Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Lazdynų mokykloje apsilankė buvęs Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtinis, dabartinis perspektyvusis Vilniaus „Ryto“ žaidėjas – Marekas Blaževičius. Vos tik atvykus Marekui jį apsupo apie penkiolika vaikų, kurie prašė jo parašo.

Šį sezoną metami dvitaškiai

55%
20,1
Pataiko: 20,1
Taiklumas: 55,0%
Vieta lygoje: 9
Geriausias pasiekimas: 30
Blogiausias pasiekimas: 12
Daugiausia pataiko: Artsiom Parakhouski

Pasibaigus susitikimui su vaikais Blaževičius sutiko pakalbėti su SKM.LT apie jo krepšinio pradžią, pirmuosius žingsnius vyrų krepšinyje, sunkų darbą, karjerą „Ryte“, NBA ir SKM.

– Pačiam gyvenime buvo daug sunkių sprendimų. Vienas tų – kur žaisti. Turėjote pasiūlymų iš Barselonos, „Žalgirio“ komandų. Tačiau kas lėmė tai, jog likai gimtajame mieste – Vilniuje?

– Aišku, buvo daug pasiūlymų. Buvo ta pati Barselona, bet Barselonoje buvo dvi istorijos su lietuviais, kurios mane atbaidė – su Tomu Balčiūnu ir Arnu Velička, kur tiesos tikriausiai nesužinosime.

Buvo ir „Žalgirio“ pasiūlymas. Taip, klubas šiuo metu galbūt yra kiek geresnis, bet Vilnius yra Vilnius. Vilniuje yra man didesnis šansas patekti į pirmąją komandą, būti geresniu žaidėju. Be to, turiu įspūdingą fanų, šeimos, draugų palaikymą. Vilniuje galiu gauti didesnį palaikymą ir iš trenerių, vadovybės, kadangi esu vietinis, o visi nori išugdyti tą vietinį krepšininką.

– Kaip vyksta jūsų reabilitacija? Kiek preliminariai liko laiko iki tol, kol grįšite šimtu procentu?
– Viskas vyksta žymiai greičiau nei tikėtasi. Visas prognozes lenkiu keturiomis savaitėmis. Ryte treniruotės būna su kineziterapeutu sąnarių mobilumui, dirbame korsetui, darome traumos prevencijos pratimus. Darome juodą darbą, kurio rezultatą galiu pamatyti tik krepšinio aikštelėje. Vakarais būna treniruotės treniruoklių salėje, jėgai, staigumui, jau po truputį pradedu bėgioti. Viskas vyksta pagal planą ir viskas yra puikiai sudėliota.

Marek Blaževič

Marek  Blaževič
Marek  Blaževič
MIN: 6.01
PTS: 3.1 (59.38%)
REB: 1.6
AS: 0.4
ST: 0.2
BS: 0.1
TO: 0.6
GM: 10

– Kaip atradote krepšinį?
– Būdamas darželyje pradėjau domėtis krepšiniu. Atėjau į darželio sporto salę, kur kabėdavau ant skersinio. Kai eidavome per kūno kultūrą į salę, tai ten būdavo krepšys, į kurį man patikdavo mėtyti.  

Nuo pat darželio laikų jau buvau aukščiausias, tad pavykdavo ir patikdavo įdėti į krepšį. Vėliau pradėjome po truputį treniruotis toje pačioje mažoje, kvadratinėje salytėje. Su krepšinio treneriu žaisdavome kvadratą ir vieną kartą, kai mama mane pasiėmė iš treniruotės, tai treneris pasiūlė kitais mokslo metais nuvesti mane į statybininkų rengimo centrą. Ten buvo mano pirmosios krepšinio treniruotės kartu su Pauliumi Budėnu.

