Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Šįkart Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) stovykla keliasi į istorinę mokyklą, kurioje pirmuosius žingsnius žengė SKM – Vilniaus Maironio progimnaziją (buv. Šeškinės vidurinę), kur apsilankė tikra Vilniaus miesto krepšinio legenda – Steponas Babrauskas. 

Šį sezoną metami tritaškiai

31%
9,0
Pataiko: 9,0
Taiklumas: 31,3%
Vieta lygoje: 4
Geriausias pasiekimas: 13
Blogiausias pasiekimas: 6
Daugiausia pataiko: Kendrick Brown

Po smagaus laiko su vaikais SKM.LT pakalbino buvusį Vilniaus „Ryto“ krepšininką, su kuriuo buvo kalbama apie grįžimą į Vilniaus komandą, vaikystės prisiminimus, karjeros pabaigą.

– Pats baigėte krepšinio mokyklą Vilniuje – kokius esminius skirtumus galėtumėte išskirti tarp krepšinio mokyklos laikų, kuomet jūs lankėte ir dabartinių krepšinio mokyklų?
– Vienas panašumų, su kuriuo krepšinio mokyklos susiduria iki dabar – salės trūkumas. Anksčiau būdavo Šarūno Marčiulionio sporto kompleksas (Raitininkų gatvėje – aut. past.), taip pat būdavo ir lyg šiol yra taip vadinamieji grąžtai (Vilniaus krepšinio mokyklos bazė – aut. past.), bet kol jos nesutvarkė, tai būdavo labai šalta, vaikščiodavome su pirštinėmis, jausmas buvo it vaikštome vos ne ant ledo.

Dabar vaikai turi geresnes sąlygas sportuoti. Vis dėlto norėtųsi, jog vaikams būtų dar geresnės sąlygos. Norėčiau, jog atsirastų dar viena sporto arena, kuri būtų patogioje vietoje ir leistų didinti vaikų užimtumą. Aišku, visi vaikai nebus krepšininkai, tačiau tikrai sportas tikrai padės gyvenime.

– Šiais laikais vaikinai renkasi keliauti žaisti bei mokytis į užsienį arba Kauno „Žalgirį“, ką reikėtų daryti „Rytui“, jog išsaugoti vietinius žaidėjus Vilniuje?
– Kaunas jau daugmaž susitvarkė savo sistemą, tačiau norėtųsi, jog Vilniuje įvyktu panašiai it Kaune, kur susijungė Sabonio krepšinio centras ir KM „Aisčiai“. Reikėtų išsirinkti vieną vadą ir paskui žiūrėti kaip geriau vaikams, kaip geriau „Rytui“. Manau, kad įmanoma susišnekėti, jog visiems būtų gerai.

Steponas Babrauskas

Steponas  Babrauskas
Komanda: Alytaus Dzūkija
Pozicija: SF, SG
Amžius: 35
Ūgis: 197 cm
Svoris: 88 kg
Gimimo vieta: Trakai, Lietuva

– Pats „Ryte“ žaidėte 9 sezonus su pertraukomis. Ką tas laikotarpis reiškia jūsų gyvenime ir koks jums liko įsimintiniausias momentas per tą metų tarpsnį?
– Laikotarpis „Ryte“ reiškia labai daug, nes Vilniuje buvo praleisti geriausi mano metai. Labiausiai įsiminė 2009 metų sezonas, kuomet laimėjome viską. Tuomet tai buvo viena rimčiausių komandų, kuriose man teko žaisti.

– Kas jus vaikystėje motyvuodavo žaisti krepšinį ir kas dabar jus motyvuoja žaisti šį sportą?
– Vaikystėje augau Lentvaryje, krepšinį žaisdavome kiemo aikštelėje, o paskui taip išėjo, jog į krepšinio mokyklą atėjau labai vėlai – tik šeštos klasės pabaigoje. Mano tėtis žaisdavo krepšinį, jis nuo pat vaikystės mane visuomet imdavo kartu į savo rungtynes. Nors tėtis nebuvo toks žymus krepšininkas, tačiau žaisdavo antroje mėgėjų lygoje, kur atrodydavo labai gerai. Matydavau viską – kaip švenčiamos pergalės, tai tas nuo pat vaikystės traukė.

Taip pat tėtis mane vesdavosi į Vilniaus „Sakalų“ rungtynes, kurios vykdavo VRM‘e (Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose – aut. past.). Teko kartu stebėti ir „Statybos“ rungtynes. Atvažiavęs žaisti, sportuoti į Vilnių – iškart užsikabinau, gan neblogai sekėsi, nors daug talento ir neturėjau. Teko viską pasiekti sunkiu darbu.

