Nuotr.: AP, PA Pictures, Reuters – Scanpix
Nuotr. AP, PA Pictures, Reuters – Scanpix

Pasibaigus Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonui, gyvenimas stipriausioje pasaulio lygoje nesustoja ir jau penktadienį didžiausi planetos talentai tikėsis išgirsti savo pavardę Brukline vyksiančioje naujokų biržoje.

Tinklalapis „BasketNews.lt“, remiantis „The Athletic“ sudarytais krepšininkų profiliais, siūlo apžvelgti įdomiausius artėjančios NBA naujokų biržos talentus.

Sekou Doumbouya

Nuotr. FIBA

18-metis prancūzas gali tapti aukščiausiai pašauktu europiečiu šių metų biržoje. 206 cm ūgio puolėjas laikomas neblogu kūrėju bei universaliu krepšininku puolime, galinčiu rinkti taškus įvairiais būdais. Prancūzijos čempionate jo vidurkiai siekė 7,8 taško ir 3,3 atkovoto kamuolio per rungtynes, tačiau viena didžiausių Doumbouya savybių laikomas jo potencialas.

Prancūzui vis dar reikia gerinti pataikymą ir metimo techniką, pridedama, kad jam taip pat trūksta ir staigaus pirmojo žingsnio. Puolėjas kai kuriais atvejais pasiklysta gynyboje, pamesdamas savo žmogų, o puolime neretai priima rizikingus sprendimus, kurie pasibaigia klaidomis.

Užsimenama, jog Doumbouya dar metus gali pasilikti Europoje, kur galėtų pašlifuoti savo žaidimą, tačiau jam piešiama itin šviesi ateitis.

Darius Garlandas

Nuotr. AP-Scanpix

Žaidėjas – mįslė. Taip trumpai būtų galima apibūdinti Garlandą. 188 cm įžaidėjas pirmaisiais savo koledžo metais dėl patirtos menisko traumos sužaidė vos penkerias rungtynes, per kurias vidutiniškai rinko po 16,2 taško (53 proc. pataikymu), atkovojo po 3,8 kamuolio ir atliko po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

Nepaisant to, Garlandui prognozuojamas šaukimas pirmajame dešimtuke. 19-metis Įžaidėjas laikomas puikiai tinkančiu gynėju šiuolaikinei NBA, galinčiu kurti progas tiek sau, tiek kitiems, o jo demonstruojamas žaidimas jau dabar yra brandesnis už jo amžių.

Puiki kamuolio varymo technika, gebėjimas žaisti vienas prieš vieną ir keisti judėjimo greitį. Tai – keli iš daugelio komplimentų, kurių susilaukia Garlandas.

Tiesa, skautai tokį trumpą Garlando sezoną vertina gana atsargiai. Manoma, jog šaukti gynėją aukštu šaukimu yra rizikinga, nes jis negalėjo viso savęs parodyti viso sezono eigoje bei taip leisti susidaryti tikslesnį vaizdą. Dėmesį atkreipė ir jaunojo krepšininko klaidos. Nors imtis ir maža, Garlandas šį sezoną padarė daugiau klaidų (15) nei rezultatyvių perdavimų (13).

Goga Bitadzė

Nuotr. PA Pictures – Scanpix

Puikų sezoną Eurolygoje turėjęs gruzinas sezoną stipriausiame Europos krepšinio turnyre baigė vidutiniškai rinkdamas po 12,1 taško, atkovodamas po 6,3 kamuolio ir blokuodamas po 2,3 metimo.

Kaip ir įprasta daugumai europiečių, 19-metis gruzinas puikiai jaučiasi žaisdamas pikenrolą. Be to, Bitadzė puolime gali pasiūlyti taškus mismatcho situacijose, o puikus darbas kojomis leidžia laimėti didelį aikštelės plotą, kuris taip pat padeda susikurti progas metimams.