– Pirmuosius žingsnius vyrų krepšinyje teko dėti mėgėjų lygoje. Ar tie pirmieji žingsniai mėgėjų krepšinyje padėjo šiek tiek apsiprasti prieš žengiant į Nacionalinę krepšinio lygą (NKL)?
– Taip, jaučiau naudą žaidžiant tarp mėgėjų. Vaikų krepšinyje, moksleivių krepšinio lygoje, taip pat Europos čempionate buvau didesnis ir stipresnis už visus. Kartais užtekdavo tik nusistumti ir pelnyti taškus, o vyrų krepšinyje jau tekdavo naudoti ir protą, ir gudrumą, ir greitį prieš stipresnį varžovą, ir staigumą silpnesnį oponentą. Mėgėjų lyga labai daug padėjo su mąstymu. Tai buvo it pirmieji žingsniai vyrų krepšinyje, kur šiek tiek apšilau kojas.

– Koks jausmas vilkėti Lietuvos rinktinės marškinėlius? Kokie įspūdžiai būnant joje?
– Iš tikrųjų buvo labai daug įtampos. Prieš patį čempionatą turėjome draugiškų rungtynių, turnyrų, kurie padėjo šiek tiek sumažinti įtampą, stresą. Pirmosios dvejos rungtynės visai komandai buvo labai sunkios, kadangi buvo daug emocijų, tai daug kas perdegė.

Tikrai šešiolikmečių Europos čempionatas yra įsimintinas, kiekviena to čempionato akimirka nebus pamiršta, kadangi pirmąkart visi žmonės galėjo matyti kaip mes žaidžiame. Buvo labai smagu. Aišku, kelis kartus jau teko atsisakyti rinktinės kvietimo, tačiau tikiuosi, jog dar bus progų, kai galėsiu užsivilkti rinktinės marškinėlius.

– Jums teko laimėti ir jaunimo Eurolyga – koks jausmas apėmė tuomet, kai kartu su komanda kėlėte į viršų nugalėtojų taurę?
– Iš pradžių buvo labai sunku suprasti, kadangi nuo pat turnyro pradžios mes buvome it juodasis arkliukas, kuriuo niekas netikėjo, kuriam sakė, jog Kaune nusileisime „Žalgiriui“ ir visoms kitoms komandoms, bet mes laimėjome visas rungtynes Kaune ir tai davė mums papildomos motyvacijos.

Mūsų komanda buvo kovotojų komanda, kur nėra pernelyg daug talento, visi pasiekė daug per sunkų darbą. Turėjome mūsų komandos žvaigždę Deividą Sirvydį, pas kurį svarbiausiais rungtynių momentais būdavo kamuolys. Iškėlus taurę buvo labai sunku suprasti, kad esame geriausia komanda Europoje.

Nuotr. BNS

– Šis jūsų sezonas buvo pirmasis kartu su pagrindine „Ryto“ komanda. Kaip pasikeitė Marekas Blaževičius kaip žmogus ir krepšininkas?
– Kaip žmogus pasikeičiau labai daug, kadangi supratau, kad krepšinis nėra viskas apie treniravimąsi, norą padaryti savo kūną labai stipriu. Viskas susideda iš mąstymo, turi suprasti ką darai, turi valdyti mintis, o jei nesuvaldai savo minčių, tai būna pasekmės – traumos, kurių šį sezoną turėjau pakankamai daug. Manau, kad tai buvo labai gera pamoka man. Kaip sakoma – šį sezoną įvykdžiau apmokymus, o kitą sezoną reikia jau pradėti praktiką (šypsosi).

Šį sezoną supratau tai, jog reikia visada būti pasiruošusiam išeiti į aikštelę. Šiemet man taip buvo žaidžiant „Žalgirio“ arenoje. Tuomet negalėjau tikėtis, jog gausiu žaisti tokios svarbos rungtynėse.

Aikštelėje pasikeitė mano suvokimas – geresni sprendimai, darbo etika pasikeitė, judesių arsenalas pasikeitė, visokios mažos detalės, maži gudrumai. Pavyzdžiui kaip statyti užtvarą, kaip kovojant dėl kamuolio kažkam užminti ant kojos. Tokius patarimus man dalino patyrę „Ryto“ krepšininkai – Evaldas Kairys, Arciomas Parachouskis, kuris buvo geras mokytojas, tas pats Rokas Stipcevičius. Tokie gudrumai padeda pelnyti lengviau taškus.

