Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr.: Reuters – Scanpix

Toronto „Raptors“ trūksta vieno laimėjimo, kad pirmą kartą klubo istorijoje taptų NBA čempionais, o tai jie galės padaryti jau artėjančią naktį. Vis dėlto titulą ginantys Oklando „Golden State Warriors“ krepšininkai neketina anksčiau laiko iškelti baltos vėliavos.

„The Athletic“ žurnalistas Blake'as Murphy pateikia penkis pastebėjimus prieš penktąjį finalo serijos mačą Toronte.

Duranto potencialus sugrįžimas

Kevinas Durantas treniravosi su komanda sekmadienį ir tai yra jo didžiausias pasiekimas reabilitacijos metu. Ar puolėjas galės pasirodyti dvikovoje, paaiškės tik prieš jas. Vis dėlto, jei Durantas bus pasirengęs, tai automatiškai stipriai pakeis „Raptors“ požiūrį.

Didžiausias klausimas išlieka: „Kiek Durantas galėtų parodyti savo potencialo?“ Aišku yra tai, kad 30-metis po blauzdos traumos nebus pasirengęs 100 procentų. Tuo pačiu, jei Durantas jausis 80 procentų gerai, jis bus antras geriausias „Warriors“ žaidėjas. Puolėjas ir su 60 procentų savo viso potencialo būtų gera paspirtis Oklando klubo rotacijai, kuri šioje serijoje nėra gili.

Nuotr. AP – Scanpix

Durantas atimtų minutes iš ne pagrindinių komandos žaidėjų. „Warriors“ rotacija yra prasta, todėl Duranto prisijungimas stipriai sumažintų tokių žaidėjų minutes kaip Quinno Cooko, Alfonzo McKinnie ar Jono Jerebko.

Ką Durantas gali duoti, išlieka klausimas. Geriausioje savo formoje puolėjas yra elitinis žaidėjas puolime, galintis sužaisti 1 prieš 1 ar pataikyti metimą paskutinėmis sekundėmis.

Šių aspektų „Warriors“ pasigenda visoje serijoje. Taip pat puolėjas atvertų daugiau erdvių Klay Thompsonui ir Stephenui Curry, nes tai būtų dar vienas snaiperis aikštėje ir „Raptors“ neturėtų tiek daug galimybių rizikuoti prie perimetro.

Vis dėlto Durantas, nors ir sukuria daug problemų varžovams, supaprastina „Raptors“ gynybą. Prieš vieną geriausių individualių žaidėjų puolime Toronto ekipa automatiškai pastatys vieną geriausių individualių žaidėjų gynyboje Kawhi Leonardą.

„Warriors“ aikštėje ieškos mismatchų ir žiūrės, kiek „Raptors“ bus pasiruošę keistis gynyboje. Tai tikriausiai jie darys, kol nereikės keistis su įžaidėju. 

Kita vertus, „Raptors“ puldami gali patikrinti Duranto kondiciją. Su ne 100 procentu pasiruošusiu Thompsonu, Boguto ir Cousinso problemomis pikenrole bei Curry slėpimu gynyboje, šlubčiojantis Durantas paliktų daug pasirinkimų Kanados ekipai puolime.

Žinoma, jei bus nuspręsta leisti Durantui žaisti, reiškia jis bus pakankamai gerai pasiruošęs, tačiau vis tiek bus situacijų, kur jausis žaidimo praktikos trūkumas bei traumos padariniai. 

Nuotr. AP – Scanpix

Nicko Nurse'o auklėtiniai tikriausiai bandytų žaisti greitą krepšinį bei žiūrėtų, kaip Durantui sekasi susitvarkyti su aukštu tempu. „Warriors“ tikrai nesiryš visą laiką statyti gynyboje po traumos sugrįžtančio puolėjo prieš Leonardą.

Taigi, Duranto sugrįžimas būtų itin reikalingas Steve'o Kerro auklėtiniams. Kiek puolėjo žaidimas sustiprintų „Warriors“, paaiškėtų mačo metu ir atsižvelgiant į tai, kaip „Raptors“ sektųsi išnaudoti silpnąsias varžovų vietas gynyboje.