Vis dėlto, Bitadzės pikenrolo žaidime tikimasi, kad puolėjas pagerins aikštės matymą ir atliks daugiau perdavimų laisviems prie tritaškio linijos stovintiems komandos draugams. Gruzinas taip pat strigo prieš dvigubą gynybą, o galų gale Bitadzei nepalankūs buvo ir fiziškai stipresni varžovai, taigi jam taip pat reiks pagerinti ir šį aspektą.

Rui Hachimura

Nuotr. AP-Scanpix

203 cm ūgio ir 104 kilogramus sveriantis Hachimura sukurs istoriją – taps pirmuoju japonu NBA, pašauktu pirmajame rate. Jis pasižymi puikiu atletiškumu ir staigiu pirmuoju žingsniu. Nors metimo technikai reikia šiek tiek tobulinimo, tačiau ji įvardijama pakankamai solidžia bei perspektyvia. Tiesa, Hachimurai dar reikėtų pridėti ir metimą iš tritaškio zonos. Praėjusiame sezone jis tolimus metimus realizavo 42 proc. tikslumu, tačiau per rungtynes vidutiniškai išmesdavo tik po vieną tritaškį.

Spėjama, jog 21-erių Japonijos rinktinės puolėjas bus pasirinktas Šarlotės „Hornets“ klubo, kur puikiai tiktų komandos esančiai sudėčiai.

Carsenas Edwardsas

Nuotr. USA Today-Scanpix

Šiam krepšininkui prognozuojamas žemiausias šaukimas iš sąraše esančių žaidėjų ir itin realu, jog jis savo pavardę išgirs antrajame rate.

185 cm ūgio įžaidėjas gražiausiomis spalvomis sužibo Kovo beprotybės metu, kuomet per ketverias rungtynes vidutiniškai rinko net po 34,8 taško bei surengė du 42-iejų taškų pasirodymus.

Apskritai, jo sezono statistika siekė 24,5 taško (35,5 proc. tritaškių), 3,6 atkovoto kamuolio bei 2,9 rezultatyvaus perdavimo.

Trečią sezoną koledže užbaigęs ir jau 21-erių sulaukęs Edwardsas dėl gebėjimo realizuoti metimus tiek po driblingo, tiek iš eigos įvardijamas kaip vienas geriausių metikų visoje biržoje. Savo arsenale jis taip pat turi didelį greitį bei gebėjimą juo laviruoti – taip siekiant išmušti oponentus iš vėžių bei susikurti progas metimams.

Žinoma, būnant tokio ūgio Edwardsui neretai būna itin sunku gynyboje. Jo rolė „Purdue“ universitete buvo rinkti taškus, kas užgožė galimybę parodyti jo, kaip kūrėjo įgūdžius. Verta paminėti ir tai, jog „Purdue“ ekipoje jis išsimesdavo po 20 metimų, kas savotiškai leisdavo apšilti. NBA tokios prabangos Edwardsas neturės.

Vis dėlto Edwardsas turi potencialo tapti elitiniu metiku, o tokie krepšininkai NBA neprapuola.

Luka Šamaničius

Nuotr. FIBA

19-metis kroatas, sezoną praleidęs Liublianos „Olimpija“ gretose, į save patraukė ne bet ko, o 19-ą šaukimą turinčio San Antonijaus „Spurs“ klubo dėmesį. Puolėjas jau sudalyvavo parodomoje „Spurs“ treniruotėje ir gali tapti puikia detale prie gynėjų linijos, kurią sudarė Dejounte Murray, Derrickas White‘as ir Lonnie Walkeris.

Šamaničius yra vertinamas už savo aukštą krepšinio IQ bei judesių arsenalą. Prie jo stiprybių taip pat įvardijamas pataikymas iš distancijos, kuris ateityje turėtų tik gerėti, gebėjimas kurti žaidimą bei matyti aikštelę ir 208 cm siekiantis ūgis, kuris gali leisti žaisti bei gintis prieš kelias skirtingas pozicijas.

Tiesa, kroatui reikia sutvirtėti fiziškai, pagerinti darbą gynyboje (ypač blokuojant metimus) ir sumažinti klaidų skaičių.