– Pačiam teko žaisti įvairiausiose arenose, įvairiausios svarbos rungtynes – kuo atmosfera Vilniuje išsiskiria iš kitų ir kaip galėtum apibūdinti Vilniaus miesto fanus?
– Vilniaus fanus galima dalinti į dvi puses. Yra B tribūna, kuri yra visiškai atsidavusi, ir yra kiti fanai, kurie yra labiau žiūrovai, kuriuos yra šiek tiek sunkiau užvesti, kuriuos reikia išjudinti iš vietos. Manau, fanai Vilniuje – geriausi Lietuvoje. Aišku, šiek tiek dar trūksta iki „Partizan“ fanų, bet kaip sakoma – savi fanai geriausi.

– Šiuo metu esate kiek traumuotas, tikriausiai praleisite savo metų rinktinę. Ko palinkėtumėte savo kolegoms, draugams, kurie gins Lietuvos vardą?
– Siūlyčiau nepamiršti prisižiūrėti kūno, o svarbiausiai – sėkmės Europos čempionate. Linkiu pasiekti gerų rezultatų. Sudėtis bus šiek tiek atsinaujinusi, trenerių štabas taip pat, bet visiems siunčiu linkėjimus.

– NBA naujokų biržoje Detroito „Pistons“ pašaukė tavo komandos draugą Deividą Sirvydį. Kokie jūsų planai dėl NBA?
– Tam tikru momentu sunku suprasti, jog galiu eiti dar toliau. Manau, man yra šiek tiek sunku. Šio sezono metu, kai skautai atvažiuodavo pažiūrėti į Sirvydį, po treniruočių prie manęs prieidavo komandos vadovai ir sakydavo, jog tam skautui tu patikai, o mano reakcija tokia „Vau, kietai, faina“, bet pasąmonėje negali suprasti, kad mato tavo darbą, kad mato tavo darbo etiką, mato kaip žaidėją. Dabar apie NBA dar negalvoju, dabar galvoju apie savo sveikatą bei sugrįžimą į aikštelę.

Geras darbas, vienas procentas sėkmės ir matome rezultatą. Dabar Sirvydžiui reikia įdėti dar daugiau darbo, kadangi jam reikės labai daug ką įrodyti. Nors ir kai kuriems Deividas neatrodo super talentingas žaidėjas, bet, kai pažįsti jį kaip žmogų, tai žinai, kaip jis dirba. Manau, kad jis turėtų būti pavyzdys tiems, kurie auga per klubinį krepšinį, o ne per JAV programas.

Nuotr. BNS

– Ką jums SKM davė kaip krepšininkui, kaip žmogui?
– Kaip žmogui SKM davė mano pirmąjį trenerį Budėną, su kuriuo teko susipažinti ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Jis duodavo gerų patarimų ne tik kaip krepšininkui, bet ir kaip žmogui, asmenybei. Jis išugdė iš manęs krepšininką su geru charakteriu.

Ateinant pas Budėną į treniruotes – jis būdavo labai energingas ir treniruočių metu jis iškart norėdavo matyti rezultatą. Nesvarbu, kas tu esi – ar įžaidėjas, ar vidurio puolėjas. Ir jei matydavo, jog kažkam, kažkas nepavykdavo, tai šiek tiek pakeldavo balsą, mėgdavo pasakyti kelis žodžius, kas mane užgrūdino.

Lyg šiol, kai treneriai rėkia, manęs tai neįžeidžia, o kai kuriems žaidėjams būna, kai ant jų treneris parėkia, tai iškart pasikeičia nuotaika, žaidėjas vaikšto nuliūdęs, susikrimtęs, o aš tiesiog klausau, pasisemiu to, ko man reikia.

