antrosiose rungtynėse Vilniuje 85:67 nepaliko jokių vilčių vietos „Rytui“ ir atsidūrė per žingsnį nuo čempionų titulo – 2-0.

Fotogalerija

Kauniečiai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą ir užtikrintai kontroliavo mačo eigą iki dvikovos pabaigos.

Žalgiriečius į priekį vedė 16 taškų surinkęs Edgaras Ulanovas. Įdomu, jog visi puolėjo pelnyti taškai buvo įmesti per pirmąjį ketvirtį. Ulanovas taip pat atkovojo 6 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

Šeimininkus į priekį vedė po 14 taškų įmetę Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek „Ryto“, tiek „Žalgirio“ žaidėjų pasirodymus antrajame finalo serijos mače Vilniuje.


„Rytas“

Arnas Butkevičius – 8 balai
31 min., 14 tšk. (2/6 dvit., 2/2 trit., 4/6 baud.), 6 atk. kam., 4 kld., 7 išpr. praž., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Dvikovos pradžioje Arnas puolime kelis kartus perskubėjo, o ir visų rungtynių metu jo žaidime netrūko klaidų. Vis dėlto, gavęs šiek tiek laisvės, Butkevičius puikiai ja naudojosi bei provokavo varžovų pražangas. Sostinės ekipos lyderis taip pat nustebino rizikavusius kauniečius dviem taikliais tritaškiais iš aikštės kampo. Puolėjas yra neabejotinas vilniečių lyderis finalo serijoje.


Mindaugas Girdžiūnas – 7,5 balo
24 min., 14 tšk. (2/5 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), 3 rez. perd., 16 naud. balų.

Nuotr. BNS

Mindaugas puikiai pasinaudojo D. J. Seeley netektimi ir buvo pavojingiausias „Ryto“ perimetro žaidėjas. Kai kitiems gynėjams sunkiai sekėsi kurti atakas, Girdžiūnas sugebėjo rinkti taškus individualiais veiksmais bei pataikė kelis sudėtingus metimus. Vis dėlto lietuviui gynyboje buvo sunku prieš aukštesnius už save oponentus.


Martynas Echodas – 7 balai
20 min., 11 tšk. (4/8 dvit., 3/4 baud.), 3 atk. kam., 2 per. kam., 12 naud. balų.

Nuotr. BNS

Martynas sužaidė dar vienas solidžias rungtynes. Vidurio puolėjas daugiausiai sau progų susikuria žaisdamas pikenrolą, kai po užtvaros sugeba greitai rollinti po krepšiu. Vis dėlto Vilniuje Echodas neišnaudojo kelių puikių progų, o po krepšininko netikslių metimų nusivylimo neslėpė ir vyriausiasis sostinės ekipos treneris Dainius Adomaitis.


Arciomas Parachouskis – 5,5 balo
23 min., 9 tšk. (3/8 dvit., 3/4 baud.), 5 atk. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Rungtynių žaidėjas

Taškai
15
Naudingumas
24
Baudų metimai
60%
3/5
Dvitaškiai
75%
3/4

Baltarusis dvikovą pradėjo aktyviai ir iš pirmųjų 13 vilniečių taškų surinko 6, tačiau vėliau vidurio puolėjas priminė tik savo paties šešėlį. Kaip ir pirmoje dvikovoje Kaune Parachouskis neišnaudojo daug gerų progų pelnyti taškus, o gynyboje tapo silpnąja grandimi, kuria naudojosi tiek Daviesas, tiek „Žalgirio“ gynėjai.


Margiris Normantas – 5 balai
9 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 1/2 trit.), 1 rez. perd., 3 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/V.Aleksandravičius

Sunku didžiąją sezono dalį praleidus ant atsarginių žaidėjų suolelio žaisti svarbiomis minutėmis finalo serijoje, tačiau Normantas aikštėje tikrai vaizdo negadina. Gynėjas atlieka neblogą darbą savoje aikštės pusėje ir nors puolime krepšininkas dar didelės naudos neduoda, pataikė tritaškį antrose rungtynėse paeiliui, o tai jau yra paspirtis ilgo atsarginių žaidėjų suolelio neturinčiai sostinės ekipai.