Adrijos lygoje Šamaničius vidutiniškai per 15,4 minutės pelnydavo po 6,4 taško, atkovodavo po 3,3 kamuolio bei rinkdavo po 7,3 naudingumo balo.

Bolas Bolas

Legendinio Manute Bolo sūnus. Bolas, nors ir nepasiekė savo tėvo ūgio (231 cm), tačiau lyginant su kitais, kaip reikiant išstypo ir šiuo metu jo ūgis yra 218 cm. Kaip ir legendinis Bolas, jaunėlis yra liekno sudėjimo bei sveria 94 kilogramus.

Bolui šiuo metu prognozuojamas šaukimas pirmojo rato pabaigoje, tačiau pastaruoju metu apie jį sklando gan niūrios naujienos.

Visų pirma, sausio mėnesį jam buvo atlikta kairiojo navikinio kaulo operacija, kuri nėra geras signalas vien dėlto, jog Bolo ūgio krepšininkai sunkiai atsigauna po tokių traumų, o kai kuriais atvejais situacija pareikalauja ir papildomų operacijų.

Skautai taip pat kvestionuoja Bolo atsidavimą krepšiniui bei tai, kiek darbo jis ketina įdėti. Parodomojoje būsimų naujokų stovykloje Bolas atvyko beveik 13 kilogramų lieknesnis nei buvo Oregono universitete. Galbūt, patirta trauma penkis mėnesius neleido daryti jokios su sportu susijusios veiklos, tačiau bet kokiu atveju tai privertė kilstelėti skautų antakius.

Aikštelėje sudanietis taip pat silpnai atrodydavo pikenrolo gynyboje bei būdavo gan lengvai apstumdomas savo varžovų. Vis dėlto, vien ištiesus rankas, Bolo ūgis siekia 292 cm ir tai daro jį išskirtiniu krepšininku.

Dar prieš patirtą traumą Bolas vidutiniškai rinko po 21 tašką (52 proc. tritaškių), atkovojo 9,6 kamuolio ir blokavo po 2,7 metimo. Jeigu viskas klostysis geriausiu įmanomu keliu, Bolas gali tapti svarbiu startinio penketo žaidėju.

R.J. Barrettas

Nuotr. AFP – Scanpix

R.J. Barrettą televizijos ekranuose veikiausiai galėsime išvysti kiek anksčiau nei prasidės NBA sezonas, mat kanadietis turi visus šansus padėti savo šaliai pasaulio čempionate Kinijoje.

Atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto pozicijose žaisti galintis 201 cm ūgio Barrettas pasižymi puikiu metimu iš vidutinio nuotolio – NCAA jo dvitaškių taiklumas siekė 53 proc. Tiesa, krepšininkui reikės dirbti ties tritaškio zona, kurioje jo pataikymas tesiekė viso labo 31 proc.

Vis tik prastą pataikymą iš toli Barrettas kompensuodavo savo ūgio pranašumu mismatch situacijose, o greitas pirmasis žingsnis leisdavo susikurti progas reidams link krepšio.

Kanadietis taip pat susilaukdavo kritikos už sprendimų priėmimą ir užsimenama, jog jis išmeta nemažai neefektyvių metimų bei pridedama, kad jam reikėtų pagerinti prasiveržimą iš dešiniosios pusės.

Ja Morantas

Nuotr. AFP – Scanpix

Beveik neabejojama, jog Morantas taps antruoju šaukimu ir keliaus į Memfio „Grizzlies“ ekipą. Įžaidėjas pasižymi puikiu sprendimų priėmimu, geru driblingu, gebėjimu keisti greitį bei judėjimo kryptį.

19-metis taip pat giriamas už aikštelės matymą ir prognozuojama, jog būdamas naujoku jis gali būti tarp dešimties daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekančių krepšininkų visoje NBA.