– Koks momentas, būnant SKM, įsiminė labiausiai?
– Labiausiai įsiminė tas momentas, kuomet mes pirmieji SKM istorijoje patekome į pirmąjį divizioną. Tai vyko su tuo pačiu treneriu ir su labai gera komanda, su žaidėjais, kurie dabar nebežaidžia, bet yra dabartiniai mano geri draugai. Tas labiausiai įsiminė, kadangi šis pasiekimas pateko į SKM istoriją.

– Kaip vertinate dabartinį SKM darbą? Kaip tau iš šono atrodo patobulėjusi ši krepšinio mokykla?
– Kiek mačiau – U15 kartoje buvo net keturi žaidėjai iš SKM. Kiek žinau, per mano kartą nebuvo nė vieno žaidėjo iš SKM, tad vien šis dalykas rodo, kad mokykla juda į priekį, manau, kad tai yra gerai.

– Ko palinkėtum tiek SKM, tiek kitiems jauniesiems krepšininkams?
– Linkiu kartais rinktis kas geriau pačiam, o ne tai, kas geriau draugams. Pagrindinis dalykas – žiūrėti savęs. Antras svarbus dalykas – dirbti, svajoti. Mano nuomone, reikia svajoti tyliai. Ir kažkur pasąmonėje užsibrėžti tam tikrus tikslus ir iš eilės, nuo vieno iki kito jų siekti.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (42)
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
+6
Atsakyti
Ne tame esme
rytas į mėnesį dave 1500e o Žalgiris dubleriams daugiau nei 500e neduoda va ir kas nuleme
2019-06-28
+7
Atsakyti
Silpnas
tik ugis daugiau nieko
2019-06-28
+1
Atsakyti
Neparase.
Sitas vaikis, praitais metais atsisake i rinktine vaziuoti, paklause agento tai vasara praleido ruosdamasis sezonui po kurio traumos uzsipyle ir galiausiai palindo po peiliu..
2019-06-28
-4
Atsakyti
Batka
pabijojo, kad per didele konkurencija zalgiri
2019-06-28
-8
Atsakyti
Anonimas
teisingai masto jaunuolis,nera ko verztis i stipria komanda jei net vidutinej negali dominuot.treneri pakeis rytas ir taps visai kita komanda.kemzura ar kairys kazin ar sugebetu suvadovaut prasciau.o marekui sekmes,ir stovet uz savo komanda,o ne lakstyt kaip barzdotas kapitonas.
2019-06-27
-4
Atsakyti
Muahaha
Teisingai. Kol pacanas nesubres bei neigaus proto tegu ir toliau degraduoja sededamas raudoname mesle!
2019-06-27
+3
Atsakyti
O dieve
kiek čia dvėselienos ant talentingo krepšininko burnoja.
2019-06-27
+1
Atsakyti
:D
nevykeliu pyktis ir tiek, smagu paskaityt :)
2019-06-27
-3
Atsakyti
Gerai, kad MAREKAS turi savo nuomone
Geda jusu geda komentatoriai. Ne visi tokie kaip jus kurie palaikot komanda kai tik jai sekasi. Zalgiris pavirto visisku troleibusu. :/
2019-06-27
-7
Atsakyti
Nevykeliams
rasykit daugiau komentaru, marekas ne durnas kaip jus, tures daugiau motivacijos! keep going!
2019-06-27
+6
Atsakyti
Audrius
net neskaiciau visko, pora istrauku ir uzteko, kalba kaip 13-metis, sapalioja kazka :D
2019-06-27
+16
Atsakyti
O tu?
saunu kai tau 13 ir bandai apsimesti suaugusiu, geros tau vasaros berniuk, GAL paaugsi ir busi krepsininku ;)
2019-06-27
+8
Atsakyti
Socrates
Dar vienas lopelis mazvaikis😂😂 Tegul pasidomi kaip buve raudonos parodijos zaidejai kazkada dievagojosi ir sake kad nezais uz Zalgiri😂😂 Priminti Kevalo, Javtoko ar Siaubucio kalbas?😂😂 Jau tiek pliuchu raudonskudurines isgamos gavo, kad turetu suvokti jog kalbos kalbomis, o kai zaidejas realiai savo kailiu pajunta ka reiskia buti pastoviai dauzomam Zalgirio tai paskui bega i ji, kad gauti bent viena lkl aukso zieda😂😂😂
2019-06-27
+7
Atsakyti
3)))
nenori susitvarkyti savo psichologines traumas? atrodai liudnai
2019-06-27
-4
Atsakyti
Medžių ekspertas
Koks ce talentas ? per kure vieta sitas Marekas talentingas? Kažin ar iki kibiro tokio talento uzteks datraukt.Eilinis medis.
2019-06-27
-1
Atsakyti
lol
o tu kas per medis? :DDD eik zuvies plaut
2019-06-27
-5
Atsakyti
Boo
tik nesvaikit, medziu medis tas Blazevicius panasiai kaip Sajus, jau tik tikrai i Zalgiri nereikia tokiu
2019-06-27
-2
Atsakyti
AHA
o kol nepasirase ilgalaikes su rytu tai reikejo. neturi tu nieko zmogeli..
2019-06-27
-5
Atsakyti
Oo
ooo kaip kaimieciai pasiuto 😀😀 eikit katviu melzt nuopisos 😀😀
2019-06-27
-6
Atsakyti
ed
"Taip, klubas šiuo metu GALBŪT yra kiek geresnis.." Matosi kad Ryto auklėtinis... galbūt ? Tu gal finale apsiuostes buvai ? Rytui iki Žalgirio šiuo metu ir artimiausiu metu kaip iki menulio.

