• Mačo lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kurį svečiai laimėjo 37:21

• Nugalėtojams Kawhi Leonardas pelnė 36 taškus ir atkovojo 12 kamuolių

• Šeimininkams 28 taškus surinko Klay Thompsonas

• „Warriors“ vertėsi be traumuoto Kevino Duranto

Kawhi Leonardas vien per trečiąjį kėlinį surinko 17 taškų, o jo vedama Toronto „Raptors“ atsidūrė per žingsnį nuo NBA žiedų.

Fotogalerija

Ketvirtosiose NBA finalo rungtynėse Kanados ekipa išvykoje 105:92 (17:23, 25:23, 37:21, 26:25) palaužė čempionų titulą ginančią „Golden State Warriors“ ir serijoje iki keturių pergalių atitrūko į priekį – 3-1.

NBA finalų istorijoje iki šiol 34 kartus serijoje rezultatas buvo 1-3 ir tik vienintelis Klivlando „Cavaliers“ klubas išsikapstė iš tokios situacijos, kai 2016-aisiais 4-3 parbloškė „Warriors“.

Pirmoje mačo dalyje vyko atkakli kova ir po dviejų kėlinių šeimininkai turėjo trapią persvarą (46:42), tačiau rungtynių lūžis įvyko po pertraukos.

Likus penkioms minutėms iki trečiojo ketvirčio pabaigos, „Warriors“ dar buvo priekyje (61:59), tačiau svečiai kėlinį užbaigė laimėdami atkarpą 20:6 ir įgijo solidų pranašumą – 79:67.

Lemiamoje atkarpoje po penkių iš eilės Stepheno Curry taškų Steve'o Kerro auklėtiniams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki vienženklio (89:97), tačiau tuomet svečiai pelnė šešis taškus be atsako (103:89) ir užtikrintai šventė pergalę – 105:92.

Nicko Nurse'o auklėtinių pergalę šiek tiek apkartino epizodas ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai Shaunas Livingstonas prasiveržimo metu iš alkūnės trenkė Fredui VanVleetui, kuriam buvo išmuštas dantis ir jis po to nebegalėjo tęsti rungtynių. Gynėjas per 29 minutes spėjo pelnyti 8 taškus (1/4 dvit., 2/5 trit.) ir atlikti 6 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojus į priekį vedęs Leonardas per 41 minutę pelnė 36 taškus (6/13 dvit., 5/9 trit., 9/9 baud.) atkovojo 12 ir perėmė 4 kamuolius.

36
40
100%
9/9
56%
5/9

Svariai prie pergalės prisidėjo ir nuo suolo pakilęs Serge'as Ibaka, sužaidęs rezultatyviausias rungtynes šių metų atkrintamosiose. Puolėjas per 22 minutes pelnė 20 taškų (8/11 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.) bei atkovojo 4 kamuolius.

Šioje dvikovoje šeimininkų gretose į rikiuotę sugrįžo Klay Thompsonas ir Kevonas Looney, tačiau vis dar padėti negalėjo Kevinas Durantas.

Būtent Thompsonas buvo rezultatyviausias „Warriors“ gretose, surinkęs 28 taškus (5/8 dvit., 6/10 trit.) per 42 minutes.

Curry per 43 minutes pelnė 27 taškus (7/13 dvit., 2/9 trit., 7/8 baud.) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Tai nėra baigta. Žinoma, dabar nesijaučiame gerai. Mes esame buvę abiejose situacijose, todėl žinome, kad turime galimybę apversti seriją aukštyn kojomis“, – 2016-uosius prisiminė Curry.

Komandos šį sezoną „Oracle“ arenoje susitiko tris kartus ir visus sykius laimėjo „Raptors“. Iki šiol niekam nebuvo pavykę įveikti „Warriors“ jų tvirtovėje tris sykius paeiliui, kai ją treniruoja Kerras.

Penktosios finalo serijos rungtynės Toronte įvyks naktį iš pirmadienio į antradienį 4 val. Lietuvos laiku.

„Warriors“: Klay Thompsonas 28 (6/10 trit.), Stephenas Curry 27 (2/9 trit.), Draymondas Greenas (9 atk. kam., 12 rez. perd.) ir Kevonas Looney po 10.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 36 (5/9 trit., 9/9 baud., 12 atk. kam.), Serge'as Ibaka 20 (8/11 dvit.), Pascalis Siakamas 19, Kyle'as Lowry 10 (7 rez. perd.).