Tiesa, 191 cm ūgio Morantas sveria viso labo 79 kilogramus, kas gali apsunkinti jo galimybes veržtis arčiau krepšio. Įžaidėjas taip pat gali pataikyti iš toli, tačiau pažymima, kad jo metimas yra gan lėtokas, užimantis laiko prisitaikant. Kaip bebūtų, praėjusiame sezone Morantas iš toli atakavo 36 proc. taiklumu.

Morantui neseniai buvo atlikta artroskopinė kelio procedūra, tačiau įtakos jo šaukimui tai neturės ir į aikštelę jis bus pasirengęs žengti po 3-4 savaičių.

Zionas Williamsonas

Nuotr. USA Today – Scanpix

Daugiausiai apkalbų ir dėmesio apie save susilaukęs naujokas. Itin daug dėmesio iš JAV žiniasklaidos sulaukęs Williamsonas jau dabar yra lyginamas su LeBronu Jamesu, o aplink jį yra išsirikiavęs ir būrys rėmėjų, norinčių sudaryti sutartis.

Vienintelis klausimas, ar Zionas pateisins taip keliamą šurmulį. Praėjusį sezoną po 22,6 taško metęs ir po 8,9 kamuolio atkovojęs bei įspūdingais fiziniais duomenimis garsėjantis Williamsonas savo unikalų atletiškumą gali sėkmingai išnaudoti kovoje dėl atšokusių ir perimtų kamuolių, metimų blokavimui ir, be abejo, drebinant lankus galingais dėjimais.

Tiesa, Williamsonui vis dar trūksta stabilaus metimo iš distancijos, kas šiuolaikiniam NBA puolėjui yra būtinybė. Taip pat atkreipiamas dėmesys, jog bandydamas perimti kamuolius 18-metis mėgsta ne laiku ir ne vietoje surizikuoti, taip prarasdamas poziciją besiginant bei palengvindamas darbą puolime esantiems varžovams. Kaip ir Barrettą, Williamsoną veikiausiai išvysime planetos pirmenybėse Kinijoje.

Williamsono įsiliejimas į NBA bus viena didžiausių artėjančių sezono intrigų, o Naujajame Orleane jo lauks visiškai po Anthony Daviso mainų pasikeitusi „Pelicans“ ekipa.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (10)
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
-11
Atsakyti
Nežinai kur rasti moterį, vieną naktį? Užeik į >>> www.Sexcoss.Com
2019-06-20
-2
Atsakyti
JZ
Nesipratau pagal ką sugalvojo čia žaidėjus atrinkt ir aprašyt. 3 top pickai, tada 10-20 pickai. Tai arba imt reikėjo pirmą 10, arba jau tada tikrai įdomiausius išrinkt. Nei Hunter, nei White, nei Redish nėra. Įdomiai...
2019-06-19
-4
Atsakyti
Anonimas
zenius tai atrodo kai koks antzmogis,tai cia turint tokia jega ,atletiskuma,kaip gali nebuti dominuojanti jega aikstelej kas toki gali sulaikyt kai verzias prie krepsio,cia bl tankas kazkoks
2019-06-18
+5
Atsakyti
...
užpisa kai ta ziona iskele. jau dabar paišo jam NOP komanda.. O pyst ir first Pick RJ kuris tikrai vertesnis, pervertintas yra zionas
2019-06-18
+3
Atsakyti
foxgee
nebespank lunatike. sitas jau pirmas 100%. visi kiti gali susideliot belekaip, bet Zionas bus pirmas.
2019-06-18
-11
Atsakyti
x
tvarkis čempionate tą Baretą Ulanovas pamatysit.
2019-06-18
-1
Atsakyti
Spectre
o kur Taco Fall?!!
2019-06-18
Atsakyti
pelicans labai daug laimejo po daviso mainu, sustiprino komanda neatpazystamai plius tiek saukimu gavo, williamsonas bus pagrindinis veidas,bet ir kompanija sone nebloga:)
2019-06-18
+9
Atsakyti
...
Bolas Bolas :DDDDDDD
2019-06-18
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.