– Ar praėjusio sezono eigoje sukosi mintys apie karjeros pabaigą? Ar pavyks žaisti tiek, kiek Mindaugas Lukauskis, ar vis dėlto kabinsite batelius ankščiau nei jis?
– Meilė krepšiniui dar yra. Apie karjeros pabaigą dabar tikrai negalvoju. Buvo prieš tai metų, kuomet turi traumą vasarą, kurią gan ilgai gydaisi, negali pajudėti, tai tas glumina, o, kai baigi sezoną be traumų, tai nori žaisti. Iki keturiasdešimties žaisti planuoti nereikia, pagarba Mindaugui, nėra daug žaidėjų, kurie tiek ilgai žaidžia, bet viena trauma ir gali viskas pasibaigti. Vis dėlto bent metus dar tikrai žaisiu (juokiasi).

– „Ryto“ valdžia po truputį keičiasi, tačiau, jūsų nuomone, ko ateinančiame sezone reikėtų „Ryto“ komandai, kad ji galėtų mesti iššūkį „Žalgiriui“?
– Sunku kalbėti, kai nesu viduje, nežinau visų situacijų. Manau, jog Rolandas Jarutis, buvęs žaidėjas, su kuriuo kartu esame žaidę, gyvenę viename kambaryje, žinau jo charakterį, tai, manau, jis tikrai padės. Kiek suprantu šiuo metu reikia investicijų, o taip pat reikia toliau auginti savo žaidėjus.

– Anksčiau buvo gandas ir galimybė, jog Paulius Jankūnas prisijungs prie „Ryto“, tačiau ar buvo tokia galimybė, jog Steponas Babrauskas prisijungs prie „Žalgirio“?
– Buvo momentas, kuomet mane kvietė, bet aš niekada neišvykau, nenorėjau eiti. Tai buvo tais metais, kuomet „Žalgirį“ treniravo Ainaras Bagatskis, agentas man minėjo, jog manimi domėjosi, bet aš to klausimo niekada nesvarsčiau.

– Su kokiu žaidėju labiausiai patiko žaisti vienoje komandoje? Kodėl?
– Ilgiausiai esu žaidęs ir bendravęs kartu su Artūru Jomantu, nuo pat 15-kos metų, su juo yra smagiausia. Esame ilgai kartu žaidę ir ne kartą vienoje komandoje, jaunimo rinktinėse. Ir prieš jį žaisti yra smagu, ir su juo taip pat (šypsosi).

– Ar svarstytumėte galimybę grįžti į „Rytą“, jei gautumėte kontrakto pasiūlymą?
– Nereikėtų net svarstyti (juokiasi). Mano visi vaikai, mano šeima gyvena Vilniuje, tai aš dabar jaučiuosi it klajūnas.

