Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai atitekęs vardinis kvietimas į kito sezono Eurolygos turnyrą sukėlė didžiules aistras Serbijoje. Šalis turėjo rimtą kandidatą – legendinį Belgrado „Partizan“ klubą, kuris buvo laikomas vienu pagrindinių pretendentų į šią vietą.
Tačiau „Partizan“ sugrįžimui išsipildyti nebuvo lemta, o žiniasklaidoje pasipylė audringi komentarai.
„Visi signalai paskutiniais mėnesiais rodė vieną – Barselonoje (Eurolygos būstinėje) „Partizan“ sugrįžimas buvo regimas kaip atsarginis sprendimas, – rašė „Sportski žurnal“ redaktorius Predragas Šaričius. – Jeigu nebūtų atsiradusi komanda, pinigais galinti užkamšyti skyles biudžete, „Partizan“ būtų puikiai tikusi.
Tokiu atveju Eurolyga būtų pasirodžiusi visiems kaip organizacija, prisidedanti prie Europos krepšinio gigantų atgimimo.
Tačiau Jordi Bertomeu nelaimei, nei prancūzai, nei vokiečiai, nei italai negali taškytis pinigais. Turkijos klubai taip pat nebegali sau to leisti, todėl rusų korta lieka vienintelė.
Neoficialūs šaltiniai teigia, jog „Zenit“ sumokėjo 8 milijonus eurų už vardinį kvietimą. Prie viso to, Sankt Peterburgo komanda turėjo pažadėti, jog surinks mažiausiai 12 mln. eurų biudžetą.“
Šaričius teigia, esą užkulisiuose kalbama, jog Eurolyga su „Zenit“ susitarė dėl trejų metų kontrakto.
„Bertomeu, šiame procese vaidinantis pagrindinį vaidmenį, slėpsis už valdybos, bet vienintelis dalykas, kurį jis galėtų padaryti, tai – atsiprašyti Željko Obradovičiaus už jo vardą minėjimą kalbant apie „Partizan“.
„Partizan“ atstovai naiviai tikėjo, jog Eurolyga labiau atsižvelgs į sportinius kriterijus, ir ant to užkibo.
Aišku, gavus vardinį kvietimą, „Partizan“ būtų turėjusi viršyti savo limitus buriant konkurencingą sudėtį tiek Eurolygai, tiek Adrijos lygai. Tokiu atveju būtų reikėję samdyti 15 labai brangių krepšininkų ir viskas būtų aukojama jaunųjų žaidėjų žaidimo minučių sąskaita.“
Serbijos „Blic“ portalo žurnalistas Vladanas Tegeltija taip pat sukritikavo Eurolygos vadą, bet tuo pačiu negailėjo kandžių žodžių ir Belgrado ekipos adresu.
„Nuo momento, kai jie pateikė paraišką gauti šį kvietimą, nesupratau, kodėl vyravo nuomonė, jog „Partizan“ yra arti sugrįžimo į Eurolygą, – nuomonė reiškė Tegeltija. – A licencijos suteikimas Sopoto „Trefl“ komandai prieš 10 metų buvo toks pat precedentas, kaip ir dabar įvyko su „Zenit“. Klubas niekada nebuvo aukščiau trečiosios vietos VTB Vieningoje lygoje, komanda – be trofėjaus ir žaidimo patirties Eurolygoje.
Netgi vaikai ima suprasti, kad pinigai lemia viską, o ne vardai, tradicijos ar lankomumas.
„Partizan“ vadovybė padarė geriausia, ką galėjo, ir nematau jokių problemų, išskyrus buvimą tokiais naiviais. Jie tikėjo Bertomeu, kuris pasinaudodamas jais išpešė daugiau pinigų iš rusų.
Būtent dėl to Eurolygoje dabar yra ne Kazanės UNIKS, Krasnodaro „Lokomotiv“, kitas klubas iš Belgrado ar komanda iš ne tokios dominančios rinkos kaip Serbija. Galimybė būtų tik tada, jei nebūtų kitų kandidatuojančių.
Daug kartų buvo kartojama, kad Jordi – žmonių įtikinėjimo meistras, gebantis situaciją pavaizduoti taip, lyg būtų palanku besidominčiai šaliai, bet galiausiai viskas įvyksta taip, kaip jis nori. Įžeidinėti Bertomeu būtų nederamas elgesys, kadangi galų gale visi linksta į Eurolygos pusę.“
Eurolyga praėjusią savaitę paskelbė, kad vardinis kvietimas, atsilaisvinęs Valensijos „Basket“ ekipai laimėjus Europos taurę, atitenka „Zenit“ ekipai, nors tarp kandidačių buvo minimos kelios ekipos, įskaitant „Partizan“ ir Vilniaus „Rytą“.