Pirmąją pergalę po net 10 pralaimėjimų iš eilės šventė Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) debiutantė LCC tarptautinio universiteto komanda, tuo tarpu praėjusio sezono Europos ir LSKL čempionai VDU krepšininkai neatsilaikė prieš kitą Kauno komandą iš Lietuvos kūno kultūros akademijos.

LKKA netikėtai nugalėjo čempionus

Tik šešiese į rungtynes susirinkę Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai namuose rezultatu 76:73 (26:23, 17:20, 19:7, 14:23) nugalėjo be žalgiriečių, bet su profesionaliais krepšininkais rungtyniavusią praėjusio sezono čempionę Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandą.

Nuo pat dvikovos pradžios aikštelėje jautėsi įtampa. Pirmąją tarpusavio dvikovą 75:85 pralaimėję LKKA krepšininkai troško revanšo, todėl jau pirmajame kėlinuke įgijo kelių taškų pranašumą, kurį išlaikė beveik viso kėlinuko metu ir po pirmųjų 10 minučių pirmavo 26:23.

Antrajame kėlinuke vyravo apylygis žaidimas, pirmaujanti ekipa ne sykį keitėsi, o vienu metu VDU krepšininkai turėjo 6 taškų persvarą (41:35). Vis dėlto šeimininkai spurtavo 6:0 ir išlygino rezultatą, o po dviejų kėlinukų švieslentė rodė 43:43.

Po didžiosios pertraukos Vidmantas Užkuraitis pataikė tris tolimus metimus iš eilės, o susikaupę LKKA krepšininkai spurtavo 11:2 bei įgijo 9 taškų persvarą (54:45). Netrukus šeimininkai padidino pranašumą iki dviženklio, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 62:50.

Tačiau VDU krepšininkų deficitas negąsdino. Ketvirtą kėlinuką jie pradėjo 7 taškais be atsako ir sušvelnino atsilikimą iki 5 taškų (57:62). VDU auklėtiniams kelis sykius pavyko sumažinti atsilikimą iki 2 taškų, o paskutinėmis akimirkomis Povilo Šakinio dėjimas sumažino VDU atsilikimą iki minimumo (73:74). Bet prie baudų metimo linijos stojęs Paulius Beliavičiaus šaltakraujiškai sumetė baudos metimus ir užtvirtino LKKA pergalę 76:73.

LKKA: Vidmantas Užkuraitis 22 (tritaškiai 6/11, 7 atk.kam.), Paulius Kleiza 20 (tritaškiai 4/9), Mantas Bernatavičius 14 (13 atk.kam.), Paulius Beliavičius 13 (4 rez.perd., 7 kld.), Raimundas Danys 7 (6 atk.kam.).

VDU: Aidas Viskontas (5 atk.kam., 4 rez.perd., 6 kld.) ir Adas Juškevičius – po 14, Povilas Šakinis 13 (6 atk.kam., 4 rez.perd.), Gintaras Leonavičius 12 (8 atk.kam.), Povilas Butkevičius 9 (5 atk.kam.).

Po įspūdingos kovos Kaune pirmąją pergalę šventė LCC

LCC tarptautinio universiteto krepšininkai šventė pirmąją pergalę šį sezoną – panaikinę dviženklį deficitą, po atkaklios, nervingos ir intriguojančios kovos Kaune 90:84 (16:24, 24:21, 18:27, 32:12) nugalėjo be traumuoto vieno komandos lyderių Modesto Šidlausko žaidusią Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komandą.

Susitikimas prasidėjo apylygiai, abi komandos gana sėkmingai atakavo krepšį, tačiau pirmojo kėlinuko pabaigoje spurtavę šeimininkai susikrovė 8 taškų pranašumą – 24:16.

Antrajame kėlinuke skirtumas tarp komandų tapo dviženklis (28:18), o nuolat keisdamas krepšininkus LCC vyriausiasis treneris niekaip negalėjo rasti optimalaus penketuko. LŽŪU pranašumas buvo padidėjęs iki 15 taškų (37:22), bet po minutės pertraukėlės atkarpą 14:0 laimėję klaipėdiečiai sumažino atsilikimą iki minimumo (36:37), o kiek vėliau ir išlygino rezultatą – 40:40. Vis dėlto kėlinuką kauniečiai užbaigė dviem sėkmingom atakom ir ilsėtis išėjo pirmaudami 45:40.

Antrąją susitikimo pusę šeimininkai pradėjo spurtu 8:0 ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 53:42. Ryškiai šeimininkų gretose atrodė galingai sudėtas Arvydas Šikšnius, kuris ne tik pataikė du tritaškius, tačiau ir efektingai įkrovė kamuolį iš viršaus – 60:50.

