• Vilerbano ASVEL lemiamose rungtynėse 66:55 pranoko „Monaco“

• ASVEL trečiąjį kėlinį laimėjo 24:6

• Mantas Kalnietis pelnė 6 taškus ir surinko 3 naudingumo balus

• Buvęs žalgirietis Dee Bostas surinko 13 taškų bei „Monaco“ gretose buvo tarp rezultatyviausių

Manto Kalniečio atstovaujamas Vilerbano ASVEL klubas į didžiąją pertrauką išėjo turėdamas 8 taškų deficitą ir Prancūzijos lygos titulas buvo pakibęs ant plauko.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Vis dėlto ASVEL sužaidė įspūdingą trečiąjį kėlinį, o lemiamose finalo serijos rungtynėse namuose 66:55 (19:17, 8:18, 24:6, 15:14) įveikė „Monaco“ bei serijoje triumfavo 3-2.

Po ilgosios pertraukos šeimininkai kaip mat ėmėsi darbo. Adreianas Payne‘as smeigė tritaškį, A.J. Slaughteris pridėjo dar du tolimus metimus, o ASVEL trečiąjį kėlinį laimėjo 24:6 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 13 taškų pranašumą – 51:38.

Ketvirtajame kėlinyje „Monaco“ buvo sumažinę deficitą iki 6 taškų, tačiau ASVEL greitai atstatė dviženklę persvarą ir mačo nugalėtojas nebekėlė abejonių.

Kalnietis per 23 minutes pelnė 6 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 1/4 baudos), atliko 3 rezultatyvius pardavimus, atkovojo 2 kamuolius, kartą suklydo bei surinko 3 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs Charlesas Kahudi pelnė 9 taškus (0/3 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/6 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius pardavimus, išprovokavo 6 baudas bei surinko 17 naudingumo balų.

ASVEL klubui tai jau 19-asis Prancūzijos lygos titulas. Šį sezoną Vilerbano ekipa taip pat triumfavo ir Prancūzijos taurėje, kurios finale 70:61 pranoko Le Mano „Sarthe Basket“ ekipą.

ASVEL: A.J. Slaughteris ir Miro Bilanas (4/5 dvit.) po 11, Charlesas Kahuti 9 (10 atk. kam.).

„Monaco“: Dee Bostas (3/8 trit.) ir Lazericas Jonesas (1/6 trit.) po 13, Paulas Lacombe 8.