Derekas Needhamas – 4 balai
28 min., 5 tšk. (0/5 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), 4 rez. perd., 4 kld., 3 per. kam., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Dar vienas itin blankus atakų organizatoriaus pasirodymas. Amerikiečiui kartais pavykdavo individualiais veiksmais susikurti progas metimams, tačiau jų užbaigimas buvo tragiškas. Organizuojant atakas Needhamas dažnai perlaiko kamuolį, todėl vilniečių atakos būna statiškos.


Deividas Sirvydis – 4 balai
14 min., 2 tšk. (2/2 baud.), 1 atk. kam., 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Gynėjas dvikovą pradėjo starto penkete ir iškart ryžtingai prasiveržęs išprovokavo varžovų pražangą, tačiau vėliau puolime buvo nepastebimas. Savoje aikštės pusėje Sirvydžiui buvo patikėta prižiūrėti White'ą ir žalgiriečių puolėjas nuo rungtynių pradžios naudojosi silpna lietuvio gynyba. Akivaizdu, kad norėdamas žaisti aukštesniame lygyje, Deividas privalo pagerinti tiek asmeninės, tiek komandinės gynybos įgūdžius.


Eimantas Bendžius – 3 balai
31 min., 4 tšk. (1/1 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 1 atk. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Bendžius aikštėje praleido net 31 minutę, tačiau buvo visiškai nepastebimas, o pirmąjį ir vienintelį savo tritaškį išmetė trečiojo kėlinio pabaigoje. Gynyboje puolėjas taip pat neatrodė solidžiai ir yra labiausiai atsakingas už 16 Ulanovo pelnytų taškų pirmajame kėlinyje.


Rokas Stipčevičius – 2 balai
17 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/2 trit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Stipčevičiaus žaidimą finalo serijoje puikiai iliustravo situacija, kai krepšininkas, žaisdamas 2 prieš 2, pametė kamuolį, o bandydamas išgelbėti ataką demonstratyviai krito ir už tokius aktorinius sugebėjimus buvo nubaustas technine pražanga. Kroatas žadėjo neleisti kauniečiams šeimininkauti Vilniuje, tačiau jo skuboti sprendimai puolime prisidėjo prie to, kad „Žalgiris“ jaustųsi šeimininkais sostinėje.


„Žalgiris“

Edgaras Ulanovas – 9 balai
29 min., 16 tšk. (4/5 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), 6 atk. kam., 16 naud. balų.

Nuotr. BNS

Ulanovui užteko vieno kėlinio, kad taptų rezultatyviausiu mačo žaidėju, o būtent jo pasirodymas pirmajame ketvirtyje labiausiai ir prisidėjo prie užtikrintos „Žalgirio“ pergalės. Edgaras mačo pradžioje prieš Bendžių darė, ką norėjo, tiek veidu, tiek nugara į krepšį. Vėliau vilniečių rizika ant perimetro pasiteisino, tačiau puolėjas puikų žaidimą perkėlė į kitą aikštės pusę, kur stipriai prisidėjo prie Bendžiaus prasto pasirodymo.


Brandonas Daviesas – 9 balai
19 min., 13 tšk. (3/4 dvit., 7/8 baud.), 3 atk. kam., 16 naud. balų.

Nuotr. BNS

Atrodo, jog Vilniaus ekipoje tiesiog nėra žmogaus, kuris galėtų sustabdyti Daviesą. Amerikietis puikiai jaučiasi žaisdamas veidu į krepšį prieš lėtesnį už save Parachouskį, o Echodui trūksta fizinės jėgos, kad pristabdytų žalgirietį arčiau krepšio.