„Warriors“ rotacija centro pozicijoje

Kerro rotacija penktojo numerio pozicijoje tapo mįsle pastaruoju metu. Pirmajame finalo serijos mače starto penkete mačą pradėjo Jordanas Bellas, tačiau po to jo beveik nebematėme.

Praėjusias trejas rungtynes nuo jų pradžių žaidė DeMarcusas Cousinsas, bet jo pasirodymai buvo prasti (vid. 7 tšk., 5,6 atk. kam.). Jo kondicija neatrodo gerai ir gebėjimas pelnyti taškus neatsveria klaidų bei „Raptors“ atakavimo puolime.

Cousinsas tikriausiai vėl pradės dvikovą startiniame penkete, bet jo vaidmuo turėtų būti stipriai sumažintas.

Nuotr. Reuters – Scanpix

Ką galėtų pasiūlyti NBA čempionai šioje pozicijoje, nėra aišku. Rezultatai su Andrew Bogutu aikštėje yra geresni nei Kerras galėjo tikėtis, bet jam trūksta mobilumo pikenrolo gynyboje ar išsikeitus.

Kevonas Looney turi prastesnį puolimo/gynybos reitingą per 100 atakų už Bogutą ir Cousinsą, tačiau pagal kitus skaičius geriausiai tinka prie kitų starto penketo žaidėjų ir tikriausiai yra optimaliausias variantas šioje situacijoje.

„Warriors“ dažniausiai galėtų žaisti žemu penketu su Draymondu Greenu centro pozicijoje, tačiau tai sunkiai veiktų be Duranto dėl metikų ir ūgio trūkumo. Greenas serijoje centro pozicijoje žaidė vos penkias minutes ir šią atkarpą Kerro auklėtiniai pralaimėjo aštuoniais taškais.

Be Duranto centro pozicija išliks problema, o jei jis grįš, „Warriors“ turės galimybę aikštėje pademonstruoti geriausią savo puolimą.

VanVleetas prie Curry

Curry rezultatai finalo serijoje yra solidūs ir jis vidutiniškai pelno po 32,8 taško, nepaisant kritusio pataikymo iš toli, kuris siekia 35,7 procento. 

Snaiperio skaičiai puolime stipriai sumažėja, kai aikštėje būna Fredas VanVleetas, kuris „Raptors“ gynyboje įneša pasitikėjimo. Trečiajame ir ketvirtajame mačuose VanVleetas antrąją mačo dalį pradėjo vietoj Danny Greeno ir tai davė naudos.

VanVleetas kaip tiesioginis Curry gynėjas buvo 132 atakose ir tai yra beveik 40 procentų visų NBA čempionų snaiperio atakų. Per jas Curry pelnė 30 taškų ir pataikė 8 metimus iš 26. Tuo metu per likusias 205 atakas gynėjas įmetė 100 taškų, pataikydamas 29 metimus iš 62.

Nuotr. AP – Scanpix

„Raptors“ krepšininkas ne tik apriboja Curry veiksmus, bet ir pats puikiai atakuoja geru procentu iš žaidimo, sugebėdamas puikiai realizuoti metimus tik gavęs kamuolį.

Vis dėlto, kaip ne kartą jau minėta, Duranto žaidimas daug ką pakeistų. Tai reikštų, jog „Raptors“ aikštėje turėtų viena vieta mažiau, kur jaustųsi patogiai bei negalėtų drąsiai keistis ginamaisiais, o tai koreguotų ir gynybą prieš Curry.

Penketo atradimas

Netikėta statistika: Kyle'as Lowry ir Leonardas komandoje turi prasčiausią puolimo/gynybos reitingą per 100 atakų.

