Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ trečiosiose „Betsafe – LKL“ finalo serijos rungtynėse 92:54 pervažiavo Vilniaus „Rytą“ ir tapo lygos čempionu devintąjį kartą paeliui.

Fotogalerija

Nuo mačo pradžių smaginęsi šeimininkai dominavo visose statistikos kategorijose, o „Žalgirio“ arenoje susirinkę sirgaliai švęsti LKL titulą pradėjo jau antrajame kėlinyje.

Žalgiriečių ekipoje net 6 krepšininkai surinko dviženklį efektyvumo balų skaičių, o naudingiausiai žaidęs Edgaras Ulanovas per 26 minutes pelnė 15 taškų, išprovokavo 7 varžovų pražangas, surinko 24 naudingumo balus ir yra realiausias pretendentas tapti finalo MVP.

Vilniečių ekipoje ryškiau pasirodė tik vidurio puolėjai – Martynas Echodas ir Arciomas Parachouskis. Pirmasis surinko 17 taškų ir 21 naudingumo balą, antrasis – 14 taškų ir 19 efektyvumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek kauniečių, tiek vilniečių pasirodymus paskutinėse sezono rungtynėse.


„Žalgiris“

Edgaras Ulanovas – 10 balų
26 min., 15 tšk. (3/4 dvit., 2/3 trit., 3/5 baud.), 3 rez.perd., 7 išpr. praž., 24 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Visiškas finalo MVP. Edgaras dominavo nuo pirmųjų iki paskutiniųjų serijos rungtynių išnaudodamas tiek savo pranašumus ant ūselio, tiek bausdamas varžovus už riziką ant perimetro. Šioje dvikovoje puolėjas ir visiškai uždarė Arną Butkevičių.


Nate‘as Woltersas – 10 balų
15 min., 8 tšk. (1/1 dvit., 2/2 trit.), 8 rez. perd., 17 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Apie Woltersą galbūt nebuvo tiek daug šnekama serijos metu, tačiau amerikietis puikiai atliko savo darbą. Vilniečių krepšininkai buvo bejėgiai stabdydami gynėją 1 prieš 1, o jei rizikuodavo ant perimetro, žalgirietis juos žudydavo tolimais metimais. Taip pat Nate'as dar kartą įrodė, kaip puikiai jaučiasi greitajame puolime, kur susirinko didžiąją dalį rezultatyvių perdavimų.


Deonas Thompsonas – 10 balų
17 min., 10 tšk. (5/5 dvit., 0/1 baud.), 2 atk. kam., 14 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Deono pirmasis išėjimas buvo labai galingas, padėjęs pamatus „Žalgirio“ triuškinamam pranašumui. Amerikietis terorizavo varžovų gynybą tiek iš baudos aikštelės, tiek metimais iš vidutinio nuotolio. Gynyboje krepšininkas taip pat buvo sunkiai įveikiama siena baudos aikštelėje.


Brandonas Daviesas – 9,5 balo
19 min., 13 tšk. (6/11 dvit., 1/1 baud.), 6 atk. kam., 4 rez. perd., 17 naud. balų.

Nuotr. BNS

Rungtynių žaidėjas

Taškai
15
Naudingumas
24
Baudų metimai
60%
3/5
Dvitaškiai
75%
3/4

Amerikietis paskutines rungtynes „Žalgirio“ gretose pradėjo nervingai ir porą kartų iš eilės atsimušė į Parachouskio gynybinę sieną. Vis dėlto vėliau Brandonas įsivažiavo ir baudė lėtesnį už save baltarusį metimais iš vidutinio nuotolio bei puikiai nusimetinėjo kamuolį komandos draugams. Gynyboje vidurio puolėjas kelis kartus pralaimėjo mikrodvikovas Parachouskiui, tačiau puikiai jautėsi komandinėje gynyboje, kur būdavo laiku ir vietoje.


Aaronas White'as – 9 balai
19 min., 13 tšk. (4/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 17 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Kaip ir Daviesas, White'as veikiausiai paskutines savo rungtynes „Žalgiryje“ pradėjo nesėkmingai bei iš pradžių buvo apdovanotas bloku, o vėliau prasižengė prieš iš toli atakuojantį Bendžių. Vis dėlto, pradėjus kauniečiams bėgti, atsirado daugiau erdvių ir skraidyti mėgstančiam Aaronui, kuris ne kartą džiugino žalgiriečių fanus efektingais dėjimais.