Marius Grigonis – 8,5 balo
26 min., 13 tšk. (4/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 2 rez. perd., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Grigonis šį kartą negavo tiek progų išmesti kamuolį iš trijų taškų zonos, kiek pirmajame susitikime (7), tačiau baudė vilniečius kitais ginklais. Žalgirietis naudojosi savo ūgio pranašumu prieš varžovų gynėjus bei rinko taškus prasiveržimais ir metimais iš vidutinio nuotolio.


Aaronas White'as – 8 balai
17 min., 12 tšk. (3/3 dvit., 2/3 trit., 1/2 baud.), 3 atk. kam., 16 naud. balų.

Nuotr. BNS

Amerikietis energingai pradėjo rungtynes ir puolime naudojosi savo pranašumais prieš Sirvydį. Vilniečiai prieš White'ą gynyboje aklai rizikavo, tačiau tai nepasiteisino, nes puolėjas varžovus nubaudė dviem tolimais metimais.


Leo Westermannas – 7,5 balo
18 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 1/4 trit.), 6 rez. perd., 0 kld., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Šį kartą „Ryto“ gynyba geriau prižiūrėjo Leo ant perimetro, tačiau prancūzas puikiai organizavo atakas ir laikė visas žaidimo vadeles savo rankose. Gynyboje Westermannas kvailai prasižengė prieš Girdžiūną paskutinę atakos sekundę, tačiau daugiau grubių klaidų nedarė ir prisidėjo prie varžovų įžaidėjų atkirtimo nuo likusios komandos.


Nate‘as Woltersas – 7 balai
18 min., 8 tšk. (4/6 dvit.), 4 atk. kam., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Sostinės ekipoje nelabai yra žaidėjas, galintis sustabdyti Woltersą, žaidžiantį 1 prieš 1. Amerikietis rungtynėse naudojosi vilniečių suteiktomis erdvėmis, o greitose atakose jautėsi kaip žuvis vandeny. Mačo pabaigoje žalgirietis šiek tiek sutriko prieš varžovų zoninį spaudimą, tačiau tai įtakos rungtynių baigčiai nebeturėjo.


Deonas Thompsonas – 6,5 balo
18 min., 4 tšk. (1/3 dvit., 2/2 baud.), 5 atk. kam., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Gynyboje puikiai prižiūrėjęs Bendžių, Thompsonas reabilitavosi po rungtynių Kaune. Puolime amerikietis galėjo susirinkti daugiau taškų, tačiau pritrūko užtikrintumo, žaidžiant prieš fiziškai silpnesnius oponentus.


Thomasas Walkupas – 6 balai
19 min., 8 tšk. (1/3 dvit., 2/3 trit.), 2 rez. perd., 4 kld., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Prieš amerikietį vilniečiai rizikavo ir ta rizika pasiteisino mačo pradžioje, kai žalgirietis visiškai laisvas nepataikė iš vidutinio nuotolio bei po to dar porą kartų sudvejojo būdamas su kamuoliu, tačiau vėliau Walkupas „Rytą“ baudė dviem tritaškiais. Vis dėlto puolime gynėjui ne viskas klijavosi ir jis mačą baigė su 4 klaidomis. Gynyboje įsiminė epizodas, kai Thomasas neleido Girdžiūnui priimti kamuolio ir ataka baigėsi šeimininkų klaida.


Antanas Kavaliauskas – 4 balai
10 min., 2 tšk. (1/1 dvit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 4 praž., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Asmeninėje gynyboje Kavaliauskas puikiai gali atstovėti tiek prieš Parachouskį, tiek prieš Echodą, tačiau, kai varžovai žaidžia pikenrolą, žalgirietis po stepouto dažnai nespėja grįžti į baudos aikštelę. Puolime Antanas turi savo funkcijas ir iniciatyvos nesiima, tačiau Vilniuje spėjo suklysti 3 kartus, o tai būtų per daug klaidų net ir įžaidėjui, aikštėje išbuvusiam 10 minučių.