Komandos tęsė rezultatyvų žaidimą, o LŽŪU auklėtiniai jautė pareigą atsidėkoti gausiai susirinkusiems sirgaliams – net ir nesudėtingose atakose šeimininkai stengėsi pelnyti taškus po gražių perdavimų arba galingų dėjimų.

Nepaisant atkaklios kovos, LŽŪU ekipa turėjo įtikinamą dviženklį pranašumą, kurį išlaikė iki kėlinuko pabaigos – 72:58.

Paskutinį kėlinuką pradėjo dvi sėkmingos LCC auklėtinių atakos, o po to tritaškis ir klaipėdiečių atsilikimas sumažėjo iki 9 taškų (65:74). Sužaidus penkias minutes Oumaras Seckas pelnė 2 taškus su Simono Skužinsko nesportine pražanga, o Antanas Montrimavičius pataikė iš toli ir svečių deficitas ištirpo iki 2 taškų – 78:80.

Intriga aikštelėje nemažėjo, o LŽŪU ekipą dar sykį ėmėsi gelbėti A.Šikšnius – jis pataikė tritaškį ir padidino šeimininkų atotrūkį iki 5 taškų (83:78), bet likus mažiau nei dviems minutėms Evaldo Lengvino tritaškis išlygino rezultatą 83:83.

Maža to, klaipėdiečiai dar ir persvėrė rezultatą savo naudai – pataisęs komandos draugo metimą du taškus pelnė Mohammadas Seckas, o po šeimininkų klaidos puolime – dvitaškį pridėjo kamuolį perėmęs E.Lengvinas. Likus žaisti 10 sekundžių Marius Gužauskis įmetė vieną baudos metimą, o svečiai atsakė – 3 taškais ir iškovojo pergalę 90:84.

Iškovoję pergalę LCC krepšininkai šventė tarsi laimėję aukso puodą – glėbiasčiavosi, sveikino trenerį ir laimingais veidais skubėjo į rūbinę.

LŽŪU: Arvydas Šikšnius 26 (tritaškiai 6/11, 6 atk.kam.), Arnas Lubys 18 (dvitaškiai 7/15, 4 atk.kam., 4 rez.perd., 4 per.kam., 4 kld.), Povilas Stasiulionis (tritaškiai 0/4, 6 atk.kam.), Marius Gužauskis 13 (9 atk.kam., 4 per.kam.).

LCC: Evaldas Lengvinas 22 (tritaškiai 5/6, 6 atk.kam., 5 kld.), Antanas Kontrimavičius 20 (7 atk.kam.), Mohammadas Seckas 15 (9 atk.kam.), Ibou Fallas ir Oumaras Seckas (11 atk.kam.) – po 10.

KTU svečiuose sutrypė VPU ekipą

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai svečiuose šventė užtikrintą pergalę 112:62 (25:14, 27:14, 27:19, 33:15), sutriuškinę Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) ekipą. Šeimininkų neišgelbėjo ir trečiajame kėlinyje prisijungę Vilniaus „Sakalų“ krepšininkai.

Rungtynės prasidėjo ne itin rezultatyviai, bet labai atkakliai. Tik sužaidus 4 minutes kauniečiams pasisekė šiek tiek atitrūkti (10:5). Persvarą KTU krepšininkai išlaikė iki pirmojo ketvirčio pabaigos. Nors pedagogai kelis kartus buvo priartėję, tačiau kėlinio pabaigoje svečiams pavyko susikrauti dviženklį pranašumą – 14:25.

Prie tokio rezultato stipriai prisidėjo techninę pražangą už ginčus su teisėju užsidirbęs vilnietis Aurimas Lukauskis. Beveik pusę taškų KTU komandai per pirmąsias 10 minučių surinko žalgirietis Vilmantas Dilys, tačiau jam žaidimas nesiklostė idealiai: puolėjas kelis kartus nepataikė iš patogių padėčių, o vieną jo ataką nutraukė varžovo blokas.

Sėkmingai rungtyniaujantys technologai antrajame ketvirtyje toliau didino atotrūkį, o šeimininkams nepavyko rasti vaistų prieš KTU puolimo mašiną. Sužaidus 5 minutes Kauno atstovai jau turėjo 16 taškų persvarą – 38:22. Likus 3 minutėms iki didžiosios pertraukos 9 taškus iš eilės pelnęs Rokas Ūzas padidino KTU persvarą iki 20 taškų (45:25), o po dviejų kėlinukų rezultatas buvo triuškinantis – 52:28.

"Sakalų" krepšininkai – Justas Sinica, Mindaugas Reminas, Justas Kaziliūnas ir Nerijus Strazdauskas – prie VPU ekipos prisijungė tik per didžiąją pertrauką.