Tai mums paaiškina porą dalykų. Pirma, šis reitingas nėra visada tikslus ir reikia atsižvelgti į aplinkybes, nes tai tikrai nereiškia, kad be Leonardo ir Lowry „Raptors“ žaidžia geriau. Antra, šis reitingas pasako, jog Toronto klubo keitimai yra puikiai subalansuoti, jei mažiausias puolimo/gynybos reitingas yra +4,4 taško per 100 atakų, o didžiausias – +9.

Tuo metu „Warriors“ šioje serijoje dar neatrado tinkamos rotacijos.

Dažniausiai Kerras pirmąjį ir trečiąjį kėlinį užbaigia su Thompsonu, Curry ir ne startinio penketo žaidėjais aikštėje, o antrąjį bei ketvirtąjį pradeda su Thompsonu, Cousinsu ir ne startinio penketo žaidėjais.

Per ketverias rungtynes šias atkarpas „Raptors“ laimėjo bendra 26 taškų persvara ir šios minutės stipriai prisidėjo prie Toronto ekipos trijų pergalių.

Vėlgi, šią problemą galėtų išspręsti sugrįžęs Durantas, kuris galbūt priverstų Nurse'ą kitaip paskirstyti minutes Lowry ir Leonardui.

Išvada

„Raptors“ yra serijos favoritai ir pirmauja 3-1. Taip pat jie yra ir penktojo mačo favoritai. Jie išliks favoritai, jei ir pralaimės šiąnakt, turėdami dar du šansus. 

Vis dėlto, su teoriniu Duranto sveikatos pagerėjimu šeštajame mače „Oracle“ arenoje bei, pergalės atveju, išaugusiu „Warriors“ pasitikėjimu prieš lemiamą mačą, geriausios galimybės Toronto klubui yra laimėti būtent penktosiose rungtynėse.

Atsižvelgiant į komandų svyruojančias formas atkrintamosiose realiausia, jog „Raptors“ tai ir padarys. Jei nepadarys, mūsų laukia laukinė ir labai ilga savaitė.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (16)
Serbentautas
yay +6!!!
2019-06-11
+8
Atsakyti
Serbentautas
Tritaškiai 14-26 ir 3-19 :D
2019-06-11
-6
Atsakyti
Serbentautas
Leonardo ir Siakamo reidai gesinami dvigubinant-trigubinant. O tritaškiai nekrenta. Atrodo niekas Torontui nesiklijuoja. VanVleet dar pražangos prieš metantį nuo 3pts Curry.. Atrodo dar kamuolys gražiai juda su Lowry ir Gasol aikštėje, bet Marcas matosi jau patyngi greitai į gynybą grįžti. O visgi svarbiausios karjeros NBA rungtynės.
2019-06-11
Atsakyti
Jau niekuo nebereikes atsakyti , Durant daugiau finaluose nezais , bent siais metais . Atsinaujino trauma .
2019-06-11
+4
Atsakyti
Anonimas
per kur ziurit?
2019-06-11
-9
Atsakyti
Serbentautas
Sport1
2019-06-11
-6
Atsakyti
Serbentautas
Komentaroriai visiškai nemato kontakto kurį švilpia teisėjai. Arba serga už Ouklandą arba per pakartojimus žiūri į facebooką.
2019-06-11
-3
Atsakyti
Dainius
Durant susižeidė, dabar viskas ant RW pečių...
2019-06-11
+8
Atsakyti
Dainius
Ko JV neleidžia Casey?
2019-06-11
-1
Atsakyti
Dainiau
jautiesi paprikolinęs?
2019-06-11
-2
Atsakyti
Serbentautas
tą "užsivedusį" komentatorių tai prašau meskit lauk
2019-06-11
+1
Atsakyti
Kelintą kašis?
per sport1 rašo, kad kašis 02:30-05:00. bnews rašo, kad 04:00. Tai kelintą?
2019-06-10
-3
Atsakyti
Laikas parodyti savo galia kiausiniu skaldytojui ir per 50 minuciu surinkti bereiksmi 10 10 10 triple double .
2019-06-10
-10
Atsakyti
Atm
nekuom gws easy win
2019-06-10
+10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.