Artūras Milaknis – 3 balai
21 min., 6 tšk. (1/4 trit., 3/3 baud.), 3 atk. kam., 3 kld., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Finalo serijoje Milaknis neblizga, o tai atspindi tik 2 pataikyti tolimi metimai iš 7 bandymų. Svarbiausia, jog tiek Kaune, tiek Vilniuje snaiperis daugumą metimų išmetė iš patogių padėčių. Sostinėje Milas pirmuosius taškus iš žaidimo pelnė tik 40-ąją minutę, o gynyboje turėjo rimtų problemų, prižiūrint Butkevičių.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (17)
Anonimas
ROKAS NARAS ICHTIANDRAS STIPCEVICIUS
2019-05-31
+1
Atsakyti
Aš tik tokį trumpą pastebėjimą norėčiau pasakyt.. Dar tuo laiku kai buratino nosis buvo komandoj, rytas turėjo pajėgią sudėtį, žalgiris buvo eurolygoj gan prastose pozicijose, dar tuo metu išvysdavom kažkiek intrigos. Bet ir tai tuo nebūčiau užtikrintas, nes nuo 11/12 metų sezono pastoviai 4-0; 4-1 žalgirio naudai. O kur dar sezonas, kai po buratino pabėgimo į rusyną žalgiris atsinaujinimo procesą pradėjo ir skolų atidavinėjimą, kai Motiejūnas atėjo traukt komandą iš dugno, net ir tada žalgiris rytą paliko lkle su bronza, nors sudėtį ryškiai tuo metu laikraštis turėjo pajėgesnę. Taigi per tą visą laiką, mes, sirgaliai išlaukėm, ir dabar turim žalgirį kaip vieną iš eurolygos pajėgiausių komandų, atstovaujančių visą Lietuvą, su nuostabia organizacija ir aiškia vizija, o rytas atvirkščiai, tik smunka žemėn ir surenka visas europos atliekas. Leist rytui dalyvaut eurolygoj - būtų nuodėmė, nes su tokiais žaidėjais ir tokia vadovybe, ir dar, tokiu treneriu būtų konkretus fiasko. Darussafaka laimėjo eurocupą, bet buvo patrankų mėsa, laikraštis per belarusą vos įšoko į top8, ir ten žinoma nieko nepadarė. Tai įsivaizduokim kas būtų stipriausioj europos lygoj, jeigu mes įleistume tą pajuoką. Išvada tokia, kad žalgiris užaugo trim galvom aukščiau už rytą, ir yra šiuo metu viena labiausiai vertinamų organizacijų Europoj, todėl rytfaniam patarčiau nebelygint jų raudonos spalvos komandos, su profesionalumo pavyzdžiu rodančia organizacija.
2019-05-31
+4
Atsakyti
..
Prašyčiau išvardinti bent 3 komandas kurios yra vertesnės būti kitą sezoną Eurolygoje be Unics ir Loko ir ispanų komandų nes Eurolyga pranešė, kad 5 Ispanijos komandos kitą sezoną Eurolygoje nebus. Taip pat darusafaka turėjo ženkliai geresnę sudėti ir trenerį tame sezone kai laimėjo Eurocup\'ą, o šiame sezone nieko padoraus nesurinko. Jeigu rytas papultu į Eurolyga tai ir sudėtį galima būtu rinkti kitą nes bet kuriuo atveju reikėtų surinkti ir minimum 5 mln. biudžėtą, o su nemažai žaidėju baigias sutartys po sezono. Ryto šis sezonas lyginant su ankstesniais sakyčiau labai solidus, nors buvu daug nesusipratimų bet patekimas tarp top 8 Eurocupe ir KMT taure yra tikrai padarus rezultatas žinant, kad beveik visą sezoną nežaidė pagrindis įžaidėjas + sezono gale dingęs/traumuotas ir kitas komandos lyderis Seeley. Sutinku, kad šiai dienai rytas yra ne žalgirio lygio komanda, bet tą įtakoja ir komandų biudžetai, Žalgirio yra daugiau nei dvigubai didesnis tai savaime aišku, kad ir komandų pajėgumai skirsis. Nors ir su mažesniu biudžetu rytas sugebėjo 2 KMT taures laimėti, nors žalgirio fanai sakys, kad niekam neįdomi ta taurė.