Thomasas Walkupas – 8 balai
14 min., 7 tšk. (2/4 dvit., 1/3 trit.), 4 rez. perd., 6 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Walkupas aikštėje išbuvo vos 14 minučių, tačiau per jas atliko daug juodo darbo gynyboje bei prisidėjo prie to, jog „Ryto“ gynėjai būtų visiškai atkirsti nuo komandos. Puolime amerikietis buvo sunkiai sugaudomas situacijose 1 prieš 1. Vilniečiai akivaizdžiai rizikavo ant perimetro, kas šiek tiek išmušė iš vėžių žalgirietį, tačiau ir jis kartą įmetė iš toli.


Leo Westermannas – 7,5 balo
17 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 1/2 trit.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 2 kld., 9 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Leo dvikovą pradėjo pirmuoju savo pataikytu dvitaškiu finalo serijoje, o vėliau užtikrintai kontroliavo rungtynių tempą. Šioje dvikovoje buvo pora skubotų prancūzo sprendimų, tačiau didelių priekaištų Šarūnas Jasikevičius aikštės generolui tikrai negali turėti.


Antanas Kavaliauskas – 7 balai
12 min., 6 tšk. (2/2 dvit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Tai buvo solidžiausios Antano rungtynės finalo serijoje. Nors gynyboje centras ir turėjo problemų su tiesioginiais oponentais, puolime savo darbą atliko nepriekaištingai ir realizavo visas susikurtas progas.


Marius Grigonis – 6 balai
22 min., 8 tšk. (1/4 dvit., 2/4 trit.), 4 praž., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Marius dvikovoje greitai prisirinko asmeninių pražangų ir tai jį šiek tiek išmušė iš ritmo. Gynėjas sužaidė blankesnes rungtynes, lyginant su pirmosiomis dvejomis, tačiau šeštadienį jo didesnės pagalbos ir neprireikė, o dabar jis gali džiaugtis pirmuoju karjeroje iškovotu LKL titulu.


Artūras Milaknis – 5 balai
21 min., 3 tšk. (1/3 trit.), 4 atk. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Tai nebuvo Artūro serija. Nė vienose finalo rungtynėse snaiperis neparodė savo sugebėjimų, tačiau jo buvimas aikštėje suteikė daugiau laisvės komandos draugams.

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje pasirodė ir Rokas Jokubaitis su Eriku Venskumi. Vis dėlto jų pasirodymo objektyviai įvertinti negalime, nes mačo baigtis jau buvo aiški.


„Rytas“

Martynas Echodas – 7,5 balo
27 min., 17 tšk. (7/11 dvit., 3/3 baud.), 5 atk. kam., 3 kld., 6 išpr. praž., 21 naud. balas.

Nuotr. BNS

Nors didžiąją dalį taškų Echodas pelnė jau esant aiškiam rungtynių laimėtojui, pirmoje mačo dalyje netrūko gerų epizodų ir lietuvis kelis kartus užtikrintai sužaidė arčiau krepšio. Taip pat Martynas drąsiai jautėsi atakuodamas iš vidutinio nuotolio. Gynyboje krepšininkui dar trūksta raumenų stumdytis su tokiais pajėgiais aukštaūgiais kaip Thompsonas ar Daviesas.


Arciomas Parachouskis – 7 balai
27 min., 14 tšk. (6/10 dvit., 2/2 baud.), 6 atk. kam., 19 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Žalgiriečiai naudojosi baltarusio lėtumu gynyboje, tačiau Parachouskis sugebėjo išnaudoti savo pranašumus puldamas. Jei Arciomas būtų realizavęs savo metimus praėjusiose serijos rungtynėse taip, kaip šiandien, „Rytas“ tikrai būtų pralaimėjęs bent vieną mačą vienženkliu skirtumu.


Einaras Tubutis – 5 balai
13 min., 4 tšk. (2/2 dvit., 0/1 trit.), 2 atk. kam., 2 blk., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Einaras į aikštę žengė pirmoje mačo dalyje ir gavo tikrų finalo minučių, o tai krepšininkui turėtų padėti ateityje. Aukštaūgis turi ilgas galūnes, o tai jam padėjo porą kartų gynyboje, kai buvo blokuoti žalgiriečių metimai. Vis dėlto 20-mečiui dar reikia priaugti „Ryto“ marškinėlius. Tiek tikrąja to žodžio prasme, tiek perkeltine.