Pats sau prieštarauja... "Vilniuje yra man didesnis šansas patekti į pirmąją komandą, būti geresniu žaidėju."

Tai žinoma kad didensis šansas patekti į pirmąją komandą, kadangi ji yra žemesnio lygio nei Žakgiris.

"Vilniuje galiu gauti didesnį palaikymą ir iš trenerių, vadovybės, kadangi esu vietinis"

Taip, gi Adomaičiui iki Šaro taip par toli gražu.. Šaras renkasi tik rimtus žaidėjus kurie turi tikrai potencialo.. O dėl "vietinis" visiškai į pievas pakalbėjai pacanas... Jeigu vietinis tada dzin kaip žaidi bet leis į pagrindinė sudėtį nes esi vietinis ? ...
2019-06-27
+30
Atsakyti
Javtokas
buvo,toks vienas,kur sake,kad Žalgiry niekada nežais,bet dabar su pagaliu neišvarysi!
2019-06-27
+13
Atsakyti
Šaunuolis
Laukiam grįžtant į aikštelę. Fanai tave palaiko ir liki kuo didžiausios sekmės. O pavydūs ir įžeidūs komentarai, rodo tik didelį pavydį. Pirmyn vilniečiai!
2019-06-27
-10
Atsakyti
Dienos klausimas
O kas cia ir ko turi pavydeti? Tai kad jau devyni sezonai tavo raudona k.. va sedi absoliuciame mesle?
2019-06-27
+15
Atsakyti
Be sansu
ugis ir viskas
2019-06-27
-3
Atsakyti
Nu taip
o tu durnas ir viskas
2019-06-27
-16
Atsakyti
Marek Blazeviczczczczzccz
Blyn lenkas.... Nereikalingas tu tam Kaunui :D ka ten veiktum, prienuose nebent judetum. O siaip, jei siule, tai didele klaida padare kad nejo, na nieko, jaunas, netolimoje ateityje pamatysim kaip vienas " talentingiausiu " 2001 metu gimimo centru kazkur isnyksta perle ar lenku lygoj. Toks ryto perlu likimas
2019-06-27
+5
Atsakyti
:(
rasiste koks tavo likimas? ne baisu?
2019-06-27
-2
Atsakyti
djgafferKLP
Vargsas jaunuolis. Pagal karma matosi ir toliau sedes sude.
2019-06-27
+3
Atsakyti
Antanas
Jo..nas lenkas.
2019-06-27
-11
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 42

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.