• Saragosos „Tecnyconta“ namuose 76:69 nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ ir ketvirtfinalio seriją laimėjo 2-0

• Renaldas Seibutis prie pergalės pridėjo 9 taškus ir 15 naudingumo balų

• Gynėjo tritaškis, likus kiek mažiau nei 3 minutėms, padidino šeimininkų pranašumą iki 7 taškų

• Tadas Sedekerskis, kaip ir pirmajame mače, ant parketo nepasirodė

Renaldo Seibučio atstovaujama Saragosos „Tecnyconta“ pateikė sensaciją Ispanijos pirmenybėse.

Gimimo vieta: Palanga, Lietuva

Antrajame ketvirtfinalio mače „Tecnyconta“ namuose 76:69 (26:9, 12:24, 11:22, 27:14) patiesė Vitorijos „Baskonia“ ir seriją laimėjo sausu rezultatu 2-0.

Pusfinalyje „Tecnyconta“ susitiks su „Barcelonos“ ir Badalonos „Joventut“ poros nugalėtojais. Kol kas „Barca“ pirmauja 1-0, o antrasis serijos mačas vyks jau šį vakarą.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 4 minutėms, rezultatas buvo 58:58, o pagrindinis „Baskonia“ centras Vincentas Poirier užsidirbo nesportinę pražangą, kuri jam tapo penktąja asmenine ir jis buvo priverstas sėstis ant suolo.

Po maždaug trisdešimties sekundžių pražanga buvo užfiksuota ir prieš „Baskonia“ lyderį Tornikę Šengeliją, kuris buvo itin nepatenkintas sprendimu bei rodydamas savo krauju prasruvusią nosį palydėjo švilpuką ironiškais aplodismentais.

Tuo metu šeimininkai realizavo baudų metimus, o likus kiek mažiau nei 3 minutėms, Seibutis smeigė tritaškį besibaigiant 24 sekundžių laikmačiui ir „Tecnyconta“ pranašumas išaugo iki 7 taškų – 66:59.

Neilgai trukus Stanas Okoye pataikė dar vieną tolimą metimą, o Carlosas Alocenas pridėjo dvi baudas ir mačo nugalėtojas tapo aiškus – likus kiek daugiau nei minutei, „Tecnyconta“ pirmavo 71:62.

Seibutis per 29 minutes pelnė 9 taškus (2/3 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 2/2 baudos), atliko 3 rezultatyvius pardavimus, atkovojo du kamuolius, blokavo metimą, kartą suklydo ir surinko 15 naudingumo balų.

Pirmajame kėlinyje dominavę šeimininkai jį laimėjo daugiau nei užtikrintai – 26:9. Antrojo ketvirčio pradžioje Franas Vazquezas pataikė dvitaškį ir „Tecnyconta“ pranašumas tapo rekordinis (28:9).

Vis tik „Baskonia“ antrąjį kėlinį baigė laimėdama 24:10 ir dar prieš ilgąją pertrauką deficitą sumažino iki 5 taškų (33:38).

Po ilgosios pertraukos baskai tęsė dominavimą aikštelėje. Luca Vildoza pelnė taškus su pražanga, Shavonas Shieldsas pridėjo dvitaškį ir „Baskonia“ pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį – 40:38. Tuo metu Patricio Garino per paskutines 20 trečiojo kėlinio sekundžių atseikėjo du tritaškius ir svečiai ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdami 6 taškų persvarą (55:49).

Patekimas į pusfinalį – geriausias „Tecnyconta“ pasiekimas per pastaruosius šešis sezonus. 2012-13 m. sezone ekipa Ispanijos pirmenybėse užėmė trečiąją vietą ir tai yra geriausias pasiekimas klubo istorijoje. Tuo metu pastaruosius tris sezonus Saragosos ekipa finišavo 12-oje, 15-oje ir 16-oje pozicijose.

„Tecnyconta“: Nemanja Radovičius 16 (5/6 dvit.), Javieras Justizas 14 (5/6 dvit.), Stanas Okoye 10, Renaldas Seibutis 9.

„Baskonia“: Jaysonas Grangeris 14 (5/8 dvit.), Tornike Šengelija 12 (4/8 dvit.), Johannesas Voigtmannas 10.

Atrinkti (0) Visi (19)
Kai baskus voigtmannas ir poirreras paliks, kas tada? Shangelia tai one hit wonder buvo, kaip ir pangosas. Gaila komandos su tokia istorija, kad tokie priciudai vyksta. Kad milanas iskrito tai net pasijuokti noris, o baskai tai vargsai.

Kita sezona visiskai nauja gyneju grandi tures organizuot. Grangeriui jau laikas duot kelia Vildosai, shieldsa gal palikt. Visus kitus - lauk. Tures baskai atsidekot Huertuj uz tiek prakaito islieta, bet jau senukas nebepatempia, ir atvejis ne kaip Jankuno, kuris realiai kaip koks bardas labiau zalgiriui padeda, ne kaip zaidejas. Zodziu, next year.
2019-06-03
Dabar
Dabar isivaizduokit, kad NBA komandos po sezono NBA dar turetu suzaisti savo valstiju atkrintamosiose. Nemanau, kad joms tos valstiju atkrintamosios butu labai aktualios. Tai analogiska situacija ir su eurolyga bei nacionaliniais turnyrais - akivaizdus prioritetas yra eurolyga, o nacionaliniai turnyrai daug motyvacijos nesuteikia, ypac kai tos rungtynes turint eurolygos licenzija nieko nereiskia. Visiskai nenuostabu kad Baskonia pralose, netgi neesu tikras ar dejo daug pastangu laimeti nieko nelemiancias rungtynes.
2019-06-02
-14
Dabar
P.S. nemanau, kad eurolyga labai prasautu organizuodama dar daugiau rungtyniu bei suskirstydama komandas i konferencijas. Jau ir dabar tie nacionaliniai turnyrai daug ziurovu nepritraukia, o eurolygos varzybos beveik visada pilnos arenos. Tikrai nieko cia tokio, jei eurolygos komandos iseitu is nacionaliniu turnyru.
2019-06-02
-5
sedekerski reiktu zalgiriui priglaust, ir dar galbut kulboka
2019-06-02
-2
alio
tai kad tas sederskis net nevezi nepazaide....
2019-06-02
+3
Serbentautas
na Seibučiui sekasi. Su underdogais Darussafaka laimėjo Turkijos lygą, dabar ispanijoj rodo staigmenas.