Rokas Stipčevičius – 4,5 balo
19 min., 4 tšk. (2/2 dvit., 0/1 trit.), 3 rez. perd., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Kroatas šį kartą neatliko tiek skubotų sprendimų, kiek praėjusiuose mačuose, tačiau tai galėjo būti ir dėl to, jog šį kartą jis visai nesiėmė atsakomybės ant savęs ir aikštėje buvo sunkiai pastebimas.


Derekas Needhamas – 4 balai
26 min., 10 tšk. (2/4 dvit., 2/7 trit.), 4 rez. perd., 5 kld., 3 per. kam., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Šioje serijoje tiek pats amerikietis, tiek klubo vadovai turėjo suprasti, jog žaisti prieš Eurolygos komandą Needhamui – per aukštas lygis. Krepšininkas visoje serijoje susidūrė su žaidimo organizavimo problemomis, o savo stipriąja puse, gebėjimu pačiam užbaigti atakas, nepasinaudojo. Šiose rungtynėse gynėją galima pagirti nebent už tai, jog jis nenuleido rankų, kai rezultatas jau buvo daugiau nei aiškus, bei mačo pabaigoje pataikė du tritaškius paeiliui.


Arnas Butkevičius – 3 balai
23 min., 2 tšk. (1/5 dvit., 0/3 trit.), 4 atk. kam., -2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Šiame mače buvo galima įsitikinti, kiek atkrintamųjų „Rytas“ yra priklausomas nuo Butkevičiaus. Puolėjui rungtynės nesiklijavo nuo pradžių, o jo agresija buvo nepanaši į tą, kurią jis demonstravo pirmuose dviejuose susitikimuose.


Margiris Normantas – 2 balai
13 min., 0 tšk. (0/2 trit.), 1 blk., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Krepšininkui ši finalo serija buvo gera patirtis, kuri turėtų pasitarnauti ateityje. Šiame mače krepšininkas nieko nenuveikė puolime, o gynyboje kelis kartus praleido Walkupą.


Eimantas Bendžius – 2 balai
13 min., 4 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit., 1/3 baud.), 1 atk. kam., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Bendžius prieš šį mačą turėjo sveikatos problemų, o tai matėsi tiek iš jo minučių skaičiaus, tiek iš dviejų pramestų baudos metimų. Daugiau jo pasirodymą finalinėse rungtynėse Kaune sunku komentuoti, nes jo aikštėje tiesiog nesimatė.


Deividas Sirvydis – 2 balai
22 min., 0 tšk. (0/2 dvit., 0/3 trit.), 2 atk. kam., 4 rez. perd., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Dvikovą Sirvydis pradėjo drąsiai, tačiau prasiveržęs neužbaigė metimo stipriąja kaire ranka. Vėliau gynėjas tiesiog švaistė tritaškius pro šalį, o gynyboje negalėjo nieko padaryti prieš Ulanovą. 


Mindaugas Girdžiūnas – 2 balai
14 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/2 trit.), -2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Krepšininkui pavyko blykstelėti antrosiose finalo serijos rungtynėse ir dėl to jis užsitarnavo vietą startiniame penkete, tačiau paskutinėje dvikovoje aikštėje jis prisitaikė prie didžiosios dalies komandos draugų ir naudos vilniečiams nenešė. Gynėjas strigo žalgiriečių gynybos gniaužtuose bei perlaikęs kamuolį būdavo priverstas atakuoti iš nepatogių padėčių.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (15)
Builys
Paaiškinkit man Basketnews... Kaip Bendžius pelnė 4tšk. kai pagal jus..neįmetė nei vieno dvitaškio ir nei vieno tritaškio ir tik vieną baudą. Tai tas baudos metimas 4tšk. vertės buvo?
2019-06-02
-5
Atsakyti
Anonimas
Pamatei klaida ir ka tai tavo gyvenime pakeicia? neaiskiai siaip kazkas parasyta? pasikeicia vertinimas ar kokios problemos?

siaip aciu bnews uz tokias izvalgas, isivaizduoju kad nera lengva vertinti zaidejus ypac tokiuose grajuose kur viskas aisku po 1kekl
2019-06-02
-4
Atsakyti
Kam is viso
Reikia vertinti salia Zalgirieciu tuos nevykelius rito zaidejus.
2019-06-02
+4
Atsakyti
R
Žalgiris!!!
2019-06-02
-3
Atsakyti
Klaudidze
Sveiki. Noriu padėkoti už įžvalgas ir vertinimus susidarant bendrą vaizdą, mat rungtynes tik epizodiškai stebėjau būdamas vestuvėse.