Pastiprinimą šeimininkai pajautė labai greitai, nes J.Sinica jau pirmoje atakoje pataikė iš trijų taškų zonos. Kauniečių persvara ėmė tirpti, o jau minėtas J.Sinica vieną po kitos sėkmingai užbaiginėjo pedagogų atakas. Tačiau kėlinio pabaigoje atsitiesė ir svečiai. Vėl pradėję sėkmingai žaisti puolime KTU krepšininkai ne tik susigrąžino po dviejų ketvirčių turėtą pranašumą, bet ir ji dar labiau padidino – 79:47.

Paskutiniame ketvirtyje komandoms teliko išspręsti formalumus. VPU krepšininkai jau buvo praradę viltis kovoti dėl pergalės, o R.Ūzo ir V.Dilio vedami kauniečiai persvarą didino toliau. KTU krepšininkų veiduose dažniau buvo galima išvysti šypseną nei susikaupimą. Svečiai šventė pelnytą pergalę 112:62.

VPU: Janas Jurgo 20 (7 atk. kam., 6 kld.), Mantas Virbalas 12 (9 atk. kam.), Lukas Chmieliauskas 9, Justas Sinica 8, Giedrius Giedra 6.

KTU: Rokas Ūzas (tritaškiai 8/12, 7 atk. kam., 8 kld.) ir Vilmantas Dilys (11 atk. kam.) – po 34, Arminas Šaulys 11, Jonas Paužuolis 9, Vygantas Metelica 8 (11 atk. kam., 6 rez. perd., 6 per. kam.).

VGTU tik tris kėlinius atsilaikė prieš teisininkus

Tris kėlinius atkaklios kovos nestokojusiose rungtynėse Mykolo Romerio universiteto (MRU) komanda paskutinėje susitikimo dalyje pribloškė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkus ir iškovojo šeštąją pergalę - 104:77 (34:23, 20:23, 21:18, 29:13).

Situacijos kontrolę aikštėje nuo pirmųjų minučių perėmė teisės universiteto krepšininkai. Nieko nelaukdami MRU žaidėjai pribloškė varžovus taikliais metimais ir jau per pirmąsias 10 minučių įgijo pakankamai solidų pranašumą – 34:23.

Antrajame kėlinyje MRU sėkmingai išlaikė persvarą savo rankose, nors keliais taškais ji ir buvo sumažėjusi. Sužaidus 5 minutes teisininkai buvo priekyje kiek mažesniu skirtumu - 40:35. Prireikė dar kelių atakų ir pratęsę spurtą jie susigrąžino dviženklį 10 taškų pranašumą (45:35). Toliau didinti persvaros VGTU krepšininkai varžovams neleido, tačiau patiems artėti jiems irgi nesisekė. Teisininkai saugią persvarą savo rankose išlaikė iki didžiosios pertraukos – 54:46.

Galingu žaidimu MRU atstovai pradėjo ir trečiąją susitikimo dalį. Jie netruko susigrąžinti sau dviženklės persvaros per pirmąsias 2 kėlinio minutes – 62:48. Technikų atakos vis dažniau atsimušdavo į teisininkų gynybos sieną, o priešnuodžių  jų puolimui VGTU krepšininkams taip pat nesisekė rasti. MRU ekipos pranašumas tapo rekordiniu šiame mače ir tik visomis pastangomis ketvirčio pabaigoje technikai jį sumažino beveik per pusę (64:75).

Panašiu tempu kaip iki šiol prasidėjo ir lemiamas susitikimo kėlinys. Pauliaus Parachomiko tritaškis, komandos draugo užbaigta greita ataka bei galingas Arno Labucko dėjimas į krepšį padėjo varžovus vėl stumtelti atgal - 86:68. Po šio nokdauno VGTU prarado praktiškai visas galimybes atsitiesti ir pakeisti rungtynių eigą bei baigtį.

Pirmą kartą įgiję 20 taškų pranašumą MRU krepšininkai jau galėjo būti ramūs dėl pergalės ir jiems liko išspręsti vienintelę dilemą – ar pavyks įmesti šimtąjį tašką. Tačiau ir šis klausimas ilgai atviras nebuvo: du tritaškius iš eilės pataikė Alanas Dzeranovas, o netrukus sekęs tolimas A.Labucko šūvis padėjo komandai įžengti į triženklę taškų sumą. Per likusias kelias minutes teisininkai nesunkiai išlaikė pergalingą tempą - 104:77.

VGTU: Martynas Girnius 14 tšk., Tomas Lenkimas (6 atk. kam.), Domantas Bimba (9 atk. kam., 5 kld.) ir Mindaugas Norkus (8 atk. kam.) – po 10 tšk., Arūnas Pranevičius 9 tšk.

MRU: Arnas Labuckas 30 tšk., Alanas Dzeranovas 29 tšk. (tritaškiai 7/10, 7 per. kam.), Mantas Kibildis ir Paulius Parachomikas – po 11 tšk., Tomas Steikūnas 6 tšk. (8 atk. kam.).