– Kaip vertinate SKM darbą?
– Mačiau Alytuje vykusį penkiolikmečių finalą, kur SKM komandą treniravo Algirdas Milonas. SKM labai gerai tobulėja, į SKM treniruotes leidžiu ir savo sūnų. SKM atlieka titanišką darbą, tačiau norėtųsi, jog viskas būtų it  vienas lopšys ir būtų viskas smagu.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (21)
Karolina Lekus
Šiandien labai džiaugiuosi savo šeima. Vyras paliko mane gerus 3 metus ir aš jį labai myliu, nuo to laiko ieškojau būdo, kaip jį susigrąžinti. Aš išbandžiau daugybę variantų, tačiau jis negrįžo, kol sutikau draugą, kuris mane nuginklavo pas dr. Ilekhojie burtų žinovą, kuris padėjo man sugrąžinti mano vyrą po 48 valandų susisiekimo su juo. Aš ir mano vyras šiandien laimingai gyvename kartu. Tas vyras yra puikus, galite susisiekti su juo per „WhatsApp“ +2348147400259. Dabar aš patarsiu bet kuriems rimtiems asmenims, atsidūrusiems tokios rūšies problemose, susisiekti su juo dabar, greitai ir be streso. visada ten, kai tau jo reikia, dabar vadinu jį savo tėvu. susisiekite su juo „WhatsApp“ dr. Ilekhojie telefonu +2348147400259 arba el. paštu gethelp05@gmail.com
2020-05-07
+1
Atsakyti
Karolina Lekus
Šiandien labai džiaugiuosi savo šeima. Vyras paliko mane gerus 3 metus ir aš jį labai myliu, nuo to laiko ieškojau būdo, kaip jį susigrąžinti. Aš išbandžiau daugybę variantų, tačiau jis negrįžo, kol sutikau draugą, kuris mane nuginklavo pas dr. Ilekhojie burtų žinovą, kuris padėjo man sugrąžinti mano vyrą po 48 valandų susisiekimo su juo. Aš ir mano vyras šiandien laimingai gyvename kartu. Tas vyras yra puikus, galite susisiekti su juo per „WhatsApp“ +2348147400259. Dabar aš patarsiu bet kuriems rimtiems asmenims, atsidūrusiems tokios rūšies problemose, susisiekti su juo dabar, greitai ir be streso. visada ten, kai tau jo reikia, dabar vadinu jį savo tėvu. susisiekite su juo „WhatsApp“ dr. Ilekhojie telefonu +2348147400259
2020-05-07
-1
Atsakyti
Anne
Aš buvau vedęs su savo vyru pastaruosius 4 metus, vos prieš 2 mėnesius jis paliko mane pas kitą moterį. Ieškodamas jo susigrąžinti, susidūriau su šiuo galingu rašybos veikėju. Niekada netikėjau, kad jis gali man padėti, bet dėl ​​mano nusivylimo nusprendžiau jam pabandyti. jam prireikė trijų dienų ir mano vyras grįžo elgedamas nuo tada aš esu vienintelė moteris, kurią jis dabar mato. labai ačiū dr. Ilekhojie, kad jis gali išgelbėti ir jūsų santuoką. El. paštas gethelp05@gmail.com arba „Whats App jam“ telefonu +2348147400259
2019-09-08
-7
Atsakyti
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
+1
Atsakyti
Fpiz-2
Tai cia 2006/07 sezonui reiskia kviete. Rytas 2006 buvo cempionas jeigu ka... Ne visada Zalgirio popieriai buvo tokie geri kaip dabar ;) ,o Bebras ka, solidus SG... Galiausiai nusileido ten kokiam Seibuciui, bet is principo tai iki rinktines jam nebuvo labai jau toli... O del prognoziu, tai Bebras paprasciausiai nori, kad Ryto zaidejai tiketu savo galimybemis. Biski ir legionas pavede ant galo, antra vertus geri zaidejai nenukabina nosies jei nepasiseka ir varzovas persvara igija, kaip kad paskutini graju ypac...
2019-06-30
+4
Atsakyti
Mironas
Cia nebent kviete trusu skalbt, o ne susireiksmint tiek kad i komanda babiorai gal ir lebronas kviete trusu paskalbt
2019-06-30
+1
Atsakyti
r
A tu ten bebras kauso nesusizeidei , kai su audine i tvora joblinais?
2019-06-30
+2
Atsakyti
Mironas
ne jasaitis ten gatavas i tvora kartais ipiese?
2019-06-30
+6
Atsakyti
Juokingiausia kad pradeda sakini "buvo kad kviete", o baigia "agentas man minėjo, jog manimi domėjosi"...
2019-06-30
+34
Atsakyti
Haha
šūdryčio eilinis molis, joma jomanto draugelis.

Kvietė žalgiris sako :Ddd

Komikas - ne daugiau
2019-06-30
+10
Atsakyti
Egis
Kaip puikiai "sekasi" Stepukui pranašaut LKL finalo serijos galutinį rezultatą "Ryto" naudai, taip ir šiuo atveju tik savo svajonės, kurią pats priima už "realybę", paviešinimas, kad juo "domėjosi" "Žalgiris", kaip ir Jankūno "svarstymas" žaist už "Rytą".
2019-06-30
+2
Atsakyti
Sarunas Jasikevicius
durneli tave nebent kiausus masazuot paimtu
2019-06-30
+8
Atsakyti
Egis
Vargu, ar ir tai jis sugebėtų atlikt.
2019-06-30
+10
Atsakyti
Andrius
Tik agentas pamiršo paminėti, kokioms pareigoms kvietė : salės grindims šveisti ar rankšluoščius padavinėti :) ?
2019-06-30
+7
Atsakyti
Ūžpakalnis
Gerai kad žurnalistas apie Lakers nepaklausė...
2019-06-30
+8
Atsakyti
kamuolys
DIDZIAUSIAS VERKSNYS Lietuvos krepsinyje.
2019-06-30
+19
Atsakyti
Luckytis
Tai ar kvietė ar domėjosi?;DD Jam jau atrodo kad ji kvietė, nes agentas minėjo, kad domėjosi ;DDD Domėtis galima daug kuo...;D
2019-06-30
+28
Atsakyti
abc
Kvietė jį :D tuliko šveist nebent
2019-06-30
+11
Atsakyti
Telecaster
Kad kvietė Žalgiris turbūt įsimintiniausias jo karjeros momentas
2019-06-30
+29
Atsakyti
RYTAS-PADARYTAS :DDDDD
BEST JOKE EVER. 🤣😂😂😂😂😂😂🤣😂🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂🤣🤣🤣😂😂😂
2019-06-30
+8
Atsakyti
?
bebras pabudo is sapno ar ne?
2019-06-30
+15
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 21

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Steponas Babrauskas

Steponas  Babrauskas
Steponas  Babrauskas
MIN: 22.79
PTS: 5 (38.33%)
REB: 1.86
AS: 1.43
ST: 0.79
BS: 0.04
TO: 0.79
GM: 28