2019-05-31
-2
Atsakyti
Anonimas
haha puikiai parasyta apie stipceviciaus pasirodyma! :D siemenso seimininkas
2019-05-31
+4
Atsakyti
Vidmantas
Kaip galima nepastebėti "naujo talento" Echodo manierų? Jau senokai matėsi kažkoks daugumos teisėjų palankumas jam. Argi galima nepatebėt jo manierų? Atlekia į savo(?) poziciją - ir trenkia pečiu tą pačią poziciją užiėmuiam kiotam žaidėjui. Teisėjai - nulis dėmesio. Kodėl taip? Galdikas - kodėl nepaviešino šito bjauraus atvejo? Juk dėl to buvo net diskvalifikuotas? Gal kovotojai ir nejaučia kiekvieno atskiro konkretaus "kontakto"?...
2019-05-31
+12
Atsakyti
Na
Absoliuti paranoja. Atidziai ziurejau abejas rungtynes. Jokio nesvaraus zaidimo is Echodo puses nemaciau. Tu turbut pats nezaides krepsinio, jei kiekviena kontaktini veiksma ivardini kaip nesvaru zaidima. Paziurek kaip zaidzia toks Kavaliauskas - kiekvienoj dvikovoj baudos aiksteleje stumia/stukteli varzovui i sona, nugara ar dar kazkur. Ar tai ir yra nesvarus zaidimas? Jokiu budu ne, tai viso labo fizinis/kontaktinis krepsinis, lygiai taip zaidzia Echodas, lygiai taip pat zaidzia Jankunas( kai nera traumuotas )
2019-05-31
-1
Atsakyti
Rytas žaidė, lyginant su Žalgiriu, kokia nors antra, o gal net trečia sudėtim - tesiog meisškumas ne tas.
2019-05-31
-8
Atsakyti
Anonimas
manau kad Butkeviciui laikas i Zalgiri.zaidzia efektyviai,turi gera suoli,darbstus vyrukas,jau ne vieta pas raudonuju...
2019-05-31
-7
Atsakyti
alio
kad nieko gero is to butkeviciaus,driblingas lievas,nugara nemoka zaisti,indvidualiai nulinis,metimas prastas...h..kam jo reikia jei turi zalgiris ulanova....
2019-05-31
+11
Atsakyti
Tenka pripažinti, kad Milui kaip ir Jankiui laikas į pensiją.
2019-05-31
+14
Atsakyti
Fanas
Janki i Kavaliausko vieta kaip rotacijos aukstaugi, o Kavaliauskui reiktu padekoti uz 3 metus Zalgiryje.
2019-05-31
+7
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Kauno Žalgiris
Vilniaus Rytas
55%
37/67
Metimai iš žaidimo
38%
23/60
36
Atkovoti kamuoliai
32
30
Rezultatyvūs perdavimai
12
7
Perimti kamuoliai
5
73%
8/11
Baudų metimai
75%
6/8
16
Pražangos
18

Rungtynių žaidėjai

Edgaras  Ulanovas
15 PTS
5/7 FG
3/5 FT
Martynas  Echodas
17 PTS
7/11 FG
3/3 FT
Brandon  Davies
6 REB
4 DREB
2 OREB
Artsiom  Parakhouski
6 REB
3 DREB
3 OREB
Nate  Wolters
8 AS
0 TO
15 MIN
Vilniaus Rytas
Keli žaidėjai
4 AS
Edgaras  Ulanovas
24 EFF
75% 2P%
67% 3P%
Martynas  Echodas
21 EFF
64% 2P%
- 3P%