Tačiau, noriu, kad atkreiptumėte dėmesį į debilišką/išgalvotą/niekur nematytatą/absurdišką/atstumiantį vertinimą naudojant skalę su "kableliu". blet, nx kablelis??? Arba darai skalę 20\'tirs balų arba parašyk, kad žingsnis yra 0,5 balo.

žodžiu matematikai mane supras 27,87%
2019-06-01
-9
Atsakyti
Klaudidze
20\'ties (taisytina klavos klaida).

Visiškam durniui noriu pasakyti, kad 4,5 yra lygiai 9-devyni dvidešimties balų sistemoje. Nes dabar 4,5 neaišku ar gali būti 4,3 arba 1,567883 ir pnš.
2019-06-01
-11
Atsakyti
Anonimas
VILNIAUS RYTAS JEEP

kito sezono nauja sudetis-

C - Artiom Parachouvski

C- Elmedin Kikanovic (Monaco)

C- Martynas Echodas

PF- Luke Sikma (Alba)

PF- Saulius Kulvietis (Lietkabelis)

SF- Arnas Butkevičius

SF- Eimantas Bendžius

SG- Alex Renfroe (Partizan)

SG- Mindaugas Girdžiūnas

SG- Deividas Sirvydis

PG- Peyton Siva (Alba)

PG- Chris Crameris

PG- Žygimantas Janavičius (Prienai).

14- Norbertas Giga
2019-06-01
-13
Atsakyti
Tadas
siaip nieko ipatingo bet ir tokios bomzai nesugebes ipirkti manau
2019-06-02
+6
Atsakyti
fanas
Su tokiu rezultatu vertinimas turėtų būti gana paprastas. Žalgirio žaidėjų vertinimas - nesvarbu. Ryto žaidėjai - kiekvienam po 1 balą. Kitaip nelabai pavyksta paaiškinti, kokiu būdu susidaro 40 taškų skirtumas.
2019-06-01
+9
Atsakyti
Vakaro klausimas
O kas ivertins eiliniu apsisikeliu Ambrazeviciaus bei Babrausko spejimus finalui?
2019-06-01
+23
Atsakyti
Penktadienis13
Įvertins tie, kurie jais patikėjo ir pastatė Topsporte. Sutiks kur gatvėj ir pridubasins. O kitiems kaip ir px
2019-06-01
+2
Atsakyti
Nutraukt kontrakta
Su ulanovu arba sumazinti alga 5 kartus. Pties ryta suzaide lwbonini ir tokiau pis prota, aciu, nereikia uz tokius pinigus.
2019-06-01
Atsakyti
djgafferKLP
Baikit tyciotis is raudonos parodijos bei jos fanu. As suprantu kad jie prie to iprate, bet gal galima truputi maziau? Aciu.
2019-06-01
+5
Atsakyti
Penktadienis13
Yra teisybės tavo žodžiuose, tas pats Butkevičius iš principo buvo po Echodo mažiausiai primyžęs kelnes, arė ir puolime ir gynyboj. Puolime tai biski nesisekė, bet tokį balą jam duoti nėra sąžininga mačius rungtynes.
2019-06-01
+6
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Kauno Žalgiris
Vilniaus Rytas
55%
37/67
Metimai iš žaidimo
38%
23/60
36
Atkovoti kamuoliai
32
30
Rezultatyvūs perdavimai
12
7
Perimti kamuoliai
5
118
Naudingumas
42
1
Blokuoti metimai
5

Rungtynių žaidėjai

Edgaras  Ulanovas
15 PTS
5/7 FG
3/5 FT
Martynas  Echodas
17 PTS
7/11 FG
3/3 FT
Brandon  Davies
6 REB
4 DREB
2 OREB
Artsiom  Parakhouski
6 REB
3 DREB
3 OREB
Nate  Wolters
8 AS
0 TO
15 MIN
Vilniaus Rytas
Keli žaidėjai
4 AS
Edgaras  Ulanovas
24 EFF
75% 2P%
67% 3P%
Martynas  Echodas
21 EFF
64% 2P%
- 3P%