Fpiz-2
JV ar Gasolis tai cia +- . Gasolis gudresnis, geriau gintis moka, todel talentingesnej komandoj sustyguoja zaidima, o JV duoda daug sprogstamosios energijos, kurios ir taip yra Toronte. Esminiai Raptors progresai tai kad gavo auksciausio kalibro lyderi Kawhi ir kad Pascalis suzverejo. JV sustabarejes? - Toronte bilekas jo vietoj butu sustabarejes. Kiek metu turejo praeit, kad leistu Jonui prisidet prie ataku kurimo ar trapaka issimest? Dabar tik pradejo efektyvia patirti gaut Valanciunas, ka Gasolis pastoviai turejo :))
2019-06-09
+4
TDaY
Viskas ko reikejo, tai iskeisti reg. sezono didvyri ir playoffu inkara Dezika ir pasiimti centra gebanti atmesti kamuoli ir seip ne jega o galva zaidzianti. Genijus Masai Ujri yra. Lowry irgi stebina. Fiziskai matosi sedes ir taip nejuda kaip seniau, bet protingai zaidzia, puikiai valdo komanda. O gynyba pas ji visada gera buvo.
2019-06-08
+10
karma
Nėra ko verkti GSW dėl traumuotų žaidėjų. Tegul patys prisimena, kiek jie patys traumavo kitų komandų žaidėjų?!!

Štai ir atsisuko karma prieš juos... - pjauna tai, ką patys kitiems sėja...

(tiesa sakant, Keras pats žaidė su tokiu Rodmanu, prisižiūrėjo, - tai dabar ir savo komandoj tokiam pačiam "darbui" laiko Greeną, Livigstoną, ... ;)).
2019-06-08
+9
NBA
Nu ką gloryhunters tai kitais metais nebepalaikyset GSW lavonu? Duheliai esat. 😂
2019-06-08
+3
Zigmas
Tik leisiu jums priminti, kad Kawhi Leonard irgi zaidzia traumuotas. Taigi komandos lygios, net ir be duranto.
Dzo
va pluga all stara ismete ir rezultatauli ..
2019-06-08
-9
Westbrookas
Valančiūnas vistiek neblogesnis už Gasolį. Jūs rimtai galvojat, kad jei vietoj Gasolio būtų JV Raptors nepirmautų 3-1 ir nebūtu finale?
2019-06-08
+10
D.
Taip. Pasidomėk rimtomis analizėmis kokią įtaką daro puolimui ir gynybai Gasol, o kokią darė JV. Jv gynyboj visad tiek pat taškų prasileisdavo, ką įmesdavo. Pas Gasol visos pergalės prieš oponentus, tik Embiid, bet jis irgi atrodė serijoje prasčiau nei įprastai. Aikštės matymas, beretai atakis peasideda būtent nuo jo! Tritaškiai! Plius patirtis ir suvokimas kaip laimėt titulus! JV gavo savo vietą kur ir nusipelnė, Grizzlies. JV buvo sustabarėjęs žaidėjas, visiškai nedarantis naudos, o tik šiltai sėdėjo ir gavo algą. Marco įtaka nesulyginamai didesnė! Tik neišmanėliai komandinio krepšinio ir pavydoliai gali taip rašyt.
2019-06-08
-12
asas
Kur dabar tie snekoriai kad leo ir gasoilis sudu kruvos o valanciunas geriausias? :D :D :D :D 4:3 warriors ims bet jus lochai kas sake kad valanciunas gersnis uz gasoli
2019-06-08
-13
Nasa
Kad Warriors jau nėra ta beprotiškai taikliai ir daug metanti 3taškius, po truputį išgaruoja ta Klay Thompson/o ir S. Curry tritaškių magija kai užmėtydavo varžovus. Dabar GSW žaidžia arčiau įprasto krepšinio, va Houston/o Rockets mėto-žaidžia vos ne vien 3taškiais, bet nieko nepasiekia aukščiau. Tai kad pasikeitė Golden Golden State/sai jei kas atkreipė dėmesį.
2019-06-08
+2
D.
Ką čia ape GSW kalbėt. Toronto turi geriausią gynybą, geriausią žaidėją pasaulyje, jie šįmet 5:1 prieš Gsw. Tai tandencija ir Raptors yra stipresni. Deal with that